مقایسه Brilliance V7 و Changan CS75 Plus

محصول:

Brilliance V7

Changan CS75 Plus

مدل:V7CS75 Plus
سازنده:

برلیانس (Brilliance)

چانگان (Changan)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20172019
گروه:

خودرو (Car)

خودرو (Car)

زیرگروه: خودروی شاسی بلند (SUV) شاسی بلند (SUV)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:62 از 10086 از 100
برنده:Changan CS75 Plus
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه برلیانس V7 و چانگان CS75 پلاس؛ بررسی طراحی، مشخصات فنی و ارزش خرید


برلیانس V7 و چانگان CS75 پلاس هر دو کراس اوورهای چینی در ابعاد متوسط هستند، اما با رویکرد متفاوتی ساخته شده اند. برلیانس V7 بیشتر روی پیشرانه قدرتمند، امکانات رفاهی و همکاری فنی با BMW تمرکز دارد، در حالی که چانگان CS75 پلاس با طراحی جدیدتر، کابین جادار، صندوق بزرگ و فناوری های به روزتر شناخته می شود. برای مقایسه منصفانه، برلیانس V7 مدل 2018 با موتور 1.6 لیتری توربو و چانگان CS75 پلاس نسل دوم، مدل رایج 2022، مبنا قرار گرفته است؛ زیرا CS75 پلاس در تیپ های مختلف با موتورهای 1.5 و 2.0 لیتری عرضه شده است.

مقایسه طراحی ظاهری و ابعاد بدنه

برلیانس V7 بدنه ای کشیده و نسبتاً لوکس دارد. طول 4702 میلی متر، عرض 1932 میلی متر، ارتفاع 1753 میلی متر و فاصله محوری 2770 میلی متر، ابعاد قابل توجهی برای یک کراس اوور خانوادگی محسوب می شود. جلوپنجره بزرگ، چراغ های کشیده و فرم عضلانی بدنه، ظاهر V7 را رسمی تر و نزدیک تر به خودروهای پریمیوم نشان می دهد.

چانگان CS75 پلاس با طول 4670 میلی متر، عرض 1865 میلی متر، ارتفاع 1700 میلی متر و فاصله محوری 2710 میلی متر، کمی کوتاه تر و باریک تر از V7 است. طراحی این خودرو مدرن تر و اسپرت تر به نظر می رسد و چراغ های باریک، جلوپنجره بزرگ و چراغ های به هم پیوسته در نمای جلو و عقب، ظاهر آن را به محصولات جدیدتر بازار نزدیک می کند. از نظر ابعاد بیرونی، V7 فضای بدنه بزرگ تری دارد، اما سبک طراحی CS75 پلاس برای خریدارانی که ظاهر امروزی را ترجیح می دهند، جذاب تر است.

مقایسه موتور و عملکرد فنی

برلیانس V7 در نسخه مورد بررسی به موتور 1.6 لیتری توربو GDI مجهز است که 201 اسب بخار قدرت و 280 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. این موتور با گیربکس 7 سرعته دوکلاچه یا در برخی نسخه ها با گیربکس دستی 6 سرعته عرضه شده و نیروی آن به چرخ های جلو منتقل می شود. توان 201 اسب بخار برای بدنه V7 عملکرد مناسبی ایجاد می کند و در شتاب گیری جاده ای، سبقت و رانندگی با سرنشین کامل، نقطه قوت مهمی به حساب می آید.

چانگان CS75 پلاس مدل 2022 در نسخه 1.5 لیتری توربو، 178 اسب بخار قدرت و 265 نیوتن متر گشتاور دارد و با گیربکس 6 سرعته اتوماتیک عرضه می شود. نسخه 2.0 لیتری توربو نیز 233 اسب بخار قدرت، 360 نیوتن متر گشتاور و گیربکس 8 سرعته اتوماتیک دارد. بنابراین مقایسه عملکرد به تیپ انتخابی وابسته است. نسخه 1.5 لیتری CS75 پلاس از V7 ضعیف تر است، اما نسخه 2.0 لیتری آن از نظر قدرت و گشتاور برتری مشخصی دارد.

در استفاده شهری، گیربکس 6 سرعته اتوماتیک CS75 پلاس 1.5 لیتری رفتار ساده تر و قابل پیش بینی تری دارد، اما گیربکس دوکلاچه V7 در صورت سلامت و سرویس مناسب، تعویض دنده های سریع تری ارائه می کند. در ترافیک سنگین و شرایط گرم، وضعیت نگهداری گیربکس دوکلاچه اهمیت بیشتری پیدا می کند و بررسی سوابق سرویس پیش از خرید ضروری است.

مصرف سوخت و هزینه استفاده

مصرف سوخت رسمی برلیانس V7 در برخی منابع حدود 6.5 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام شده است، هرچند مصرف واقعی در شهرهای پرترافیک ایران معمولاً به شرایط رانندگی، کیفیت سوخت، سلامت توربو و وضعیت گیربکس وابسته است. CS75 پلاس 1.5 لیتری نیز مصرف ترکیبی اعلامی حدود 6.7 لیتر در هر 100 کیلومتر دارد و از این نظر در محدوده مشابهی قرار می گیرد. نسخه 2.0 لیتری CS75 پلاس به دلیل قدرت بیشتر و وزن بالاتر، مصرف بیشتری خواهد داشت.

هر دو خودرو به موتور توربوشارژ مجهز هستند و استفاده از روغن موتور مناسب، بنزین با کیفیت، تعویض منظم فیلترها و رعایت زمان خنک شدن توربو، در دوام موتور نقش مهمی دارد. در بازار دست دوم ایران، سلامت فنی و دسترسی به قطعات می تواند تاثیر بیشتری از اختلاف مصرف رسمی روی هزینه مالکیت بگذارد.

کابین، فضای داخلی و امکانات رفاهی

برلیانس V7 کابینی جادار با طراحی نسبتاً لوکس دارد و در تیپ های بالاتر به امکاناتی مانند سقف پانوراما، صندلی برقی، گرمکن صندلی، صندوق برقی، دوربین 360 درجه، نمایشگر لمسی، هدآپ دیسپلی و تهویه مطبوع مجهز می شود. البته فهرست امکانات در همه تیپ ها یکسان نیست و هنگام خرید باید تجهیزات خودرو با کاتالوگ همان نسخه تطبیق داده شود.

چانگان CS75 پلاس نیز فضای داخلی مناسبی برای استفاده خانوادگی دارد و صندوق عقب آن حدود 620 لیتر ظرفیت دارد که با خواباندن صندلی های عقب به حدود 1450 لیتر می رسد. نمایشگرهای بزرگ، سقف پانوراما، صندلی های برقی، تهویه مطبوع اتوماتیک، ورود و استارت بدون کلید، دوربین عقب و صندوق برقی در برخی تیپ ها ارائه می شوند. طراحی داشبورد CS75 پلاس از نظر بصری جدیدتر است، اما V7 در بعضی تیپ های فول، امکانات رفاهی و کمک رانندگی بیشتری ارائه می کند.

ایمنی و فناوری های کمک راننده

برلیانس V7 در تیپ های کامل به 6 کیسه هوا، کنترل پایداری، کنترل کشش، کنترل ایستایی در سربالایی، کنترل سرعت در سرازیری، سنسور نقطه کور، هشدار خروج از خط، هشدار برخورد از جلو، ترمز اضطراری و دوربین 360 درجه مجهز است. وجود این امکانات، V7 را در نسخه فول به خودرویی ایمن و مجهز تبدیل می کند، اما تفاوت تیپ ها در این بخش قابل توجه است.

چانگان CS75 پلاس از ساختار بدنه ایمن، کنترل پایداری، کنترل کشش، ترمز ضد قفل، کنترل ایستایی در سربالایی و سنسور فشار باد تایر بهره می برد. در نسخه های بالاتر، سامانه هایی مانند کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط، ترمز اضطراری، دستیار حفظ حرکت بین خطوط و پارک خودکار نیز دیده می شود. مزیت CS75 پلاس در نسخه های مجهز، هماهنگی بهتر میان سامانه های کمک راننده و فناوری های جدیدتر است؛ با این حال همه این تجهیزات در تمام مدل ها وجود ندارند.

سواری و تجربه رانندگی

برلیانس V7 به دلیل موتور پرقدرت و بدنه بزرگ، در مسیرهای بین شهری و هنگام سبقت گیری احساس توان بیشتری ایجاد می کند. فرمان پذیری آن برای یک کراس اوور خانوادگی مناسب است، اما ابعاد بزرگ بدنه ممکن است در پارکینگ های کوچک و خیابان های شلوغ کمی محدودیت ایجاد کند.

چانگان CS75 پلاس در نسخه 1.5 لیتری سواری متعادل و خانوادگی دارد و تنظیمات گیربکس اتوماتیک آن برای استفاده روزمره مناسب است. نسخه 2.0 لیتری با گیربکس 8 سرعته اتوماتیک، شتاب و کشش بیشتری ارائه می دهد و برای رانندگانی که عملکرد اسپرت تر می خواهند، گزینه کامل تری است. هر دو خودرو تک دیفرانسیل هستند و برای مسیرهای شهری، جاده ای و خاکی سبک مناسب اند، اما نباید از آنها انتظار توانایی آفرود حرفه ای داشت.

مزایا و معایب برلیانس V7

مهم ترین مزیت های برلیانس V7 شامل موتور قدرتمند 1.6 لیتری توربو، بدنه بزرگ، امکانات رفاهی متنوع، فضای کابین مناسب و تجهیزات ایمنی کامل در تیپ های فول است. در مقابل، قدیمی تر بودن طراحی نسبت به CS75 پلاس، حساسیت بیشتر موتور توربو و گیربکس دوکلاچه به سرویس منظم، و احتمال محدودیت در تامین برخی قطعات از نکات قابل توجه این خودرو هستند.

مزایا و معایب چانگان CS75 پلاس

چانگان CS75 پلاس از طراحی جدیدتر، صندوق بزرگ، کابین مدرن، گیربکس اتوماتیک معمولی در نسخه 1.5 لیتری و امکانات به روزتر در تیپ های کامل بهره می برد. نسخه 2.0 لیتری نیز از نظر قدرت عملکرد بسیار خوبی دارد. در مقابل، تفاوت زیاد تجهیزات میان تیپ ها، مصرف بالاتر نسخه 2.0 لیتری و هزینه احتمالی قطعات بدنه و تجهیزات الکترونیکی از نکات منفی آن به شمار می رود.

ارزش خرید در بازار ایران

انتخاب میان برلیانس V7 و چانگان CS75 پلاس به اولویت خریدار وابسته است. برلیانس V7 برای فردی مناسب تر است که قدرت موتور بالا، بدنه بزرگ و امکانات رفاهی فراوان را در اولویت قرار می دهد و به بررسی دقیق سلامت فنی خودرو اهمیت می دهد. چانگان CS75 پلاس برای خریدارانی انتخاب منطقی تر است که طراحی جدید، صندوق بزرگ، کابین مدرن و گیربکس اتوماتیک متعارف را ترجیح می دهند.

در خرید نمونه کارکرده، بررسی سابقه سرویس موتور توربو، سلامت گیربکس، عملکرد سیستم خنک کاری، وضعیت برق و تجهیزات الکترونیکی، سلامت شاسی و موجود بودن قطعات مصرفی باید پیش از توجه به ظاهر یا آپشن ها انجام شود. قیمت این خودروها به سال تولید، تیپ، کارکرد، وضعیت واردات و شرایط بازار بستگی دارد و بدون بررسی آگهی های روز نمی توان اختلاف قیمت ثابتی برای آنها اعلام کرد.

سوالات متداول:

برلیانس V7 قوی تر است یا چانگان CS75 پلاس

برلیانس V7 با موتور 1.6 لیتری توربو از نسخه 1.5 لیتری CS75 پلاس قدرت بیشتری دارد، اما نسخه 2.0 لیتری CS75 پلاس با 233 اسب بخار قدرت و 360 نیوتن متر گشتاور، از V7 قوی تر است.

کدام خودرو مصرف سوخت کمتری دارد

مصرف رسمی برلیانس V7 و چانگان CS75 پلاس 1.5 لیتری نزدیک به یکدیگر است و اختلاف واقعی آنها بیشتر به شرایط رانندگی، سلامت فنی، وزن سرنشینان و کیفیت سوخت بستگی دارد.

کدام خودرو برای خانواده مناسب تر است

هر دو خودرو فضای مناسبی دارند، اما چانگان CS75 پلاس به دلیل صندوق حدود 620 لیتری و طراحی کابین جدیدتر، برای استفاده خانوادگی روزمره انتخاب کاربردی تری است.

آیا برلیانس V7 هفت نفره است

برلیانس V7 در برخی بازارها با ردیف سوم صندلی به صورت سفارشی عرضه شده است، اما نمونه رایج آن 5 نفره است و هنگام خرید باید تعداد صندلی ها و تیپ دقیق خودرو بررسی شود.

کدام خودرو امکانات ایمنی بیشتری دارد

در تیپ های فول، برلیانس V7 امکاناتی مانند دوربین 360 درجه، هشدار نقطه کور و هشدار برخورد جلو دارد. چانگان CS75 پلاس نیز در تیپ های بالاتر به سامانه های کمک راننده جدیدتری مجهز می شود، بنابراین مقایسه نهایی باید بر اساس تیپ دقیق دو خودرو انجام شود.

جمع بندی

برلیانس V7 و چانگان CS75 پلاس هر دو کراس اوورهای قابل توجهی هستند، اما برتری مطلقی میان آنها وجود ندارد. V7 با موتور قدرتمند، ابعاد بزرگ و امکانات رفاهی کامل تر در تیپ های بالاتر، انتخابی مناسب برای خریدار قدرت محور است. CS75 پلاس با طراحی مدرن تر، صندوق بزرگ، کابین به روز و نسخه 2.0 لیتری قدرتمند، برای خریدارانی که فناوری جدیدتر و تجربه کاربری امروزی را ترجیح می دهند، گزینه جذاب تری محسوب می شود. در نهایت، سلامت فنی، تیپ خودرو و دسترسی به خدمات و قطعات باید معیار اصلی تصمیم گیری در بازار ایران باشد.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Brilliance V7 و Changan CS75 Plus
ویژگیBrilliance V7Changan CS75 Plus
نسخه مبنا2018، موتور 1.6T2022، نسل دوم، موتور 1.5T
نوع خودروکراس اوور متوسطکراس اوور کامپکت
تعداد درها55
ظرفیت سرنشین75
طول4702 mm4700 mm
عرض1932 mm1865 mm
ارتفاع1753 mm1710 mm
فاصله محوری2770 mm2710 mm
حجم صندوق بارنامشخص620 تا 1450 L
نوع موتوربنزینی توربوشارژبنزینی توربوشارژ
حجم موتور1598 cc1494 cc
آرایش موتور4 سیلندر خطی4 سیلندر خطی
تعداد سوپاپ1616
حداکثر قدرت204 hp در 5500 rpm188 hp در 5500 rpm
حداکثر گشتاور280 Nm300 Nm
نوع گیربکس7 سرعته دوکلاچه8 سرعته اتوماتیک
نوع انتقال قدرتمحور جلومحور جلو
حداکثر سرعت190 km/h190 km/h
مصرف سوخت ترکیبی6.5 L/100km6.4 L/100km
نوع سوختبنزینبنزین
ظرفیت باک62 L58 L
وزن خالص1590 kg1575 kg
سایز تایر235/55 R19225/60 R18
تعلیق جلومک فرسون مستقلمک فرسون مستقل
تعلیق عقبچند اتصالی مستقلچند اتصالی مستقل
ترمز جلودیسکی خنک شوندهدیسکی
ترمز عقبدیسکیدیسکی
ترمز ضد قفلABSABS
توزیع نیروی ترمزEBDEBD
کنترل پایداریESPESP

محصولات مشابه:

  • Haval H6

  • Changan CS75

  • Geely Boyue

  • Geely Starry

  • GAC Emko

  • BYD X7


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Changan

چانگان یک برند خودروسازی چینی با سابقه ای طولانی از سال ۱۸۶۲ است که خودروهای سواری، شاسی بلند و مدل های برقی و هوشمند را با تمرکز بر فناوری و نوآوری تولید می کند.

درباره برند Brilliance

برلیانس یک برند خودروسازی چینی است که از سال ۱۹۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمینه طراحی، تولید و عرضه خودروهای سواری و تجاری فعالیت می کند. این برند با تمرکز بر کیفیت، فناوری و همکاری های بین المللی شناخته می شود.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI