مقایسه POCO X7 Pro 5G و Redmi Note 14 Pro 5G

محصول:

POCO X7 Pro 5G

Redmi Note 14 Pro 5G

مدل:X7 Pro 5G (12/ )Note 14 Pro 5G (12/ )
سازنده:

شیائومی (Xiaomi)

شیائومی (Xiaomi)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20252025
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی هوشمند 5G (5G Smartphone) گوشی هوشمند نسل پنجم (5G Smartphone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:91 از 10084 از 100
برنده:POCO X7 Pro 5G
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه POCO X7 Pro 5G و Redmi Note 14 Pro 5G؛ کدام گوشی شیائومی ارزش خرید بیشتری دارد؟


پوکو X7 پرو 5G و ردمی نوت 14 پرو 5G از گوشی های میان رده قدرتمند شیائومی هستند، اما فلسفه طراحی متفاوتی دارند. POCO X7 Pro 5G بیشتر برای کاربرانی ساخته شده است که عملکرد بالا، اجرای بازی و شارژ سریع را در اولویت قرار می دهند؛ در مقابل، Redmi Note 14 Pro 5G با دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی، نمایشگر خمیده، مقاومت IP68 و طراحی متعادل تر، گزینه ای مناسب برای استفاده روزمره و عکاسی محسوب می شود. در این مقایسه، نسخه های 12 گیگابایت رم را مبنا قرار داده ایم و در صورت موجود بودن، نسخه 12/512 گیگابایت هر دو محصول را در نظر گرفته ایم.

طراحی و کیفیت ساخت

POCO X7 Pro 5G بدنه ای سبک با وزن حدود 195 تا 198 گرم دارد و در نسخه های مختلف با قاب پلاستیکی یا پوشش شبه چرم عرضه می شود. طراحی آن ساده تر و اسپرت تر است و به دلیل استفاده از نمایشگر تخت، برای بازی و استفاده طولانی کنترل بهتری ارائه می دهد. این گوشی گواهی IP68 دارد و در برابر گرد و غبار و آب در شرایط آزمایشگاهی مقاوم است.

Redmi Note 14 Pro 5G حدود 190 گرم وزن دارد و با ضخامت تقریبی 8.4 میلی متر، گوشی خوش دست و نسبتاً سبکی محسوب می شود. نمایشگر خمیده و طراحی ظاهری رسمی تر، ظاهر ردمی را جذاب تر می کند، اما نمایشگر خمیده در برابر ضربه و تعویض محافظ صفحه می تواند حساسیت بیشتری داشته باشد. این مدل نیز گواهی IP68 دارد و از نظر مقاومت بدنه، برتری محسوسی نسبت به بسیاری از گوشی های هم قیمت ارائه می دهد.

مقایسه نمایشگر

هر دو گوشی به نمایشگر 6.67 اینچی AMOLED با وضوح 1.5K معادل 2712 در 1220 پیکسل، نرخ نوسازی 120 هرتز، عمق رنگ 12 بیت، پشتیبانی از Dolby Vision و HDR10+ مجهز هستند. بنابراین تماشای فیلم، وب گردی و اجرای بازی در هر دو مدل با کیفیت بسیار خوبی انجام می شود.

نمایشگر POCO X7 Pro 5G تخت است و نرخ نمونه برداری لمسی بالایی دارد؛ به همین دلیل برای گیمرها انتخاب کاربردی تری محسوب می شود. روشنایی اوج آن نیز به حدود 3200 نیت می رسد. Redmi Note 14 Pro 5G با نمایشگر خمیده، روشنایی اوج حدود 3000 نیت و محافظ Gorilla Glass Victus 2، تجربه بصری چشمگیرتری ارائه می دهد. در مجموع، از نظر کیفیت تصویر هر دو مدل بسیار نزدیک هستند، اما نمایشگر تخت پوکو برای بازی و نمایشگر خمیده ردمی برای ظاهر لوکس تر مناسب تر است.

قدرت پردازشی و عملکرد

مهم ترین تفاوت این دو گوشی در بخش سخت افزار دیده می شود. POCO X7 Pro 5G از تراشه MediaTek Dimensity 8400 Ultra با فناوری ساخت 4 نانومتری، پردازنده مرکزی با فرکانس حداکثر 3.25 گیگاهرتز، رم LPDDR5X و حافظه UFS 4.0 استفاده می کند. این ترکیب در اجرای بازی های سنگین، چندوظیفگی، ویرایش ویدئو و استفاده طولانی مدت عملکردی نزدیک به گوشی های رده بالاتر دارد.

Redmi Note 14 Pro 5G به تراشه MediaTek Dimensity 7300 Ultra با فرکانس حداکثر 2.5 گیگاهرتز، رم LPDDR4X و حافظه UFS 2.2 مجهز است. این سخت افزار برای شبکه های اجتماعی، عکاسی، تماشای ویدئو و بازی های معمولی کاملاً کافی است، اما در بازی های سنگین و پردازش های طولانی به پای پوکو نمی رسد. از نظر سرعت حافظه، توان گرافیکی و پایداری عملکرد، POCO X7 Pro 5G با اختلاف قابل توجه برنده است.

دوربین و کیفیت عکاسی

Redmi Note 14 Pro 5G روی کاغذ دوربین قدرتمندتری دارد. دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی آن به لرزشگیر اپتیکال، حسگر بزرگ 1/1.4 اینچی و لنز روشن با دیافراگم f/1.65 مجهز است. این دوربین در نور مناسب جزئیات زیادی ثبت می کند و برای عکاسی از منظره، معماری و سوژه های ثابت عملکرد خوبی دارد. دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی و دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی نیز در کنار آن قرار گرفته اند.

POCO X7 Pro 5G از دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با لرزشگیر اپتیکال، حسگر 1/1.95 اینچی و دیافراگم f/1.5 استفاده می کند. دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی و دوربین سلفی 20 مگاپیکسلی مجموعه دوربین آن را تکمیل می کنند. تعداد مگاپیکسل کمتر به معنی عملکرد ضعیف تر نیست، اما ردمی در ثبت جزئیات عکس های روز و بزرگ نمایی، ظرفیت بیشتری دارد. در مقابل، پردازش تصویر پوکو در برخی شرایط طبیعی تر است و دوربین اصلی آن برای فیلم برداری توانمندتر عمل می کند.

فیلم برداری و دوربین سلفی

POCO X7 Pro 5G امکان فیلم برداری 4K با نرخ 24، 30 و 60 فریم بر ثانیه را فراهم می کند و از این نظر برای تولید محتوای ویدئویی انتخاب بهتری است. Redmi Note 14 Pro 5G فیلم برداری 4K را با نرخ 24 و 30 فریم بر ثانیه انجام می دهد. هر دو گوشی دوربین سلفی 20 مگاپیکسلی دارند، اما پوکو در فیلم برداری دوربین اصلی، به دلیل پشتیبانی از 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه، برتری مشخصی دارد.

باتری و سرعت شارژ

POCO X7 Pro 5G به باتری 6000 میلی آمپرساعتی و شارژ سریع 90 واتی مجهز شده است. ظرفیت بیشتر باتری در کنار تراشه کم مصرف 4 نانومتری، دوام شارژ بسیار خوبی ایجاد می کند و شارژر 90 واتی زمان انتظار برای شارژ مجدد را کاهش می دهد. آداپتور شارژ در نسخه جهانی معمولاً داخل جعبه قرار دارد، هرچند محتویات بسته بندی ممکن است در بازارهای مختلف متفاوت باشد.

Redmi Note 14 Pro 5G باتری 5110 میلی آمپرساعتی و شارژ سریع 45 واتی دارد. دوام شارژ آن برای یک روز استفاده معمولی مناسب است، اما سرعت شارژ آن به شکل محسوسی پایین تر از پوکو است. در برخی نسخه های جهانی، آداپتور شارژ داخل جعبه قرار ندارد و هنگام خرید باید محتویات بسته بندی بررسی شود.

نرم افزار، ارتباطات و امکانات

هر دو گوشی با رابط کاربری HyperOS عرضه می شوند و از شبکه 5G، NFC، دو سیم کارت، حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر، اسپیکرهای استریو، Dolby Atmos و فرستنده مادون قرمز پشتیبانی می کنند. POCO X7 Pro 5G به Wi-Fi 6 و Bluetooth 6.0 مجهز است، در حالی که Redmi Note 14 Pro 5G از Wi-Fi 6 و Bluetooth 5.4 استفاده می کند. قابلیت های ارتباطی هر دو برای استفاده در ایران مناسب است، اما سازگاری باندهای شبکه و فعال بودن NFC باید در نسخه وارداتی بررسی شود.

HyperOS در هر دو مدل امکاناتی مانند شخصی سازی گسترده، پنجره های شناور و قابلیت های هوش مصنوعی را ارائه می کند. با این حال، عملکرد روان تر و قدرت سخت افزاری بالاتر پوکو باعث می شود رابط کاربری و اجرای برنامه ها در استفاده سنگین سریع تر احساس شود.

مقایسه ارزش خرید

اگر اولویت اصلی شما بازی، سرعت بالا، شارژ سریع، فیلم برداری 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه و استفاده چند ساله بدون افت محسوس عملکرد است، POCO X7 Pro 5G انتخاب منطقی تری خواهد بود. این گوشی از نظر تراشه، حافظه، باتری و سرعت شارژ برتری روشنی دارد و برای کاربران حرفه ای ارزش خرید بیشتری ایجاد می کند.

اگر دوربین اصلی، طراحی زیباتر، نمایشگر خمیده، عکاسی با جزئیات بالا و بدنه مقاوم برای شما اهمیت بیشتری دارد، Redmi Note 14 Pro 5G گزینه متعادل تری است. این مدل برای استفاده روزمره، عکاسی خانوادگی، تماشای محتوا و کاربری عمومی عملکرد رضایت بخشی دارد، اما برای بازی های سنگین و پردازش حرفه ای به اندازه پوکو قدرتمند نیست.

سوالات متداول:

POCO X7 Pro 5G برای بازی بهتر است یا Redmi Note 14 Pro 5G؟

POCO X7 Pro 5G به دلیل تراشه Dimensity 8400 Ultra، حافظه سریع UFS 4.0، رم LPDDR5X و سیستم خنک کننده توانمندتر، برای بازی انتخاب بهتری است.

دوربین Redmi Note 14 Pro 5G بهتر است یا POCO X7 Pro 5G؟

Redmi Note 14 Pro 5G برای عکاسی و ثبت جزئیات، به ویژه در نور مناسب، برتری دارد؛ اما POCO X7 Pro 5G در فیلم برداری 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه عملکرد بهتری ارائه می دهد.

باتری کدام گوشی دوام بیشتری دارد؟

POCO X7 Pro 5G با باتری 6000 میلی آمپرساعتی معمولاً دوام بیشتری دارد و به شارژ سریع 90 واتی مجهز است، در حالی که Redmi Note 14 Pro 5G باتری 5110 میلی آمپرساعتی و شارژ 45 واتی دارد.

آیا هر دو گوشی ضد آب هستند؟

هر دو مدل گواهی IP68 دارند، اما این گواهی فقط مقاومت در شرایط مشخص آزمایشگاهی را تضمین می کند و به معنی ضد آب بودن کامل گوشی در استخر، دریا یا استفاده طولانی زیر آب نیست.

نسخه 12/512 گیگابایت ارزش خرید دارد؟

برای استفاده طولانی مدت، نصب بازی های حجیم و نگهداری عکس و ویدئو، نسخه 12/512 گیگابایت هر دو گوشی انتخاب مناسب تری است؛ با این حال، در POCO X7 Pro 5G حافظه UFS 4.0 مزیت بیشتری ایجاد می کند.

جمع بندی نهایی

در مقایسه POCO X7 Pro 5G و Redmi Note 14 Pro 5G، پوکو از نظر قدرت پردازشی، سرعت حافظه، دوام باتری، سرعت شارژ و قابلیت های گیمینگ برنده است. ردمی در دوربین اصلی، طراحی ظاهری و تجربه عکاسی روزمره مزیت دارد. برای خریدار آگاه در ایران، انتخاب نهایی باید بر اساس اولویت ها انجام شود؛ POCO X7 Pro 5G انتخاب بهتر برای عملکرد و استفاده سنگین است و Redmi Note 14 Pro 5G گزینه مناسب تر برای دوربین، طراحی و کاربری متعادل روزانه محسوب می شود.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت POCO X7 Pro 5G و Redmi Note 14 Pro 5G
ویژگیPOCO X7 Pro 5GRedmi Note 14 Pro 5G
برندXiaomiXiaomi
تاریخ معرفی2025-01-092025-01-10
سیستم عاملAndroid 15 با HyperOS 2Android 14 با HyperOS
تراشهMediaTek Dimensity 8400-Ultra، لیتوگرافی 4nmMediaTek Dimensity 7300-Ultra، لیتوگرافی 4nm
پردازنده مرکزی8 هسته ای، 1x3.25GHz Cortex-A725، 3x3.0GHz Cortex-A725، 4x2.1GHz Cortex-A7258 هسته ای، 4x2.5GHz Cortex-A78، 4x2.0GHz Cortex-A55
پردازنده گرافیکیMali-G720 MC7Mali-G615 MC2
حافظه رم8GB یا 12GB، LPDDR5X8GB یا 12GB، LPDDR4X
حافظه داخلی256GB یا 512GB، UFS 4.0256GB یا 512GB، UFS 2.2
درگاه کارت حافظهنداردندارد
ابعاد160.75x75.24x8.29mm نسخه پلاستیکی، 8.43mm نسخه PU162.33x74.42x8.40mm، نسخه Lavender Purple برابر 8.55mm
وزن195g نسخه پلاستیکی، 198g نسخه PU190g
جنس بدنهنمایشگر با Gorilla Glass 7i، قاب پشتی پلاستیکی یا PUنمایشگر با Gorilla Glass Victus 2، قاب پشتی پلاستیکی یا پلیمر سیلیکونی
تعداد سیم کارت2 سیم کارت Nano-SIMNano-SIM + Nano-SIM یا Nano-SIM + eSIM
مقاومت در برابر آب و گرد و غبارIP68IP68
نوع نمایشگرAMOLED CrystalRes، عمق رنگ 12bit، Dolby Vision، HDR10+AMOLED CrystalRes، عمق رنگ 12bit، Dolby Vision، HDR10+
اندازه نمایشگر6.67in6.67in
وضوح نمایشگر2712x1220 پیکسل، تراکم حدود 446ppi2712x1220 پیکسل، تراکم حدود 446ppi
نرخ نوسازی120Hz120Hz
حداکثر روشنایی3200nits3000nits
نرخ نمونه برداری لمسی480Hz، تا 2560Hz در حالت Game Turboتا 480Hz
محافظ نمایشگرCorning Gorilla Glass 7iCorning Gorilla Glass Victus 2
دوربین اصلی50MP، دیافراگم f/1.5، سنسور 1/1.95in، OIS، PDAF200MP، دیافراگم f/1.7، سنسور 1/1.4in، OIS، multi-directional PDAF
دوربین فوق عریض8MP، f/2.2، زاویه دید 120 درجه8MP، f/2.2، زاویه دید 120 درجه
دوربین ماکروندارد2MP، f/2.4
فیلم برداری دوربین اصلی4K با 24/30/60fps، 1080p با 30/60/120/240/960fps، OIS و gyro-EIS4K با 24/30fps، 1080p با 30/60/120fps، OIS و gyro-EIS
دوربین سلفی20MP، f/2.2، سنسور 1/4in20MP، f/2.2، سنسور 1/4in
فیلم برداری دوربین سلفی1080p با 30fps1080p با 30/60fps
ظرفیت باتری6000mAh5110mAh
شارژ سریع90W HyperCharge، پشتیبانی از PD 3.0 و QC 3+45W Turbo Charging، پشتیبانی از PD
شارژر داخل جعبهدارد، 90Wندارد
بلندگواستریو دوگانه، Dolby Atmosاستریو دوگانه، Dolby Atmos
جک 3.5mmنداردندارد
بلوتوثBluetooth 6.0Bluetooth 5.4
Wi-FiWi-Fi 6، 802.11a/b/g/n/ac/ax، دو باندهWi-Fi 6، 802.11a/b/g/n/ac/ax، دو بانده
شبکه های ارتباطی2G، 3G، 4G LTE، 5G SA/NSA2G، 3G، 4G LTE، 5G SA/NSA
درگاه ارتباطیUSB Type-C 2.0، OTGUSB Type-C 2.0، OTG
NFCدارد، وابسته به منطقهدارد، وابسته به منطقه
فرستنده مادون قرمزدارددارد
موقعیت یابیGPS L1+L5، Galileo E1+E5a، GLONASS، BeiDou، NavIC، A-GPSGPS L1، Galileo E1، GLONASS، BeiDou، QZSS، A-GPS
حسگر اثر انگشتزیر نمایشگر، اپتیکالزیر نمایشگر، اپتیکال
حسگرهاشتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت، قطب نما، نور محیط، Flicker Sensorشتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت، قطب نما، نور محیط
موتور لرزشخطی محور Xخطی محور X
رنگ هاBlack، Green، YellowMidnight Black، Coral Green، Lavender Purple
محتویات جعبهگوشی، شارژر، کابل USB Type-C، قاب محافظ، ابزار خارج کردن سیم کارت، دفترچه هاگوشی، کابل USB Type-C، قاب محافظ، ابزار خارج کردن سیم کارت، دفترچه ها

محصولات مشابه:

  • Poco X6 Pro 5G

  • Redmi Note 13 Pro 5G

  • Samsung Galaxy A55 5G

  • Poco X7 Pro 5G


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI