مقایسه Peugeot 207 و Brilliance C3 Cross

محصول:

Peugeot 207

Brilliance C3 Cross

مدل:TU3, TU5, TU5PBM15L, BM16LB
سازنده:

پژو (Peugeot)

برلیانس (Brilliance)

کشور:فرانسه (France)چین (China)
سال:20102014
گروه:

خودرو (Car)

خودرو (Car)

زیرگروه: خودرو هاچ بک (Hatchback Car) خودرو کراس اوور (Crossover Vehicle)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:73 از 10054 از 100
برنده:Peugeot 207
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه پژو 207 و برلیانس C3 کراس؛ کدام خودرو برای خرید در ایران انتخاب بهتری است؟


پژو 207 و برلیانس C3 کراس هر دو در گروه خودروهای هاچ بک شهری بازار ایران قرار می گیرند، اما فلسفه ساخت و تجربه رانندگی آنها یکسان نیست. پژو 207 با طراحی جمع و جور، بازار خرید و فروش پررونق، هزینه نگهداری قابل پیش بینی و تنوع نسخه های دستی و اتوماتیک شناخته می شود. در مقابل، برلیانس C3 کراس فضای کابین بزرگ تر، ظاهر شبه کراس اوور و گیربکس اتوماتیک را در اختیار خریدار قرار می دهد. در این مقایسه، نسخه های رایج پژو 207 با موتورهای TU3، TU5 و TU5P و برلیانس C3 کراس با موتورهای BM15L و BM16LB مبنا قرار گرفته اند.

تفاوت جایگاه و طراحی بدنه

پژو 207 از نظر ابعاد، خودرویی کوچک و مناسب استفاده شهری است. بدنه کوتاه، شعاع گردش مناسب و دید قابل قبول باعث می شود پارک کردن و تردد در خیابان های شلوغ با آن ساده باشد. طراحی ظاهری 207 همچنان برای بسیاری از خریداران جذاب است و چراغ های جلو، فرم سپرها و خطوط بدنه ظاهر اسپرت تری نسبت به بسیاری از خودروهای اقتصادی داخلی ایجاد می کنند.

برلیانس C3 کراس در اصل نسخه ای با ظاهر کراس اوور از خانواده H320 است. این خودرو با روف ریل، پوشش های پلاستیکی بدنه و ارتفاع بیشتر از سطح زمین، ظاهر ماجراجویانه تری دارد. طول حدود 4210 میلی متر، عرض حدود 1790 میلی متر و ارتفاع حدود 1512 میلی متر، C3 کراس را از پژو 207 بزرگ تر می کند. این ابعاد در فضای کابین و صندوق بار مزیت ایجاد می کنند، اما در پارک کردن و مانور در معابر باریک، برتری با 207 است.

بررسی موتور و عملکرد فنی پژو 207

پژو 207 با موتور TU3 معمولا به پیشرانه 1.4 لیتری مجهز است و توان آن حدود 98 اسب بخار و گشتاور آن حدود 136 نیوتن متر است. این نسخه برای استفاده شهری و کاهش هزینه خرید مناسب است، اما در مسیرهای شیب دار، هنگام استفاده از کولر و در سفرهای خانوادگی، کشش کمتری نسبت به نسخه TU5 ارائه می دهد.

نسخه TU5 با موتور 1.6 لیتری، توان تقریبی 105 اسب بخار و گشتاور حدود 142 نیوتن متر، رایج ترین انتخاب در میان نسخه های قدیمی تر پژو 207 محسوب می شود. این موتور از نظر فراوانی قطعات، تعمیرپذیری و آشنایی تعمیرکاران، وضعیت بسیار مناسبی در بازار ایران دارد. شتاب و کشش آن برای استفاده روزمره کافی است، هرچند در نسخه اتوماتیک به دلیل عملکرد گیربکس 4 سرعته، واکنش خودرو به اندازه نسخه دستی سریع نیست.

موتور TU5P یا TU5 پلاس در نسخه های جدیدتر 207، توان و گشتاور بهتری نسبت به TU5 معمولی ارائه می دهد. توان این پیشرانه حدود 113 اسب بخار و گشتاور آن حدود 144 نیوتن متر است و در برخی نسخه ها با گیربکس 6 سرعته دستی عرضه شده است. ضرایب بیشتر گیربکس به بهبود کشش و کاهش دور موتور در سرعت های بزرگراهی کمک می کند، اما پیچیدگی فنی بیشتر و تفاوت قطعات با TU5 معمولی باید هنگام خرید خودرو کارکرده در نظر گرفته شود.

بررسی موتور و گیربکس برلیانس C3 کراس

برلیانس C3 کراس با موتور BM15L، پیشرانه 1.5 لیتری تنفس طبیعی با توان تقریبی 103 اسب بخار و گشتاور حدود 138 نیوتن متر دارد. نسخه BM16LB به موتور 1.65 لیتری مجهز است و توان آن حدود 114 اسب بخار و گشتاور آن نزدیک به 154 نیوتن متر اعلام شده است. نسخه 1.65 لیتری در شتاب گیری و حمل سرنشینان عملکرد مناسب تری دارد و انتخاب منطقی تری برای استفاده خارج از شهر به شمار می رود.

تمام نسخه های رایج C3 کراس با گیربکس 4 سرعته اتوماتیک عرضه شده اند. این موضوع برای خریدارانی که رانندگی بدون کلاچ در ترافیک را ترجیح می دهند یک مزیت مهم است، اما تعداد کم دنده ها باعث می شود دور موتور در سرعت های بالا بیشتر شود و مصرف سوخت و صدای موتور افزایش پیدا کند. عملکرد گیربکس در صورت سلامت مناسب قابل قبول است، ولی هزینه تعمیر یا تعویض قطعات آن می تواند از گیربکس دستی پژو 207 بیشتر باشد.

مقایسه شتاب، مصرف سوخت و تجربه رانندگی

پژو 207 دستی TU5 و TU5P به دلیل وزن کمتر و هماهنگی مناسب موتور و گیربکس، چابک تر از C3 کراس احساس می شود. نسخه TU3 نیز در شهر عملکرد قابل قبولی دارد، اما در جاده و هنگام تکمیل ظرفیت کابین، توان محدودتری نشان می دهد. 207 اتوماتیک برای رانندگی آرام شهری مناسب است، ولی نباید از آن انتظار شتاب گیری اسپرت داشت.

برلیانس C3 کراس سواری نرم تر و کابین جادارتری دارد و ارتفاع بیشتر آن حس تسلط مناسبی به راننده می دهد. با وجود این، وزن بالاتر و گیربکس 4 سرعته باعث می شود واکنش آن در شروع حرکت و سبقت گیری به اندازه 207 سریع نباشد. مصرف سوخت ترکیبی C3 کراس 1.65 لیتری معمولا در محدوده حدود 7 تا 8 لیتر در هر 100 کیلومتر قرار می گیرد و مصرف واقعی در ترافیک می تواند بیشتر شود. مصرف پژو 207 به نوع موتور، گیربکس و شرایط رانندگی وابسته است و نسخه دستی TU5 معمولا اقتصادی تر از نسخه اتوماتیک عمل می کند.

فضای کابین و کاربرد خانوادگی

کابین پژو 207 برای استفاده شهری و خانواده های کم جمعیت مناسب است، اما فضای ردیف عقب و صندوق بار آن محدودتر از C3 کراس است. صندلی های جلو موقعیت رانندگی مناسبی دارند، ولی سرنشینان قدبلند در ردیف عقب ممکن است با محدودیت فضای زانو و شانه روبه رو شوند.

برلیانس C3 کراس به لطف عرض و ارتفاع بیشتر، فضای کابین جادارتری ارائه می دهد و برای استفاده خانوادگی کاربردی تر است. صندوق بار آن نیز نسبت به 207 ظرفیت بیشتری دارد و برای سفر و حمل وسایل روزمره مناسب تر است. کیفیت متریال کابین در هر دو خودرو در سطح اقتصادی قرار دارد، اما طراحی داخلی C3 کراس برای برخی خریداران مدرن تر و ارگونومیک تر به نظر می رسد.

امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی

تجهیزات پژو 207 با توجه به سال تولید و تیپ خودرو تفاوت دارد. امکاناتی مانند نمایشگر لمسی، دوربین دید عقب، کروز کنترل، تهویه اتوماتیک، آینه های جانبی برقی و سقف شیشه ای در برخی نسخه ها دیده می شود. در نسخه های جدیدتر، تجهیزات و طراحی داخلی بهبود پیدا کرده است، اما نسخه های پایه ممکن است امکانات محدودتری داشته باشند.

برلیانس C3 کراس معمولا به امکاناتی مانند نمایشگر لمسی، دوربین عقب، سانروف، کروز کنترل، تهویه اتوماتیک، آینه های جانبی برقی و رینگ آلومینیومی مجهز است. وجود این تجهیزات باعث می شود C3 کراس در نسخه های هم سن، احساس کامل تری نسبت به 207 پایه ایجاد کند. هر دو خودرو به سامانه ترمز ضد قفل و توزیع نیروی ترمز مجهز هستند، اما سطح ایمنی آنها با استانداردهای خودروهای جدیدتر قابل مقایسه نیست و سلامت بدنه، شاسی و کیسه های هوا در نمونه کارکرده اهمیت زیادی دارد.

هزینه نگهداری و دسترسی به قطعات

پژو 207 از نظر دسترسی به قطعات، تعداد تعمیرکار متخصص و تنوع لوازم مصرفی، یکی از کم دردسرترین گزینه های بازار ایران است. موتورهای TU3 و TU5 ساختار شناخته شده ای دارند و قطعات آنها در بیشتر شهرها به آسانی پیدا می شود. موتور TU5P نیز جدیدتر و فنی تر است و باید از قطعات اصلی و تعمیرکار آشنا با این پیشرانه استفاده شود.

برلیانس C3 کراس از نظر کیفیت مونتاژ و امکانات وضعیت قابل قبولی دارد، اما قطعات بدنه، برخی قطعات تزئینی و قطعات گیربکس آن به اندازه قطعات پژو فراوان نیستند. پیش از خرید C3 کراس، بررسی موجودی قطعات، سلامت گیربکس اتوماتیک، سیستم خنک کاری، جلوبندی و سابقه سرویس خودرو ضروری است. هزینه نگهداری این خودرو در صورت نیاز به تعمیرات تخصصی می تواند بیشتر از پژو 207 باشد.

بازار خرید و فروش و ارزش سرمایه گذاری

پژو 207 بازار دست دوم فعال تری دارد و فروش آن معمولا سریع تر انجام می شود. محبوبیت برند پژو، فراوانی قطعات و شناخت عمومی بازار، نقدشوندگی این خودرو را تقویت کرده است. البته اختلاف قیمت میان نسخه های TU3، TU5، TU5P، دستی، اتوماتیک و پانوراما زیاد است و مقایسه باید میان نمونه های هم مدل و هم کارکرد انجام شود.

برلیانس C3 کراس بازار خرید و فروش محدودتری دارد و فروش آن ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشد. در عوض، قیمت خرید آن در برخی مقاطع نسبت به امکانات، فضای کابین و اتوماتیک بودن، برای خریدار جذاب است. افت قیمت و هزینه تامین قطعات باید در محاسبه ارزش نهایی خودرو لحاظ شود.

پژو 207 برای چه خریدارانی مناسب تر است؟

پژو 207 برای خریدارانی مناسب است که خودرویی کوچک، چابک، کم ریسک از نظر تامین قطعات و دارای بازار فروش پررونق می خواهند. نسخه TU5 دستی تعادل خوبی میان هزینه، عملکرد و تعمیرپذیری ایجاد می کند. نسخه TU3 برای بودجه محدود و استفاده بیشتر در شهر مناسب است و نسخه TU5P برای خریدارانی که مدل جدیدتر و عملکرد فنی بهتر می خواهند انتخاب جذاب تری محسوب می شود.

برلیانس C3 کراس برای چه خریدارانی مناسب تر است؟

برلیانس C3 کراس برای خریدارانی مناسب است که کابین جادارتر، صندوق بزرگ تر، ارتفاع بیشتر و گیربکس اتوماتیک را به چابکی و نقدشوندگی پژو 207 ترجیح می دهند. نسخه BM16LB برای استفاده خانوادگی و سفر گزینه مناسب تری از BM15L است. خرید این خودرو زمانی منطقی تر است که نمونه مورد نظر سابقه سرویس شفاف، گیربکس سالم و قطعات مصرفی قابل دسترس داشته باشد.

سوالات متداول:

پژو 207 بهتر است یا برلیانس C3 کراس؟

برای استفاده شهری، هزینه نگهداری کمتر و فروش آسان تر، پژو 207 انتخاب منطقی تری است. برای فضای کابین بیشتر، صندوق جادارتر و رانندگی اتوماتیک، برلیانس C3 کراس مزیت دارد.

پژو 207 TU5 از برلیانس C3 کراس 1.5 قوی تر است؟

پژو 207 TU5 از نظر توان و به دلیل وزن کمتر، معمولا چابک تر احساس می شود. C3 کراس 1.5 توان مشابهی دارد، اما گیربکس اتوماتیک و وزن بیشتر، شتاب آن را محدود می کند.

برلیانس C3 کراس 1.6 ارزش خرید بیشتری دارد یا پژو 207 اتوماتیک؟

این انتخاب به اولویت خریدار بستگی دارد. C3 کراس 1.6 فضای بیشتر و امکانات مناسب تری ارائه می دهد، در حالی که 207 اتوماتیک قطعات فراوان تر، بازار فروش بهتر و هزینه مالکیت قابل پیش بینی تری دارد.

کدام خودرو برای خانواده مناسب تر است؟

برلیانس C3 کراس به دلیل کابین و صندوق بزرگ تر برای خانواده مناسب تر است. پژو 207 برای خانواده کم جمعیت و استفاده غالبا شهری کاربرد بیشتری دارد.

کدام خودرو راحت تر فروخته می شود؟

پژو 207 به دلیل تقاضای بیشتر، شناخته شدن برند و فراوانی قطعات، معمولا نقدشوندگی بهتری از برلیانس C3 کراس دارد.

جمع بندی نهایی

پژو 207 و برلیانس C3 کراس دو انتخاب متفاوت برای خریداران ایرانی هستند. پژو 207 با ابعاد جمع و جور، عملکرد چابک تر، هزینه تعمیر پایین تر و بازار دست دوم قوی تر، انتخاب کم ریسک تری محسوب می شود. برلیانس C3 کراس با فضای کابین بیشتر، ظاهر کراس اوور، امکانات کامل تر و گیربکس اتوماتیک، برای استفاده خانوادگی و رانندگی راحت در ترافیک جذاب تر است. در نهایت، برای خرید اقتصادی و فروش آسان، پژو 207 TU5 یا TU5P اولویت دارد و برای خرید یک خودروی اتوماتیک جادارتر، C3 کراس BM16LB در صورت سلامت فنی و دسترسی مناسب به قطعات، گزینه قابل بررسی تری است.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Peugeot 207 و Brilliance C3 Cross
ویژگیPeugeot 207Brilliance C3 Cross
کلاس بدنههاچبکهاچبک کراس
موتورهای قابل عرضهTU3، TU5، TU5PBM15L، BM16LB
نوع موتوربنزینی، تنفس طبیعیبنزینی، تنفس طبیعی
آرایش موتور4 سیلندر خطی4 سیلندر خطی
تعداد سوپاپTU3: 8، TU5 و TU5P: 1616
حجم موتورTU3: 1360 cc، TU5 و TU5P: 1587 ccBM15L: 1498 cc، BM16LB: 1654 cc
حداکثر قدرتTU3: 75 hp، TU5: 105 hp، TU5P: 113 hpBM15L: 103 hp، BM16LB: 114 hp
حداکثر گشتاورTU3: 118 Nm، TU5: 142 Nm، TU5P: 144 NmBM15L: 138 Nm، BM16LB: 154 Nm
نسبت تراکمTU3: 9.6:1، TU5: 10.5:1، TU5P: 10.8:1اعلام نشده
سیستم سوخت رسانیانژکتوری چند نقطه ای MPIانژکتوری
گیربکس5 سرعته دستی یا 4 سرعته خودکار یا 6 سرعته خودکار، بسته به نسخه4 سرعته خودکار
محور محرکجلوجلو
حداکثر سرعتحدود 190 km/hاعلام نشده
شتاب 0 تا 100TU3: حدود 14.1 ثانیه، TU5 و TU5P دستی: حدود 11.6 ثانیه، نسخه های خودکار: حدود 12.6 ثانیهاعلام نشده
مصرف سوخت ترکیبیTU3: 6.3، TU5 دستی: 7.2، TU5 خودکار: 7.1، TU5P دستی: 6.8، TU5P خودکار: 7.4 لیتر در 100 kmBM16LB: 7.6 لیتر در 100 km
استاندارد آلایندگیTU3 و TU5: یورو 4، TU5P: یورو 5یورو 5
سیستم تعلیق جلومک فرسونمک فرسون مستقل
سیستم تعلیق عقبمیل پیچشینیمه مستقل میل پیچشی
نوع فرمانهیدرولیک یا برقی، بسته به نسخهبرقی، دنده شانه ای
ترمز جلودیسکیدیسکی
ترمز عقبدیسکی یا کاسه ای، بسته به نسخهدیسکی
سیستم های ترمز و پایداریABS و EBD؛ ESC و TCS در نسخه های ارتقا یافتهABS و EBD
طول3872 mm4210 mm
عرض1669 mm1790 mm
ارتفاع1446 mm1512 mm
فاصله محوری2443 mm2580 mm
وزن خالصTU3: حدود 1059 kg، TU5: حدود 1087 kgحدود 1240 kg
ظرفیت باک50 لیتر55 لیتر
ظرفیت صندوق عقب245 لیتراعلام نشده
تعداد سرنشین5 نفر5 نفر
اندازه رینگ14 اینچ16 اینچ
اندازه لاستیک185/65R14اعلام نشده
تعداد کیسه هوا2 عدد2 عدد
ایزوفیکسدارددارد

محصولات مشابه:

  • رنو ساندرو استپ وی

  • هیوندای i20

  • کیا ریو

  • ساندرو استپ وی

  • دانگ فنگ H30 کراس

  • چانگان CS35


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Peugeot

پژو، برند خودروسازی فرانسوی با بیش از دو قرن سابقه، به تولید خودروهای سواری، شاسی بلند و خودروهای تجاری با طراحی نوآورانه، فناوری پیشرفته و تمرکز بر تجربه رانندگی شناخته می شود.

درباره برند Brilliance

برلیانس یک برند خودروسازی چینی است که از سال ۱۹۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمینه طراحی، تولید و عرضه خودروهای سواری و تجاری فعالیت می کند. این برند با تمرکز بر کیفیت، فناوری و همکاری های بین المللی شناخته می شود.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI