مقایسه Haima 8S و Changan CS55 Plus

محصول:

Haima 8S

Changan CS55 Plus

مدل:8SCS55 Plus
سازنده:

هایما (Haima)

چانگان (Changan)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20192017
گروه:

خودرو (Car)

خودرو (Car)

زیرگروه: خودرو شاسی بلند کامپکت (Compact SUV) شاسی بلند شهری (Compact SUV)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:75 از 10082 از 100
برنده:Changan CS55 Plus
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه هایما 8S و چانگان CS55 پلاس؛ کدام کراس اوور برای خرید در ایران مناسب تر است؟


هایما 8S و چانگان CS55 پلاس از کراس اوورهای توربوشارژ بازار ایران هستند که با تکیه بر طراحی مدرن، امکانات رفاهی قابل قبول و عملکرد فنی بالاتر از خودروهای اقتصادی، توجه خریداران را جلب کرده اند. هایما 8S به واسطه موتور پرقدرت تر و گیربکس اتوماتیک معمولی، انتخابی مناسب برای افرادی است که شتاب و استهلاک قابل پیش بینی را در اولویت قرار می دهند. در مقابل، چانگان CS55 پلاس با طراحی جدیدتر، کابین مدرن تر، مصرف سوخت کمتر و مجموعه کامل تری از تجهیزات ایمنی فعال، گزینه ای به روزتر محسوب می شود.

مقایسه طراحی ظاهری

هایما 8S طراحی عضلانی و نسبتا اسپرتی دارد. جلوپنجره بزرگ، چراغ های باریک، ورودی های هوای عمودی و خطوط برجسته بدنه، ظاهر این خودرو را تهاجمی نشان می دهند. ابعاد بزرگ تر بدنه نیز باعث شده 8S در خیابان حضور پررنگی داشته باشد. چانگان CS55 پلاس از زبان طراحی جدیدتری استفاده می کند و در نمای جلو، چراغ های دو طبقه، جلوپنجره بدون قاب و جزئیات مدرن تر دیده می شود. طراحی چانگان هماهنگ تر و امروزی تر است، اما ظاهر هایما برای خریدارانی که خودروهای بزرگ و اسپرت را می پسندند، جذابیت بیشتری دارد.

مقایسه ابعاد و فضای کابین

هایما 8S با طول حدود 4565 میلی متر، عرض 1850 میلی متر و فاصله محوری 2700 میلی متر، از نظر طول بدنه و فاصله محوری اندکی بزرگ تر از چانگان CS55 پلاس است. این تفاوت در فضای ردیف عقب و احساس جاداری کابین قابل توجه است. چانگان CS55 پلاس حدود 4515 میلی متر طول، 1865 میلی متر عرض و 2656 میلی متر فاصله محوری دارد و در عوض عرض بیشتر و طراحی بهینه کابین را ارائه می دهد. هر دو خودرو برای استفاده خانوادگی مناسب هستند، اما هایما 8S برای خانواده هایی که فضای ردیف عقب اهمیت بیشتری دارد، انتخاب مطلوب تری است.

مقایسه کیفیت کابین و امکانات رفاهی

کابین هایما 8S از نمایشگر مرکزی، صفحه نمایش دیجیتال پشت فرمان، صندلی های برقی، سقف پانوراما، تهویه مطبوع اتوماتیک، دوربین 360 درجه و برخی تجهیزات رفاهی دیگر بهره می برد. طراحی داخلی آن قابل قبول است، اما در بخش گرافیک نمایشگرها و هماهنگی اجزای داشبورد، به اندازه چانگان مدرن به نظر نمی رسد.

چانگان CS55 پلاس فضای داخلی به روزتر و مینیمال تری دارد. نمایشگرهای متصل، طراحی افقی داشبورد، دسته دنده الکترونیکی و کیفیت مناسب تریم داخلی، حس یک خودروی جدیدتر را منتقل می کنند. در نسخه وارداتی رایج بازار ایران، امکاناتی مانند دوربین 360 درجه، کروز کنترل، تهویه اتوماتیک، سقف پانوراما، صندلی های برقی و سامانه های کمک راننده ارائه می شود. سطح دقیق تجهیزات ممکن است براساس تیپ و سری واردات تفاوت داشته باشد، بنابراین بررسی فهرست امکانات خودرو هنگام خرید ضروری است.

مقایسه مشخصات فنی و عملکرد

هایما 8S به موتور 4 سیلندر 1.6 لیتری توربوشارژ مجهز است که حدود 192 اسب بخار قدرت و 293 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. نیروی موتور از طریق گیربکس 6 سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو منتقل می شود. شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت این خودرو در شرایط مناسب حدود 7.8 ثانیه اعلام شده است. موتور 8S در شتاب گیری های میانی عملکرد قدرتمندی دارد و برای رانندگی جاده ای و سبقت گیری، توان مناسبی ارائه می دهد.

چانگان CS55 پلاس از موتور 4 سیلندر 1.5 لیتری توربوشارژ استفاده می کند که حدود 188 اسب بخار قدرت و 300 نیوتن متر گشتاور دارد. این موتور با گیربکس 7 سرعته دوکلاچه تر و محور محرک جلو هماهنگ شده است. شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت آن حدود 8 ثانیه است. اختلاف توان دو خودرو در عمل زیاد نیست، اما واکنش سریع گیربکس دوکلاچه چانگان در شتاب گیری اولیه و گشتاور بیشتر آن، در برخی شرایط احساس چالاکی خوبی ایجاد می کند.

کدام خودرو سواری بهتری دارد؟

هایما 8S به دلیل استفاده از گیربکس اتوماتیک 6 سرعته معمولی، در حرکت های شهری و ترافیک رفتار نرم و قابل پیش بینی تری دارد. این نوع گیربکس معمولا در برابر گرما و رانندگی پرترافیک، نگرانی کمتری نسبت به گیربکس های دوکلاچه ایجاد می کند. سیستم تعلیق 8S نیز برای استفاده خانوادگی تنظیم شده، هرچند وزن خودرو و رینگ های بزرگ می توانند روی نرمی سواری اثر بگذارند.

چانگان CS55 پلاس فرمان پذیری دقیق تر و حس رانندگی مدرن تری دارد. گیربکس دوکلاچه تر در صورت سالم بودن و استفاده از روغن مناسب، تعویض دنده های سریعی انجام می دهد؛ با این حال، در ترافیک سنگین، حرکت های خزشی و شرایط دمایی سخت، نگهداری اصولی آن اهمیت بیشتری دارد. برای رانندگی آرام شهری، هایما معمولا رفتار نرم تری دارد و برای راننده ای که شتاب و واکنش سریع را ترجیح می دهد، چانگان جذاب تر است.

مقایسه مصرف سوخت

مصرف سوخت ترکیبی هایما 8S حدود 7 لیتر در 100 کیلومتر اعلام می شود، اما در استفاده واقعی شهری و با ترافیک، عدد مصرف می تواند بیشتر باشد. چانگان CS55 پلاس به دلیل موتور کم حجم تر و گیربکس 7 سرعته دوکلاچه، مصرف ترکیبی پایین تری در حدود 6 تا 6.6 لیتر در 100 کیلومتر دارد. در رانندگی واقعی، تفاوت مصرف به کیفیت سوخت، وضعیت ترافیک، فشار باد لاستیک و سبک رانندگی وابسته است، اما برتری نسبی چانگان در مصرف سوخت قابل انتظار است.

ایمنی و تجهیزات کمک راننده

هایما 8S به تجهیزات پایه ایمنی مانند کنترل پایداری، کنترل کشش، ترمز ضد قفل، چند کیسه هوا، کمک حرکت در سربالایی و دوربین 360 درجه مجهز است. این مجموعه برای استفاده معمول خانوادگی مناسب است، اما سطح سامانه های رانندگی نیمه خودکار آن در مقایسه با چانگان محدودتر است.

چانگان CS55 پلاس در نسخه رایج وارداتی، از نظر فناوری های ایمنی فعال وضعیت کامل تری دارد و بسته به تیپ می تواند به هشدار برخورد از جلو، ترمز اضطراری خودکار، هشدار خروج از خط، حفظ خودرو بین خطوط، کروز کنترل تطبیقی و هشدار نقاط کور مجهز باشد. وجود این تجهیزات ارزش خرید چانگان را برای استفاده های جاده ای افزایش می دهد، ولی عملکرد و موجود بودن هر سامانه باید از روی مشخصات همان خودرو بررسی شود.

هزینه نگهداری و خدمات پس از فروش

هایما 8S به دلیل حضور ایران خودرو و عرضه گسترده تر، از نظر دسترسی به مراکز خدمات، قطعات مصرفی و تجربه تعمیرکاران وضعیت شناخته شده تری دارد. موتور توربوشارژ آن به بنزین با کیفیت مناسب، تعویض منظم روغن و استفاده از قطعات استاندارد نیاز دارد. گیربکس 6 سرعته اتوماتیک نیز در صورت سرویس منظم، معمولا هزینه نگهداری قابل کنترل تری دارد.

چانگان CS55 پلاس از برند معتبرتر و ساختار فنی جدیدتری برخوردار است، اما وارداتی بودن و تیراژ محدودتر می تواند دسترسی به برخی قطعات بدنه، قطعات الکترونیکی و اجزای گیربکس را دشوارتر یا پرهزینه تر کند. گیربکس دوکلاچه تر این خودرو به سرویس دقیق و روغن استاندارد حساس است. در نتیجه، قبل از خرید چانگان باید وضعیت تامین قطعات و پشتیبانی نمایندگی در شهر محل سکونت بررسی شود.

ارزش خرید در بازار ایران

هایما 8S برای خریدارانی مناسب است که موتور قدرتمند، کابین جادار، گیربکس اتوماتیک معمولی و دسترسی بهتر به خدمات را می خواهند. این خودرو از نظر عملکرد فنی همچنان توانمند است، اما طراحی کابین و فناوری های ایمنی آن در مقایسه با محصولات جدیدتر، قدیمی تر به نظر می رسد.

چانگان CS55 پلاس برای افرادی جذاب تر است که طراحی جدید، مصرف سوخت پایین تر، امکانات ایمنی فعال و تجربه رانندگی مدرن را در اولویت قرار می دهند. نقطه ضعف اصلی آن، حساسیت بیشتر گیربکس دوکلاچه و نگرانی های مربوط به تامین قطعات و خدمات در مقایسه با هایما است. اختلاف قیمت بازار نیز باید براساس مدل، کارکرد، سلامت فنی و وضعیت عرضه در زمان خرید ارزیابی شود و نمی توان بدون توجه به این عوامل، یک برنده قطعی تعیین کرد.

سوالات متداول:

هایما 8S قدرت بیشتری دارد یا چانگان CS55 پلاس؟

هایما 8S با حدود 192 اسب بخار، قدرت بیشتری از چانگان CS55 پلاس با حدود 188 اسب بخار دارد، اما چانگان با 300 نیوتن متر گشتاور، گشتاور اندکی بیشتری ارائه می کند.

گیربکس هایما 8S بهتر است یا چانگان CS55 پلاس؟

گیربکس 6 سرعته اتوماتیک هایما برای استفاده شهری و نگهداری ساده تر گزینه مطمئن تری است. گیربکس 7 سرعته دوکلاچه تر چانگان سریع تر و کم مصرف تر عمل می کند، اما به سرویس دقیق تری نیاز دارد.

کدام خودرو مصرف سوخت کمتری دارد؟

چانگان CS55 پلاس به طور معمول مصرف سوخت کمتری دارد و مصرف ترکیبی آن حدود 6 تا 6.6 لیتر در 100 کیلومتر است، در حالی که مصرف ترکیبی هایما 8S حدود 7 لیتر اعلام می شود.

کدام خودرو برای خانواده مناسب تر است؟

هایما 8S به دلیل فاصله محوری بیشتر و فضای کابین جادارتر، برای خانواده های پرجمعیت تر مناسب است. چانگان CS55 پلاس نیز فضای کافی دارد و در زمینه امکانات ایمنی و فناوری کابین برتری دارد.

خرید هایما 8S منطقی تر است یا چانگان CS55 پلاس؟

اگر خدمات گسترده تر، گیربکس اتوماتیک معمولی و قدرت موتور اولویت دارد، هایما 8S انتخاب منطقی تری است. اگر طراحی جدید، مصرف کمتر و سامانه های ایمنی فعال اهمیت بیشتری دارد، چانگان CS55 پلاس ارزش خرید بالاتری خواهد داشت.

جمع بندی نهایی

هایما 8S و چانگان CS55 پلاس هر دو کراس اوورهای توانمندی هستند، اما فلسفه متفاوتی دارند. هایما با موتور پرقدرت، کابین جادارتر، گیربکس ساده تر و خدمات در دسترس تر، انتخابی کاربردی و کم ریسک تر برای بسیاری از خریداران ایرانی است. چانگان با ظاهر جدیدتر، کابین مدرن، مصرف سوخت کمتر و فناوری های ایمنی پیشرفته تر، محصولی به روزتر محسوب می شود. در نهایت، برای خرید کم دردسر و استفاده خانوادگی، هایما 8S گزینه محافظه کارانه تری است و برای خریدارانی که فناوری و طراحی جدید را ترجیح می دهند، چانگان CS55 پلاس انتخاب جذاب تری خواهد بود.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Haima 8S و Changan CS55 Plus
ویژگیهایما 8Sچانگان CS55 پلاس
نسخه مبنامدل 1401 تا 1405مدل 2023 تا 2026
نسلنسل اولنسل دوم
نوع بدنهکراس اور جمع و جورکراس اور جمع و جور
ظرفیت سرنشین5 نفر5 نفر
نوع شاسییکپارچهیکپارچه
محور محرکدیفرانسیل جلودیفرانسیل جلو
نوع موتور4 سیلندر توربوشارژ GDI4 سیلندر توربوشارژ
کد موتورHMA GA16-YF1JL473ZQ7
حجم موتور1594 سی سی1499 سی سی
حداکثر قدرت192 اسب بخار در 5000 دور در دقیقه180 اسب بخار
حداکثر گشتاور293 نیوتن متر286 نیوتن متر
گیربکس6 سرعته اتوماتیک7 سرعته اتوماتیک دوکلاچه تر
حالت های رانندگیاکو، اسپرت، برفنرمال، اکو، اسپرت
شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت7.8 ثانیه8.2 ثانیه
حداکثر سرعت180 کیلومتر بر ساعت190 کیلومتر بر ساعت
مصرف سوخت ترکیبی7 لیتر در 100 کیلومتر6.6 لیتر در 100 کیلومتر
حجم باک58 لیتر55 لیتر
طول4565 میلی متر4515 میلی متر
عرض1850 میلی متر1865 میلی متر
ارتفاع1682 میلی متر1680 میلی متر
فاصله محوری2700 میلی متر2656 میلی متر
فاصله از زمین213 میلی متر171 میلی متر
وزن1560 کیلوگرم1445 تا 1460 کیلوگرم
اندازه لاستیک225/55R19225/55R19
فرمانبرقیبرقی
چراغ جلوLEDLED
تعداد ایربگ66
سیستم تهویهاتوماتیک دوگانه با دریچه تهویه عقباتوماتیک با دریچه تهویه عقب
تنظیم صندلی راننده8 حالته برقی با تنظیم گودی کمر6 حالته برقی
تنظیم صندلی سرنشین جلو4 حالته برقی4 حالته دستی
گرمکن صندلی جلوداردندارد
روکش صندلیچرمچرم
نمایشگر مرکزی10 اینچی لمسی12.3 اینچی لمسی
صفحه کیلومتر12.3 اینچی دیجیتال10.25 اینچی دیجیتال
سیستم صوتی4 بلندگو6 بلندگو Pioneer
دوربین ثبت وقایعدارددارد
سانروفدارددارد

محصولات مشابه:

  • لاماری ایما 2022

  • فیدلیتی پرایم 2022

  • دیگنیتی پرایم 2022

  • لاماری ایما 2021

  • فونیکس تیگو 7 پرو 2021

  • کی‌ام‌سی K7 2021


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Haima

هایما یک برند خودروسازی چینی و زیرمجموعه گروه فاو است که فعالیت خود را از سال ۱۹۸۸ در هاینان آغاز کرد و با تولید خودروهای سواری، شاسی بلند و مدل‌های برقی، بر طراحی، فناوری و ارائه راهکارهای نوین حمل و نقل تمرکز دارد.

درباره برند Changan

چانگان یک برند خودروسازی چینی با سابقه ای طولانی از سال ۱۸۶۲ است که خودروهای سواری، شاسی بلند و مدل های برقی و هوشمند را با تمرکز بر فناوری و نوآوری تولید می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI