مقایسه Blackview Color 8 4G و Blackview A96

محصول:

Blackview Color 8 4G

Blackview A96

مدل:Color 4G / + VirtualA96
سازنده:

بلک ویو (Blackview)

بلک ویو (Blackview)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20242023
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی موبایل 4G (4G Mobile Phone) گوشی هوشمند (Smartphone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:62 از 10067 از 100
برنده:Blackview A96
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه گوشی بلک ویو Color 8 4G و بلک ویو A96؛ کدام مدل ارزش خرید بیشتری دارد؟


بلک ویو Color 8 4G و بلک ویو A96 هر دو گوشی اقتصادی 4G با نمایشگر IPS، حافظه داخلی 256 گیگابایت و سیستم عامل مبتنی بر Android 13 هستند، اما برای نیازهای متفاوتی طراحی شده اند. Color 8 بیشتر روی باتری حجیم، نمایشگر بزرگ و فضای ذخیره سازی قابل ارتقا تمرکز دارد، در حالی که A96 با تراشه قدرتمندتر، نمایشگر واضح تر و دوربین کامل تر، گزینه فنی تری برای کاربران آگاه به مشخصات محسوب می شود.

طراحی و کیفیت ساخت

بلک ویو Color 8 4G با ابعاد 167.8 در 77.4 در 9.1 میلی متر و وزن 214 گرم، گوشی بزرگ و نسبتا سنگینی است. بدنه آن برای تماشای ویدئو و استفاده طولانی از نمایشگر مناسب به نظر می رسد، اما در استفاده یک دستی یا حمل روزمره، ابعاد آن ممکن است برای بعضی کاربران محدودکننده باشد. این مدل در رنگ های خاکستری، آبی و بنفش عرضه شده و حسگر اثر انگشت آن با کلید پاور ترکیب شده است.

بلک ویو A96 با ابعاد 161.8 در 74.2 در 8.6 میلی متر و وزن حدود 194 گرم، جمع و جورتر و سبک تر از Color 8 است. طراحی باریک تر A96 استفاده روزانه راحت تری ایجاد می کند و برای کاربرانی که گوشی خوش دست می خواهند، امتیاز مهمی به شمار می رود. هر دو مدل از حسگر اثر انگشت کناری و بدنه مناسب رده اقتصادی بهره می برند.

مقایسه نمایشگر

Color 8 4G به نمایشگر 6.75 اینچی IPS LCD با وضوح 720 در 1600 پیکسل، نرخ نوسازی 90 هرتز و روشنایی حدود 450 نیت مجهز شده است. نرخ نوسازی 90 هرتز پیمایش منوها و شبکه های اجتماعی را روان تر می کند، اما وضوح HD+ در این ابعاد تراکم پیکسلی پایینی در حدود 260 پیکسل در هر اینچ دارد. بنابراین نمایشگر برای فیلم، مطالعه و استفاده معمولی مناسب است، ولی از نظر وضوح جزئیات به پای A96 نمی رسد.

A96 نمایشگر 6.5 اینچی IPS LCD با وضوح 1080 در 2400 پیکسل و نرخ نوسازی 120 هرتز دارد. وضوح بالاتر، متن شفاف تر و تصویر دقیق تری ارائه می دهد و نرخ نوسازی 120 هرتز نیز حرکت ها را روان تر می کند. در بخش نمایشگر، A96 برنده روشن این مقایسه است؛ Color 8 فقط با اندازه بزرگ تر و نرخ نوسازی قابل قبول، بخشی از فاصله را جبران می کند.

عملکرد سخت افزاری و بازی

در Color 8 4G از تراشه Unisoc Tiger T616 با معماری 12 نانومتری استفاده شده است. این تراشه هشت هسته ای برای پیام رسانی، وب گردی، تماشای ویدئو، اجرای برنامه های روزمره و بازی های سبک مناسب است. نسخه رایج این گوشی 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی دارد و از طریق قابلیت رم مجازی می تواند تا 8 گیگابایت فضای بیشتری را به شکل نرم افزاری اختصاص دهد. پشتیبانی از کارت حافظه TF تا ظرفیت 1 ترابایت نیز مزیت مهمی برای نگهداری فیلم، عکس و فایل های حجیم است.

A96 از تراشه MediaTek Helio G99 با فرایند ساخت 6 نانومتری استفاده می کند. این تراشه در پردازش های سنگین، اجرای هم زمان چند برنامه و بازی عملکرد بهتری از Tiger T616 دارد. A96 در نسخه های 8 یا 12 گیگابایت رم با حافظه داخلی 256 گیگابایت دیده می شود، اما برخلاف Color 8 درگاه اختصاصی کارت حافظه ندارد. برای بازی های روزمره و عناوین متوسط، A96 انتخاب مناسب تری است؛ با این حال هیچ کدام از این دو گوشی برای اجرای بازی های سنگین با بالاترین تنظیمات گرافیکی ساخته نشده اند.

دوربین و کیفیت عکاسی

Color 8 4G دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با حسگر Samsung ISOCELL JN1 و دوربین عمق سنج 2 مگاپیکسلی دارد. دوربین سلفی آن 8 مگاپیکسلی است. در نور مناسب می توان انتظار عکس هایی قابل قبول برای شبکه های اجتماعی داشت، اما کیفیت نهایی به پردازش نرم افزاری و شرایط نوری وابسته است. فیلم برداری دوربین اصلی و سلفی تا وضوح 1080p انجام می شود.

A96 از دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی با فوکوس خودکار تشخیص فاز، دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی و دوربین سلفی 16 مگاپیکسلی بهره می برد. وجود لنز فوق عریض، ثبت عکس های گروهی و منظره را کاربردی تر می کند و دوربین سلفی با وضوح بالاتر برای تماس تصویری و عکس های روزمره برتری دارد. A96 در مجموع مجموعه دوربین کامل تری ارائه می دهد، هرچند عدد مگاپیکسل بالاتر Color 8 به تنهایی به معنی کیفیت بهتر عکس نیست.

باتری و سرعت شارژ

ظرفیت باتری مهم ترین برتری Color 8 4G است. باتری 6000 میلی آمپر ساعتی آن برای یک روز کامل استفاده سنگین یا حتی بیشتر در استفاده سبک مناسب است. این مدل از شارژ سیمی 18 واتی پشتیبانی می کند. نمایشگر کم وضوح تر و تراشه کم مصرف تر نیز به دوام شارژ بیشتر کمک می کنند.

A96 باتری 4380 میلی آمپر ساعتی و شارژ سیمی 18 واتی دارد. ظرفیت آن به شکل محسوسی کمتر از Color 8 است و در استفاده سنگین، شارژدهی کوتاه تری خواهد داشت. در مقابل، بدنه سبک تر و نمایشگر کوچک تر A96 حمل آسان تری ایجاد می کند. از نظر دوام باتری، Color 8 انتخاب برتر است و A96 بیشتر روی تعادل بین وزن، قدرت پردازش و کیفیت نمایشگر تمرکز دارد.

نرم افزار و امکانات ارتباطی

Color 8 با DokeOS 4.0 بر پایه Android 13 عرضه شده و A96 از DokeOS 3.1 بر پایه Android 13 استفاده می کند. هر دو گوشی از شبکه 4G، وای فای دو بانده، Bluetooth 5.0، GPS و درگاه USB پشتیبانی می کنند. Color 8 جک هدفون 3.5 میلی متری و درگاه اختصاصی کارت حافظه دارد، در حالی که A96 از NFC پشتیبانی می کند و جک هدفون ندارد. برای کاربری که اتصال NFC یا پرداخت و انتقال داده سازگار با این فناوری برایش اهمیت دارد، A96 امکانات ارتباطی کامل تری دارد؛ اما علاقه مندان به هدفون سیمی و کارت حافظه از Color 8 رضایت بیشتری خواهند داشت.

مقایسه ارزش خرید

اگر اولویت اصلی خریدار، باتری پرظرفیت، نمایشگر بزرگ، جک هدفون، امکان استفاده هم زمان از 2 سیم کارت و کارت حافظه و هزینه منطقی باشد، بلک ویو Color 8 4G انتخاب کاربردی تری است. این مدل برای تماشای فیلم، استفاده از شبکه های اجتماعی، مطالعه، تماس و استفاده طولانی خارج از خانه مناسب تر است.

اگر وضوح بالای نمایشگر، نرخ نوسازی 120 هرتز، قدرت پردازشی بیشتر، دوربین فوق عریض، دوربین سلفی بهتر و بدنه سبک تر اهمیت دارد، بلک ویو A96 گزینه برتری محسوب می شود. نقطه ضعف اصلی آن باتری کوچک تر و نبود درگاه کارت حافظه است. در نتیجه، A96 از نظر تجربه فنی و کیفیت تصویر یک سطح بالاتر قرار می گیرد، اما Color 8 برای شارژدهی و انعطاف پذیری ذخیره سازی انتخاب منطقی تری است.

سوالات متداول:

بلک ویو Color 8 4G بهتر است یا A96؟

برای عملکرد، نمایشگر و دوربین، A96 برتری دارد؛ برای باتری، صفحه بزرگ تر، جک هدفون و کارت حافظه، Color 8 4G انتخاب مناسب تری است.

کدام گوشی برای بازی مناسب تر است؟

به دلیل استفاده از تراشه Helio G99، بلک ویو A96 در بازی و پردازش سنگین عملکرد بهتری دارد، اما هر دو مدل بیشتر برای بازی های سبک و متوسط مناسب هستند.

کدام مدل باتری بهتری دارد؟

Color 8 4G با باتری 6000 میلی آمپر ساعتی، شارژدهی بیشتری از باتری 4380 میلی آمپر ساعتی A96 ارائه می دهد.

آیا Color 8 4G کارت حافظه می خورد؟

بله، Color 8 4G دارای درگاه اختصاصی کارت حافظه TF است و از کارت حافظه تا ظرفیت اعلام شده 1 ترابایت پشتیبانی می کند.

کدام گوشی نمایشگر باکیفیت تری دارد؟

A96 به دلیل وضوح 1080 در 2400 پیکسل و نرخ نوسازی 120 هرتز، نمایشگر باکیفیت تر و روان تری از Color 8 با وضوح 720 در 1600 پیکسل و نرخ نوسازی 90 هرتز دارد.

کدام مدل برای استفاده روزمره ارزش خرید بیشتری دارد؟

انتخاب به نیاز کاربر بستگی دارد؛ Color 8 برای شارژدهی و حافظه قابل ارتقا و A96 برای سرعت بیشتر و کیفیت تصویر بهتر ارزش خرید بالاتری دارد.

جمع بندی نهایی

بلک ویو Color 8 4G و بلک ویو A96 رقبایی مستقیم در یک رده قیمتی نیستند و هر کدام مزیت های مشخصی دارند. Color 8 گوشی بزرگ تر با باتری بسیار بهتر و امکانات ذخیره سازی انعطاف پذیرتر است، اما A96 با نمایشگر Full HD+، نرخ نوسازی 120 هرتز، تراشه Helio G99 و دوربین های متنوع تر، تجربه کامل تری برای کاربرانی ارائه می دهد که عملکرد و کیفیت تصویر را در اولویت قرار می دهند. برای خرید مطمئن، انتخاب نهایی باید بر اساس قیمت روز، وضعیت گارانتی و اولویت میان شارژدهی یا قدرت سخت افزاری انجام شود.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Blackview Color 8 4G و Blackview A96
ویژگیBlackview Color 8 4GBlackview A96
تاریخ معرفی و عرضهژانویه 2024سپتامبر 2023
فناوری شبکهGSM / HSPA / LTEGSM / CDMA / HSPA / LTE
باندهای 2G850 / 900 / 1800 / 1900850 / 900 / 1800 / 1900
باندهای 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
باندهای 4G1 / 3 / 7 / 8 / 19 / 20 / 28 / 40 / 411 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 12 / 13 / 17 / 18 / 19 / 20 / 25 / 26 / 28 / 30 / 38 / 40 / 41 / 66
ابعاد167.8 × 77.4 × 9.1 میلی متر161.8 × 74.2 × 8.6 میلی متر
وزن214 گرم193.9 گرم
نوع سیم کارت2 سیم کارت نانو2 سیم کارت نانو
نوع نمایشگرIPS LCD با نرخ نوسازی 90Hz و روشنایی 450 نیتIPS LCD با نرخ نوسازی 120Hz
اندازه نمایشگر6.75 اینچ6.5 اینچ
رزولوشن نمایشگر720 × 1600 پیکسل1080 × 2400 پیکسل
تراکم پیکسلیحدود 260 پیکسل در اینچحدود 405 پیکسل در اینچ
نسبت تصویر20:920:9
سیستم عاملAndroid 13 با DokeOS 4.0Android 13 با DokeOS 3.1
تراشهUnisoc Tiger T616 با لیتوگرافی 12 نانومترMediaTek Helio G99 با لیتوگرافی 6 نانومتر
پردازنده مرکزی8 هسته ای، 2 هسته Cortex-A75 با فرکانس 2.0GHz و 6 هسته Cortex-A55 با فرکانس 1.8GHz8 هسته ای، 2 هسته Cortex-A76 با فرکانس 2.2GHz و 6 هسته Cortex-A55 با فرکانس 2.0GHz
پردازنده گرافیکیMali-G57 MP1Mali-G57 MC2
حافظه داخلی و رم256GB حافظه داخلی و 8GB رم256GB حافظه داخلی با 8GB یا 12GB رم
نوع حافظه داخلینامشخصUFS 2.2
درگاه کارت حافظهmicroSDXC اختصاصی تا 1TBندارد
دوربین اصلیدوگانه: 50MP عریض با PDAF و دوربین کمکی 2MP عمقدوگانه: 48MP عریض با PDAF و 8MP فوق عریض با زاویه دید 117 درجه
قابلیت های دوربین اصلیفلاش LED، HDR، پانوراما، حالت شب، پرتره و Proفلاش LED، HDR و پانوراما
فیلم برداری دوربین اصلی1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه1440p با نرخ 30 فریم بر ثانیه و 1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه
دوربین سلفی8MP عریض16MP عریض
فیلم برداری دوربین سلفی1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه
بلندگودارد، Smart-K Box Speakerدارد
جک 3.5 میلی متریداردندارد
Wi-FiWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو باندهWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده
بلوتوثBluetooth 5.0، A2DP، LEBluetooth 5.0، A2DP، LE
موقعیت یابیGPS، GLONASS، Galileo، BDSGPS، GLONASS، Galileo، BDS
NFCندارددارد
رادیو FMدارددارد
درگاه USBUSB Type-C با OTGUSB Type-C 2.0 با OTG
حسگرهاحسگر اثر انگشت کناری، شتاب سنج و مجاورتحسگر اثر انگشت کناری، شتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت و قطب نما
ظرفیت باتری6000mAh4380mAh
شارژ سریع18W18W
رنگ هاخاکستری، آبی و بنفشبنفش و مشکی

محصولات مشابه:

  • Blackview A96

  • Xiaomi Redmi Note 11

  • Samsung Galaxy A13

  • Blackview Color 8

  • Xiaomi Poco X4

  • Realme 9i


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Blackview

بلک ویو یک برند چینی تولیدکننده گوشی هوشمند مقاوم، تبلت، لپ تاپ، ساعت هوشمند و تجهیزات دیجیتال است که با تمرکز بر فناوری نوآورانه، دوام بالا و قیمت مناسب، محصولات کاربردی برای استفاده روزمره و شرایط سخت ارائه می دهد.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI