مقایسه Redmi K70 Pro و POCO M4 Pro 5G

محصول:

Redmi K70 Pro

POCO M4 Pro 5G

مدل:Redmi K70 ProM4 Pro 5G
کد:23117RK66C
سازنده:

شیائومی (Xiaomi)

شیائومی (Xiaomi)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20232021
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی اندرویدی (Android Phone) گوشی موبایل نسل پنجم (5G Mobile Phone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:91 از 10058 از 100
برنده:Redmi K70 Pro
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه Redmi K70 Pro و POCO M4 Pro 5G؛ کدام گوشی برای خرید در ایران بهتر است؟


Redmi K70 Pro و POCO M4 Pro 5G هر دو از محصولات شیائومی هستند، اما در دو رده کاملا متفاوت قرار می گیرند. Redmi K70 Pro یک گوشی قدرتمند شبه پرچمدار با تمرکز بر عملکرد، نمایشگر باکیفیت و دوربین کامل است، در حالی که POCO M4 Pro 5G یک میان رده اقتصادی قدیمی تر محسوب می شود که امکاناتی مانند اینترنت 5G، باتری بزرگ و قیمت مناسب را ارائه می کند. به همین دلیل، انتخاب میان این دو مدل بیشتر به بودجه و نوع استفاده خریدار بستگی دارد.

طراحی و کیفیت ساخت

Redmi K70 Pro بدنه ای مدرن تر با طراحی شیشه ای و فریم تخت دارد و حدود 209 گرم وزن دارد. این گوشی از نظر حس در دست گرفتن، کیفیت مونتاژ و ظاهر کلی، فاصله محسوسی با محصولات اقتصادی دارد. POCO M4 Pro 5G با وزن حدود 195 گرم سبک تر است و از بدنه پلاستیکی استفاده می کند. این مدل همچنان خوش دست و کاربردی است، اما از نظر کیفیت ساخت و ظاهر پریمیوم به پای ردمی K70 Pro نمی رسد. جک 3.5 میلی متری هدفون و درگاه کارت حافظه در پوکو برای برخی کاربران مزیت مهمی است، در حالی که Redmi K70 Pro فاقد این امکانات است.

مقایسه نمایشگر

Redmi K70 Pro به نمایشگر 6.67 اینچی AMOLED با وضوح 2K و نرخ نوسازی 120 هرتز مجهز شده است. نمایش رنگ ها، عمق رنگ مشکی، وضوح متن و کیفیت تماشای فیلم در این صفحه نمایش بسیار بهتر از مدل پوکو است و روشنایی بالاتر آن نیز استفاده در محیط های روشن را آسان تر می کند. POCO M4 Pro 5G نمایشگر 6.6 اینچی IPS LCD با وضوح Full HD Plus و نرخ نوسازی 90 هرتز دارد. صفحه نمایش پوکو برای استفاده روزمره، شبکه های اجتماعی و تماشای ویدیو مناسب است، اما کنتراست، شفافیت و پاسخ لمسی آن در سطح نمایشگر AMOLED ردمی قرار نمی گیرد. در بخش نمایشگر، Redmi K70 Pro برنده کاملا روشن این مقایسه است.

عملکرد سخت افزاری و اجرای بازی

Redmi K70 Pro از تراشه Snapdragon 8 Gen 3 استفاده می کند؛ تراشه ای پرچمدار که برای اجرای بازی های سنگین، ویرایش ویدیو، چندوظیفگی و استفاده طولانی مدت عملکرد بسیار قدرتمندی دارد. حافظه رم LPDDR5X و حافظه داخلی سریع UFS 4.0 نیز سرعت اجرای برنامه ها و انتقال فایل ها را افزایش می دهند. POCO M4 Pro 5G به تراشه Dimensity 810 مجهز است که برای کارهای روزمره، استفاده از پیام رسان ها، تماشای ویدیو و اجرای بازی های سبک و متوسط کافی است، اما در بازی های سنگین و پردازش های طولانی محدودیت بیشتری دارد. از نظر قدرت پردازشی، سرعت حافظه و پایداری عملکرد، Redmi K70 Pro چندین سطح بالاتر قرار می گیرد.

دوربین و کیفیت عکاسی

Redmi K70 Pro مجموعه دوربین کامل تری دارد که شامل دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با لرزشگیر اپتیکال، دوربین تله فوتو 50 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال 2 برابر و دوربین فوق عریض 12 مگاپیکسلی است. وجود لرزشگیر اپتیکال و لنز تله فوتو باعث می شود این گوشی در عکاسی شب، ثبت تصاویر پرتره و زوم باکیفیت عملکرد بهتری داشته باشد. دوربین اصلی امکان فیلمبرداری با وضوح بالا را نیز فراهم می کند. POCO M4 Pro 5G دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی و دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی دارد و در شرایط نوری مناسب عکس های قابل قبولی ثبت می کند، اما نبود لرزشگیر اپتیکال، سنسور تله فوتو و محدودیت بیشتر در فیلمبرداری باعث می شود برای علاقه مندان به عکاسی انتخاب ضعیف تری باشد. برای استفاده معمولی و ثبت عکس های روزمره، پوکو کافی است؛ اما در کیفیت کلی دوربین، Redmi K70 Pro برتری محسوسی دارد.

باتری و سرعت شارژ

هر دو گوشی باتری 5000 میلی آمپر ساعتی دارند و برای استفاده معمولی می توانند یک روز کامل دوام بیاورند. با این حال، Redmi K70 Pro از شارژ سریع 120 وات پشتیبانی می کند و در مدت کوتاهی شارژ می شود. POCO M4 Pro 5G به شارژ سریع 33 وات مجهز است که همچنان برای یک گوشی میان رده قابل قبول محسوب می شود، اما زمان شارژ آن به طور محسوسی بیشتر است. در استفاده سنگین، مصرف انرژی تراشه قدرتمند ردمی ممکن است بیشتر باشد، ولی در مجموع سرعت شارژ Redmi K70 Pro برتری قاطع دارد.

نرم افزار و امکانات ارتباطی

Redmi K70 Pro معمولا در بازار ایران به صورت وارداتی و با رام چین عرضه می شود. بنابراین خریدار باید به وضعیت زبان فارسی، نصب بودن سرویس های گوگل، سازگاری باندهای شبکه و امکان دریافت به روزرسانی توجه کند. بعضی فروشندگان این مدل را با رام تغییر یافته یا رام گلوبال غیررسمی عرضه می کنند که بررسی اصالت و پایداری آن اهمیت زیادی دارد. POCO M4 Pro 5G با توجه به عرضه گسترده تر و سابقه بیشتر، معمولا دردسر کمتری از نظر نرم افزار و خدمات جانبی دارد. این گوشی از شبکه 5G پشتیبانی می کند، اما سازگاری فرکانس های 5G در ایران به اپراتور و منطقه بستگی دارد. هر دو مدل از وای فای، بلوتوث و NFC در نسخه های مربوطه پشتیبانی می کنند، اما امکانات دقیق ممکن است بر اساس بازار عرضه متفاوت باشد.

ارزش خرید در بازار ایران

قیمت Redmi K70 Pro به دلیل وارداتی بودن، ظرفیت حافظه، وضعیت رام و نوسان بازار تغییر زیادی دارد و مقایسه آن با قیمت یک گوشی اقتصادی باید با توجه به شرایط واقعی فروشنده انجام شود. اگر اولویت خریدار بازی، سرعت بالا، نمایشگر باکیفیت، دوربین بهتر و استفاده چندساله است، هزینه بیشتر برای Redmi K70 Pro منطقی تر خواهد بود. POCO M4 Pro 5G زمانی ارزش خرید دارد که بودجه محدود باشد و نیاز اصلی به یک گوشی روزمره با باتری مناسب، نمایشگر روان و اینترنت 5G مربوط شود. با توجه به قدیمی تر بودن این مدل، در خرید نمونه کارکرده یا موجودی قدیمی باید سلامت باتری، وضعیت نمایشگر و پشتیبانی نرم افزاری بررسی شود.

سوالات متداول:

Redmi K70 Pro برای بازی بهتر است یا POCO M4 Pro 5G؟

Redmi K70 Pro به دلیل تراشه Snapdragon 8 Gen 3، نمایشگر 120 هرتز و حافظه سریع تر، برای بازی های سنگین و استفاده طولانی مدت بسیار بهتر است.

کیفیت دوربین Redmi K70 Pro چقدر بهتر از POCO M4 Pro 5G است؟

Redmi K70 Pro با دوربین اصلی مجهز به لرزشگیر اپتیکال، لنز تله فوتو و پردازش تصویر قوی تر، در عکاسی شب، پرتره و زوم برتری قابل توجهی دارد.

آیا POCO M4 Pro 5G هنوز ارزش خرید دارد؟

این گوشی برای استفاده روزمره و بودجه محدود همچنان قابل قبول است، اما قدیمی بودن سخت افزار و محدودیت پشتیبانی نرم افزاری باعث می شود فقط در صورت قیمت مناسب انتخاب منطقی باشد.

کدام گوشی نمایشگر بهتری دارد؟

Redmi K70 Pro با پنل AMOLED، وضوح 2K و نرخ نوسازی 120 هرتز، نمایشگر بسیار بهتری نسبت به پنل IPS با وضوح Full HD Plus و نرخ نوسازی 90 هرتز پوکو دارد.

کدام مدل برای خرید مطمئن در ایران دردسر کمتری دارد؟

POCO M4 Pro 5G معمولا به دلیل عرضه گسترده تر و نرم افزار آشناتر دردسر کمتری دارد. در خرید Redmi K70 Pro باید نسخه رام، سرویس های گوگل، باندهای شبکه و شرایط ضمانت با دقت بررسی شود.

جمع بندی

Redmi K70 Pro از نظر قدرت پردازشی، نمایشگر، دوربین، سرعت شارژ و قابلیت استفاده بلندمدت برنده این مقایسه است و برای خریدار آگاه و کاربری حرفه ای انتخاب ارزشمندتری محسوب می شود. POCO M4 Pro 5G محصولی اقتصادی تر و قدیمی تر است که برای کارهای روزمره، استفاده معمولی و بودجه محدود عملکرد قابل قبولی ارائه می دهد. در نتیجه، اگر محدودیت بودجه ندارید و بالاترین عملکرد را می خواهید، Redmi K70 Pro انتخاب بهتر است؛ اما برای خرید کم هزینه و نیازهای ساده، POCO M4 Pro 5G می تواند گزینه کاربردی تری باشد.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Redmi K70 Pro و POCO M4 Pro 5G
ویژگیRedmi K70 ProPOCO M4 Pro 5G
برندشیائومیشیائومی
مدل23117RK66C21091116AG
تاریخ معرفی29 نوامبر 20239 نوامبر 2021
وضعیت عرضهعرضه شده در 29 نوامبر 2023عرضه شده در 11 نوامبر 2021
فناوری شبکهGSM، CDMA، HSPA، CDMA2000، LTE، 5GGSM، HSPA، LTE، 5G
باندهای 2GGSM 850، 900، 1800، 1900، CDMA 800GSM 850، 900، 1800، 1900
باندهای 3GHSDPA 800، 850، 900، 1700، 2100، CDMA2000 1xHSDPA 850، 900، 1700، 1900، 2100
باندهای 4G1، 3، 4، 5، 8، 18، 19، 26، 28، 34، 38، 39، 40، 41، 42، 48، 661، 2، 3، 4، 5، 7، 8، 12، 17، 20، 28، 32، 38، 40، 41، 66
باندهای 5G1، 3، 5، 8، 28، 38، 41، 48، 66، 77، 78، SA و NSA1، 3، 5، 7، 8، 20، 28، 38، 40، 41، 66، 77، 78، SA و NSA
تعداد سیم کارت2 سیم کارت نانو2 سیم کارت نانو
ابعاد160.9 x 75 x 8.2 میلی متر163.6 x 75.8 x 8.8 میلی متر
وزن209 گرم195 گرم
جنس بدنهاطلاعات معتبر ثبت نشده استجلو شیشه ای با Gorilla Glass 3، قاب و پشت پلاستیکی
استاندارد مقاومتاطلاعات معتبر ثبت نشده استIP53
نوع نمایشگرOLED با نمایش 68 میلیارد رنگ، Dolby Vision، HDR10+IPS LCD
اندازه نمایشگر6.67 اینچ6.6 اینچ
نسبت صفحه نمایش به بدنهحدود 89.0 درصدحدود 84.8 درصد
وضوح نمایشگر1440 x 3200 پیکسل1080 x 2400 پیکسل
تراکم پیکسلیحدود 526 پیکسل در اینچحدود 399 پیکسل در اینچ
نسبت تصویر20:920:9
نرخ نوسازی120 هرتز90 هرتز
روشنایی نمایشگرحداکثر 4000 نیت450 نیت معمولی
محافظ نمایشگراطلاعات معتبر ثبت نشده استCorning Gorilla Glass 3
پردازندهQualcomm Snapdragon 8 Gen 3MediaTek Dimensity 810
فناوری ساخت تراشه4 نانومتر6 نانومتر
پردازنده مرکزی8 هسته ای شامل 1 هسته Cortex X4 با فرکانس 3.3 گیگاهرتز، 3 هسته Cortex A720 با فرکانس 3.2 گیگاهرتز، 2 هسته Cortex A720 با فرکانس 3.0 گیگاهرتز و 2 هسته Cortex A520 با فرکانس 2.3 گیگاهرتز8 هسته ای شامل 2 هسته Cortex A76 با فرکانس 2.4 گیگاهرتز و 6 هسته Cortex A55 با فرکانس 2.0 گیگاهرتز
پردازنده گرافیکیAdreno 750ARM Mali G57 MC2
سیستم عامل اولیهAndroid 14 با HyperOSAndroid 11 با MIUI 12.5 برای POCO
سیستم عامل قابل ارتقااطلاعات معتبر ثبت نشده استAndroid 12
درگاه کارت حافظهنداردmicroSDXC
حافظه داخلی و رم256GB با 12GB RAM، 256GB با 16GB RAM، 512GB با 12GB RAM، 512GB با 16GB RAM، 1TB با 24GB RAM64GB با 4GB RAM، 64GB با 6GB RAM، 128GB با 4GB RAM، 128GB با 6GB RAM، 128GB با 8GB RAM، 256GB با 8GB RAM
نوع حافظه داخلیUFS 4.0UFS 2.2
نوع رمLPDDR5XLPDDR4X
دوربین اصلیسه گانه شامل 50MP عریض با دیافراگم f/1.6، حسگر 1/1.55 اینچ، پیکسل 1.0 میکرومتر، PDAF و OIS؛ 50MP تله فوتو با PDAF و زوم اپتیکال 2x؛ 12MP فوق عریضدو گانه شامل 50MP عریض با دیافراگم f/1.8 و PDAF؛ 8MP فوق عریض با دیافراگم f/2.2 و میدان دید 119 درجه
قابلیت های دوربین اصلیحسگر طیف رنگ، فلاش LED، HDR، پانورامافلاش LED، HDR، پانوراما
فیلم برداری دوربین اصلی8K با سرعت 24fps، 4K با سرعت 24، 30 و 60fps، 1080p با سرعت 30، 60، 120، 240 و 960fps، 720p با سرعت 1920fps، لرزشگیر ژیروسکوپی الکترونیکی1080p با سرعت 30 و 60fps، 720p با سرعت 30fps
دوربین سلفی16MP عریض16MP عریض با دیافراگم f/2.5
قابلیت های دوربین سلفیHDRپانوراما
فیلم برداری دوربین سلفی1080p با سرعت 30 و 60fps، لرزشگیر ژیروسکوپی الکترونیکی1080p با سرعت 30fps
بلندگودوگانه استریودوگانه استریو
جک 3.5 میلی متریندارددارد
کیفیت صوتی24-bit، 192kHz، Hi-Res، Snapdragon Soundاطلاعات معتبر ثبت نشده است
Wi-FiWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7، دو بانده، Wi-Fi DirectWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده، Wi-Fi Direct
بلوتوثBluetooth 5.4، A2DP، LE، aptX HD، aptX Adaptive، aptX LosslessBluetooth 5.1، A2DP، LE
موقعیت یابیGPS با L1 و L5، GLONASS، BDS، Galileo، QZSS، NavICGPS، GLONASS، Galileo، BDS
NFCدارددارد، وابسته به بازار و منطقه
درگاه مادون قرمزدارددارد
رادیو FMندارددارد
درگاه USBUSB Type C با OTGUSB Type C 2.0 با OTG
حسگرهاحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر از نوع اپتیکال، شتاب سنج، مجاورت، ژیروسکوپ، قطب نماحسگر اثر انگشت کنار بدنه، شتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما
ظرفیت باتری5000mAh5000mAh
نوع باتریLi-PoLi-Po
سرعت شارژ120W سیمی، PD 3.0، QC 3+، شارژ کامل در 18 دقیقه33W سیمی، شارژ کامل در 59 دقیقه
موتور لرزشاطلاعات معتبر ثبت نشده استموتور خطی محور X
رنگ هامشکی، نقره ای، آبی یا سبز، Lamborghini Green، Lamborghini Yellowزرد POCO، مشکی، آبی

محصولات مشابه:

  • شیائومی ۱۴ پرو

  • گلکسی S23 پلاس

  • پیکسل ۸ پرو

  • پوکو M3 پرو 5G

  • ردمی نوت 10

  • گلکسی A22 5G


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI