مقایسه POCO X7 Pro و Xiaomi 13T Pro

محصول:

POCO X7 Pro

Xiaomi 13T Pro

مدل:X7 Pro13T Pro
سازنده:

شیائومی (Xiaomi)

شیائومی (Xiaomi)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20252023
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی اندرویدی (Android Phone) گوشی هوشمند اندرویدی (Android Smartphone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:87 از 10084 از 100
برنده:POCO X7 Pro
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه پوکو X7 پرو و شیائومی 13T پرو؛ کدام گوشی ارزش خرید بیشتری دارد؟


پوکو X7 پرو و شیائومی 13T پرو هر دو از گوشی های قدرتمند شیائومی برای اجرای بازی، استفاده روزمره و عکاسی هستند، اما با رویکرد متفاوتی طراحی شده اند. پوکو X7 پرو محصول جدیدتر و اقتصادی تر است و تمرکز اصلی آن روی قدرت پردازشی، شارژدهی و اجرای بازی قرار دارد. در مقابل، شیائومی 13T پرو یک مدل رده بالاتر با دوربین های Leica، بدنه مقاوم تر و شارژ سریع تر است. در این مقایسه، نسخه های رایج بازار ایران از هر دو گوشی مبنا قرار گرفته اند.

طراحی و کیفیت ساخت

پوکو X7 پرو با طراحی اسپرت، وزن حدود 195 گرم و بدنه ای با فریم پلاستیکی عرضه می شود. این گوشی در برابر آب و گردوغبار گواهی IP68 دارد و برای استفاده روزمره مقاومت مناسبی ارائه می دهد. شیائومی 13T پرو طراحی رسمی تر و پریمیوم تری دارد و با شیشه یا چرم گیاهی در برخی نسخه ها عرضه شده است. این مدل نیز گواهی IP68 دارد، اما کیفیت متریال و حس در دست گرفتن آن معمولا بالاتر از پوکو X7 پرو ارزیابی می شود. پوکو برای کاربرانی که ظاهر جوان پسند و وزن کمتر اهمیت دارد مناسب تر است، در حالی که 13T پرو حس یک گوشی پرچمدار را منتقل می کند.

مقایسه نمایشگر

هر دو گوشی به نمایشگر 6.67 اینچی AMOLED با وضوح 1.5K مجهز هستند و کیفیت تصویر بسیار خوبی دارند. پوکو X7 پرو نرخ نوسازی 120 هرتز، روشنایی بسیار بالا و پشتیبانی از نمایش رنگی 12 بیتی دارد. شیائومی 13T پرو از نرخ نوسازی 144 هرتز، روشنایی حداکثری حدود 2600 نیت و فناوری های پیشرفته برای کنترل نور و دقت رنگ بهره می برد. نرخ نوسازی 144 هرتز در استفاده روزمره تفاوت بزرگی با 120 هرتز ایجاد نمی کند، اما نمایشگر 13T پرو از نظر تنظیم رنگ و تجربه تماشای محتوای حرفه ای انتخاب کامل تری است. پوکو X7 پرو نیز به دلیل روشنایی بالاتر و محافظت مناسب، برای استفاده در فضای باز عملکرد بسیار خوبی دارد.

قدرت پردازشی و عملکرد gaming

پوکو X7 پرو از تراشه MediaTek Dimensity 8400 Ultra استفاده می کند؛ تراشه ای جدید با هسته های قدرتمند و تمرکز ویژه بر عملکرد چند هسته ای و مصرف انرژی. این گوشی در اجرای بازی های سنگین مانند Genshin Impact، Call of Duty Mobile و PUBG Mobile عملکردی سریع و پایدار دارد و معمولا در این بخش از بسیاری از گوشی های هم قیمت بهتر عمل می کند. شیائومی 13T پرو به تراشه پرچمدار Dimensity 9200+ مجهز شده است. این تراشه از نظر توان پردازشی خام و قدرت گرافیکی همچنان بسیار قدرتمند است و در برخی بازی ها و پردازش های سنگین، به ویژه در استفاده طولانی، برتری خود را نشان می دهد. با این حال، معماری جدیدتر Dimensity 8400 Ultra باعث شده پوکو X7 پرو از نظر بازده انرژی و ارزش خرید برای گیمرها بسیار رقابتی باشد. هر دو گوشی از حافظه سریع LPDDR5X و فضای ذخیره سازی پرسرعت استفاده می کنند، اما نسخه های 13T پرو با حافظه UFS 4.0 عرضه می شوند و در انتقال فایل و بارگذاری برنامه ها مزیت دارند.

مقایسه دوربین ها

بزرگ ترین برتری شیائومی 13T پرو در بخش دوربین دیده می شود. این گوشی به دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با حسگر بزرگ، لرزشگیر اپتیکال و تنظیم Leica مجهز است و در کنار آن دوربین تله فوتو 50 مگاپیکسلی با بزرگنمایی اپتیکال 2 برابر و دوربین فوق عریض 12 مگاپیکسلی دارد. تصاویر ثبت شده با 13T پرو، به ویژه در نور کم، پرتره و سوژه های دور، جزئیات و دامنه دینامیکی بهتری ارائه می کنند. پروفایل های رنگی Leica نیز امکان انتخاب بین ظاهر طبیعی و کنتراست بیشتر را فراهم می سازند.

پوکو X7 پرو دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با لرزشگیر اپتیکال و دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی دارد. دوربین اصلی در نور روز عکس های باکیفیتی ثبت می کند، اما نبود دوربین تله فوتو و کیفیت پایین تر دوربین فوق عریض باعث می شود در عکاسی حرفه ای به پای 13T پرو نرسد. دوربین سلفی 20 مگاپیکسلی پوکو برای تماس تصویری و شبکه های اجتماعی مناسب است، در حالی که دوربین سلفی 20 مگاپیکسلی 13T پرو نیز کیفیتی قابل قبول دارد. برای خرید با اولویت عکاسی، شیائومی 13T پرو انتخاب برتر است.

باتری و سرعت شارژ

پوکو X7 پرو به باتری 6000 میلی آمپرساعتی و شارژ سریع 90 واتی مجهز شده است. ظرفیت بیشتر باتری باعث می شود این گوشی برای بازی، تماشای ویدئو و استفاده سنگین شارژدهی طولانی تری داشته باشد. شیائومی 13T پرو باتری 5000 میلی آمپرساعتی دارد، اما با شارژ سریع 120 واتی در مدت کوتاهی شارژ می شود. در استفاده معمول، پوکو X7 پرو معمولا دوام بیشتری ارائه می دهد و 13T پرو در سرعت شارژ برتری دارد. آداپتور شارژ در برخی بسته بندی ها و بازارها ممکن است متفاوت باشد، بنابراین بررسی محتویات جعبه هنگام خرید اهمیت دارد.

نرم افزار و امکانات ارتباطی

پوکو X7 پرو با نسخه جدیدتر اندروید و رابط کاربری HyperOS عرضه شده و به دلیل عرضه جدیدتر، از چرخه پشتیبانی نرم افزاری طولانی تری برخوردار است. شیائومی 13T پرو با اندروید قدیمی تر وارد بازار شد، اما همچنان سخت افزار قدرتمند و تجربه نرم افزاری روانی دارد. هر دو گوشی از شبکه 5G، NFC در نسخه های مربوط، بلندگوهای استریو و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر پشتیبانی می کنند. پوکو X7 پرو برای کاربرانی که دریافت به روزرسانی های جدید و عمر نرم افزاری بیشتر را مهم می دانند، انتخاب آینده نگرانه تری است.

مقایسه قیمت و ارزش خرید در ایران

قیمت این دو گوشی در بازار ایران به ظرفیت حافظه، رجیستری، گارانتی و نوسان ارز وابسته است. پوکو X7 پرو معمولا با قیمت پایین تر از شیائومی 13T پرو عرضه می شود و از نظر قدرت پردازشی، نمایشگر، باتری و اجرای بازی ارزش خرید بالایی دارد. شیائومی 13T پرو در صورت اختلاف قیمت منطقی، به دلیل دوربین بهتر، بدنه پریمیوم تر، شارژ 120 واتی و پردازنده پرچمدار همچنان گزینه کامل تری است. در خرید نسخه های کارکرده یا موجودی قدیمی، سلامت باتری و وضعیت نمایشگر 13T پرو باید با دقت بررسی شود.

برتری هر گوشی برای گروه های مختلف کاربران

پوکو X7 پرو برای گیمرها، کاربران پرمصرف، افرادی که باتری بزرگ و قیمت مناسب می خواهند و خریدارانی که به پشتیبانی نرم افزاری جدیدتر اهمیت می دهند گزینه مناسب تری است. شیائومی 13T پرو برای عکاسان موبایلی، تولیدکنندگان محتوا، کاربران علاقه مند به طراحی پریمیوم و افرادی که به دوربین تله فوتو و شارژ بسیار سریع نیاز دارند انتخاب بهتری محسوب می شود. از نظر نمایشگر و سرعت کلی، هر دو گوشی عملکرد قدرتمندی دارند و تفاوت اصلی در اولویت های کاربر شکل می گیرد.

سوالات متداول:

پوکو X7 پرو برای بازی بهتر است یا شیائومی 13T پرو؟

هر دو گوشی برای بازی های سنگین مناسب هستند. پوکو X7 پرو به دلیل تراشه جدید، باتری 6000 میلی آمپرساعتی و قیمت پایین تر ارزش خرید بیشتری برای گیمرها دارد، اما شیائومی 13T پرو از نظر توان خام پردازنده و کیفیت حافظه در سطح پرچمدار قرار می گیرد.

دوربین شیائومی 13T پرو چقدر بهتر از پوکو X7 پرو است؟

شیائومی 13T پرو برتری محسوسی دارد. دوربین تله فوتو، حسگر اصلی بزرگ تر و تنظیم Leica باعث می شوند عکس های آن در شب، پرتره و بزرگنمایی کیفیت بالاتری داشته باشند.

باتری پوکو X7 پرو دوام بیشتری دارد؟

بله، پوکو X7 پرو به باتری 6000 میلی آمپرساعتی مجهز است و معمولا با یک بار شارژ مدت بیشتری دوام می آورد. شیائومی 13T پرو با شارژ 120 واتی سریع تر شارژ می شود.

آیا هر دو گوشی در برابر آب مقاوم هستند؟

بله، هر دو مدل گواهی IP68 دارند، اما این گواهی به معنی ضدآب بودن مطلق نیست و مقاومت دستگاه در طول زمان یا پس از تعمیر می تواند کاهش پیدا کند.

برای خرید در ایران کدام مدل انتخاب منطقی تری است؟

اگر قیمت، بازی و شارژدهی اولویت اصلی باشد، پوکو X7 پرو انتخاب منطقی تری است. اگر دوربین، کیفیت ساخت و امکانات پرچمدار اهمیت بیشتری داشته باشد و اختلاف قیمت قابل قبول باشد، شیائومی 13T پرو گزینه کامل تری خواهد بود.

جمع بندی نهایی

پوکو X7 پرو و شیائومی 13T پرو هر دو گوشی های قدرتمندی هستند، اما برنده مطلقی وجود ندارد. پوکو X7 پرو با تراشه جدیدتر، باتری بزرگ تر، نمایشگر روشن و قیمت رقابتی، انتخاب مناسب تری برای بیشترین کاربران و به ویژه گیمرها است. شیائومی 13T پرو با دوربین Leica، لنز تله فوتو، کیفیت ساخت بالاتر و شارژ 120 واتی برای کاربرانی مناسب است که تجربه عکاسی و امکانات رده بالا را در اولویت قرار می دهند. مشخصات رسمی پوکو X7 پرو در صفحه مشخصات شیائومی و اطلاعات رسمی شیائومی 13T پرو در صفحه مشخصات 13T پرو قابل بررسی است.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت POCO X7 Pro و Xiaomi 13T Pro
ویژگیPOCO X7 ProXiaomi 13T Pro
تاریخ معرفی2025-01-092023-09-26
شبکهGSM / HSPA / LTE / 5GGSM / HSPA / LTE / 5G
تعداد سیم کارت2 سیم کارت Nano-SIM2 سیم کارت Nano-SIM یا Nano-SIM + eSIM
ابعاد160.75 x 75.24 x 8.29 میلی متر؛ نسخه PU با ضخامت 8.43 میلی متر162.2 x 75.7 x 8.49 میلی متر؛ نسخه PU با ضخامت 8.62 میلی متر
وزن195 گرم؛ نسخه PU برابر با 198 گرم200 گرم؛ نسخه شیشه ای برابر با 206 گرم
جنس بدنهGorilla Glass 7i در جلو، قاب پشتی پلاستیکی یا PUGorilla Glass 5 در جلو، قاب پشتی شیشه ای یا PU، فریم پلاستیکی
مقاومت در برابر آب و گرد و غبارIP68IP68
نمایشگرAMOLED تخت CrystalResAMOLED تخت
اندازه نمایشگر6.67 اینچ6.67 اینچ
رزولوشن نمایشگر1220 x 2712 پیکسل، نسبت 20:9، تراکم 446 پیکسل در اینچ1220 x 2712 پیکسل، نسبت 20:9، تراکم 446 پیکسل در اینچ
نرخ نوسازی120Hz144Hz
نرخ نمونه برداری لمسی480Hz؛ تا 2560Hz در حالت Game Turboتا 480Hz
روشنایی700 nits معمولی، 1400 nits HBM، 3200 nits بیشینه1200 nits HBM، 2600 nits بیشینه
عمق رنگ12-bit، پشتیبانی از 68 میلیارد رنگ12-bit، پشتیبانی از 68 میلیارد رنگ
استانداردهای تصویرDolby Vision، HDR10+، HDR10Dolby Vision، HDR10+، HDR10
محافظ نمایشگرCorning Gorilla Glass 7iCorning Gorilla Glass 5
قابلیت های نمایشگرDCI-P3، PWM با فرکانس 1920Hz، تنظیم روشنایی 16000 سطحی، AdaptiveSync، حالت مطالعه و نور خورشیدDCI-P3، PWM با فرکانس 2880Hz، تنظیم روشنایی 16000 سطحی، AdaptiveSync، TrueColor، حالت مطالعه و نور خورشید
سیستم عامل زمان عرضهAndroid 15، HyperOS 2Android 13، MIUI 14
تراشهMediaTek Dimensity 8400-Ultra، لیتوگرافی 4 نانومترMediaTek Dimensity 9200+، لیتوگرافی 4 نانومتر
پردازنده مرکزی8 هسته ای تا 3.25GHz1 هسته Cortex-X3 تا 3.35GHz، 3 هسته Cortex-A715 تا 3.0GHz، 4 هسته Cortex-A510 تا 2.0GHz
پردازنده گرافیکیArm Mali-G720Arm Immortalis-G715 MC11
حافظه رم8GB یا 12GB، LPDDR5X12GB یا 16GB، LPDDR5X
حافظه داخلی256GB یا 512GB، UFS 4.0256GB، 512GB یا 1TB، UFS 4.0
درگاه کارت حافظهنداردندارد
دوربین اصلی50MP، دیافراگم f/1.5، حسگر 1/1.95 اینچ، PDAF، OIS50MP، دیافراگم f/1.9، حسگر 1/1.28 اینچ، PDAF، OIS
دوربین تله فوتوندارد50MP، دیافراگم f/1.9، زوم اپتیکال 2x، PDAF
دوربین فوق عریض8MP، دیافراگم f/2.2، میدان دید 120 درجه12MP، دیافراگم f/2.2، میدان دید 120 درجه
برند و قابلیت دوربینفیلم برداری حرفه ای، حالت Pro، Night، Portrait، HDR و Dual Videoلنز Leica، حالت های Leica Authentic و Leica Vibrant، فیلترهای Leica و Master-lens
فیلم برداری دوربین اصلی4K با سرعت 24/30/60fps؛ 1080p با سرعت 30/60fps؛ حرکت آهسته تا 960fps8K با سرعت 24fps؛ 4K با سرعت 24/30/60fps؛ 1080p با سرعت 30/60/120/240fps؛ حرکت آهسته تا 960fps
دوربین سلفی20MP، دیافراگم f/2.220MP، دیافراگم f/2.2
فیلم برداری دوربین سلفی1080p با سرعت 30fps1080p با سرعت 30fps، HDR10+
باتری6000mAh5000mAh
شارژ سیمی90W HyperCharge، شارژ کامل حدود 42 دقیقه120W HyperCharge، شارژ کامل حدود 19 دقیقه
شارژ معکوسسیمیپشتیبانی نشده
سیستم خنک کنندهاتاقک بخار بزرگLiquidCool با اتاقک بخار فولادی 5000 میلی متر مربع و لایه های گرافیتی
بلندگودوگانه استریو، Dolby Atmosدوگانه استریو، Dolby Atmos
جک 3.5 میلی مترینداردندارد
Wi-FiWi-Fi 6، دو باندهWi-Fi 7، Wi-Fi 6E و Wi-Fi 6، سه بانده
BluetoothBluetooth 6.0Bluetooth 5.4
درگاه USBUSB Type-C 2.0، OTGUSB Type-C 2.0، OTG
NFCدارد، وابسته به بازاردارد
موقعیت یابیGPS دو بانده، Galileo، GLONASS، BeiDou، NavICGPS دو بانده، Galileo، GLONASS، BeiDou، NavIC
فرستنده مادون قرمزدارددارد
حسگر اثر انگشتزیر نمایشگر، اپتیکالزیر نمایشگر، اپتیکال
حسگرهاشتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت، قطب نما، سنجش نور و Flickerشتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت، قطب نما، سنجش نور، Flicker و رنگ
موتور لرزشخطی محور Xخطی محور X
رنگ هامشکی، سبز، زردمشکی، سبز چمنی، آبی آلپاین

محصولات مشابه:

  • Poco X6 Pro

  • Poco F5

  • Xiaomi 13T Pro

  • Xiaomi 13 Pro

  • Xiaomi 12T Pro

  • Poco F5 Pro


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI