مقایسه Redmi Note 14 Pro 5G و Xiaomi POCO M7

محصول:

Redmi Note 14 Pro 5G

Xiaomi POCO M7

مدل:Note 14 Pro 5GPOCO M7
سازنده:

شیائومی (Xiaomi)

شیائومی (Xiaomi)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20252025
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی هوشمند نسل پنجم (5G Smartphone) گوشی هوشمند اندرویدی (Android Smartphone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:83 از 10069 از 100
برنده:Redmi Note 14 Pro 5G
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه Redmi Note 14 Pro 5G با Xiaomi POCO M7؛ کدام گوشی برای خرید مناسب تر است؟


در مقایسه Redmi Note 14 Pro 5G با Xiaomi POCO M7 با دو گوشی از یک برند اما در دو سطح متفاوت روبه رو هستیم. Redmi Note 14 Pro 5G یک گوشی میان رده پیشرفته با نمایشگر AMOLED، دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی، پردازنده قدرتمندتر و اتصال 5G است؛ در مقابل، POCO M7 یک گوشی اقتصادی با تمرکز بر باتری بسیار پرظرفیت، نمایشگر بزرگ و قیمت مناسب محسوب می شود. در این مقاله، نسخه رایج جهانی POCO M7 با شبکه 4G مبنا قرار گرفته است.

تفاوت طراحی و کیفیت ساخت

Redmi Note 14 Pro 5G با وزن حدود 190 گرم و ضخامت 8.4 میلی متر، طراحی جمع و جورتر و سطح محافظت بالاتری دارد. این گوشی به Gorilla Glass Victus 2 در بخش جلویی و گواهی IP68 مجهز شده است؛ بنابراین در برابر گرد و غبار و نفوذ آب، روی کاغذ بسیار مقاوم تر از POCO M7 خواهد بود. POCO M7 با وزن حدود 214 گرم و ضخامت 8.4 میلی متر، گوشی بزرگ تر و سنگین تری است و گواهی IP64 دارد. این استاندارد برای مقاومت در برابر گرد و غبار و پاشش آب مناسب است، اما به معنی ضد آب بودن کامل دستگاه نیست.

مقایسه نمایشگر Redmi Note 14 Pro 5G و POCO M7

برتری نمایشگر Redmi Note 14 Pro 5G کاملا محسوس است. این مدل به پنل 6.67 اینچی CrystalRes AMOLED با وضوح 2712 در 1220 پیکسل، نرخ نوسازی 120Hz، عمق رنگ 12 بیت، پشتیبانی از Dolby Vision و HDR10+ و روشنایی اوج 3000 نیت مجهز شده است. چنین مشخصاتی نمایش رنگ بهتر، کنتراست بالاتر و تجربه مناسب تری برای تماشای فیلم، مطالعه و بازی فراهم می کند.

POCO M7 نمایشگر بزرگ تر 6.9 اینچی از نوع LCD با وضوح Full HD+ و نرخ نوسازی تا 144Hz دارد. نرخ نوسازی بالاتر در اسکرول و برخی بازی ها مزیت محسوب می شود، اما پنل LCD آن از نظر کنتراست، عمق رنگ مشکی و کیفیت نمایش محتوای HDR به AMOLED ردمی نمی رسد. روشنایی معمولی 700 نیت و روشنایی HBM برابر با 850 نیت نیز در مقایسه با نمایشگر ردمی برای استفاده زیر نور شدید خورشید محدودتر است.

مقایسه پردازنده و عملکرد

Redmi Note 14 Pro 5G از تراشه MediaTek Dimensity 7300 Ultra با فناوری ساخت 4 نانومتری، پردازنده مرکزی هشت هسته ای با فرکانس تا 2.5GHz و پردازنده گرافیکی Mali-G615 MC2 استفاده می کند. این ترکیب برای استفاده روزمره سنگین، اجرای همزمان چند برنامه، ویرایش سبک تصویر و اجرای بسیاری از بازی ها در تنظیمات مناسب، عملکرد بهتری ارائه می دهد.

POCO M7 به تراشه Snapdragon 685 4G با فناوری ساخت 6 نانومتری و فرکانس پردازشی تا 2.8GHz مجهز است. این پردازنده برای پیام رسانی، وب گردی، تماشای ویدئو و برنامه های معمولی عملکرد قابل قبولی دارد، اما از نظر توان گرافیکی و قدرت پردازشی در سطح پایین تری قرار می گیرد. برای بازی های سنگین و استفاده طولانی مدت، Redmi Note 14 Pro 5G انتخاب منطقی تری است.

مقایسه حافظه و فضای ذخیره سازی

Redmi Note 14 Pro 5G در نسخه های 8GB رم با 256GB حافظه، 12GB رم با 256GB حافظه و 12GB رم با 512GB حافظه عرضه می شود. حافظه داخلی از نوع UFS 2.2 است و امکان نصب کارت حافظه microSD در آن وجود ندارد. POCO M7 در نسخه های رایج 6GB رم با 128GB حافظه و 8GB رم با 256GB حافظه عرضه می شود و از کارت حافظه microSD تا ظرفیت 2TB پشتیبانی می کند. بنابراین ردمی برای سرعت و فضای ذخیره سازی داخلی بیشتر مناسب است، در حالی که پوکو امکان توسعه ارزان تر حافظه را فراهم می کند.

مقایسه دوربین ها

Redmi Note 14 Pro 5G در بخش دوربین اختلاف قابل توجهی با POCO M7 دارد. دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی این گوشی به لرزشگیر اپتیکال تصویر، لنز 7P و حسگر بزرگ 1/1.4 اینچی مجهز است و دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی و دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی نیز در کنار آن قرار گرفته اند. امکان فیلم برداری 4K با نرخ 24 و 30 فریم بر ثانیه، ثبت جزئیات بیشتر و عملکرد بهتر در نور کم از مزایای مهم این مجموعه است.

POCO M7 یک دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با فوکوس خودکار تشخیص فاز و یک دوربین سلفی 8 مگاپیکسلی دارد. دوربین اصلی این مدل برای عکس های روزمره و ثبت تصاویر در نور مناسب کافی است، اما نبود لرزشگیر اپتیکال، دوربین فوق عریض و قابلیت فیلم برداری 4K باعث می شود در عکاسی و فیلم برداری انعطاف پذیری بسیار کمتری نسبت به ردمی داشته باشد. برای علاقه مندان به عکاسی با موبایل، Redmi Note 14 Pro 5G انتخاب برتر است.

مقایسه باتری و سرعت شارژ

POCO M7 با باتری 7000mAh یکی از نقاط قوت اصلی خود را ارائه می دهد. این ظرفیت برای کاربرانی که شارژدهی طولانی، استفاده زیاد از اینترنت همراه یا تماشای ویدئو در طول روز برایشان مهم است، مزیت مهمی محسوب می شود. شارژ سریع 33W سرعت شارژ قابل قبولی دارد، هرچند شارژر در جعبه محصول قرار ندارد.

Redmi Note 14 Pro 5G به باتری 5110mAh و شارژ سریع 45W مجهز است. ظرفیت باتری آن کمتر از پوکو است، اما نمایشگر AMOLED و تراشه 4 نانومتری می توانند در مصرف انرژی بهینه تر عمل کنند. شارژ 45W نیز زمان انتظار برای شارژ شدن را کاهش می دهد. در مجموع، POCO M7 برای بیشترین دوام باتری و Redmi Note 14 Pro 5G برای تعادل میان شارژدهی و سرعت شارژ گزینه مناسب تری است.

ارتباطات، صدا و امکانات نرم افزاری

Redmi Note 14 Pro 5G از شبکه های 4G و 5G، Wi-Fi 6، بلوتوث 5.4، NFC، بلندگوهای استریو با Dolby Atmos و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر پشتیبانی می کند. POCO M7 به شبکه 4G، Wi-Fi دو بانده، بلوتوث 5.0، بلندگوهای استریو، جک هدفون 3.5 میلی متری و حسگر اثر انگشت جانبی مجهز است، اما NFC ندارد. هر دو گوشی از HyperOS استفاده می کنند و هر دو به درگاه مادون قرمز مجهز شده اند. انتخاب میان این دو مدل از نظر امکانات به اولویت کاربر میان اتصال 5G و NFC در ردمی یا جک هدفون و کارت حافظه در پوکو بستگی دارد.

ارزش خرید در بازار ایران

قیمت نهایی این دو گوشی در بازار ایران به ظرفیت حافظه، رجیستری، واردکننده، گارانتی و نوسان ارز وابسته است؛ به همین دلیل مقایسه صرفا بر اساس قیمت روز، بدون بررسی نسخه و شرایط فروش، نتیجه دقیقی ایجاد نمی کند. Redmi Note 14 Pro 5G معمولا برای خریداری مناسب است که نمایشگر باکیفیت، دوربین بهتر، عملکرد بالاتر، مقاومت بیشتر و اینترنت 5G را در اولویت قرار می دهد. POCO M7 برای کاربری مناسب است که با بودجه محدودتر به باتری بسیار بزرگ، نمایشگر بزرگ، کارت حافظه و استفاده روزمره روان نیاز دارد.

سوالات متداول:

آیا Redmi Note 14 Pro 5G از POCO M7 قوی تر است؟

بله. تراشه Dimensity 7300 Ultra در Redmi Note 14 Pro 5G از Snapdragon 685 در POCO M7 قدرتمندتر است و برای بازی، اجرای برنامه های سنگین و چندوظیفگی عملکرد بهتری ارائه می دهد.

دوربین کدام گوشی کیفیت بهتری دارد؟

Redmi Note 14 Pro 5G با دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی، لرزشگیر اپتیکال، دوربین فوق عریض و فیلم برداری 4K کیفیت و امکانات بیشتری نسبت به دوربین 50 مگاپیکسلی POCO M7 دارد.

باتری POCO M7 بهتر است یا Redmi Note 14 Pro 5G؟

POCO M7 به باتری 7000mAh مجهز است و از نظر ظرفیت و دوام احتمالی برتری دارد. Redmi Note 14 Pro 5G باتری 5110mAh اما شارژ سریع تر 45W دارد.

کدام گوشی برای بازی مناسب تر است؟

Redmi Note 14 Pro 5G به دلیل پردازنده قوی تر، نمایشگر AMOLED با وضوح بالاتر و پشتیبانی از 5G برای بازی مناسب تر است. POCO M7 برای بازی های سبک و استفاده معمولی انتخاب اقتصادی تری محسوب می شود.

آیا POCO M7 ضد آب است؟

POCO M7 گواهی IP64 دارد و در برابر گرد و غبار و پاشش آب مقاوم است، اما نباید آن را در آب غوطه ور کرد. Redmi Note 14 Pro 5G با گواهی IP68 مقاومت بالاتری در شرایط آزمایشگاهی دارد.

برای خرید اقتصادی کدام مدل پیشنهاد می شود؟

اگر اولویت اصلی باتری بسیار بزرگ، نمایشگر بزرگ و قیمت پایین تر است، POCO M7 ارزش خرید مناسبی دارد. اگر بودجه بیشتری در اختیار است و کیفیت دوربین، نمایشگر، عملکرد و امکانات ارتباطی اهمیت دارد، Redmi Note 14 Pro 5G انتخاب کامل تری است.

جمع بندی نهایی

Redmi Note 14 Pro 5G در بیشتر بخش های مهم مانند کیفیت نمایشگر، قدرت پردازنده، دوربین، مقاومت بدنه، سرعت شارژ و امکانات ارتباطی برنده این مقایسه است. POCO M7 در ظرفیت باتری، پشتیبانی از کارت حافظه، وجود جک هدفون و قیمت اقتصادی تر مزیت دارد. در نتیجه، Redmi Note 14 Pro 5G انتخاب مناسب تر برای خریدار آگاه و کاربر حرفه ای است و Xiaomi POCO M7 برای استفاده روزمره، شارژدهی طولانی و خرید اقتصادی گزینه قابل دفاعی محسوب می شود. منبع مشخصات: صفحه رسمی Redmi Note 14 Pro 5G و صفحه رسمی POCO M7.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Redmi Note 14 Pro 5G و Xiaomi POCO M7
ویژگیردمی نوت 14 پرو 5Gشیائومی پوکو M7
شبکهGSM، HSPA، LTE، 5G؛ دو سیم کارتGSM، HSPA، LTE؛ دو سیم کارت
تاریخ معرفی2025، 10 ژانویه2025، 13 اوت
ابعاد162.33 × 74.42 × 8.4 میلی متر169.48 × 80.45 × 8.4 میلی متر
وزن190 گرم214 گرم
ساختار بدنهنمایشگر شیشه ای با Gorilla Glass Victus 2، قاب پلاستیکی، پشت پلاستیکی یا چرم مصنوعیاطلاعات نوع شیشه و جنس قاب اعلام نشده
مقاومت در برابر آب و گردوغبارIP68؛ مقاومت در برابر غوطه وری تا عمق 1.5 متر به مدت 30 دقیقهIP64؛ مقاوم در برابر پاشش آب و گردوغبار
نمایشگرAMOLED خمیده 6.67 اینچی، 68 میلیارد رنگ، نرخ نوسازی 120Hz، HDR10+، Dolby Vision، روشنایی 3000 نیتIPS LCD با اندازه 6.9 اینچ، نرخ نوسازی 144Hz، روشنایی 700 نیت معمولی و 850 نیت در حالت HBM
رزولوشن نمایشگر1220 × 2712 پیکسل، نسبت 20:9، تراکم حدود 446 پیکسل در اینچ1080 × 2340 پیکسل، نسبت 19.5:9، تراکم حدود 374 پیکسل در اینچ
محافظ نمایشگرCorning Gorilla Glass Victus 2سطح مقاومت Mohs 6
پردازندهMediaTek Dimensity 7300-Ultra، لیتوگرافی 4 نانومتری، هشت هسته ای تا 2.5GHzQualcomm Snapdragon 685 4G، لیتوگرافی 6 نانومتری، هشت هسته ای تا 2.8GHz
پردازنده گرافیکیMali-G615 MC2Adreno 610
سیستم عاملAndroid 14، رابط HyperOSAndroid 15، رابط HyperOS 2
حافظه داخلی و رم256GB با 8GB رم، 256GB با 12GB رم، 512GB با 12GB رم128GB با 6GB یا 8GB رم، 256GB با 8GB رم
نوع حافظهUFS 2.2، LPDDR4XUFS 2.2، LPDDR4X
درگاه کارت حافظهنداردmicroSDXC تا 2TB از طریق درگاه مشترک سیم کارت
دوربین اصلی200MP، دیافراگم f/1.65، حسگر 1/1.4 اینچی، فوکوس خودکار چندجهته، OIS50MP، دیافراگم f/1.8، فوکوس خودکار PDAF، دوربین کمکی
دوربین فوق عریض8MP، دیافراگم f/2.2، زاویه دید 120 درجهندارد
دوربین ماکرو2MP، دیافراگم f/2.4ندارد
قابلیت های دوربین اصلیفلاش LED، HDR، پانوراما، حالت شب، پرتره، فیلم برداری سینمایی، فیلم برداری دوگانه، لرزش گیرفلاش LED، HDR، حالت شب، پرتره، تایم لپس
فیلم برداری دوربین اصلی4K با نرخ 24 و 30 فریم بر ثانیه؛ 1080p با نرخ 30، 60 و 120 فریم بر ثانیه؛ لرزش گیر الکترونیکی و اپتیکال1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه
دوربین سلفی20MP، دیافراگم f/2.2، زاویه عریض8MP، دیافراگم f/2.0، زاویه عریض
فیلم برداری دوربین سلفی1080p با نرخ 30 و 60 فریم بر ثانیه1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه
باتری5110mAh7000mAh، نوع Si/C لیتیوم یونی
شارژ سیمی45W با پشتیبانی از PD33W
شارژ معکوساعلام نشده18W سیمی
اسپیکردوگانه استریو با Dolby Atmosتک اسپیکر با Dolby Atmos و Hi-Res Audio
جک 3.5 میلی مترینداردندارد
Wi-FiWi-Fi 6، Wi-Fi 5، Wi-Fi 4، دو بانده، Wi-Fi DirectWi-Fi 5، Wi-Fi 4، دو بانده
بلوتوثBluetooth 5.4Bluetooth 5.0
موقعیت یابیGPS، Galileo، GLONASS، BeiDou، QZSSGPS، GLONASS، Galileo، BeiDou
NFCدارد، وابسته به بازار و منطقهدارد، وابسته به بازار و منطقه
درگاه ارتباطیUSB Type-C 2.0، OTGUSB Type-C 2.0
فرستنده مادون قرمزدارددارد
حسگرهااثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما، مجاورتاثر انگشت کناری، شتاب سنج، قطب نما، مجاورت مجازی
رنگ هابنفش Lavender، سبز Coral، مشکی Midnightنقره ای Chrome، آبی Aqua، مشکی Carbon

محصولات مشابه:

  • Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G

  • Xiaomi Redmi Note 13 Pro

  • Xiaomi Poco X7 Pro

  • Xiaomi Poco M7 Pro

  • Xiaomi Poco X6

  • Xiaomi Redmi Note 12


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI