مقایسه Redmi Note 12 4G و HONOR 200 Lite

محصول:

Redmi Note 12 4G

HONOR 200 Lite

مدل:Note 12 4G200 Lite
سازنده:

شیائومی (Xiaomi)

آنر (HONOR)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20232024
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی اندرویدی (Android Phone) گوشی هوشمند (Smartphone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:68 از 10071 از 100
برنده:HONOR 200 Lite
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه ردمی نوت 12 4G و آنر 200 لایت؛ کدام گوشی برای خرید بهتر است؟


ردمی نوت 12 4G شیائومی و آنر 200 لایت در گروه گوشی های میان رده اقتصادی قرار می گیرند، اما رویکرد متفاوتی دارند. ردمی نوت 12 4G نمایشگر سریع تر، باتری بزرگ تر، جک هدفون و درگاه کارت حافظه ارائه می دهد، در حالی که آنر 200 لایت با پشتیبانی از 5G، طراحی باریک تر، دوربین سلفی قدرتمندتر و حافظه داخلی بیشتر، انتخابی مدرن تر محسوب می شود. در این مقایسه، مشخصات فنی، عملکرد، دوربین، باتری، نمایشگر و ارزش خرید هر دو مدل را بررسی می کنیم.

طراحی و کیفیت ساخت

آنر 200 لایت با ضخامت حدود 6.8 میلی متر و وزن 166 گرم، به شکل محسوسی باریک تر و سبک تر از ردمی نوت 12 4G با ضخامت حدود 7.9 میلی متر و وزن 183.5 گرم است. این اختلاف برای استفاده طولانی، حمل روزانه و قرار گرفتن گوشی در جیب اهمیت دارد. ردمی نوت 12 4G از شیشه محافظ Gorilla Glass 3 در بخش جلو، فریم و پنل پشتی پلاستیکی و گواهی IP53 بهره می برد. درباره مقاومت در برابر آب و گرد و غبار آنر 200 لایت، باید به اطلاعات نسخه و بازار عرضه توجه کرد و نباید صرفا بر اساس ظاهر، مقاومت کامل در برابر آب را انتظار داشت.

مقایسه نمایشگر

ردمی نوت 12 4G به نمایشگر 6.67 اینچی AMOLED با وضوح 2400 در 1080 پیکسل و نرخ نوسازی 120 هرتز مجهز است. این نرخ نوسازی، پیمایش روان تر صفحات و حرکت نرم تر رابط کاربری را فراهم می کند. آنر 200 لایت نمایشگر AMOLED با اندازه 6.7 اینچ، وضوح 2412 در 1080 پیکسل و نرخ نوسازی 90 هرتز دارد. هر دو مدل رنگ های زنده، کنتراست مناسب و وضوح کافی برای تماشای فیلم و استفاده روزمره ارائه می دهند، اما ردمی از نظر روان بودن تصویر برتری دارد. آنر در عوض از فناوری کاهش نور PWM با فرکانس بالا بهره می برد که می تواند برای برخی کاربران حساس به پرش نور نمایشگر، تجربه راحت تری ایجاد کند.

عملکرد سخت افزاری و نرم افزاری

ردمی نوت 12 4G از تراشه Snapdragon 685 با پردازنده 8 هسته ای و فرایند ساخت 6 نانومتری استفاده می کند. این سخت افزار برای شبکه های اجتماعی، وب گردی، تماشای ویدئو، اجرای برنامه های روزمره و بازی های سبک مناسب است، اما برای بازی های سنگین نباید انتظار عملکرد پرچمدار داشت. آنر 200 لایت به تراشه MediaTek Dimensity 6080 مجهز شده و از شبکه 5G پشتیبانی می کند. این تراشه در کنار پردازنده گرافیکی Mali-G57 MC2، برای استفاده روزمره و بازی های معمولی عملکرد مناسبی دارد و از نظر ارتباطات شبکه، مزیت مهمی نسبت به ردمی دارد. ردمی نوت 12 4G با اندروید 13 و رابط MIUI عرضه شده و آنر 200 لایت با اندروید 14 و رابط MagicOS 8 ارائه می شود؛ بنابراین آنر از نظر نسخه اولیه نرم افزار جدیدتر است.

حافظه داخلی و قابلیت ارتقا

ردمی نوت 12 4G در نسخه های مختلفی از جمله 4، 6 و 8 گیگابایت رم و حافظه داخلی 64، 128 یا 256 گیگابایت عرضه شده است. وجود درگاه اختصاصی microSD امکان افزایش فضای ذخیره سازی را فراهم می کند. آنر 200 لایت معمولا با 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی عرضه می شود و درگاه کارت حافظه ندارد. اگر حجم زیادی از عکس، ویدئو و برنامه را روی گوشی نگه می دارید، حافظه داخلی 256 گیگابایتی آنر مزیت مهمی است؛ اما کاربرانی که امکان ارتقای حافظه را ترجیح می دهند، ردمی انعطاف بیشتری دارد.

مقایسه دوربین ها

ردمی نوت 12 4G دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی، دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی و دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی دارد. دوربین اصلی در نور مناسب عکس های قابل قبول و دوربین فوق عریض امکان ثبت تصاویر گسترده تر را فراهم می کند. دوربین سلفی 13 مگاپیکسلی این مدل برای تماس تصویری و ثبت عکس های روزمره مناسب است. آنر 200 لایت به دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی با فوکوس خودکار، دوربین فوق عریض 5 مگاپیکسلی و دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی مجهز شده است. دوربین سلفی 50 مگاپیکسلی آنر روی کاغذ برتری مشخصی دارد و برای علاقه مندان به عکس های پرتره و سلفی انتخاب جذاب تری است. با این حال، تعداد مگاپیکسل به تنهایی کیفیت عکس را تعیین نمی کند و پردازش تصویر، نور محیط و اندازه حسگر نیز اهمیت زیادی دارند. هر دو گوشی فیلم برداری را تا وضوح 1080p و نرخ 30 فریم بر ثانیه انجام می دهند.

باتری و سرعت شارژ

ردمی نوت 12 4G باتری 5000 میلی آمپرساعتی دارد و از شارژ سریع 33 وات پشتیبانی می کند. ظرفیت بیشتر باتری، این گوشی را برای کاربرانی که استفاده سنگین تری دارند یا شارژدهی طولانی برایشان اولویت دارد، مناسب می کند. آنر 200 لایت باتری 4500 میلی آمپرساعتی دارد، اما شارژ سریع 35 وات را ارائه می دهد. اختلاف سرعت شارژ میان دو مدل زیاد نیست و در استفاده واقعی، بهینه سازی نرم افزار، روشنایی نمایشگر، کیفیت آنتن و نوع استفاده تاثیر بیشتری بر دوام باتری دارند. از نظر ظرفیت خام، ردمی برتری دارد.

ارتباطات و امکانات کاربردی

آنر 200 لایت از شبکه 5G پشتیبانی می کند و برای کاربرانی که به اینترنت همراه سریع تر و استفاده بلندمدت اهمیت می دهند، انتخاب آینده نگرانه تری است. ردمی نوت 12 4G به شبکه 4G محدود است، اما امکاناتی مانند جک هدفون 3.5 میلی متری، درگاه اختصاصی microSD و فرستنده مادون قرمز دارد. آنر 200 لایت جک هدفون ندارد و بیشتر روی طراحی باریک، وزن کمتر و ارتباطات جدیدتر تمرکز کرده است. هر دو مدل از USB Type-C و حسگر اثر انگشت کناری استفاده می کنند.

ردمی نوت 12 4G برای چه کسانی مناسب است؟

ردمی نوت 12 4G برای کاربرانی مناسب است که نمایشگر 120 هرتزی، باتری 5000 میلی آمپرساعتی، جک هدفون، امکان نصب کارت حافظه و قیمت اقتصادی برایشان مهم تر از پشتیبانی 5G است. این مدل برای استفاده روزمره، مطالعه، تماشای محتوا و اجرای برنامه های معمولی گزینه ای متعادل به شمار می رود.

آنر 200 لایت برای چه کسانی مناسب است؟

آنر 200 لایت برای کاربرانی مناسب است که گوشی سبک و باریک، حافظه داخلی 256 گیگابایتی، دوربین سلفی با وضوح بالا، اندروید جدیدتر و اتصال 5G می خواهند. طراحی مدرن تر و وزن کمتر، این گوشی را برای استفاده روزانه و افرادی که ظاهر و قابلیت حمل گوشی برایشان اهمیت دارد، جذاب می کند.

سوالات متداول:

ردمی نوت 12 4G بهتر است یا آنر 200 لایت؟

انتخاب به اولویت شما بستگی دارد. ردمی نوت 12 4G نمایشگر 120 هرتزی، باتری بزرگ تر، جک هدفون و کارت حافظه دارد؛ آنر 200 لایت از 5G، طراحی سبک تر، حافظه داخلی 256 گیگابایتی و دوربین سلفی 50 مگاپیکسلی بهره می برد.

کدام گوشی برای بازی مناسب تر است؟

هر دو مدل برای بازی های سبک و متوسط مناسب هستند. نرخ نوسازی 120 هرتزی ردمی تجربه روان تری ایجاد می کند، اما هیچ کدام برای اجرای طولانی بازی های سنگین در بالاترین تنظیمات ساخته نشده اند.

کدام مدل دوربین بهتری دارد؟

آنر 200 لایت از نظر وضوح دوربین اصلی و سلفی برتری دارد، اما کیفیت نهایی عکس به نور، پردازش نرم افزاری و شرایط عکاسی وابسته است. برای سلفی و عکس های پرتره، آنر انتخاب جذاب تری است.

آیا آنر 200 لایت از کارت حافظه پشتیبانی می کند؟

آنر 200 لایت در مشخصات رایج خود درگاه کارت حافظه ندارد و با حافظه داخلی 256 گیگابایت عرضه می شود. ردمی نوت 12 4G از درگاه اختصاصی microSD پشتیبانی می کند.

کدام گوشی باتری بهتری دارد؟

ردمی نوت 12 4G با باتری 5000 میلی آمپرساعتی از نظر ظرفیت برتری دارد، در حالی که آنر 200 لایت باتری 4500 میلی آمپرساعتی و شارژ 35 وات ارائه می دهد. برای شارژدهی طولانی تر، ردمی انتخاب مناسب تری است.

آیا آنر 200 لایت ارزش خرید دارد؟

اگر پشتیبانی از 5G، طراحی باریک و سبک، حافظه داخلی بالا و دوربین سلفی برای شما مهم باشد، آنر 200 لایت ارزش خرید مناسبی دارد. قیمت نهایی و ارزش خرید آن در بازار ایران به تفاوت قیمت با ردمی، وضعیت گارانتی و موجودی نسخه های مختلف بستگی دارد.

جمع بندی نهایی

ردمی نوت 12 4G و آنر 200 لایت هر دو برای استفاده روزمره گزینه های قابل قبولی هستند، اما مزیت های متفاوتی دارند. ردمی با نمایشگر 120 هرتزی، باتری 5000 میلی آمپرساعتی، جک هدفون و پشتیبانی از کارت حافظه، انتخابی کاربردی و اقتصادی است. آنر 200 لایت با طراحی سبک تر، حافظه داخلی 256 گیگابایتی، دوربین سلفی قوی تر، اندروید جدیدتر و پشتیبانی از 5G، تجربه ای مدرن تر ارائه می دهد. اگر امکانات کاربردی و دوام باتری اولویت شماست، ردمی نوت 12 4G انتخاب منطقی تری است؛ اگر طراحی، سلفی، حافظه داخلی و اینترنت 5G اهمیت بیشتری دارد، آنر 200 لایت گزینه مناسب تری خواهد بود.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Redmi Note 12 4G و HONOR 200 Lite
ویژگیRedmi Note 12 4GHONOR 200 Lite
فناوری شبکهGSM / HSPA / LTE، دو سیم کارتGSM / HSPA / LTE / 5G، دو سیم کارت
باندهای شبکه2G: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900؛ 3G: HSDPA 850 / 900 / 2100؛ 4G: LTE 1 / 3 / 5 / 7 / 8 / 20 / 28 / 38 / 40 / 412G: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900؛ 3G: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100؛ 4G: LTE؛ 5G: SA / NSA
تاریخ معرفی23 مارس 202325 آوریل 2024
تاریخ عرضه30 مارس 20233 مه 2024
ابعاد165.66 × 75.96 × 7.85 میلی متر161.05 × 74.55 × 6.78 میلی متر
وزن183.5 گرم166 گرم
جنس بدنهپنل جلو شیشه ای با Gorilla Glass 3، فریم پلاستیکی، قاب پشت پلاستیکیذکر نشده
مقاومتIP53گواهی مقاومت در برابر سقوط SGS پنج ستاره
نوع نمایشگرAMOLED، نرخ نوسازی 120HzAMOLED، نرخ نوسازی 90Hz
اندازه نمایشگر6.67 اینچ6.8 اینچ
رزولوشن نمایشگر1080 × 2400 پیکسل، نسبت 20:9، تراکم حدود 395ppi1080 × 2412 پیکسل، نسبت 20:9، تراکم حدود 394ppi
روشنایی نمایشگر450 نیت معمول، 700 نیت HBM، 1200 نیت اوجذکر نشده
قابلیت های نمایشگرپوشش رنگی DCI-P3، حالت مطالعه، حالت نمایش زیر نور خورشید3240Hz PWM، گواهی مقاومت در برابر سقوط SGS پنج ستاره
سیستم عاملAndroid 13 با رابط MIUI 14، قابل ارتقا تا Android 14 و HyperOSAndroid 14 با رابط MagicOS 8
تراشهQualcomm Snapdragon 685، لیتوگرافی 6 نانومتریMediaTek Dimensity 6080، لیتوگرافی 6 نانومتری
پردازنده مرکزی8 هسته ای، 4 هسته Cortex-A73 با فرکانس 2.8GHz و 4 هسته Cortex-A53 با فرکانس 1.9GHz8 هسته ای، 2 هسته Cortex-A76 با فرکانس 2.4GHz و 6 هسته Cortex-A55 با فرکانس 2.0GHz
پردازنده گرافیکیAdreno 610Mali-G57 MC2
حافظه داخلی و رم64GB با 4GB یا 6GB رم؛ 128GB با 4GB، 6GB یا 8GB رم؛ 256GB با 8GB رم256GB با 8GB یا 12GB رم
نوع حافظه داخلیUFS 2.2ذکر نشده
درگاه کارت حافظهmicroSDXC اختصاصی، پشتیبانی تا 1TBندارد
دوربین اصلیسه گانه: 50MP واید با f/1.8 و PDAF؛ 8MP فوق عریض با f/2.2 و زاویه 120 درجه؛ 2MP ماکروسه گانه: 108MP واید با f/1.8 و PDAF؛ 5MP فوق عریض با f/2.2؛ 2MP ماکرو
قابلیت های دوربین اصلیفلاش LED، HDR، پانورامافلاش LED، HDR، پانوراما
فیلم برداری دوربین اصلی1080p با سرعت 30fps؛ 720p با سرعت 30fps1080p با سرعت 30fps
دوربین سلفی13MP واید با f/2.550MP واید با f/2.1
قابلیت های دوربین سلفیHDRفلاش LED
فیلم برداری دوربین سلفی1080p با سرعت 30fps؛ 720p با سرعت 30fps1080p با سرعت 30fps
بلندگودارددارد
جک هدفون3.5 میلی متریندارد
Wi-Fi802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده، Wi-Fi Direct
Bluetooth5.0، A2DP، LE5.1، A2DP، LE
موقعیت یابیGPS، GLONASS، GalileoGPS، GLONASS، Galileo، BDS
NFCدارد، وابسته به بازار و منطقهدارد، وابسته به بازار و منطقه
درگاه مادون قرمزداردذکر نشده
درگاه USBUSB Type-C 2.0، OTGUSB Type-C 2.0، OTG
حسگرهااثر انگشت کناری، شتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت، قطب نما، نور محیطاثر انگشت کناری، شتاب سنج، مجاورت، قطب نما
ظرفیت باتری5000mAh4500mAh معمول، 4400mAh اسمی
شارژ سیمی33W35W HONOR SuperCharge
رنگ هاOnyx Gray، Mint Green، Ice Blue، Sunrise GoldStarry Blue، Cyan Lake، Black

محصولات مشابه:

  • Xiaomi Redmi Note 12S

  • Poco X5

  • Samsung Galaxy A23

  • Honor 200

  • Honor X9a

  • Realme 11


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

درباره برند HONOR

آنر یک برند جهانی فناوری و تولیدکننده گوشی های هوشمند، تبلت، لپ تاپ، ساعت هوشمند و لوازم جانبی است که با تمرکز بر نوآوری، طراحی مدرن و تجربه کاربری هوشمند، محصولات باکیفیتی برای زندگی دیجیتال ارائه می دهد.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI