مقایسه HONOR 200 و POCO X7 Pro

محصول:

HONOR 200

POCO X7 Pro

مدل:200X7 Pro
سازنده:

آنر (HONOR)

شیائومی (Xiaomi)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20242025
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی هوشمند (Smartphone) گوشی گیمینگ (Gaming Phone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:78 از 10088 از 100
برنده:POCO X7 Pro
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه آنر 200 و پوکو X7 پرو؛ کدام گوشی برای خرید در ایران بهتر است؟


آنر 200 و پوکو X7 پرو دو گوشی میان رده قدرتمند هستند که با وجود قیمت نزدیک در بازار ایران، اولویت های متفاوتی دارند. آنر 200 بیشتر روی طراحی ظریف، نمایشگر باکیفیت و دوربین پرتره تمرکز می کند، در حالی که پوکو X7 پرو با تراشه بسیار قدرتمند، باتری بزرگ تر و قابلیت های مناسب برای بازی، انتخابی هیجان انگیز برای کاربران حرفه ای و گیمرها محسوب می شود. در این مقایسه، عملکرد، نمایشگر، دوربین، باتری، طراحی، نرم افزار و ارزش خرید هر دو محصول بررسی می شود.

مقایسه طراحی و کیفیت ساخت آنر 200 و پوکو X7 پرو

آنر 200 با ضخامت حدود 8.2 میلی متر و وزن تقریبی 199 گرم، طراحی باریک و خوش دست تری دارد و ظاهر آن بیشتر به گوشی های شیک و دوربین محور نزدیک است. ماژول دوربین بیضی شکل و بدنه خمیده، ظاهر متفاوتی به آن می دهد. پوکو X7 پرو با وزن حدود 195 گرم در نسخه جهانی، کمی صنعتی تر و اسپرت تر طراحی شده است. این گوشی در برابر گردوغبار و آب گواهی IP68 دارد، در حالی که آنر 200 معمولا با مقاومت IP64 عرضه می شود؛ بنابراین پوکو از نظر محافظت در شرایط محیطی گزینه مطمئن تری است. هر دو گوشی از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر و اسپیکرهای استریو بهره می برند.

نمایشگر؛ برتری جزئی پوکو X7 پرو در مشخصات فنی

آنر 200 به نمایشگر 6.7 اینچی OLED با نرخ نوسازی 120 هرتز مجهز است. این صفحه رنگ های زنده، کنتراست بالا و روشنایی مناسبی دارد و برای تماشای فیلم، وبگردی و استفاده روزمره تجربه بسیار خوبی ارائه می دهد. پوکو X7 پرو نمایشگر 6.67 اینچی AMOLED با وضوح 1.5K، نرخ نوسازی 120 هرتز، پشتیبانی از HDR10+ و Dolby Vision دارد. وضوح بیشتر و روشنایی بالاتر، برتری پوکو را در تماشای محتوای HDR و استفاده در فضای باز نشان می دهد. نمایشگر آنر 200 برای مصرف روزانه کاملا رضایت بخش است، اما از نظر جزئیات تصویر و قابلیت های تصویری، پوکو X7 پرو دست بالا را دارد.

عملکرد سخت افزاری و تجربه بازی

آنر 200 از تراشه Snapdragon 7 Gen 3 استفاده می کند؛ تراشه ای 4 نانومتری که برای اجرای روان برنامه ها، multitasking و بازی های معمولی تا نیمه سنگین عملکرد مناسبی دارد. پوکو X7 پرو به تراشه Dimensity 8400 Ultra مجهز است که از نظر توان پردازشی و گرافیکی یک سطح بالاتر قرار می گیرد. این تراشه برای اجرای بازی های سنگین، نرخ فریم بالاتر و استفاده طولانی مدت مناسب تر است و سیستم خنک کننده پیشرفته پوکو نیز به کنترل دما کمک می کند. در نسخه های رایج بازار، هر دو گوشی با 12 گیگابایت رم و 256 یا 512 گیگابایت حافظه داخلی دیده می شوند. برای بازی و کارهای سنگین، پوکو X7 پرو با اختلاف قابل توجه انتخاب بهتر است.

مقایسه دوربین آنر 200 و پوکو X7 پرو

آنر 200 مجموعه دوربین کامل تری دارد. دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با لرزشگیر اپتیکال، دوربین تله فوتو 50 مگاپیکسلی با بزرگنمایی اپتیکال حدود 2.5 برابر و دوربین فوق عریض 12 مگاپیکسلی، امکانات متنوعی برای عکاسی فراهم می کنند. تمرکز اصلی آنر روی عکاسی پرتره است و تصاویر پرتره با جداسازی سوژه و رنگ پوست طبیعی معمولا کیفیت خوبی دارند. دوربین سلفی 50 مگاپیکسلی نیز برای عکس های چهره و تماس تصویری عملکرد قابل توجهی دارد.

پوکو X7 پرو دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با لرزشگیر اپتیکال و دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی دارد، اما فاقد دوربین تله فوتو اختصاصی است. دوربین اصلی در نور روز عکس های شارپ و مناسبی ثبت می کند، ولی در زوم و عکاسی پرتره به اندازه آنر 200 انعطاف ندارد. دوربین سلفی 20 مگاپیکسلی پوکو برای استفاده عادی مناسب است، اما از نظر جزئیات و قابلیت های پرتره، ضعیف تر از دوربین سلفی آنر عمل می کند. در بخش دوربین، آنر 200 انتخاب برتر برای عکاسی پرتره، سلفی و زوم است.

باتری و سرعت شارژ

آنر 200 باتری 5200 میلی آمپرساعتی دارد و از شارژ سریع 100 وات پشتیبانی می کند. این ترکیب باعث می شود گوشی در استفاده معمولی یک روز کامل و در استفاده سبک حتی بیشتر دوام بیاورد و زمان شارژ آن کوتاه باشد. پوکو X7 پرو به باتری بزرگ تر 6000 میلی آمپرساعتی و شارژ سریع 90 وات مجهز شده است. ظرفیت بیشتر باتری، دوام پوکو را در بازی، تماشای ویدیو و استفاده سنگین افزایش می دهد، اما سرعت شارژ آن روی کاغذ کمی پایین تر از آنر است. آنر 200 برای کاربرانی که سرعت شارژ را در اولویت قرار می دهند مناسب تر است و پوکو برای کسانی که بیشترین دوام باتری را می خواهند برتری دارد.

نرم افزار و امکانات ارتباطی

آنر 200 با اندروید 14 و رابط کاربری MagicOS عرضه شده است. این رابط امکانات شخصی سازی و قابلیت های هوشمند متنوعی دارد، اما تعداد برنامه های پیش فرض آن ممکن است برای بعضی کاربران زیاد باشد. پوکو X7 پرو با اندروید 14 و رابط HyperOS عرضه می شود و از امکانات گسترده شیائومی برای شخصی سازی، مدیریت عملکرد و اتصال با دیگر محصولات این برند بهره می برد. تجربه نرم افزاری هر دو گوشی روان است، اما سلیقه کاربر در انتخاب بین MagicOS و HyperOS اهمیت زیادی دارد. نسخه های وارداتی و گلوبال ممکن است از نظر شارژر داخل جعبه، پشتیبانی نرم افزاری و قابلیت NFC تفاوت داشته باشند و بررسی کد مدل هنگام خرید ضروری است.

مقایسه ارزش خرید در بازار ایران

قیمت این دو گوشی در بازار ایران به حافظه داخلی، ریجن، گارانتی، موجودی و نوسان ارز وابسته است؛ بنابراین مقایسه قیمت باید بر اساس نسخه یکسان انجام شود. آنر 200 زمانی ارزش خرید بیشتری دارد که دوربین پرتره، کیفیت سلفی، طراحی ظریف و شارژ سریع برای خریدار مهم باشد. پوکو X7 پرو در صورتی انتخاب اقتصادی تر و منطقی تر است که عملکرد پردازشی، بازی، دوام باتری، نمایشگر 1.5K و مقاومت IP68 اولویت داشته باشد.

آنر 200 برای چه کاربری مناسب است؟

آنر 200 برای کاربران علاقه مند به عکاسی پرتره، تولید محتوای روزمره، سلفی باکیفیت، طراحی سبک و شارژ سریع گزینه مناسبی است. این گوشی برای استفاده روزانه، شبکه های اجتماعی، تماشای فیلم و اجرای بیشتر بازی ها توان کافی دارد و تجربه ای متعادل ارائه می دهد.

پوکو X7 پرو برای چه کاربری مناسب است؟

پوکو X7 پرو برای گیمرها، کاربران سنگین، افرادی که به سرعت بالای گوشی اهمیت می دهند و خریدارانی که باتری بزرگ و نمایشگر قدرتمند می خواهند، انتخاب مناسب تری است. ضعف اصلی آن در مقایسه با آنر 200 به دوربین فوق عریض ساده تر و نبود لنز تله فوتو مربوط می شود.

سوالات متداول:

آیا آنر 200 از پوکو X7 پرو دوربین بهتری دارد؟

بله، آنر 200 به دلیل داشتن دوربین تله فوتو، دوربین سلفی 50 مگاپیکسلی و پردازش بهتر پرتره، مجموعه دوربین کامل تری دارد. پوکو X7 پرو در عکاسی روزانه عملکرد خوبی دارد اما برای زوم و پرتره به اندازه آنر انعطاف پذیر نیست.

آیا پوکو X7 پرو برای بازی بهتر است؟

بله، تراشه Dimensity 8400 Ultra، سیستم خنک کننده قوی و نمایشگر 120 هرتزی، پوکو X7 پرو را برای اجرای بازی های سنگین مناسب تر می کند. آنر 200 نیز بازی ها را روان اجرا می کند اما قدرت گرافیکی پایین تری دارد.

باتری آنر 200 بهتر است یا پوکو X7 پرو؟

پوکو X7 پرو به دلیل باتری 6000 میلی آمپرساعتی معمولا دوام بیشتری دارد. آنر 200 با باتری 5200 میلی آمپرساعتی، شارژ سریع تر 100 وات را ارائه می دهد و در مدت کوتاه تری شارژ می شود.

کدام گوشی نمایشگر بهتری دارد؟

پوکو X7 پرو به لطف وضوح 1.5K، روشنایی بالاتر و پشتیبانی از Dolby Vision و HDR10+ برتری فنی دارد. آنر 200 نیز با پنل OLED و نرخ نوسازی 120 هرتز، نمایشگر باکیفیتی برای استفاده روزمره ارائه می کند.

برای خرید در ایران آنر 200 بهتر است یا پوکو X7 پرو؟

برای دوربین، سلفی، طراحی و شارژ سریع، آنر 200 انتخاب مناسب تری است. برای بازی، قدرت پردازشی، باتری، نمایشگر و مقاومت بدنه، پوکو X7 پرو ارزش خرید بالاتری دارد. انتخاب نهایی باید بر اساس اولویت کاربر و قیمت نسخه گلوبال دارای گارانتی انجام شود.

جمع بندی نهایی

آنر 200 و پوکو X7 پرو هر دو از گوشی های توانمند میان رده هستند، اما فلسفه طراحی متفاوتی دارند. آنر 200 یک گوشی متعادل و دوربین محور با طراحی ظریف، دوربین پرتره بهتر و شارژ 100 وات است. پوکو X7 پرو یک گوشی عملکرد محور است که با تراشه بسیار قدرتمند، باتری 6000 میلی آمپرساعتی، نمایشگر دقیق تر و استاندارد IP68، انتخاب بهتری برای بازی و استفاده سنگین محسوب می شود. برای بیشتر خریداران علاقه مند به قدرت سخت افزاری، پوکو X7 پرو پیشنهاد اول است؛ در مقابل، علاقه مندان به عکاسی و طراحی می توانند آنر 200 را انتخاب کنند.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت HONOR 200 و POCO X7 Pro
ویژگیHONOR 200POCO X7 Pro
تاریخ معرفی27 May 202409 January 2025
شبکهGSM / CDMA / HSPA / CDMA2000 / LTE / 5GGSM / HSPA / LTE / 5G
باندهای 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900، CDMA 800GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
باندهای 3GHSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100، CDMA2000 1xHSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
باندهای 4GLTE1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 18 / 19 / 20 / 26 / 28 / 38 / 40 / 41 / 42 / 48 / 66
باندهای 5GSA / NSA1 / 2 / 3 / 5 / 7 / 8 / 20 / 26 / 28 / 38 / 40 / 41 / 48 / 66 / 77 / 78، SA / NSA / Sub6
ابعاد161.5 x 74.6 x 7.7 mm160.8 x 75.2 x 8.3 mm
وزن187 g195 g یا 198 g
ساختار بدنهاطلاعات معتبر ثبت نشدهمحافظ صفحه Gorilla Glass 7i، پشت پلاستیکی یا چرم مصنوعی
مقاومت در برابر آب و گرد و غباراطلاعات معتبر ثبت نشدهIP68 / IP69، بسته به بازار
نوع سیم کارتNano-SIM + eSIM یا Nano-SIM + Nano-SIM2 سیم کارت Nano-SIM
نوع نمایشگرOLED، پشتیبانی از 1 میلیارد رنگ، نرخ نوسازی 120Hz، HDR، حداکثر روشنایی 4000 nitsAMOLED، پشتیبانی از 68 میلیارد رنگ، نرخ نوسازی 120Hz، Dolby Vision، HDR10+، حداکثر روشنایی 3200 nits
اندازه نمایشگر6.7 اینچ6.67 اینچ
وضوح نمایشگر1200 x 2664 پیکسل1220 x 2712 پیکسل
تراکم پیکسلیحدود 436 ppiحدود 446 ppi
محافظ نمایشگراطلاعات معتبر ثبت نشدهCorning Gorilla Glass 7i
قابلیت های نمایشگر3840Hz PWM، حالت HDR1920Hz PWM، حالت مطالعه، حالت نور خورشید، AdaptiveSync، تنظیم روشنایی 16000 سطحی
سیستم عاملAndroid 14، MagicOS 8Android 15، HyperOS 2
تراشهQualcomm Snapdragon 7 Gen 3، لیتوگرافی 4 nmMediaTek Dimensity 8400 Ultra، لیتوگرافی 4 nm
پردازنده مرکزی1 هسته 2.63GHz Cortex-A715، 4 هسته 2.4GHz Cortex-A715، 3 هسته 1.8GHz Cortex-A5101 هسته 3.25GHz Cortex-A725، 3 هسته 3.0GHz Cortex-A725، 4 هسته 2.1GHz Cortex-A725
پردازنده گرافیکیAdreno 720Mali-G720 MC7
رم و حافظه داخلی8GB + 256GB، 12GB + 256GB، 16GB + 256GB، 8GB + 512GB، 12GB + 512GB، 16GB + 512GB8GB + 256GB، 12GB + 256GB، 12GB + 512GB
نوع حافظه داخلیاطلاعات معتبر ثبت نشدهUFS 4.0
درگاه کارت حافظهنداردندارد
دوربین اصلی50MP، دیافراگم f/2.0، لرزشگیر اپتیکال، فوکوس خودکار تشخیص فاز50MP، دیافراگم f/1.5، لرزشگیر اپتیکال، فوکوس خودکار تشخیص فاز
دوربین تله فوتو50MP، دیافراگم f/2.4، زوم اپتیکال 2.5x، لرزشگیر اپتیکالندارد
دوربین فوق عریض12MP، دیافراگم f/2.2، زاویه دید 112 درجه، فوکوس خودکار8MP، دیافراگم f/2.2
قابلیت های دوربین اصلیفلاش LED، HDR، پانورامافلاش LED، HDR، پانوراما
فیلم برداری دوربین اصلی4K با نرخ 30fps، فیلم برداری 1080p با نرخ 30/60fps، لرزشگیر الکترونیکی و اپتیکال4K با نرخ 24/30/60fps، فیلم برداری 1080p با نرخ 30/60/120/240/960fps، HDR10+، لرزشگیر الکترونیکی و اپتیکال
دوربین سلفی50MP، دیافراگم f/2.120MP، دیافراگم f/2.2
فیلم برداری دوربین سلفی4K با نرخ 30fps، فیلم برداری 1080p با نرخ 30fps، لرزشگیر الکترونیکی1080p با نرخ 30fps
بلندگوبلندگوهای استریوبلندگوهای استریو، Dolby Atmos
جک 3.5 میلی مترینداردندارد
Wi-FiWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6، دو بانده، Wi-Fi DirectWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6، دو بانده، Wi-Fi Direct
بلوتوثBluetooth 5.3، A2DP، LE، aptX HDBluetooth 6.0، A2DP، LE
موقعیت یابیGPS، Galileo، GLONASS، QZSS، BDSGPS دو بانده L1 + L5، Galileo، GLONASS، BeiDou، NavIC
NFCدارددارد، بسته به بازار
فرستنده مادون قرمزدارددارد
رادیو FMنداردندارد
درگاه USBUSB Type-C 2.0، OTGUSB Type-C 2.0، OTG
حسگرهاحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما، حسگر مجاورت اولتراسونیکحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، حسگر مجاورت، قطب نما، موتور لرزشی خطی
ظرفیت باتری5200mAh6000mAh در نسخه جهانی، 6550mAh در نسخه هند
نوع باتریSi/C Li-IonSi/C Li-Ion
سرعت شارژشارژ سیمی 100W، شارژ معکوس سیمی 5Wشارژ سیمی 90W، PD3.0، QC3+، شارژ معکوس سیمی
رنگ هاCoral Pink، Moonlight White، Emerald Green، BlackBlack، Yellow، White، Green، Red در نسخه Iron Man

محصولات مشابه:

  • Realme GT 6T

  • Motorola Edge 50 Pro

  • Redmi Note 14 Pro Plus

  • Redmi Turbo 3

  • Xiaomi 14T

  • Samsung Galaxy A55


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

درباره برند HONOR

آنر یک برند جهانی فناوری و تولیدکننده گوشی های هوشمند، تبلت، لپ تاپ، ساعت هوشمند و لوازم جانبی است که با تمرکز بر نوآوری، طراحی مدرن و تجربه کاربری هوشمند، محصولات باکیفیتی برای زندگی دیجیتال ارائه می دهد.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI