مقایسه Realme C65 و Realme C75

محصول:

Realme C65

Realme C75

مدل:C65C75
سازنده:

ریلمی (realme)

ریلمی (realme)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20242024
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی هوشمند (Smartphone) گوشی اندرویدی (Android Phone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:63 از 10074 از 100
برنده:Realme C75
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه ریلمی C65 و ریلمی C75؛ کدام گوشی اقتصادی انتخاب بهتری است؟


ریلمی C65 و ریلمی C75 هر دو در گروه گوشی های اقتصادی و میان رده پایه قرار می گیرند و برای استفاده روزمره، شبکه های اجتماعی، تماشای ویدئو و اجرای بازی های سبک طراحی شده اند. در این مقایسه، نسخه های رایج 4G این دو محصول مبنا قرار گرفته اند؛ زیرا مدل های 5G با همین نام نیز در بعضی بازارها عرضه شده اند و مشخصات متفاوتی دارند. ریلمی C75 مدل جدیدتر و مقاوم تری است، اما ریلمی C65 با بدنه سبک تر و طراحی باریک تر می تواند برای کاربرانی که جابجایی آسان و استفاده از هدفون سیمی را ترجیح می دهند، گزینه منطقی تری باشد.

تفاوت طراحی و مقاومت بدنه

ریلمی C65 با ضخامت حدود 7.64 میلی متر و وزن 185 گرم، از ریلمی C75 با ضخامت حدود 7.99 میلی متر و وزن 196 گرم سبک تر و خوش دست تر است. تفاوت وزن در استفاده طولانی مدت و حمل روزانه قابل احساس خواهد بود. در مقابل، ریلمی C75 برای دوام بیشتر ساخته شده و از استانداردهای IP68 و IP69 در برابر گرد و غبار و آب، به همراه گواهی MIL-STD-810H بهره می برد. این ویژگی به معنای ضد ضربه بودن مطلق نیست، اما مقاومت C75 را در برابر شرایط سخت، پاشش آب و استفاده پرریسک روزمره به شکل محسوسی افزایش می دهد. ریلمی C65 تنها مقاومت محدود IP54 دارد و برای محافظت در برابر گرد و غبار و پاشش آب مناسب است.

مقایسه نمایشگر ریلمی C65 و C75

ریلمی C65 به نمایشگر 6.67 اینچی IPS LCD با نرخ نوسازی 90 هرتز و وضوح 1604 در 720 پیکسل مجهز است. این نمایشگر برای وب گردی، پیام رسانی و تماشای محتوای معمولی عملکرد قابل قبولی دارد، اما تراکم حدود 264 پیکسل در هر اینچ باعث می شود نوشته ها و جزئیات به اندازه پنل های Full HD شارپ نباشند.

ریلمی C75 نمایشگر بزرگ تر 6.72 اینچی با نرخ نوسازی 90 هرتز و وضوح 2400 در 1080 پیکسل دارد. تراکم حدود 392 پیکسل در هر اینچ، خوانایی بهتر متن و نمایش جزئیات دقیق تر را فراهم می کند. روشنایی معمولی 580 نیت و حداکثر روشنایی 690 نیت نیز روی کاغذ از روشنایی 500 نیت معمولی و 625 نیت حداکثری C65 بهتر است. بنابراین در بخش نمایشگر، ریلمی C75 به دلیل وضوح بالاتر، روشنایی بیشتر و محافظت ArmorShell انتخاب برتر است.

عملکرد سخت افزاری و تجربه استفاده

ریلمی C65 از تراشه MediaTek Helio G85 با فناوری ساخت 12 نانومتری استفاده می کند. این تراشه برای تماس، وب گردی، اپلیکیشن های بانکی، شبکه های اجتماعی و بازی های سبک مناسب است، اما در اجرای بازی های سنگین یا چندوظیفگی طولانی نباید انتظار عملکرد یک گوشی گیمینگ را داشت.

ریلمی C75 به تراشه MediaTek Helio G92 Max مجهز شده است. هر دو تراشه پردازنده مرکزی مشابهی با 2 هسته قدرتمند و 6 هسته کم مصرف دارند و هر دو در کلاس اقتصادی قرار می گیرند، اما C75 بهینه سازی نرم افزاری و عملکرد گرافیکی مناسب تری ارائه می دهد. اختلاف عملکرد برای استفاده عادی بسیار بزرگ نیست، ولی هنگام اجرای بازی، جابجایی بین برنامه ها و استفاده طولانی مدت، ریلمی C75 انتخاب آینده نگرانه تری محسوب می شود. حافظه داخلی هر دو مدل از نوع قابل ارتقا با کارت microSD است و ریلمی C75 در برخی بازارها با ظرفیت 512 گیگابایت نیز عرضه شده، در حالی که نسخه رایج C65 معمولا تا 256 گیگابایت ظرفیت دارد.

مقایسه دوربین ها

هر دو گوشی به دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با دیافراگم f/1.8 و فوکوس خودکار تشخیص فاز مجهز هستند. این دوربین در نور روز می تواند تصاویر قابل قبولی با جزئیات مناسب ثبت کند، اما نبود دوربین فوق عریض و محدودیت سخت افزار در نور کم نشان می دهد که نباید از این دو محصول انتظار عکاسی حرفه ای داشت. فیلم برداری دوربین اصلی در هر دو مدل تا وضوح 1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه انجام می شود.

دوربین سلفی هر دو دستگاه 8 مگاپیکسلی است و برای تماس تصویری و ثبت عکس های معمولی عملکرد متوسطی دارد. ریلمی C75 در قابلیت های نرم افزاری دوربین و فیلم برداری حرکت آهسته امکانات بیشتری ارائه می کند، اما اختلاف کیفیت عکس میان دو مدل چشمگیر نیست. در نتیجه، برتری اصلی C75 در این بخش بیشتر به پردازش نرم افزاری و امکانات جانبی مربوط می شود، نه افزایش محسوس کیفیت دوربین.

باتری و سرعت شارژ

ریلمی C65 باتری 5000 میلی آمپر ساعتی و شارژ سریع 45 وات دارد. این ترکیب برای یک روز استفاده معمولی مناسب است و شارژ سریع، زمان انتظار را کاهش می دهد. ریلمی C75 باتری بزرگ تر 6000 میلی آمپر ساعتی را در کنار شارژ 45 وات ارائه می کند. ظرفیت بیشتر باعث می شود C75 برای استفاده سنگین تر، تماشای ویدئو، مسافرت و کاربرانی که دسترسی دائمی به شارژر ندارند، دوام بهتری داشته باشد. سرعت شارژ دو مدل روی کاغذ یکسان است، اما C75 به دلیل باتری بزرگ تر برای شارژ کامل به زمان بیشتری نیاز دارد. در بخش باتری، ریلمی C75 برنده واضح است.

نرم افزار، صدا و امکانات ارتباطی

هر دو گوشی با Android 14 و رابط کاربری realme UI 5.0 عرضه شده اند و از Wi-Fi دو بانده، Bluetooth 5.0، حسگر اثر انگشت جانبی، درگاه USB Type-C و شیار اختصاصی کارت حافظه پشتیبانی می کنند. ریلمی C65 یک جک 3.5 میلی متری هدفون دارد و برای استفاده از هدفون های سیمی انتخاب راحت تری است. ریلمی C75 جک هدفون ندارد، اما از بلندگوهای دوگانه و حالت افزایش صدای Ultra Volume بهره می برد و برای تماشای فیلم یا پخش موسیقی صدای فراگیرتری ارائه می دهد. هر دو مدل 4G هستند و از 5G پشتیبانی نمی کنند؛ برای خرید نسخه 5G باید مدل دقیق درج شده روی جعبه و کد محصول بررسی شود.

ریلمی C65 برای چه کاربری مناسب است؟

ریلمی C65 برای کاربری مناسب است که گوشی سبک و باریک می خواهد و استفاده اصلی او شامل تماس، پیام رسانی، شبکه های اجتماعی، مطالعه، عکاسی روزمره و بازی های سبک است. این مدل در صورتی ارزش خرید بیشتری دارد که با قیمت پایین تر از C75 عرضه شود یا جک هدفون، وزن کمتر و طراحی باریک برای خریدار اهمیت زیادی داشته باشد.

ریلمی C75 برای چه کاربری مناسب است؟

ریلمی C75 انتخاب مناسب تری برای کاربرانی است که نمایشگر واضح تر، باتری بادوام تر و مقاومت بدنه بالاتر می خواهند. این گوشی برای استفاده در محیط های کاری، سفر، خانواده هایی که احتمال افتادن یا خیس شدن گوشی بیشتر است و افرادی که به ظرفیت ذخیره سازی بالا نیاز دارند، گزینه کامل تری محسوب می شود. وزن بیشتر و حذف جک هدفون مهم ترین نقاط ضعف آن در مقایسه با C65 هستند.

سوالات متداول:

آیا ریلمی C75 از ریلمی C65 بهتر است؟

بله، ریلمی C75 در نمایشگر، ظرفیت باتری، مقاومت بدنه، بلندی صدا و امکانات ذخیره سازی برتری دارد. ریلمی C65 سبک تر و باریک تر است و جک هدفون 3.5 میلی متری دارد.

دوربین ریلمی C65 و ریلمی C75 چه تفاوتی دارد؟

هر دو مدل دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی و دوربین سلفی 8 مگاپیکسلی دارند و کیفیت عکاسی آنها نزدیک است. ریلمی C75 در برخی قابلیت های نرم افزاری و فیلم برداری امکانات بیشتری ارائه می دهد.

باتری ریلمی C65 بهتر است یا ریلمی C75؟

ریلمی C75 با باتری 6000 میلی آمپر ساعتی از باتری 5000 میلی آمپر ساعتی C65 دوام بیشتری دارد. هر دو گوشی از شارژ سریع 45 وات پشتیبانی می کنند.

آیا ریلمی C65 و C75 برای بازی مناسب هستند؟

هر دو گوشی برای بازی های سبک و برخی بازی های متوسط مناسب هستند. برای اجرای بازی های سنگین باید تنظیمات گرافیکی کاهش پیدا کند و ریلمی C75 به دلیل تراشه جدیدتر و سیستم کلی بهتر، انتخاب مناسب تری است.

خرید ریلمی C65 برای استفاده در ایران منطقی است؟

در صورت ارائه قیمت مناسب، پشتیبانی از باندهای رایج 4G و ضمانت معتبر، ریلمی C65 برای استفاده روزمره در ایران گزینه قابل قبولی است. پیش از خرید باید نسخه منطقه ای، کد مدل، سلامت کالا و سازگاری باندهای شبکه بررسی شود.

جمع بندی مقایسه ریلمی C65 و ریلمی C75

ریلمی C75 از نظر مجموعه امکانات، گوشی کامل تر و مقاوم تری است و به لطف نمایشگر Full HD، باتری 6000 میلی آمپر ساعتی و استانداردهای حفاظتی قوی تر، برای بیشتر خریداران آگاه انتخاب بهتری خواهد بود. ریلمی C65 زمانی ارزش خرید بالاتری دارد که قیمت آن به شکل محسوسی کمتر باشد یا وزن پایین تر، ضخامت کمتر و جک هدفون برای کاربر اولویت داشته باشد. در نهایت، انتخاب میان این دو گوشی به تفاوت قیمت در بازار ایران و اهمیت مقاومت بدنه در برابر مزیت های سبک تر بودن C65 بستگی دارد.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Realme C65 و Realme C75
ویژگیRealme C65Realme C75
شبکهGSM / HSPA / LTE، دو سیم کارت 4GGSM / HSPA / LTE، دو سیم کارت 4G
باندهای 2G850 / 900 / 1800 / 1900850 / 900 / 1800 / 1900
باندهای 3G850 / 900 / 2100850 / 900 / 2100
باندهای 4G1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 411, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41
تاریخ معرفی2 آوریل 202426 نوامبر 2024
ابعاد164.6 × 76.1 × 7.64 میلی متر165.69 × 76.22 × 7.99 میلی متر
وزن185 گرم196 گرم
جنس و مقاومت بدنهIP54، مقاوم در برابر گرد و غبار و پاشش آبIP68/IP69، استاندارد MIL-STD-810H، شیشه ArmorShell
نوع نمایشگرIPS LCDIPS LCD
اندازه نمایشگر6.67 اینچ6.72 اینچ
رزولوشن نمایشگر720 × 1604 پیکسل، نسبت 20:9، تراکم حدود 264 پیکسل در اینچ1080 × 2400 پیکسل، نسبت 20:9، تراکم حدود 392 پیکسل در اینچ
نرخ نوسازی90 هرتز90 هرتز
روشنایی500 نیت معمولی، 625 نیت در حالت HBM580 نیت معمولی، 690 نیت در حالت HBM
نرخ نمونه برداری لمسی180 هرتز180 هرتز
نسبت صفحه به بدنه89.97%91.40%
تعداد رنگ نمایشگر16.7 میلیون رنگ16.7 میلیون رنگ
تراشهMediaTek Helio G85، لیتوگرافی 12 نانومتریMediaTek Helio G92 Max، لیتوگرافی 12 نانومتری
پردازنده مرکزی8 هسته ای، 2 هسته Cortex-A75 با فرکانس 2.0 گیگاهرتز و 6 هسته Cortex-A55 با فرکانس 1.8 گیگاهرتز8 هسته ای، 2 هسته Cortex-A75 با فرکانس 2.0 گیگاهرتز و 6 هسته Cortex-A55 با فرکانس 1.8 گیگاهرتز
پردازنده گرافیکیARM Mali-G52 MC2ARM Mali-G52 MC2
حافظه رم6 یا 8 گیگابایت LPDDR4x، تا 16 گیگابایت رم مجازی6 یا 8 گیگابایت، تا 16 گیگابایت رم مجازی
حافظه داخلی128 یا 256 گیگابایت128 یا 256 گیگابایت
درگاه کارت حافظهmicroSDXC اختصاصی، پشتیبانی تا 2 ترابایتmicroSDXC اختصاصی
دوربین اصلی50 مگاپیکسل، لنز واید، دیافراگم f/1.8، فوکوس خودکار تشخیص فاز، لنز کمکی50 مگاپیکسل، لنز واید، دیافراگم f/1.8، حسگر 1/2.88 اینچ، لنز 5P، لنز کمکی
قابلیت های دوربین اصلیفلاش LED، HDR، پانوراما، حالت شب، پرتره، حرفه ای، تایم لپس، حرکت آهسته، اسکن متن، Google Lensفلاش LED، HDR، پانوراما، حالت شب، پرتره، حرفه ای، تایم لپس، حرکت آهسته، اسکن متن، Tilt Shift، Google Lens
فیلم برداری دوربین اصلی1080p با سرعت 30 فریم بر ثانیه، 720p با سرعت 30 فریم بر ثانیه1080p با سرعت 30 فریم بر ثانیه، 720p با سرعت 30 فریم بر ثانیه، حرکت آهسته 720p با سرعت 120 فریم بر ثانیه
دوربین سلفی8 مگاپیکسل، لنز واید، دیافراگم f/2.05، لنز 4P8 مگاپیکسل، لنز واید، دیافراگم f/2.0، حسگر 1/4 اینچ، لنز 4P
فیلم برداری دوربین سلفی1080p با سرعت 30 فریم بر ثانیه، 720p با سرعت 30 فریم بر ثانیه1080p با سرعت 30 فریم بر ثانیه، 720p با سرعت 30 فریم بر ثانیه
ظرفیت باتری5000 میلی آمپر ساعت، ظرفیت اسمی 4880 میلی آمپر ساعت6000 میلی آمپر ساعت، ظرفیت اسمی 5860 میلی آمپر ساعت
شارژ سریع45 وات45 وات
شارژ معکوسپشتیبانی نشدهشارژ معکوس سیمی
سیستم عاملAndroid 14Android 14
رابط کاربریrealme UI 5.0realme UI 5.0
Wi-FiWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده، 2.4 و 5 گیگاهرتزWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده، 2.4 و 5 گیگاهرتز
بلوتوثBluetooth 5.0، A2DP، LEBluetooth 5.0، A2DP، LE، SBC، AAC، LDAC
موقعیت یابیGPS، Galileo، GLONASS، BeiDou، QZSSGPS، AGPS، Galileo، GLONASS، BeiDou، QZSS
درگاه هاUSB Type-C، جک هدفون 3.5 میلی متریUSB Type-C، بدون جک هدفون 3.5 میلی متری
اسپیکراسپیکر تکیاسپیکر دوگانه، حالت صدای فوق العاده بلند
حسگرهااثر انگشت کنار بدنه، شتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت، قطب نما، سنجش نور و مغناطیساثر انگشت کنار بدنه، شتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت، قطب نما، سنجش نور و مغناطیس
رنگ هاPurple Nebula، Black Milky WayGold، Black
مدلRMX3910RMX3941

محصولات مشابه:

  • Realme C55

  • Realme C67

  • Redmi 13C

  • Realme C65


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند realme

ریلمی یک برند چینی پیشرو در حوزه فناوری و تولیدکننده گوشی های هوشمند، موبایل های 5G، هدفون، ساعت هوشمند و محصولات هوشمند خانگی است که با طراحی مدرن و قیمت رقابتی شناخته می شود.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI