مقایسه iPhone 12 و Redmi Note 13 Pro 4G

محصول:

iPhone 12

Redmi Note 13 Pro 4G Ultra

مدل:iPhone 12Helio G99 Ultra
کد:A2403
سازنده:

اپل (Apple)

شیائومی (Xiaomi)

کشور:ایالات متحده آمریکا (United States)چین (China)
سال:20202023
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی هوشمند (Smartphone) گوشی هوشمند (Smartphone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:83 از 10075 از 100
برنده:iPhone 12
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه آیفون 12 و ردمی نوت 13 پرو 4G؛ کدام گوشی انتخاب بهتری است؟


آیفون 12 اپل و ردمی نوت 13 پرو 4G شیائومی در دو گروه متفاوت قرار می گیرند. آیفون 12 یک گوشی پرچمدار قدیمی تر با تمرکز بر قدرت پردازشی، کیفیت فیلم برداری، طراحی مقاوم و تجربه نرم افزاری منسجم است، در حالی که ردمی نوت 13 پرو 4G یک میان رده جدیدتر با نمایشگر سریع، دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی، باتری بزرگ و شارژ سریع محسوب می شود. در این مقایسه، مبنا نسخه رایج جهانی ردمی نوت 13 پرو 4G مجهز به تراشه Helio G99 Ultra است و عنوان Ultra در مشخصات ارائه شده به تراشه مربوط می شود، نه یک مدل کاملا جداگانه. مشخصات رسمی آیفون 12 و ردمی نوت 13 پرو نشان می دهند که برتری هر گوشی به اولویت خریدار بستگی دارد.

طراحی و کیفیت ساخت

آیفون 12 بدنه ای جمع و جورتر با فریم آلومینیومی، پنل شیشه ای و استاندارد مقاومت IP68 دارد. وزن کمتر و ابعاد مناسب آن استفاده با یک دست را ساده تر می کند. ردمی نوت 13 پرو 4G نمایشگر و بدنه بزرگ تری دارد و با وجود طراحی مدرن، بیشتر از ترکیب پلاستیک و شیشه استفاده می کند. گواهی IP54 در برابر پاشش محدود آب و گرد و غبار محافظت ایجاد می کند، اما از نظر مقاومت کامل با آیفون 12 قابل مقایسه نیست. در بخش طراحی، آیفون 12 برای خریدارانی که گوشی کوچک تر و مقاوم تر می خواهند انتخاب برتری است و ردمی برای علاقه مندان به صفحه بزرگ مناسب تر خواهد بود.

مقایسه نمایشگر

آیفون 12 به نمایشگر 6.1 اینچی Super Retina XDR از نوع OLED با وضوح 2532 در 1170 پیکسل، تراکم 460 پیکسل در هر اینچ و پشتیبانی از HDR مجهز است. این صفحه نمایش رنگ های دقیق، کنتراست عالی و روشنایی مناسبی برای تماشای ویدئو ارائه می دهد، اما نرخ نوسازی آن 60 هرتز است. ردمی نوت 13 پرو 4G نمایشگر بزرگ تر 6.67 اینچی AMOLED با وضوح 2400 در 1080 پیکسل و نرخ نوسازی 120 هرتز دارد. حرکت در منوها، پیمایش صفحات و اجرای بازی ها در این مدل روان تر دیده می شود. بنابراین آیفون 12 از نظر دقت رنگ و پردازش محتوای HDR عملکرد بسیار خوبی دارد، اما ردمی نوت 13 پرو 4G به دلیل اندازه بزرگ تر و نرخ نوسازی بالاتر برای مصرف چندرسانه ای و استفاده روزمره جذاب تر است.

قدرت پردازشی و عملکرد

تراشه A14 Bionic آیفون 12 از نظر قدرت پردازنده مرکزی، پردازنده گرافیکی، پردازش تصویر و اجرای بازی های سنگین به شکل محسوسی از Helio G99 Ultra قوی تر است. آیفون 12 در اجرای برنامه های حرفه ای، بازی های گرافیکی و فیلم برداری با کیفیت بالا عملکرد سریع تر و پایدار تری ارائه می دهد. ردمی نوت 13 پرو 4G برای کارهای روزمره، شبکه های اجتماعی، پخش ویدئو و بازی های معمولی عملکرد قابل قبولی دارد، اما نباید آن را هم رده تراشه پرچمدار اپل دانست. حافظه رم بیشتر در نسخه های ردمی به اجرای هم زمان برنامه ها کمک می کند، ولی قدرت خام A14 Bionic همچنان برتری اصلی آیفون 12 است.

دوربین و کیفیت عکاسی

ردمی نوت 13 پرو 4G به دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی با لرزشگیر اپتیکال، دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی و دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی مجهز است. دوربین اصلی در نور مناسب جزئیات زیادی ثبت می کند و لرزشگیر اپتیکال در عکاسی شب و فیلم برداری به کاهش لرزش کمک می کند. آیفون 12 از دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی و دوربین فوق عریض 12 مگاپیکسلی استفاده می کند. تعداد مگاپیکسل کمتر، به معنای کیفیت پایین تر نیست؛ پردازش تصویر اپل معمولا رنگ پوست، دامنه دینامیکی، نوردهی و ثبت جزئیات در شرایط نوری دشوار را متعادل تر انجام می دهد. ردمی در عکاسی با وضوح بالا و ثبت جزئیات در نور روز مزیت دارد، اما آیفون 12 در ثبات کیفیت عکس و هماهنگی میان دوربین ها انتخاب مطمئن تری است.

فیلم برداری و دوربین سلفی

آیفون 12 در فیلم برداری برتری مشخصی دارد و امکان ضبط ویدئو با کیفیت 4K، رنگ های طبیعی، فوکوس دقیق و لرزشگیری مناسب را فراهم می کند. دوربین سلفی 12 مگاپیکسلی آن نیز برای تماس تصویری و تولید محتوای ویدئویی عملکرد قابل اعتمادی دارد. ردمی نوت 13 پرو 4G در فیلم برداری روزمره و استفاده برای شبکه های اجتماعی مناسب است، اما کیفیت پردازش ویدئو، صدای ضبط شده و پایداری تصویر آن به سطح آیفون 12 نمی رسد. برای تولید محتوا، فیلم برداری خانوادگی و ثبت ویدئوهای قابل استفاده در سال های آینده، آیفون 12 گزینه حرفه ای تری است.

باتری و سرعت شارژ

ردمی نوت 13 پرو 4G باتری 5000 میلی آمپرساعتی و شارژ سریع 67 واتی دارد. این ترکیب برای استفاده طولانی، تماشای ویدئو و شارژ سریع در طول روز مزیت مهمی ایجاد می کند. آیفون 12 باتری کوچک تری دارد و از شارژ سیمی سریع تا 20 وات، شارژ بی سیم MagSafe تا 15 وات و شارژ بی سیم Qi پشتیبانی می کند. بهینه سازی سخت افزار و نرم افزار باعث می شود شارژدهی آیفون 12 قابل قبول باشد، اما از نظر ظرفیت باتری و سرعت شارژ، ردمی برتری آشکاری دارد. در جعبه بسیاری از نسخه های هر دو گوشی ممکن است شارژر اصلی وجود نداشته باشد و بررسی محتویات بسته هنگام خرید اهمیت دارد.

نرم افزار، ارتباطات و امکانات

آیفون 12 با iOS تجربه ای ساده، منسجم و کم دردسر ارائه می دهد و از شبکه 5G پشتیبانی می کند. هماهنگی با ایرپاد، اپل واچ و دیگر محصولات اپل نیز برای کاربران این اکوسیستم مزیت مهمی است. ردمی نوت 13 پرو 4G با اندروید و رابط کاربری شیائومی امکانات شخصی سازی بیشتری دارد و معمولا از قابلیت هایی مانند درگاه USB-C، حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر، فرستنده مادون قرمز و جک 3.5 میلی متری هدفون بهره می برد. این مدل تنها از شبکه 4G پشتیبانی می کند و برای خریدارانی که به اینترنت همراه نسل پنجم نیاز دارند، آیفون 12 انتخاب آینده نگرانه تری است. وضعیت و مدت به روز رسانی نرم افزاری ردمی به منطقه و سیاست پشتیبانی شیائومی وابسته است، در حالی که آیفون معمولا چرخه پشتیبانی نرم افزاری طولانی تری دارد.

حافظه داخلی و ارزش خرید

آیفون 12 در ظرفیت های 64، 128 و 256 گیگابایت عرضه شده و امکان افزایش حافظه با کارت microSD ندارد. ردمی نوت 13 پرو 4G در نسخه های رایج با ظرفیت 256 یا 512 گیگابایت عرضه می شود و فضای بیشتری برای عکس، ویدئو و برنامه ها در اختیار می گذارد. با این حال، قیمت هر دو گوشی در بازار ایران به رجیستری، سلامت باتری، نوع گارانتی، ظرفیت حافظه و وضعیت واردات وابسته است. آیفون 12 کارکرده یا ریفربیشد باید با بررسی سلامت باتری، اصالت قطعات، فعال بودن Face ID و وضعیت رجیستری خریداری شود. در مورد ردمی نیز اصالت دستگاه، نسخه رام، سلامت نمایشگر AMOLED و اعتبار گارانتی اهمیت دارد.

انتخاب مناسب برای گروه های مختلف خریداران

آیفون 12 برای کاربری مناسب است که قدرت پردازشی بالا، فیلم برداری بهتر، بدنه مقاوم، اندازه جمع و جور، پشتیبانی 5G و به روز رسانی نرم افزاری طولانی را در اولویت قرار می دهد. ردمی نوت 13 پرو 4G برای افرادی مناسب تر است که نمایشگر بزرگ و 120 هرتزی، باتری پرظرفیت، شارژ بسیار سریع، حافظه داخلی بیشتر و دوربین اصلی با وضوح بالا می خواهند. در بازی های سنگین و کارهای حرفه ای آیفون 12 برنده است، اما در استفاده روزمره، تماشای محتوا و شارژدهی ردمی تجربه راحت تری ارائه می کند.

سوالات متداول:

آیفون 12 برای بازی بهتر است یا ردمی نوت 13 پرو 4G؟

آیفون 12 به دلیل تراشه A14 Bionic عملکرد بسیار بهتری در بازی های سنگین دارد، هرچند نمایشگر ردمی با نرخ نوسازی 120 هرتز حرکت روان تری نشان می دهد.

دوربین 200 مگاپیکسلی ردمی از دوربین آیفون 12 بهتر است؟

ردمی در ثبت عکس های پرجزئیات در نور مناسب مزیت دارد، اما آیفون 12 معمولا در پردازش رنگ، عکاسی شب و فیلم برداری خروجی متعادل تر و قابل اتکاتری ارائه می دهد.

کدام گوشی باتری و شارژ سریع تری دارد؟

ردمی نوت 13 پرو 4G با باتری 5000 میلی آمپرساعتی و شارژ 67 واتی از نظر ظرفیت باتری و سرعت شارژ برتری دارد.

کدام مدل برای استفاده چند ساله انتخاب مطمئن تری است؟

آیفون 12 به دلیل قدرت پردازشی بالاتر و سابقه بهتر اپل در پشتیبانی نرم افزاری انتخاب مطمئن تری برای استفاده بلندمدت است، البته سلامت باتری و وضعیت دستگاه هنگام خرید اهمیت زیادی دارد.

آیا ردمی نوت 13 پرو 4G از اینترنت 5G پشتیبانی می کند؟

خیر، مدل مورد بررسی از شبکه 4G پشتیبانی می کند و برای استفاده از 5G باید سراغ نسخه یا مدل دیگری رفت.

برای خرید در بازار ایران کدام گوشی ارزش بیشتری دارد؟

اگر نمایشگر بزرگ، باتری قوی و شارژ سریع اولویت باشد، ردمی نوت 13 پرو 4G ارزش خرید بالاتری دارد. اگر قدرت پردازشی، دوربین فیلم برداری، 5G و پشتیبانی نرم افزاری مهم تر باشد، آیفون 12 انتخاب کامل تری است.

جمع بندی نهایی

آیفون 12 و ردمی نوت 13 پرو 4G رقیب مستقیم از نظر فلسفه طراحی نیستند. آیفون 12 با تراشه A14 Bionic، کیفیت فیلم برداری، مقاومت بدنه و پشتیبانی نرم افزاری طولانی تر برنده بخش عملکرد و تجربه حرفه ای است. ردمی نوت 13 پرو 4G نیز با نمایشگر 120 هرتزی، باتری 5000 میلی آمپرساعتی، شارژ 67 واتی، حافظه بیشتر و دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی امکانات سخت افزاری بیشتری با هزینه معمولا پایین تر ارائه می کند. انتخاب نهایی باید بر اساس نیاز واقعی، قیمت روز، سلامت دستگاه و اعتبار فروشنده انجام شود.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت iPhone 12 و Redmi Note 13 Pro 4G
ویژگیiPhone 12Redmi Note 13 Pro 4G
برندAppleXiaomi
تاریخ معرفی20202024
شبکه ارتباطی5G، 4G LTE، 3G، 2G4G LTE، 3G، 2G
تعداد سیم کارت1 سیم کارت نانو و eSIM2 سیم کارت نانو یا 1 سیم کارت نانو و microSD
ابعاد146.7 × 71.5 × 7.4 میلی متر161.1 × 74.95 × 7.98 میلی متر
وزن164 گرم188 گرم
جنس بدنهشیشه جلو و پشت، فریم آلومینیومیشیشه جلو با Gorilla Glass 5، فریم و پشت پلاستیکی
استاندارد مقاومتIP68IP54
نوع نمایشگرSuper Retina XDR OLEDAMOLED
اندازه نمایشگر6.1 اینچ6.67 اینچ
وضوح نمایشگر2532 × 1170 پیکسل2400 × 1080 پیکسل
تراکم پیکسلی460 پیکسل در اینچ395 پیکسل در اینچ
نرخ نوسازی60 هرتز120 هرتز
روشنایی نمایشگر625 نیت معمولی، 1200 نیت HDR500 نیت معمولی، 1000 نیت HBM، 1300 نیت اوج
محافظ نمایشگرCeramic ShieldCorning Gorilla Glass 5
پردازندهApple A14 BionicMediaTek Helio G99 Ultra
پردازنده مرکزی6 هسته ای8 هسته ای، 2 هسته 2.2 گیگاهرتز و 6 هسته 2.0 گیگاهرتز
پردازنده گرافیکیApple GPU چهار هسته ایMali-G57 MC2
سیستم عامل اولیهiOS 14Android 13 با MIUI 14
حافظه رم4 گیگابایت8 یا 12 گیگابایت
حافظه داخلی64، 128 یا 256 گیگابایت128، 256 یا 512 گیگابایت
نوع حافظه داخلیNVMeUFS 2.2
پشتیبانی از کارت حافظهنداردmicroSD تا 1 ترابایت
دوربین اصلیدوگانه 12 مگاپیکسلسه گانه 200، 8 و 2 مگاپیکسل
دوربین اصلی عریض12 مگاپیکسل، f/1.6، لرزشگیر اپتیکال200 مگاپیکسل، f/1.65، لرزشگیر اپتیکال
دوربین فوق عریض12 مگاپیکسل، f/2.4، زاویه دید 120 درجه8 مگاپیکسل، f/2.2، زاویه دید 120 درجه
دوربین ماکروندارد2 مگاپیکسل، f/2.4
دوربین سلفی12 مگاپیکسل، f/2.216 مگاپیکسل، f/2.4
فیلم برداری دوربین اصلی4K با نرخ 24، 25، 30 یا 60 فریم بر ثانیه؛ HDR Dolby Vision تا 4K با نرخ 30 فریم بر ثانیه1080p با نرخ 30 یا 60 فریم بر ثانیه؛ 720p با نرخ 30 فریم بر ثانیه
فیلم برداری دوربین سلفی4K با نرخ 24، 30 یا 60 فریم بر ثانیه1080p با نرخ 30 یا 60 فریم بر ثانیه؛ 720p با نرخ 30 فریم بر ثانیه
ظرفیت باتری2815 میلی آمپر ساعت5000 میلی آمپر ساعت
توان شارژ سیمی20 وات67 وات
شارژ بی سیمMagSafe تا 15 وات و Qi تا 7.5 واتندارد
درگاه شارژLightningUSB Type-C
جک هدفونندارد3.5 میلی متری
بلندگواستریودوگانه استریو با Dolby Atmos
Wi-FiWi-Fi 6، استاندارد 802.11axWi-Fi 5، استاندارد 802.11ac
بلوتوث5.05.2
NFCدارددارد، وابسته به بازار
موقعیت یابیGPS، GLONASS، Galileo، QZSS، BeiDouGPS، GLONASS، Galileo، BDS
احراز هویتFace IDحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر و تشخیص چهره
حسگرهاشتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت، قطب نما، فشارسنج، نور محیطمجاورت، نور محیط، شتاب سنج، قطب نما، ژیروسکوپ، فرستنده مادون قرمز
رنگ هامشکی، سفید، قرمز، سبز، آبی، بنفشمشکی، سبز، بنفش

محصولات مشابه:

  • iPhone 12 Mini

  • iPhone 12 Pro

  • iPhone 12 Pro Max

  • Poco M6 Pro 4G

  • Redmi Note 12 Pro 4G

  • Poco X6 Pro


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Apple

اپل یک برند پیشرو آمریکایی در زمینه فناوری است که با طراحی و تولید آیفون، آیپد، مک، اپل واچ، ایرپاد و خدمات دیجیتال نوآورانه، تجربه ای متفاوت و یکپارچه برای کاربران سراسر جهان ارائه می دهد.

درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI