مقایسه POCO C85 4G و POCO M6 4G

محصول:

POCO C85 4G

POCO M6 4G

مدل:C85 4GM6 4G
سازنده:

شیائومی (Xiaomi)

شیائومی (Xiaomi)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20252024
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی هوشمند (Smartphone) گوشی هوشمند اندرویدی (Android Smartphone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:78 از 10075 از 100
برنده:POCO C85 4G
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه POCO C85 4G و POCO M6 4G؛ کدام گوشی اقتصادی ارزش خرید بیشتری دارد؟


در مقایسه POCO C85 4G و POCO M6 4G با دو گوشی اقتصادی شیائومی روبه رو هستیم که برای استفاده روزمره، تماشای ویدئو، وب گردی و اجرای بازی های سبک طراحی شده اند. POCO C85 4G محصول جدیدتر این خانواده است و با نمایشگر بزرگ تر، نرخ نوسازی بالاتر، باتری پرظرفیت تر و استاندارد IP64 عرضه می شود. در مقابل، POCO M6 4G نمایشگر واضح تر، دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی و دوربین سلفی قدرتمندتری دارد. انتخاب نهایی به اولویت خریدار میان شارژدهی و امکانات جدیدتر یا کیفیت تصویر و عکاسی بستگی دارد.

طراحی و کیفیت ساخت

POCO C85 4G و POCO M6 4G هر دو بدنه ای پلاستیکی، حسگر اثر انگشت روی لبه و جک هدفون 3.5 میلی متری دارند. وزن هر دو مدل حدود 205 گرم است، اما POCO M6 4G با ضخامت حدود 8.3 میلی متر کمی ضخیم تر از POCO C85 4G با ضخامت حدود 8 میلی متر محسوب می شود. مزیت مهم C85 برخورداری از گواهی IP64 است که مقاومت دستگاه را در برابر گرد و غبار و پاشش آب افزایش می دهد؛ البته این استاندارد به معنای ضدآب بودن گوشی نیست. هر دو محصول از درگاه USB Type-C استفاده می کنند و از NFC در برخی بازارها پشتیبانی دارند.

مقایسه نمایشگر POCO C85 و POCO M6

POCO C85 4G به نمایشگر 6.9 اینچی IPS LCD با وضوح 1600 در 720 پیکسل و نرخ نوسازی 120 هرتز مجهز است. حرکت بین منوها و اسکرول در این مدل روان تر دیده می شود و روشنایی آن نیز به حدود 660 نیت در حالت معمول و 810 نیت در حالت تقویت شده می رسد. POCO M6 4G نمایشگر 6.79 اینچی با وضوح Full HD+ معادل 2460 در 1080 پیکسل دارد. نرخ نوسازی 90 هرتز و روشنایی حدود 450 نیت در حالت معمول از مشخصات آن هستند. برتری اصلی M6 وضوح تصویر بالاتر و تراکم پیکسلی بیشتر است؛ بنابراین متن، عکس و ویدئو در آن جزئیات واضح تری دارند. در مقابل، C85 برای کاربرانی که روان بودن رابط کاربری و ابعاد بزرگ تر صفحه را ترجیح می دهند گزینه جذاب تری است.

عملکرد سخت افزاری و فضای ذخیره سازی

POCO C85 4G از تراشه MediaTek Helio G81-Ultra و POCO M6 4G از تراشه MediaTek Helio G91-Ultra استفاده می کند. هر دو تراشه برای پیام رسانی، شبکه های اجتماعی، پخش ویدئو، کارهای اداری و بازی های سبک مناسب هستند، اما نباید از آن ها انتظار اجرای روان بازی های سنگین با تنظیمات گرافیکی بالا داشت. در استفاده واقعی، POCO M6 به دلیل معماری مشابه اما توان پردازشی کمی بالاتر، در برخی پردازش ها و بازی ها عملکرد متعادل تری ارائه می دهد. POCO C85 در نسخه های 6 گیگابایت رم با 128 گیگابایت حافظه و 8 گیگابایت رم با 256 گیگابایت حافظه عرضه می شود. POCO M6 نیز در نسخه های رایج 6 گیگابایت رم با 128 گیگابایت حافظه و 8 گیگابایت رم با 256 گیگابایت حافظه در دسترس است. هر دو مدل از کارت حافظه پشتیبانی می کنند، اما در C85 درگاه کارت حافظه اختصاصی است و در M6 بسته به نسخه ممکن است درگاه هیبریدی باشد.

مقایسه دوربین ها

POCO M6 4G از دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی با لنز 6 بخشی و دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی بهره می برد. این دوربین در نور مناسب جزئیات بیشتری ثبت می کند و برای برش دادن بخشی از تصویر یا عکاسی روزمره توانمندتر است. دوربین سلفی 13 مگاپیکسلی M6 نیز در مقایسه با رقیب خود کیفیت بالاتری دارد. POCO C85 4G به دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی و دوربین سلفی 8 مگاپیکسلی مجهز شده است. تصاویر این مدل در نور کافی برای استفاده در شبکه های اجتماعی مناسب هستند، اما از نظر جزئیات و انعطاف پذیری به سطح دوربین M6 نمی رسند. هر دو گوشی امکان فیلم برداری با وضوح 1080p و نرخ 30 فریم بر ثانیه را دارند و برای فیلم برداری حرفه ای یا ثبت ویدئوهای باکیفیت در نور کم ساخته نشده اند.

باتری و سرعت شارژ

POCO C85 4G با باتری 6000 میلی آمپر ساعتی در زمینه شارژدهی برتری مشخصی دارد. این ظرفیت برای یک روز استفاده سنگین و حتی بیش از یک روز استفاده معمولی مناسب است. POCO M6 4G باتری 5030 میلی آمپر ساعتی دارد که همچنان شارژدهی قابل قبولی ارائه می دهد، اما در استفاده مشابه زودتر از C85 نیاز به شارژ پیدا می کند. هر دو مدل از شارژ سریع 33 وات پشتیبانی می کنند. در نتیجه، مزیت C85 بیشتر به ظرفیت باتری مربوط می شود و از نظر سرعت شارژ روی کاغذ تفاوت مهمی میان دو گوشی وجود ندارد. موجود بودن شارژر در جعبه می تواند با توجه به بازار و فروشنده متفاوت باشد.

نرم افزار و امکانات ارتباطی

POCO C85 4G با نسل جدیدتر رابط کاربری HyperOS عرضه شده و به دلیل زمان معرفی جدیدتر، از نظر چرخه پشتیبانی نرم افزاری شرایط بهتری دارد. POCO M6 4G نیز از رابط کاربری شیائومی بهره می برد، اما به عنوان محصول قدیمی تر ممکن است مدت زمان کمتری از پشتیبانی رسمی آن باقی مانده باشد. هر دو گوشی از شبکه 4G، وای فای دو بانده، بلوتوث، GPS، رادیو FM و جک هدفون پشتیبانی می کنند. پشتیبانی از NFC در هر دو محصول به منطقه عرضه بستگی دارد و باید هنگام خرید نسخه مناسب بازار ایران بررسی شود.

تفاوت های مهم POCO C85 4G و POCO M6 4G

POCO C85 4G در نمایشگر بزرگ تر، نرخ نوسازی 120 هرتز، باتری 6000 میلی آمپر ساعتی، مقاومت IP64، درگاه اختصاصی کارت حافظه و نرم افزار جدیدتر برتری دارد. POCO M6 4G در وضوح نمایشگر، دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی، دوربین سلفی 13 مگاپیکسلی و کیفیت کلی تصویری انتخاب قوی تری است. از نظر عملکرد، اختلاف دو گوشی بسیار زیاد نیست و هیچ کدام برای بازی های سنگین گزینه ایده آلی محسوب نمی شوند. قیمت نهایی در بازار ایران، ظرفیت حافظه، گارانتی و وجود شارژر در جعبه می تواند ارزش خرید هر مدل را تغییر دهد.

سوالات متداول:

POCO C85 4G برای چه کاربرانی مناسب است؟

این گوشی برای کاربرانی مناسب است که شارژدهی طولانی، نمایشگر بزرگ و روان، مقاومت بیشتر در برابر پاشش آب و استفاده روزمره با هزینه منطقی را در اولویت قرار می دهند.

POCO M6 4G برای عکاسی انتخاب بهتری است؟

بله، دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی و دوربین سلفی 13 مگاپیکسلی POCO M6 در نور مناسب جزئیات بیشتری ثبت می کنند و برای عکاسی روزمره انتخاب بهتری هستند.

کدام مدل نمایشگر بهتری دارد؟

POCO M6 وضوح بالاتری ارائه می دهد و برای مشاهده متن و جزئیات تصویر مناسب تر است، در حالی که POCO C85 نرخ نوسازی 120 هرتز و صفحه بزرگ تری دارد و حرکت روان تری در رابط کاربری ایجاد می کند.

کدام گوشی شارژدهی بیشتری دارد؟

POCO C85 به دلیل باتری 6000 میلی آمپر ساعتی شارژدهی بیشتری از POCO M6 با باتری 5030 میلی آمپر ساعتی دارد.

آیا POCO C85 و POCO M6 برای بازی مناسب هستند؟

هر دو گوشی برای بازی های سبک و برخی بازی های متوسط مناسب هستند، اما برای اجرای بازی های سنگین باید تنظیمات گرافیکی کاهش پیدا کند و عملکرد آن ها با گوشی های گیمینگ قابل مقایسه نیست.

خرید POCO C85 بهتر است یا POCO M6؟

برای شارژدهی، نمایشگر روان تر و امکانات جدیدتر، POCO C85 انتخاب منطقی تری است. برای دوربین بهتر، وضوح بالاتر نمایشگر و ثبت جزئیات بیشتر، POCO M6 ارزش خرید بالاتری دارد. در صورت نزدیک بودن قیمت دو مدل، انتخاب نهایی باید بر اساس اولویت میان باتری و نمایشگر روان یا دوربین و وضوح تصویر انجام شود.

جمع بندی

POCO C85 4G و POCO M6 4G هر دو گوشی های اقتصادی قابل قبول برای استفاده عمومی هستند، اما رویکرد متفاوتی دارند. C85 با باتری بزرگ تر، نمایشگر 120 هرتزی، استاندارد IP64 و نرم افزار جدیدتر محصولی مناسب برای مصرف روزانه طولانی مدت است. M6 با نمایشگر Full HD+ و دوربین 108 مگاپیکسلی برای کاربرانی جذاب تر است که کیفیت تصویر و عکاسی را مهم تر می دانند. در بازار ایران، اگر اختلاف قیمت دو مدل کم باشد، POCO C85 برای استفاده عمومی و شارژدهی و POCO M6 برای عکاسی و وضوح نمایشگر انتخاب های منطقی تری هستند.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت POCO C85 4G و POCO M6 4G
ویژگیPOCO C85 4GPOCO M6 4G
برندشیائومیشیائومی
شبکه ارتباطی2G، 3G، 4G LTE2G، 3G، 4G LTE
تعداد سیم کارت2 سیم کارت نانو به همراه microSD2 سیم کارت نانو یا 1 سیم کارت نانو به همراه microSD
ابعاد171.56 × 79.47 × 7.99 میلی متر168.6 × 76.28 × 8.3 میلی متر
وزن205 گرم205 گرم
جنس بدنهجلو شیشه ای، فریم پلاستیکیجلو شیشه ای، فریم پلاستیکی
استاندارد مقاومتIP64 مقاوم در برابر گرد و غبار و پاشش آبمقاوم در برابر پاشش آب و گرد و غبار
نوع نمایشگرIPS LCD Dot DropIPS LCD DotDisplay
اندازه نمایشگر6.9 اینچ6.79 اینچ
رزولوشن نمایشگر720 × 1600 پیکسل1080 × 2460 پیکسل
تراکم پیکسلیحدود 254 پیکسل در هر اینچحدود 396 پیکسل در هر اینچ
نرخ نوسازی120 هرتز90 هرتز
روشنایی نمایشگر660 نیت معمولی، 810 نیت در حالت HBM450 نیت معمولی، 550 نیت در حالت HBM
نسبت تصویر20:920:9
عمق رنگ8 بیت، 16.7 میلیون رنگ8 بیت
محافظ نمایشگرسطح مقاوم در برابر خط و خشCorning Gorilla Glass
پردازندهMediaTek Helio G81 UltraMediaTek Helio G91 Ultra
فناوری ساخت تراشه12 نانومتر12 نانومتر
پردازنده مرکزی8 هسته ای، 2 هسته Cortex-A75 با فرکانس 2.0 گیگاهرتز و 6 هسته Cortex-A55 با فرکانس 1.8 گیگاهرتز8 هسته ای، 2 هسته Cortex-A75 و 6 هسته Cortex-A55 با فرکانس حداکثر 2.0 گیگاهرتز
پردازنده گرافیکیMali-G52 MC2Mali-G52 MC2
رم6 یا 8 گیگابایت LPDDR4X6 یا 8 گیگابایت LPDDR4X
حافظه داخلی128 یا 256 گیگابایت128 یا 256 گیگابایت
نوع حافظه داخلیeMMC 5.1eMMC 5.1
پشتیبانی از کارت حافظهmicroSD تا 1 ترابایتmicroSD تا 1 ترابایت
دوربین اصلی50 مگاپیکسل، لنز 5P، دیافراگم f/1.8108 مگاپیکسل، لنز 6P، دیافراگم f/1.75
دوربین کمکی پشتلنز کمکیدوربین ماکرو 2 مگاپیکسل، f/2.4
قابلیت های دوربین پشتHDR، حالت شب، پرتره، تایم لپس، Film Cameraحالت 108 مگاپیکسل، زوم درون سنسوری 3 برابر، HDR، حالت شب، پرتره، تایم لپس
فیلم برداری دوربین پشت1080p با سرعت 30 فریم بر ثانیه1080p با سرعت 30 فریم بر ثانیه
دوربین سلفی8 مگاپیکسل، f/2.013 مگاپیکسل، f/2.45
قابلیت های دوربین سلفیHDR، پرتره، حالت شب، Film Camera، Soft-light RingHDR، پرتره، Film Camera، Soft-light Ring
فیلم برداری دوربین سلفی1080p با سرعت 30 فریم بر ثانیه1080p با سرعت 30 فریم بر ثانیه
ظرفیت باتری6000 میلی آمپر ساعت5030 میلی آمپر ساعت
توان شارژ33 وات33 وات
درگاه شارژUSB Type-CUSB Type-C
سیستم عاملAndroid 15Android 14
رابط کاربریXiaomi HyperOS 2Xiaomi HyperOS
حسگر اثر انگشتکناریکناری
تشخیص چهرهدارددارد
شبکه بی سیمWi-Fi دو بانده 2.4 و 5 گیگاهرتزWi-Fi دو بانده 2.4 و 5 گیگاهرتز
بلوتوثBluetooth 5.4Bluetooth 5.4
موقعیت یابیGPS، GLONASS، Galileo، BeiDouGPS، GLONASS، Galileo، BeiDou
NFCدارد، وابسته به منطقهدارد، وابسته به منطقه
رادیو FMدارددارد
جک هدفون3.5 میلی متری3.5 میلی متری
حسگرهاشتاب سنج، قطب نما، نور محیط، مجاورت مجازیشتاب سنج، قطب نما، مجاورت مجازی
رنگ هامشکی، بنفش، سبزمشکی، آبی، نقره ای

محصولات مشابه:

  • Poco C75 4G

  • Redmi 15C

  • Poco M7 Plus

  • Poco M5 4G

  • Redmi 13

  • Poco M6 Pro 4G


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI