مقایسه Mazda 6 2018 و Renault Talisman

محصول:

Mazda 6 2018

Renault Talisman

مدل:20182016
سازنده:

مزدا (Mazda)

رنو (Renault)

کشور:ژاپن (Japan)فرانسه (France)
سال:20182015
گروه:

خودرو (Car)

خودرو (Car)

زیرگروه: خودرو سدان (Sedan) خودرو سدان (Sedan Car)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:85 از 10076 از 100
برنده:Mazda 6 2018
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه مزدا 6 مدل 2018 و رنو تالیسمان 2016؛ کدام سدان انتخاب بهتری است؟


مزدا 6 مدل 2018 و رنو تالیسمان 2016 هر دو در گروه سدان های خانوادگی نیمه لوکس قرار می گیرند، اما فلسفه مهندسی متفاوتی دارند. مزدا 6 بیشتر بر کیفیت رانندگی، دوام فنی و هماهنگی مجموعه موتور و گیربکس تمرکز دارد، در حالی که رنو تالیسمان با کابین جادار، امکانات رفاهی بیشتر و طراحی اروپایی، گزینه ای لوکس تر و راحت تر به نظر می رسد. در این مقایسه، نسخه رایج مزدا 6 با موتور 2.5 لیتری تنفس طبیعی و گیربکس 6 سرعته اتوماتیک در برابر رنو تالیسمان 1.6 لیتری توربوشارژ با گیربکس 7 سرعته دوکلاچه EDC بررسی می شود.

مقایسه طراحی ظاهری و ابعاد

مزدا 6 مدل 2018 طراحی پخته، اسپرت و کم زرق و برقی دارد. خطوط بدنه هماهنگ، جلوپنجره بزرگ و فرم کشیده خودرو باعث شده اند این سدان همچنان ظاهر مدرنی داشته باشد. رنو تالیسمان ظاهر رسمی تر و لوکس تری ارائه می دهد و چراغ های LED با امضای نوری خاص، جلوه متفاوتی به آن بخشیده اند. طول مزدا 6 حدود 4865 میلی متر و طول تالیسمان حدود 4848 میلی متر است؛ بنابراین هر دو خودرو در دسته سدان های بزرگ قرار می گیرند. مزدا 6 در رانندگی شهری کمی چابک تر احساس می شود، اما تالیسمان به دلیل طراحی بدنه و فضای داخلی، حس یک خودرو تشریفاتی تر را منتقل می کند.

مقایسه موتور و عملکرد فنی

مزدا 6 مورد بررسی به موتور 4 سیلندر 2.5 لیتری Skyactiv-G مجهز است که در نسخه تنفس طبیعی حدود 187 تا 192 اسب بخار قدرت و نزدیک به 252 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. این موتور واکنش خطی، استهلاک منطقی و هماهنگی خوبی با گیربکس 6 سرعته اتوماتیک دارد. برخی نسخه های بازار آمریکا با موتور 2.5 لیتری توربوشارژ عرضه شده اند، اما مشخصات آن ها با نسخه تنفس طبیعی تفاوت دارد و نباید در زمان خرید با یکدیگر اشتباه شوند.

رنو تالیسمان رایج در بازار ایران از موتور 1.6 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ استفاده می کند. این پیشرانه حدود 190 اسب بخار قدرت و 260 نیوتن متر گشتاور دارد و به گیربکس 7 سرعته دوکلاچه EDC متصل است. تالیسمان به لطف توربو و گشتاور بیشتر در دورهای پایین، شتاب اولیه و کشش مناسبی دارد. مزدا 6 نیز عملکرد خوبی ارائه می دهد، اما پاسخ پدال گاز آن طبیعی تر و رفتار آن در استفاده روزمره قابل پیش بینی تر است. شتاب هر دو خودرو در شرایط مناسب نزدیک به 8 ثانیه برای رسیدن از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت است.

تجربه رانندگی و کیفیت سواری

مزدا 6 یکی از راننده محورترین سدان های این مقایسه است. فرمان دقیق، کنترل بدنه مناسب و عملکرد نرم گیربکس باعث می شوند خودرو در جاده های پرپیچ و خم جذاب تر باشد. سیستم تعلیق مزدا در مقایسه با تالیسمان کمی سفت تر احساس می شود، اما همین ویژگی پایداری و کنترل بهتری در رانندگی سریع ایجاد می کند.

رنو تالیسمان سواری نرم تر و آرام تری دارد و برای سفرهای خانوادگی و مسیرهای بزرگراهی گزینه راحت تری است. در نسخه های مجهز، سیستم فرمان پذیری چرخ های عقب 4Control نیز می تواند شعاع گردش و چابکی خودرو را بهبود دهد. با این حال، عملکرد گیربکس دوکلاچه EDC در ترافیک سنگین ممکن است به اندازه گیربکس مزدا روان نباشد و سلامت کلاچ ها و سیستم کنترل آن اهمیت زیادی دارد.

فضای کابین و امکانات رفاهی

کابین مزدا 6 از نظر کیفیت متریال، ارگونومی و طراحی ساده عملکرد بسیار خوبی دارد. صندلی های جلو راحت هستند و کنترل های اصلی بدون پیچیدگی در دسترس راننده قرار دارند. فضای ردیف عقب برای دو سرنشین بزرگسال مناسب است، اما در مقایسه با تالیسمان کمی محدودتر به نظر می رسد. صندوق عقب مزدا 6 حدود 419 لیتر ظرفیت دارد و برای استفاده خانوادگی قابل قبول است.

رنو تالیسمان در فضای کابین و امکانات رفاهی برتری محسوسی دارد. فضای پای ردیف عقب بیشتر است و صندوق عقب با ظرفیتی نزدیک به 608 لیتر، برای سفر و حمل بار کاربردی تر خواهد بود. بسته به تیپ، امکاناتی مانند نمایشگر بزرگ، صندلی های برقی و گرم شونده، سیستم صوتی بهتر، نورپردازی داخلی، دوربین، سنسورهای پارک و تجهیزات کمک راننده در آن دیده می شود. در مقابل، سادگی داشبورد و منطق عملکرد تجهیزات مزدا برای برخی خریداران قابل اعتمادتر و کم دردسرتر است.

ایمنی و تجهیزات کمک راننده

مزدا 6 مدل 2018 در آزمون های ایمنی عملکرد بسیار خوبی داشته و در برخی تیپ ها به امکاناتی مانند پایش نقطه کور، هشدار برخورد از جلو، ترمز اضطراری خودکار، هشدار خروج از خط و کروز کنترل تطبیقی مجهز است. البته سطح تجهیزات به تیپ و بازار عرضه بستگی دارد.

رنو تالیسمان نیز در آزمون Euro NCAP امتیاز 5 ستاره دریافت کرده و از نظر ایمنی سازه ای در سطح مناسبی قرار دارد. امکاناتی مانند چند کیسه هوا، کنترل پایداری، ترمز اضطراری و هشدار نقاط کور در نسخه های مجهز وجود دارد. هنگام خرید خودرو کارکرده، وجود واقعی این تجهیزات و سلامت سنسورها باید با بررسی تخصصی تأیید شود.

مصرف سوخت و هزینه نگهداری

موتور تنفس طبیعی مزدا 6 به دلیل ساختار ساده تر و حساسیت کمتر به کیفیت سوخت، برای شرایط استفاده در ایران انتخاب کم ریسک تری محسوب می شود. مصرف ترکیبی رسمی نسخه 2.5 لیتری معمولا حدود 7.5 تا 8.5 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام می شود، اما مصرف واقعی در شهرهای پرترافیک می تواند بیشتر باشد. قطعات مصرفی و تعمیرات آن نیز معمولا روند قابل پیش بینی تری دارند.

رنو تالیسمان در رانندگی آرام می تواند مصرف سوخت مناسبی داشته باشد و مصرف ترکیبی آن حدود 6 تا 7 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام می شود. با این حال، موتور توربوشارژ به روغن مناسب، سرویس منظم و بنزین با کیفیت حساس تر است. گیربکس EDC نیز در صورت رانندگی سنگین، ترافیک مداوم یا نگهداری نادرست ممکن است هزینه تعمیر بیشتری ایجاد کند. در بازار ایران، بررسی سابقه سرویس گیربکس، سلامت توربو و وضعیت سیستم خنک کاری تالیسمان اهمیت ویژه ای دارد.

ارزش خرید در بازار خودروهای کارکرده

مزدا 6 مدل 2018 برای خریدارانی مناسب است که دوام فنی، رانندگی دقیق، استهلاک قابل کنترل و دردسر کمتر در بلندمدت را در اولویت قرار می دهند. کمبود برخی قطعات بدنه و تفاوت مشخصات نسخه های وارداتی می تواند فرایند خرید را دشوار کند، اما نمونه سالم آن معمولا انتخابی مطمئن و لذت بخش است.

رنو تالیسمان برای افرادی مناسب تر است که فضای کابین بزرگ، امکانات رفاهی بیشتر، طراحی لوکس و شتاب توربویی را می خواهند. این خودرو در صورت نگهداری صحیح تجربه ای راحت و جذاب ارائه می دهد، اما خرید نمونه بدون کارشناسی دقیق می تواند هزینه های سنگینی به همراه داشته باشد. قیمت نهایی هر دو خودرو به کارکرد، سلامت فنی، میزان تصادف، تیپ، سابقه سرویس و وضعیت بازار بستگی دارد و مقایسه صرف قیمت آگهی ها نتیجه دقیقی ایجاد نمی کند.

سوالات متداول:

مزدا 6 مدل 2018 بهتر است یا رنو تالیسمان 2016؟

برای دوام فنی، رانندگی دقیق و هزینه نگهداری قابل پیش بینی، مزدا 6 انتخاب منطقی تری است. برای فضای کابین، امکانات رفاهی، سواری نرم و شتاب بیشتر در دورهای پایین، رنو تالیسمان برتری دارد.

کدام خودرو شتاب بهتری دارد؟

رنو تالیسمان به دلیل موتور توربوشارژ و گشتاور بالاتر در دور پایین، در شروع حرکت و سبقت معمولا حس چابک تری دارد. مزدا 6 تنفس طبیعی نیز عملکرد مناسبی دارد و واکنش آن خطی تر و قابل پیش بینی تر است.

هزینه نگهداری کدام خودرو کمتر است؟

در صورت سلامت هر دو خودرو، مزدا 6 معمولا هزینه نگهداری و ریسک فنی کمتری دارد. گیربکس دوکلاچه و موتور توربوشارژ تالیسمان به سرویس دقیق تر و قطعات تخصصی تری نیاز دارند.

کدام خودرو برای خانواده مناسب تر است؟

رنو تالیسمان به دلیل فضای پای بیشتر در ردیف عقب و صندوق بزرگ تر، برای خانواده و سفر کاربردی تر است. مزدا 6 نیز کابین راحتی دارد، اما فضای بار و عقب آن به اندازه تالیسمان جادار نیست.

آیا خرید تالیسمان کارکرده ریسک دارد؟

خرید تالیسمان کارکرده در صورت نبود سابقه سرویس یا وجود ایراد در گیربکس EDC، توربو و سیستم خنک کاری می تواند پرریسک باشد. کارشناسی فنی و بررسی سوابق نگهداری پیش از معامله ضروری است.

جمع بندی نهایی

مزدا 6 مدل 2018 و رنو تالیسمان 2016 هر دو سدان های توانمندی هستند، اما انتخاب نهایی به اولویت خریدار بستگی دارد. مزدا 6 با موتور ساده تر، هندلینگ بهتر و هزینه مالکیت قابل کنترل تر، گزینه مناسب تری برای استفاده بلندمدت و کم دردسر است. رنو تالیسمان با کابین جادارتر، امکانات بیشتر، سواری نرم تر و شتاب توربویی، برای خریدارانی جذاب است که راحتی و تجهیزات را بالاتر از سادگی فنی قرار می دهند. در بازار خودروهای کارکرده ایران، سلامت نمونه انتخابی و سابقه سرویس معمولا از تفاوت مدل و برند مهم تر است.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Mazda 6 2018 و Renault Talisman
ویژگیMazda 6 2018Renault Talisman
نسخه مبناسدان تیپ Sport با موتور 2.5 لیتری تنفس طبیعی و گیربکس 6 سرعته اتوماتیکسدان تیپ LE با موتور 1.6 لیتری توربوشارژ TCe 190 و گیربکس 7 سرعته دوکلاچه EDC
کلاس بدنهسدان متوسطسدان بزرگ خانوادگی
ظرفیت سرنشین5 نفر5 نفر
طول4894 mm4848 mm
عرض بدون آینه1839 mm1869 mm
ارتفاع1450 mm1463 mm
فاصله محوری2830 mm2808 mm
فاصله از سطح زمین165 mm145 mm
حجم صندوق عقب416 L608 L
حجم باک62 L51 L
نوع موتور4 سیلندر خطی، DOHC، 16 سوپاپ، SKYACTIV-G، تنفس طبیعی4 سیلندر خطی، 16 سوپاپ، توربوشارژ، تزریق مستقیم
حجم موتور2488 cc1618 cc
قطر سیلندر × کورس پیستون89.0 × 100.0 mm79.5 × 80.5 mm
نسبت تراکم13.0:110.0:1
حداکثر قدرت187 hp در 6000 rpm190 hp در 5750 rpm
حداکثر گشتاور252 Nm در 4000 rpm260 Nm در 2500 rpm
نوع سوختبنزین بدون سرببنزین بدون سرب
سیستم سوخت رسانیتزریق مستقیمتزریق مستقیم
استاندارد آلایندگیSULEV30Euro 5
سیستم توقف و حرکت خودکاردر نسخه اتوماتیک با غیرفعال سازی سیلندردارد
گیربکس6 سرعته اتوماتیک SKYACTIV-Drive با حالت دستی و Sport7 سرعته اتوماتیک دوکلاچه EDC
نوع انتقال نیرومحور جلومحور جلو
شتاب 0 تا 100 km/hاطلاعات معتبر یکسان برای همه تیپ ها ثبت نشده است7.7 s
حداکثر سرعتاطلاعات معتبر ثبت نشده است225 km/h
مصرف سوخت شهری9.0 L/100 kmاطلاعات معتبر چرخه یکسان ثبت نشده است
مصرف سوخت جاده ای6.7 L/100 kmاطلاعات معتبر چرخه یکسان ثبت نشده است
مصرف سوخت ترکیبی8.1 L/100 km5.88 L/100 km
وزن خالص1554 kg1444 kg
حداکثر وزن مجاز خودرواطلاعات معتبر ثبت نشده است2044 kg
ظرفیت یدک ترمزداراطلاعات معتبر ثبت نشده است1500 kg
سیستم تعلیق جلومک فرسون مستقل با میل تعادلمک فرسون مستقل با طبق پایینی و میل تعادل
سیستم تعلیق عقبچنداتصالی مستقل با میل تعادلمحور نیمه صلب با میل تعادل یکپارچه
فرماندنده شانه ای با کمک برقیدنده شانه ای با کمک برقی
قطر دایره گردش11.2 m11.6 m
ترمز جلودیسکی خنک شونده 297 mmدیسکی خنک شونده 320 × 28 mm
ترمز عقبدیسکی توپر 277 mmدیسکی 290 × 11 mm
سامانه های ترمز و پایداریABS، EBD، ترمز کمکی، کنترل پایداری DSC و کنترل کشش TCSABS، ترمز اضطراری EBA، کنترل پایداری ESP، کنترل کشش پیشرفته و کمک شروع حرکت در سربالایی
اندازه رینگ17 × 7.5 in18 in
اندازه تایرP225/55 R17اطلاعات معتبر برای تیپ مبنا ثبت نشده است
لاستیک زاپاسموقت T125/70 D17اطلاعات معتبر ثبت نشده است
کیسه هواجلو، جانبی صندلی های جلو و پرده ایجلو، جانبی جلو و پرده ای
دوربین و حسگر پارکدوربین عقب؛ حسگر پارک بسته به تیپحسگر پارک عقب در تیپ های پایه و حسگر جلو و عقب در تیپ های بالاتر
ترمز اضطراری خودکارSmart City Brake Support به صورت استاندارد؛ Smart Brake Support در تیپ های بالاترترمز اضطراری کمکی
هشدار نقطه کوراستاندارد همراه با هشدار ترافیک عقبدر تیپ های بالاتر
هشدار خروج از خط و حفظ خودرو بین خطوطدر بسته i-ACTIVSENSE و تیپ های بالاتراطلاعات معتبر برای تیپ مبنا ثبت نشده است
کروز کنترل تطبیقیدر بسته i-ACTIVSENSE و تیپ های بالاتراطلاعات معتبر برای تیپ مبنا ثبت نشده است
رتبه ایمنیرتبه کلی Good در آزمون های اصلی IIHS5 ستاره Euro NCAP در آزمون سال 2015
تهویه مطبوعاتوماتیک دوگانهاتوماتیک دوگانه
نمایشگر مرکزی8 in7 in در تیپ SE و 8.7 in در تیپ LE
سیستم صوتی6 بلندگو؛ Bose با 11 بلندگو در تیپ های بالاترArkamys با 8 بلندگو؛ Bose با 13 بلندگو به صورت سفارشی
چراغ های جلوLED با تنظیم خودکار ارتفاعLED Pure Vision با تنظیم خودکار ارتفاع در تیپ LE
ظرفیت صندلی عقبتاشو با نسبت 60:40تاشو با نسبت 60:40

محصولات مشابه:

  • هیوندای سوناتا 2018

  • کیا اپتیما 2018

  • تویوتا کمری 2018

  • فولکس‌واگن پاسات 2016

  • فورد موندئو 2016

  • هیوندای سوناتا 2016


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Renault

رنو یک برند خودروسازی فرانسوی با سابقه ای از سال ۱۸۹۸ است که خودروهای سواری، برقی و تجاری را با تمرکز بر نوآوری، طراحی، فناوری و حمل و نقل پایدار در بازارهای جهانی عرضه می کند.

درباره برند Mazda

مزدا، برند خودروسازی ژاپنی، در سال 1920 در هیروشیما تاسیس شد و با طراحی پویا، فناوری نوآورانه و مهندسی قابل اعتماد، خودروهای سواری و کراس اوورهای محبوبی تولید می کند. برای آشنایی با مدل ها و تازه ترین اخبار مزدا به وب سایت رسمی این برند مراجعه کنید.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI