مقایسه POCO M6 256GB 8GB 4G و TCL 40 NxtPaper 256GB 8GB 5G

محصول:

Xiaomi POCO M6 256GB 8GB 4G

TCL 40 NxtPaper 256GB 8GB 5G

مدل:M6 4G40 NxtPaper 5G
سازنده:

شیائومی (Xiaomi)

تی سی ال (TCL)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20242023
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی اندرویدی (Android Phone) گوشی موبایل نسل پنجم (5G Smartphone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:71 از 10065 از 100
برنده:POCO M6 256GB 8GB 4G
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه گوشی POCO M6 256GB 8GB 4G با TCL 40 NxtPaper 256GB 8GB 5G


گوشی های POCO M6 4G و TCL 40 NxtPaper 5G هر دو در گروه محصولات میان رده اقتصادی با حافظه داخلی 256GB قرار می گیرند، اما برای نیازهای متفاوتی طراحی شده اند. POCO M6 روی نمایشگر بزرگ و با وضوح بالاتر، دوربین اصلی 108MP و شارژ سریع تر تمرکز دارد؛ در مقابل، TCL 40 NxtPaper 5G با پشتیبانی از شبکه 5G، نمایشگر مات و کاغذ مانند NXTPAPER و پردازنده جدیدتر، گزینه ای متفاوت برای مطالعه، وب گردی و استفاده روزمره است. در نسخه های مختلف بازار، مقدار رم فیزیکی TCL ممکن است 6GB یا 8GB باشد و بخشی از حافظه نیز به صورت رم مجازی در دسترس قرار می گیرد؛ بنابراین هنگام خرید باید مشخصات دقیق نسخه عرضه شده را بررسی کرد.

طراحی و کیفیت ساخت

POCO M6 با ابعاد 168.6 در 76.28 در 8.3 میلی متر و وزن 205 گرم، گوشی نسبتا بزرگی محسوب می شود. بدنه آن برای استفاده روزمره مناسب است و حسگر اثر انگشت روی لبه کناری قرار دارد. TCL 40 NxtPaper 5G با ابعاد حدود 164.5 در 75.4 در 9 میلی متر و وزن 192 گرم، سبک تر است و به دلیل وزن کمتر، در استفاده طولانی راحت تر به نظر می رسد. هر دو گوشی از درگاه USB Type-C، جک 3.5 میلی متری هدفون و شیار کارت حافظه مشترک با سیم کارت استفاده می کنند.

مقایسه نمایشگر POCO M6 و TCL 40 NxtPaper 5G

POCO M6 به نمایشگر 6.79 اینچی IPS LCD با وضوح 2460 در 1080 پیکسل و نرخ نوسازی 90Hz مجهز است. وضوح بالاتر این صفحه باعث نمایش متن و جزئیات دقیق تر می شود و برای تماشای فیلم، مطالعه و بازی انتخاب بهتری است. روشنایی آن در حالت عادی حدود 450 نیت و در حالت تقویت شده تا 550 نیت اعلام شده است.

TCL 40 NxtPaper 5G نمایشگر 6.6 اینچی LCD با وضوح 1612 در 720 پیکسل و نرخ نوسازی 90Hz دارد. وضوح تصویر آن از POCO M6 پایین تر است، اما فناوری NXTPAPER با سطح مات، کاهش بازتاب نور، کاهش نور آبی در سطح سخت افزار و حالت های مخصوص مطالعه، تجربه ای آرام تر برای چشم فراهم می کند. این ویژگی برای مطالعه طولانی و استفاده در محیط های پرنور مزیت مهمی است، هرچند ظاهر مات نمایشگر ممکن است از شفافیت و کنتراست تصویر در مقایسه با صفحه براق POCO کم کند.

عملکرد سخت افزاری و بازی

POCO M6 از تراشه MediaTek Helio G91 Ultra با معماری 12 نانومتری، پردازنده گرافیکی Mali-G52 MC2 و حافظه داخلی eMMC 5.1 استفاده می کند. این ترکیب برای پیام رسانی، شبکه های اجتماعی، پخش ویدیو و بازی های سبک مناسب است، اما در اجرای بازی های سنگین باید تنظیمات گرافیکی را پایین آورد.

TCL 40 NxtPaper 5G به تراشه MediaTek Dimensity 6020 با معماری 7 نانومتری، پردازنده گرافیکی Mali-G57 MC2 و حافظه داخلی 256GB مجهز شده است. این تراشه از نظر قدرت پردازشی و مصرف انرژی، معمولا برتری محسوسی نسبت به Helio G91 Ultra دارد و اجرای همزمان چند برنامه و بازی های متوسط را بهتر مدیریت می کند. مزیت مهم دیگر TCL پشتیبانی از 5G است؛ البته استفاده واقعی از این قابلیت به پوشش اپراتور، باندهای شبکه و نسخه منطقه ای گوشی در ایران بستگی دارد.

مقایسه دوربین ها

POCO M6 دوربین اصلی 108MP با فوکوس خودکار تشخیص فاز و دوربین ماکرو 2MP دارد. اندازه بالاتر حسگر و وضوح بیشتر، در نور مناسب جزئیات بیشتری ثبت می کند و امکان استفاده از زوم درون حسگر را بهبود می دهد. دوربین سلفی 13MP نیز برای تماس تصویری و ثبت عکس های روزمره عملکرد قابل قبولی دارد. فیلم برداری دوربین اصلی و سلفی تا وضوح 1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه انجام می شود.

TCL 40 NxtPaper 5G به دوربین اصلی 50MP، دوربین ماکرو 2MP و یک لنز کمکی مجهز است و دوربین سلفی 8MP دارد. دوربین TCL در نور روز برای ثبت عکس های عادی مناسب است، اما از نظر وضوح و ظرفیت ثبت جزئیات، روی کاغذ و در بسیاری از شرایط، POCO M6 انتخاب قوی تری محسوب می شود. هر دو گوشی برای فیلم برداری حرفه ای طراحی نشده اند و بیشتر برای استفاده روزمره، شبکه های اجتماعی و تماس تصویری مناسب هستند.

باتری و سرعت شارژ

POCO M6 باتری 5030mAh و شارژ سریع 33W دارد. ظرفیت کمی بیشتر و توان شارژ بالاتر باعث می شود این گوشی برای کاربران پرمصرف انتخاب مناسب تری باشد و زمان انتظار برای شارژ کاهش پیدا کند. TCL 40 NxtPaper 5G باتری 5000mAh دارد، اما شارژ سیمی آن تنها 15W است. ظرفیت باتری دو محصول تقریبا برابر است و هر دو می توانند با استفاده معمول یک روز کامل دوام بیاورند، ولی POCO M6 از نظر سرعت شارژ برتری واضحی دارد.

نرم افزار و امکانات ارتباطی

POCO M6 با Android 14 و رابط HyperOS عرضه شده و از Wi-Fi دو بانده، Bluetooth 5.4، رادیو FM، NFC در برخی بازارها و مادون قرمز پشتیبانی می کند. TCL 40 NxtPaper 5G با Android 13 و رابط کاربری TCL عرضه شده و امکاناتی مانند NFC، Wi-Fi دو بانده، Bluetooth 5.1 و رادیو FM دارد. نسخه اندروید جدیدتر در POCO یک مزیت اولیه محسوب می شود، اما تجربه نرم افزاری TCL به دلیل حالت های اختصاصی NXTPAPER برای مطالعه و استفاده در محیط های مختلف، ویژگی متمایز خود را دارد.

ارزش خرید و انتخاب نهایی

اگر اولویت شما نمایشگر با وضوح بالاتر، دوربین اصلی قوی تر، باتری کمی بزرگ تر و شارژ سریع است، POCO M6 256GB 8GB 4G انتخاب منطقی تری خواهد بود. این گوشی برای استفاده عمومی، تماشای محتوا، عکاسی روزمره و اجرای بازی های سبک ارزش خرید مناسبی دارد و معمولا از نظر سخت افزار و امکانات تصویری، تعادل بهتری ارائه می دهد.

اگر به اینترنت 5G، پردازنده کم مصرف تر، وزن کمتر و نمایشگر مات با بازتاب پایین علاقه دارید، TCL 40 NxtPaper 5G گزینه جذاب تری است. این گوشی برای مطالعه طولانی، وب گردی، استفاده در فضای باز و کاربرانی که به راحتی چشم اهمیت می دهند، مزیت مشخصی دارد؛ با این حال وضوح پایین تر نمایشگر، دوربین ضعیف تر و شارژ 15W نقاط ضعف آن هستند. در نتیجه، برای بیشتر خریداران عمومی POCO M6 انتخاب کامل تر است و TCL زمانی ارزش انتخاب دارد که نمایشگر NXTPAPER و پشتیبانی از 5G اولویت اصلی باشد.

سوالات متداول:

کدام گوشی برای بازی مناسب تر است؟

TCL 40 NxtPaper 5G به دلیل تراشه Dimensity 6020 معمولا قدرت پردازشی و مصرف انرژی بهتری دارد، اما هیچ کدام برای بازی های سنگین با تنظیمات گرافیکی بالا ساخته نشده اند.

کدام گوشی دوربین بهتری دارد؟

POCO M6 به لطف دوربین اصلی 108MP و دوربین سلفی 13MP، در ثبت جزئیات و عکاسی روزمره انتخاب بهتری نسبت به TCL 40 NxtPaper 5G است.

آیا TCL 40 NxtPaper 5G در ایران از شبکه 5G استفاده می کند؟

این موضوع به نسخه منطقه ای گوشی، باندهای پشتیبانی شده و پوشش 5G اپراتور بستگی دارد. پیش از خرید باید سازگاری باندهای گوشی با اپراتور مورد نظر بررسی شود.

کدام گوشی شارژدهی و سرعت شارژ بهتری دارد؟

ظرفیت باتری هر دو گوشی نزدیک به 5000mAh است، اما POCO M6 با شارژ 33W در زمان کمتری شارژ می شود و از این نظر برتری دارد.

نمایشگر NXTPAPER چه مزیتی دارد؟

نمایشگر NXTPAPER سطحی مات و کم بازتاب دارد و با کاهش نور آبی سخت افزاری و حالت های مخصوص مطالعه، برای استفاده طولانی و خواندن متن راحت تر است.

جمع بندی

POCO M6 و TCL 40 NxtPaper 5G دو گوشی هم قیمت و کاملا مشابه نیستند و هر کدام روی نیاز متفاوتی تمرکز دارند. POCO M6 با نمایشگر دقیق تر، دوربین بهتر و شارژ سریع تر، گزینه مناسب تری برای اکثر کاربران است. TCL 40 NxtPaper 5G با پشتیبانی از 5G، وزن کمتر و نمایشگر کاغذ مانند، برای مطالعه و کاربری طولانی انتخاب تخصصی تر و متفاوت تری محسوب می شود.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت POCO M6 256GB 8GB 4G و TCL 40 NxtPaper 256GB 8GB 5G
ویژگیPOCO M6 256GB 8GB 4GTCL 40 NxtPaper 256GB 8GB 5G
برند و مدلشیائومی POCO M6 4GTCL 40 NxtPaper 5G
شبکهGSM / HSPA / LTE، باندهای 2G: 850 / 900 / 1800 / 1900، باندهای 3G: 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100، باندهای 4G: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 20 / 28 / 38 / 40 / 41 / 66GSM / HSPA / LTE / 5G، باندهای 2G: 850 / 900 / 1800 / 1900، باندهای 3G: 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100، باندهای 4G: 1 / 3 / 5 / 7 / 8 / 20 / 28 / 32 / 38 / 40 / 41 / 42، باندهای 5G: 1 / 3 / 5 / 7 / 8 / 20 / 28 / 38 / 40 / 41 / 78
تاریخ معرفی10 ژوئن 202429 اوت 2023
ابعاد168.6 x 76.28 x 8.3 mm164.5 x 75.4 x 9 mm
وزن205 g192 g
ساختار بدنهجلو شیشه ای، فریم پلاستیکیاطلاعات معتبر منتشر نشده
سیم کارت2 سیم کارت نانو یا 1 سیم کارت نانو و 1 کارت microSD2 سیم کارت نانو یا 1 سیم کارت نانو و 1 کارت microSD
نوع نمایشگرIPS LCD، نرخ نوسازی 90Hz، روشنایی 450 nits معمولی و 550 nits در حالت HBMLCD NXTPAPER، نرخ نوسازی 90Hz، روشنایی 500 nits
اندازه نمایشگر6.79 اینچ6.6 اینچ
وضوح نمایشگر1080 x 2460 pixels، تراکم 396 ppi720 x 1612 pixels، تراکم 267 ppi
ویژگی های نمایشگرحالت مطالعه، کاهش نور آبی سخت افزاری، کاهش پرش تصویر، DC Dimmingنمایشگر کاغذ مانند، کاهش نور آبی سخت افزاری، ضد انعکاس، تنظیم دمای رنگ، حالت نور نرم
سیستم عاملAndroid 14، HyperOSAndroid 13، TCL UI
تراشهMediaTek Helio G91 Ultra، لیتوگرافی 12nmMediaTek Dimensity 6020، لیتوگرافی 7nm
پردازنده مرکزی8 هسته ای، 2 هسته Cortex-A75 با فرکانس 2.0GHz و 6 هسته Cortex-A55 با فرکانس 1.8GHz8 هسته ای، 2 هسته Cortex-A76 با فرکانس 2.2GHz و 6 هسته Cortex-A55 با فرکانس 2.0GHz
پردازنده گرافیکیMali-G52 MC2Mali-G57 MC2
حافظه داخلی256GB256GB
رم8GB LPDDR4X6GB به همراه 6GB رم مجازی
نوع حافظه داخلیeMMC 5.1اطلاعات معتبر منتشر نشده
پشتیبانی از کارت حافظهmicroSD تا 1TBmicroSD
دوربین اصلیدوگانه: 108MP عریض با دیافراگم f/1.75 و فوکوس خودکار، 2MP ماکرو با دیافراگم f/2.4سه گانه: 50MP عریض با دیافراگم f/1.8 و فوکوس خودکار، 2MP ماکرو و لنز کمکی
قابلیت های دوربین اصلیفلاش LED، HDR، حالت شب، پرتره، تایم لپس، فیلمبرداری سینماییفلاش LED، HDR، پانوراما، فیلمبرداری رنگی با پس زمینه سیاه و سفید، حالت Vlog
فیلمبرداری دوربین اصلی1080p با سرعت 30fps1080p با سرعت 30fps
دوربین سلفی13MP عریض با دیافراگم f/2.48MP عریض
قابلیت های دوربین سلفیHDR، پرتره، تایم لپس، حلقه نور نرماطلاعات معتبر منتشر نشده
فیلمبرداری دوربین سلفی1080p با سرعت 30fps1080p با سرعت 30fps
بلندگوتک بلندگوتک بلندگو
جک هدفون3.5mm3.5mm
Wi-FiWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو باندهWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده، Wi-Fi Direct
بلوتوثBluetooth 5.4Bluetooth 5.1
موقعیت یابیGPS، GLONASS، Galileo، BeiDouGPS، GLONASS، Galileo، BeiDou
NFCدارد، وابسته به بازاردارد
رادیورادیو FMرادیو FM
درگاه ارتباطیUSB Type-CUSB Type-C 2.0
درگاه مادون قرمزدارداطلاعات معتبر منتشر نشده
حسگرهاحسگر اثر انگشت کنار بدنه، شتاب سنج، قطب نما، حسگر مجازی مجاورت، حسگر نور محیطحسگر اثر انگشت کنار بدنه، شتاب سنج، حسگر مجاورت، قطب نما
ظرفیت باتری5030mAh5000mAh
توان شارژ33W15W
رنگ هامشکی، نقره ای، بنفشStarlight Black

محصولات مشابه:

  • Xiaomi Redmi 13 128GB 6GB

  • Realme Narzo 60 128GB 6GB

  • Samsung Galaxy A14 128GB 4GB

  • TCL 30 128GB 6GB

  • TCL 20 Pro 5G 256GB 8GB

  • Infinix Zero 5G 2023 256GB 8GB


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

درباره برند TCL

تی سی ال یک برند جهانی فناوری از چین است که در زمینه تولید تلویزیون، نمایشگر، لوازم خانگی، محصولات تهویه مطبوع و دستگاه های موبایل فعالیت می کند و با تمرکز بر نوآوری، کیفیت و فناوری های هوشمند، محصولات خود را در بازارهای مختلف عرضه می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI