مقایسه x33 cross mt و x22 Pro mt

محصول:

MVM X33 Cross MT

MVM X22 Pro MT

مدل:X33 Cross MTX22 Pro MT
سازنده:

چری (Chery)

چری (Chery)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20162018
گروه:

خودرو (Car)

خودرو (Car)

زیرگروه: کراس اوور دنده ای (Manual Crossover) خودرو دنده ای (Manual Transmission Car)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:78 از 10074 از 100
برنده:x33 cross mt
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه ام وی ام X33 Cross MT و ام وی ام X22 Pro MT؛ کدام کراس اوور دنده ای ارزش خرید بیشتری دارد؟


ام وی ام X33 Cross MT و ام وی ام X22 Pro MT هر دو از کراس اوورهای کوچک و دیفرانسیل جلو مدیران خودرو هستند و از پیشرانه 1.5 لیتری تنفس طبیعی به همراه گیربکس 5 سرعته دستی استفاده می کنند. شباهت فنی این دو خودرو زیاد است، اما X33 کراس به دلیل طراحی جدیدتر، کابین به روزتر و امکانات ایمنی و رفاهی بیشتر، در جایگاه بالاتری قرار می گیرد. در مقابل، X22 پرو دنده ای معمولا با قیمت منطقی تر و هزینه نگهداری ساده تر، انتخاب اقتصادی تری برای خریداران ایرانی محسوب می شود.

جایگاه و تفاوت نسل محصولات

ام وی ام X22 Pro MT نسخه بهسازی شده نسل اول X22 است که با طراحی جلو و کابین بازطراحی شده وارد بازار ایران شد. ام وی ام X33 Cross MT را می توان فیس لیفت جدیدتر همین خانواده دانست؛ خودرویی که در بازار چین با نسل جدید تیگو 3X ارتباط دارد و در ایران با نام X33 کراس عرضه شده است. بنابراین اختلاف این دو خودرو بیشتر در طراحی، تجهیزات و جزئیات کابین دیده می شود و از نظر پلتفرم و ساختار فنی، فاصله زیادی میان آنها وجود ندارد.

مقایسه طراحی ظاهری

X22 Pro MT چهره ای ساده تر و هماهنگ تر دارد. جلوپنجره بزرگ، چراغ های روشنایی روز باریک و چراغ های اصلی قرار گرفته در طرفین سپر، ظاهر این خودرو را همچنان قابل قبول نگه داشته اند، اما طراحی آن در مقایسه با محصولات جدیدتر کمی قدیمی به نظر می رسد. نمای جانبی و عقب نیز ارتباط زیادی با نسل قبلی X22 دارد.

X33 Cross MT از طراحی مدرن تر و جسورانه تری استفاده می کند. جلوپنجره بزرگ با الگوی شطرنجی، چراغ های روز متفاوت، تزئینات نارنجی و چراغ های عقب به هم پیوسته، ظاهر آن را از X22 Pro متمایز می کنند. با این حال، فرم کلی بدنه و تناسبات کابین همچنان به خانواده X22 شباهت دارد. رینگ های 17 اینچی X33 کراس نیز در مقایسه با رینگ های 16 اینچی X22 پرو، ظاهر اسپرت تری ایجاد می کنند.

مقایسه فضای کابین و کاربرد خانوادگی

ابعاد دو خودرو تقریبا یکسان است و هر دو حدود 4200 میلی متر طول، 1760 میلی متر عرض، 1570 میلی متر ارتفاع و 2555 میلی متر فاصله محوری دارند. فضای صندلی های جلو برای استفاده روزمره مناسب است، اما ردیف عقب برای افراد بلندقد و سفرهای طولانی چندان جادار نیست. صندوق عقب حدود 420 لیتر ظرفیت دارد و برای استفاده شهری و سفرهای سبک خانوادگی کفایت می کند.

کابین X22 Pro MT طراحی قابل قبول، اما قدیمی تری دارد و از نمایشگر 9 اینچی و تریم دو رنگ استفاده می کند. در X33 Cross MT داشبورد، دریچه های تهویه، نمایشگر و مجموعه نشانگرها مدرن تر شده اند. نمایشگر 10.25 اینچی، طراحی جدید کنسول و ظاهر یکپارچه تر داشبورد، مهم ترین برتری های X33 در فضای داخلی هستند. کیفیت بیشتر قطعات همچنان به سطح خودروهای گران قیمت نمی رسد و بخش زیادی از داشبورد از پلاستیک سخت ساخته شده است.

مشخصات فنی و تجربه رانندگی

هر دو خودرو به موتور 4 سیلندر 1.5 لیتری تنفس طبیعی مجهز هستند. این پیشرانه در هر دو مدل حدود 116 اسب بخار قدرت و 143 نیوتن متر گشتاور تولید می کند و نیرو را از طریق گیربکس 5 سرعته دستی به چرخ های جلو می رساند. تفاوت محسوسی در شتاب و کشش میان X33 Cross MT و X22 Pro MT وجود ندارد و هر دو برای رانندگی شهری، استفاده خانوادگی سبک و مسیرهای بین شهری معمولی عملکردی متوسط ارائه می دهند.

مصرف سوخت ترکیبی اعلام شده برای X33 Cross MT حدود 6.1 لیتر و برای X22 Pro MT در برخی منابع حدود 7.1 لیتر در هر 100 کیلومتر است. مصرف واقعی به وضعیت ترافیک، کیفیت سوخت، وزن سرنشینان و نحوه تعویض دنده بستگی دارد و معمولا از ارقام آزمایشگاهی بیشتر خواهد بود. موتور تنفس طبیعی هر دو خودرو نسبت به موتورهای توربوشارژ حساسیت کمتری به کیفیت بنزین دارد و تعمیرات آن نیز ساده تر است.

شتاب گیری این دو محصول هیجان انگیز نیست و در سربالایی یا هنگام پر بودن کابین، کمبود کشش بیشتر احساس می شود. گیربکس دستی امکان کنترل بهتر دور موتور را فراهم می کند، اما کلاچ نسبتا سفت و ضرایب نه چندان ایده آل ممکن است در ترافیک شهری خسته کننده باشد. سیستم تعلیق در هر دو مدل سواری نسبتا خشک دارد و عبور از دست اندازها با ضربه و کوبش همراه می شود. هندلینگ نیز برای رانندگی عادی مناسب است، اما این خودروها برای رانندگی اسپرت و مانورهای تند ساخته نشده اند.

مقایسه امکانات رفاهی

X22 Pro MT به امکاناتی مانند نمایشگر لمسی 9 اینچی، دوربین عقب، سنسور پارک عقب، کروز کنترل، سانروف، تهویه مطبوع دیجیتال، فرمان برقی، روکش چرمی صندلی ها، گرمکن صندلی های جلو، آینه های جانبی تاشو برقی و اتصال بلوتوث و میرور لینک مجهز است. این فهرست برای یک کراس اوور اقتصادی قابل قبول محسوب می شود.

X33 Cross MT بسیاری از امکانات X22 پرو را حفظ کرده و مواردی مانند نمایشگر بزرگ تر 10.25 اینچی، شارژر بی سیم تلفن همراه، پورت USB برای ردیف عقب، ترمز پارک برقی و طراحی داخلی جدیدتر را ارائه می دهد. کروز کنترل، سانروف، دوربین عقب، سنسور پارک، گرمکن صندلی های جلو و تهویه الکتریکی نیز در این خودرو وجود دارند. نسخه دنده ای X33 در مقایسه با نسخه اتوماتیک، معمولا استارت دکمه ای و برخی امکانات تزئینی مانند نورپردازی داخلی را ندارد.

مقایسه ایمنی

هر دو خودرو به ترمز ضد قفل ABS، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD، ترمز کمکی، کنترل پایداری الکترونیکی، کنترل کشش، کنترل حرکت در سربالایی و کنترل حرکت در سراشیبی مجهز هستند. X22 Pro MT معمولا با 2 کیسه هوا عرضه می شود، در حالی که X33 Cross MT به 4 کیسه هوا شامل کیسه های هوای جانبی جلو مجهز است. این تفاوت، مهم ترین برتری X33 کراس در بخش ایمنی محسوب می شود.

هیچ یک از این دو خودرو مجموعه کاملی از سامانه های کمک راننده پیشرفته مانند رادار نقطه کور، هشدار خروج از خط، ترمز اضطراری خودکار یا کروز کنترل تطبیقی را ارائه نمی دهند. همچنین ارزیابی رسمی و قابل استناد از آزمون تصادف این نسخه ها در بازار ایران در دسترس نیست؛ بنابراین تعداد تجهیزات ایمنی نباید با امتیاز واقعی حفاظت سرنشینان یکسان در نظر گرفته شود.

هزینه نگهداری و بازار خرید و فروش

پیشرانه 1.5 لیتری تنفس طبیعی و گیربکس دستی در هر دو خودرو ساختار ساده ای دارند و معمولا هزینه نگهداری آنها از نسخه های مجهز به موتور توربوشارژ و گیربکس CVT کمتر است. قطعات موتور X22 Pro MT و X33 Cross MT به دلیل اشتراک فنی با محصولات قبلی چری و ام وی ام، در بازار ایران دسترسی مناسبی دارند. مهم ترین قطعه مصرفی گیربکس دستی، دیسک و صفحه کلاچ است که زمان تعویض آن به سبک رانندگی و میزان استفاده در ترافیک بستگی دارد.

X22 Pro MT به دلیل سابقه بیشتر در بازار، شناخت بالاتر خریداران و قیمت پایین تر، معمولا گزینه ساده تری برای خرید اقتصادی و فروش مجدد است. X33 Cross MT محصول جدیدتر و از نظر ظاهری جذاب تر است، اما اختلاف قیمت آن با X22 پرو باید با توجه به امکانات اضافه، 4 کیسه هوا، کابین جدیدتر و نمایشگر بزرگ تر سنجیده شود. قیمت بازار این خودروها به سال تولید، رنگ، کارکرد، وضعیت بدنه و شرایط روز فروش بستگی دارد و نمی توان یک رقم ثابت را معیار قطعی ارزش خرید دانست.

ارزش خرید X33 Cross MT در برابر X22 Pro MT

اگر اولویت اصلی خریدار قیمت مناسب، هزینه نگهداری پایین و دسترسی آسان تر به قطعات باشد، X22 Pro MT انتخاب منطقی تری است. این خودرو از نظر فنی تفاوت مهمی با X33 کراس ندارد و در استفاده روزمره عملکرد مشابهی ارائه می دهد. طراحی قدیمی تر و ایمنی محدودتر، مهم ترین نقاط ضعف آن در برابر رقیب جدیدتر هستند.

اگر طراحی به روز، کابین مدرن تر، امکانات رفاهی بیشتر، رینگ های بزرگ تر و تعداد کیسه هوای بالاتر اهمیت داشته باشد، X33 Cross MT انتخاب کامل تری است. این برتری ها باعث نمی شوند X33 کراس از نظر شتاب یا کیفیت سواری به شکل محسوسی بهتر از X22 پرو باشد؛ بنابراین پرداخت مبلغ بیشتر برای آن بیشتر بابت ظاهر، تجهیزات و حس مالکیت محصول جدیدتر انجام می شود.

سوالات متداول:

ام وی ام X33 Cross MT از نظر فنی چه تفاوتی با X22 Pro MT دارد؟

هر دو خودرو موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر تنفس طبیعی، قدرت حدود 116 اسب بخار، گشتاور 143 نیوتن متر، گیربکس 5 سرعته دستی و محور محرک جلو دارند؛ بنابراین تفاوت فنی آنها بسیار محدود است.

کدام خودرو مصرف سوخت کمتری دارد؟

مصرف ترکیبی اعلام شده برای X33 Cross MT حدود 6.1 لیتر و برای X22 Pro MT حدود 7.1 لیتر در هر 100 کیلومتر است، اما مصرف واقعی به شرایط رانندگی و ترافیک بستگی دارد.

کدام مدل امکانات بیشتری دارد؟

X33 Cross MT با نمایشگر 10.25 اینچی، شارژر بی سیم، پورت USB ردیف عقب، ترمز پارک برقی و کابین جدیدتر، امکانات بیشتری نسبت به X22 Pro MT ارائه می دهد.

کدام خودرو ایمن تر است؟

X33 Cross MT به دلیل برخورداری از 4 کیسه هوا، شامل کیسه های هوای جانبی جلو، از X22 Pro MT با 2 کیسه هوا ایمن تر است؛ هر دو خودرو از سیستم های کنترل پایداری و ترمزهای پایه مشابه استفاده می کنند.

برای استفاده شهری X22 Pro MT انتخاب بهتری است یا X33 Cross MT؟

هر دو مدل برای استفاده شهری مناسب هستند. X22 Pro MT انتخاب اقتصادی تری است و X33 Cross MT با کابین جدیدتر، ظاهر مدرن تر و امکانات بیشتر، گزینه کامل تری محسوب می شود.

کدام خودرو ارزش خرید بیشتری دارد؟

ارزش خرید به اختلاف قیمت بستگی دارد. اگر اختلاف قیمت زیاد باشد، X22 Pro MT به دلیل شباهت فنی انتخاب منطقی تری است؛ اما در صورت اختلاف قیمت معقول، امکانات ایمنی و رفاهی بیشتر X33 Cross MT می تواند پرداخت اضافه را توجیه کند.

جمع بندی نهایی

ام وی ام X33 Cross MT و ام وی ام X22 Pro MT از نظر موتور، گیربکس، ابعاد و تجربه رانندگی بسیار نزدیک هستند و هیچ کدام عملکرد اسپرت یا سواری کاملا نرم ارائه نمی دهند. X33 کراس با طراحی جدیدتر، کابین مدرن تر، امکانات بیشتر و 4 کیسه هوا برنده بخش تجهیزات و ظاهر است. X22 پرو دنده ای نیز با هزینه خرید پایین تر، ساختار فنی ساده و بازار شناخته شده تر، برای خریدار اقتصادی انتخاب مناسب تری خواهد بود. در نتیجه X33 Cross MT گزینه کامل تر و به روزتر است، اما X22 Pro MT زمانی ارزش خرید بالاتری دارد که اختلاف قیمت میان دو خودرو قابل توجه باشد.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت x33 cross mt و x22 Pro mt
ویژگیMVM X33 Cross MTMVM X22 Pro MT
نوع بدنهکراس اور کوچککراس اور کوچک
نسلنسل دومنسل دوم
محور محرکدیفرانسیل جلودیفرانسیل جلو
گیربکس5 دنده دستی5 دنده دستی
نوع موتوربنزینی تنفس طبیعیبنزینی تنفس طبیعی
تعداد سیلندر44
حجم موتور1.5 لیتر1.5 لیتر
قدرت موتور116 اسب بخار116 اسب بخار
گشتاور143 نیوتن متر143 نیوتن متر
شتاب 0 تا 10013 ثانیه11.5 ثانیه
حداکثر سرعت172 کیلومتر بر ساعت180 کیلومتر بر ساعت
مصرف سوخت ترکیبی6.1 لیتر در 100 کیلومتر7 لیتر در 100 کیلومتر
طول4200 میلی متر4200 میلی متر
عرض1760 میلی متر1760 میلی متر
ارتفاع1570 میلی متر1570 میلی متر
فاصله محوری2555 میلی متر2555 میلی متر
وزن خالص1220 کیلوگرم1239 کیلوگرم
حجم باک50 لیتر50 لیتر
تایر جلو205/50R17205/55R16
تایر عقب205/50R17205/55R16
تعداد ایربگ42
ترمز ضد قفل ABSدارددارد
توزیع نیروی ترمز EBDدارددارد
ترمز کمکی BAدارددارد
ترمز پارک برقی EPBداردندارد
اتو هلدداردندارد

محصولات مشابه:

  • ام وی ام X22 پرو دنده‌ای

  • ام وی ام X33 کراس اتومات

  • آریزو 5 اسپرت

  • ام وی ام X22 دنده‌ای

  • ام وی ام X33 کراس دنده‌ای

  • پژو 207i پانوراما دنده‌ای


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Chery

چری یک برند خودروسازی چینی است که در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد و با تمرکز بر نوآوری، فناوری خودرو، توسعه خودروهای برقی و صادرات بین‌المللی، خودروهای متنوعی را برای بازارهای جهانی عرضه می‌کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI