مقایسه HONOR X9A و HONOR 70

محصول:

HONOR X9a

HONOR 70

مدل:X9a70
سازنده:

آنر (HONOR)

آنر (HONOR)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20232022
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی اندرویدی (Android Phone) گوشی هوشمند (Smartphone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:74 از 10078 از 100
برنده:HONOR 70
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه HONOR X9a و HONOR 70؛ کدام گوشی آنر برای خرید بهتر است؟


HONOR X9a و HONOR 70 هر دو از گوشی های میان رده 5G آنر با نمایشگر OLED خمیده و نرخ نوسازی 120 هرتز هستند، اما در عملکرد سخت افزاری، کیفیت دوربین، سرعت شارژ و جایگاه قیمتی تفاوت قابل توجهی دارند. HONOR X9a بیشتر روی دوام نمایشگر، باتری بزرگ و قیمت اقتصادی تمرکز دارد، در حالی که HONOR 70 با تراشه قدرتمندتر، دوربین اصلی بهتر و شارژ سریع تر، انتخابی کامل تر برای کاربران حرفه ای تر محسوب می شود. مشخصات بررسی شده مربوط به نسخه های رایج 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی است و امکاناتی مانند NFC یا نوع شارژر ممکن است با توجه به منطقه عرضه متفاوت باشد.

طراحی و کیفیت ساخت

هر دو گوشی طراحی باریک، بدنه سبک و نمایشگر خمیده دارند و از نظر ظاهری برای کاربری روزمره و تماشای محتوا جذاب هستند. HONOR X9a حدود 7.9 میلی متر ضخامت و حدود 175 گرم وزن دارد و نمایشگر آن با تمرکز بر مقاومت بیشتر در برابر ضربه طراحی شده است. HONOR 70 نیز بدنه ای باریک با وزن حدود 178 گرم دارد و حس یک گوشی میان رده رده بالاتر را منتقل می کند. از نظر مقاومت در برابر آب و گرد و غبار، نباید انتظار گواهی پرچمدار از هیچ کدام داشت؛ بنابراین استفاده از قاب و محافظ صفحه همچنان توصیه می شود.

مقایسه نمایشگر HONOR X9a و HONOR 70

هر دو مدل به نمایشگر 6.67 اینچی OLED با وضوح 1080 در 2400 پیکسل و نرخ نوسازی 120 هرتز مجهز هستند. این مشخصات باعث می شود پیمایش صفحات، اجرای بازی ها و تماشای ویدئو روان باشد. نمایشگر HONOR 70 از نظر نمایش رنگ، پشتیبانی از رنگ های بیشتر و قابلیت هایی مانند HDR10+ برتری دارد و برای تماشای فیلم و ویرایش عکس انتخاب جذاب تری است. در مقابل، نمایشگر مقاوم HONOR X9a برای کاربرانی که احتمال افتادن یا ضربه دیدن گوشی برایشان بیشتر است، مزیت مهمی محسوب می شود. در استفاده معمول، هر دو صفحه نمایش کیفیت بسیار خوبی دارند، اما HONOR 70 تجربه تصویری حرفه ای تری ارائه می دهد.

عملکرد سخت افزاری و تجربه بازی

HONOR X9a از تراشه Snapdragon 695 5G استفاده می کند. این تراشه برای شبکه های اجتماعی، وب گردی، تماشای فیلم، استفاده از اپلیکیشن های روزمره و اجرای بسیاری از بازی ها مناسب است، اما در بازی های سنگین نباید انتظار عملکرد هم سطح گوشی های گیمینگ داشت. HONOR 70 به تراشه Snapdragon 778G 5G مجهز شده که از نظر توان پردازشی و گرافیکی به شکل محسوسی قوی تر است. این مدل در اجرای بازی های سنگین، ویرایش ویدئو و استفاده هم زمان از چند برنامه عملکرد سریع تری دارد. اگر سرعت و ماندگاری عملکرد در سال های آینده برای شما اهمیت دارد، HONOR 70 برنده روشن این بخش است.

دوربین و کیفیت عکاسی

HONOR X9a به دوربین اصلی 64 مگاپیکسلی، دوربین فوق عریض 5 مگاپیکسلی و دوربین تشخیص عمق 2 مگاپیکسلی مجهز است. دوربین اصلی در نور مناسب عکس های قابل قبولی ثبت می کند، اما دوربین فوق عریض آن برای ثبت مناظر یا عکس های گروهی کیفیت متوسطی دارد. دوربین سلفی 16 مگاپیکسلی نیز برای تماس تصویری و شبکه های اجتماعی مناسب است.

HONOR 70 از دوربین اصلی 54 مگاپیکسلی مبتنی بر حسگر Sony IMX800، دوربین فوق عریض و ماکرو 50 مگاپیکسلی و دوربین عمق سنج 2 مگاپیکسلی استفاده می کند. تعداد مگاپیکسل کمتر دوربین اصلی به معنی کیفیت پایین تر نیست؛ حسگر بزرگ تر و پردازش تصویر بهتر باعث می شود HONOR 70 در نور کم، ثبت جزئیات و کنترل نویز عملکرد بهتری داشته باشد. دوربین فوق عریض 50 مگاپیکسلی آن نیز نسبت به دوربین 5 مگاپیکسلی HONOR X9a برتری چشمگیری دارد. HONOR 70 همچنین امکان فیلم برداری با وضوح 4K را فراهم می کند، در حالی که توان فیلم برداری HONOR X9a به 1080p محدود است. برای عکاسی، فیلم برداری و تولید محتوای شبکه های اجتماعی، HONOR 70 انتخاب مناسب تری است.

باتری و سرعت شارژ

HONOR X9a باتری 5100 میلی آمپر ساعتی و شارژ سریع 40 وات دارد. ظرفیت بیشتر باتری به این مدل کمک می کند با استفاده معمول، دوام شارژ خوبی ارائه دهد و برای کاربرانی که بیشتر روز را بیرون از خانه هستند گزینه مطمئنی باشد. HONOR 70 به باتری 4800 میلی آمپر ساعتی مجهز است که کمی ظرفیت کمتری دارد، اما شارژ سریع 66 وات آن زمان انتظار برای شارژ شدن را به شکل محسوسی کاهش می دهد. در نتیجه، X9a از نظر ظرفیت باتری برتری دارد و HONOR 70 از نظر سرعت شارژ بهتر است. هر دو گوشی برای یک روز استفاده معمول مناسب هستند، اما میزان دوام نهایی به روشنایی نمایشگر، کیفیت آنتن دهی و نوع استفاده بستگی دارد.

حافظه داخلی، ارتباطات و نرم افزار

نسخه رایج هر دو گوشی با 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی عرضه شده است و این مقدار برای نصب برنامه ها، ذخیره عکس و استفاده طولانی مدت مناسب است. هر دو مدل از اینترنت 5G، Wi-Fi، بلوتوث و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر پشتیبانی می کنند. HONOR 70 به دلیل تراشه قوی تر، در مدیریت برنامه های سنگین و پردازش های ارتباطی نیز تجربه سریع تری دارد. هر دو گوشی در زمان عرضه با Android 12 و رابط کاربری Magic UI 6.1 ارائه شدند؛ با توجه به تفاوت منطقه عرضه و وضعیت پشتیبانی نرم افزاری، نسخه به روزرسانی قابل دریافت باید پیش از خرید از فروشنده یا تنظیمات خود گوشی بررسی شود.

HONOR X9a برای چه کاربری مناسب است؟

HONOR X9a برای کاربری مناسب است که باتری بزرگ، نمایشگر مقاوم، طراحی سبک و قیمت پایین تر را به قدرت پردازشی و دوربین حرفه ای ترجیح می دهد. این مدل برای استفاده روزمره، تماشای فیلم، شبکه های اجتماعی، تماس تصویری و بازی های معمولی عملکرد رضایت بخشی دارد. اگر گوشی خود را زیاد جابه جا می کنید یا احتمال ضربه دیدن نمایشگر وجود دارد، ساختار مقاوم صفحه X9a یک مزیت کاربردی است.

HONOR 70 برای چه کاربری مناسب است؟

HONOR 70 برای کاربری مناسب است که نمایشگر با کیفیت، عکاسی بهتر، فیلم برداری 4K، اجرای سریع بازی ها و شارژ سریع را در اولویت قرار می دهد. این گوشی برای تولید محتوا، استفاده سنگین تر و کاربرانی که می خواهند از یک گوشی میان رده رده بالاتر استفاده کنند، انتخاب منطقی تری است. البته با توجه به قدیمی تر بودن این مدل در بازار، سلامت باتری و وضعیت گارانتی در نمونه های موجود اهمیت زیادی دارد.

سوالات متداول:

آیا HONOR 70 از HONOR X9a بهتر است؟

در مجموع بله. HONOR 70 تراشه قدرتمندتر، دوربین بهتر، قابلیت فیلم برداری 4K و شارژ سریع تری دارد. HONOR X9a تنها در ظرفیت باتری و تمرکز بیشتر بر مقاومت نمایشگر برتری دارد.

باتری HONOR X9a بهتر است یا HONOR 70؟

HONOR X9a با باتری 5100 میلی آمپر ساعتی ظرفیت بیشتری دارد، اما HONOR 70 با شارژ 66 وات سریع تر شارژ می شود. برای دوام بیشتر، X9a و برای شارژ سریع تر، HONOR 70 انتخاب بهتری است.

کدام گوشی برای بازی مناسب تر است؟

HONOR 70 به دلیل استفاده از Snapdragon 778G 5G برای بازی مناسب تر است و در اجرای عناوین سنگین عملکرد روان تری نسبت به HONOR X9a با Snapdragon 695 5G دارد.

کدام مدل دوربین بهتری دارد؟

HONOR 70 دوربین بهتری دارد. حسگر اصلی Sony IMX800، دوربین فوق عریض 50 مگاپیکسلی و امکان فیلم برداری 4K آن در مقایسه با مجموعه دوربین HONOR X9a برتری محسوسی ایجاد می کند.

برای خرید اقتصادی HONOR X9a انتخاب بهتری است؟

اگر قیمت پایین تر، باتری بزرگ و نمایشگر مقاوم برای شما مهم تر از عملکرد و دوربین است، HONOR X9a انتخاب اقتصادی مناسب تری است. در صورتی که اختلاف قیمت با HONOR 70 کم باشد، خرید HONOR 70 ارزش بیشتری دارد.

جمع بندی نهایی

HONOR X9a و HONOR 70 هر دو گوشی های قابل قبول و مجهز به نمایشگر OLED خمیده 120 هرتز هستند، اما هدف متفاوتی دارند. HONOR X9a با باتری 5100 میلی آمپر ساعتی، بدنه سبک و نمایشگر مقاوم، گزینه ای متعادل برای استفاده روزمره و خرید اقتصادی است. HONOR 70 با تراشه Snapdragon 778G 5G، دوربین های بهتر، فیلم برداری 4K و شارژ 66 وات، از نظر امکانات و تجربه کاربری ارزش بالاتری دارد. برای بیشتر خریداران آگاه، HONOR 70 انتخاب کامل تر است؛ مگر اینکه قیمت پایین تر و دوام باتری و نمایشگر برای خرید در اولویت اصلی باشد.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت HONOR X9A و HONOR 70
ویژگیHONOR X9aHONOR 70
فناوری شبکهGSM / HSPA / LTE / 5GGSM / CDMA / HSPA / CDMA2000 / LTE / 5G
باندهای 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900GSM 850 / 900 / 1800 / 1900، CDMA 800
باندهای 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100، CDMA2000 1x
باندهای 4GLTE1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 66
باندهای 5GSA / NSA1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78، SA / NSA
تاریخ معرفی04 ژانویه 202330 مه 2022
تاریخ عرضه06 ژانویه 202302 ژوئن 2022
ابعاد161.6 × 73.9 × 7.9 میلی متر161.4 × 73.3 × 7.9 میلی متر
وزن175 گرم178 گرم
نوع سیم کارت2 سیم کارت Nano-SIM2 سیم کارت Nano-SIM
نوع نمایشگرAMOLED، عمق رنگ 1 میلیارد، نرخ نوسازی 120Hz، روشنایی 800 نیتOLED، عمق رنگ 1 میلیارد، نرخ نوسازی 120Hz، HDR10+
اندازه نمایشگر6.67 اینچ6.67 اینچ
وضوح نمایشگر1080 × 2400 پیکسل1080 × 2400 پیکسل
تراکم پیکسلیحدود 395 پیکسل در اینچحدود 395 پیکسل در اینچ
نسبت تصویر20:920:9
سیستم عاملAndroid 12، قابل ارتقا به Android 13، MagicOS 7Android 12، Magic UI 6.1
تراشهQualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G، لیتوگرافی 6 نانومترQualcomm SM7325-AE Snapdragon 778G+ 5G، لیتوگرافی 6 نانومتر
پردازنده مرکزی8 هسته ای، 2 هسته 2.2GHz Kryo 660 Gold و 6 هسته 1.7GHz Kryo 660 Silver8 هسته ای، 1 هسته 2.5GHz Cortex-A78، 3 هسته 2.4GHz Cortex-A78 و 4 هسته 1.9GHz Cortex-A55
پردازنده گرافیکیAdreno 619Adreno 642L
درگاه کارت حافظهنداردندارد
حافظه داخلی و رم128GB با 6GB RAM، 128GB با 8GB RAM، 256GB با 8GB RAM128GB با 8GB RAM، 256GB با 8GB RAM، 256GB با 12GB RAM، 512GB با 12GB RAM
دوربین اصلی64MP، دیافراگم f/1.8، فوکوس خودکار تشخیص فاز؛ 5MP فوق عریض با دیافراگم f/2.2؛ 2MP ماکرو54MP، دیافراگم f/1.9، حسگر 1/1.49 اینچ، فوکوس خودکار تشخیص فاز؛ 50MP فوق عریض با دیافراگم f/2.2 و زاویه دید 122 درجه؛ لنز کمکی
قابلیت های دوربین اصلیفلاش LED، پانوراما، HDRفلاش Dual-LED، HDR، پانوراما
فیلم برداری دوربین اصلی1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه4K با نرخ 30 فریم بر ثانیه، 1080p با نرخ 30 و 60 فریم بر ثانیه، ژیروسکوپ EIS
دوربین سلفی16MP، دیافراگم f/2.532MP، دیافراگم f/2.4
فیلم برداری دوربین سلفی1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه، ژیروسکوپ EIS
بلندگودارددارد
جک 3.5 میلی مترینداردندارد
شبکه بی سیمWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده، Wi-Fi DirectWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6، دو بانده، Wi-Fi Direct
بلوتوثنسخه 5.1، A2DP، LE، aptX HDنسخه 5.2، A2DP، LE، aptX HD
موقعیت یابیGPS، GLONASS، Galileo، BDSGPS، GLONASS، BDS
NFCدارددارد
رادیو FMنداردندارد
درگاه USBUSB Type-C 2.0، OTGUSB Type-C 2.0، OTG
حسگرهاحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر از نوع اپتیکال، شتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت، قطب نماحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر از نوع اپتیکال، شتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت، قطب نما
ظرفیت باتری5100mAh، لیتیوم پلیمری4800mAh، لیتیوم پلیمری
شارژ سریع40W66W، شارژ 60 درصدی در 20 دقیقه
شارژ معکوسمشخص نشده5W سیمی
رنگ هاTitanium Silver، Emerald Green، Midnight BlackMidnight Black، Emerald Green، Icelandic Frost، Crystal Silver
مدل هاRMO-NX1FNE-AN00، FNE-NX9

محصولات مشابه:

  • Honor 70

  • Xiaomi 11T

  • Samsung Galaxy A53

  • Samsung Galaxy A73

  • Xiaomi 12 Lite

  • Nothing Phone 1


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند HONOR

آنر یک برند جهانی فناوری و تولیدکننده گوشی های هوشمند، تبلت، لپ تاپ، ساعت هوشمند و لوازم جانبی است که با تمرکز بر نوآوری، طراحی مدرن و تجربه کاربری هوشمند، محصولات باکیفیتی برای زندگی دیجیتال ارائه می دهد.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI