مقایسه KMC K7 SUV و Changan CS55 Pro SUV

محصول:

KMC K7

Changan CS55 Pro

مدل:K7CS55 Pro
سازنده:

کیم سی (Kmc)

چانگان (Changan)

کشور:تایوان (Taiwan)چین (China)
سال:20212017
گروه:

خودرو (Car)

خودرو (Car)

زیرگروه: خودرو شاسی بلند (SUV) خودرو شاسی بلند (SUV)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:65 از 10081 از 100
برنده:Changan CS55 Pro SUV
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه KMC K7 با چانگان CS55 پرو؛ کدام کراس اوور برای خرید در ایران انتخاب بهتری است؟


در بازار کراس اوورهای چینی ایران، KMC K7 و چانگان CS55 پرو دو گزینه قابل توجه برای خریدارانی هستند که فضای کابین، امکانات رفاهی و عملکرد مناسب را همزمان می خواهند. KMC K7 با ابعاد بزرگ تر و تجهیزات رفاهی متنوع، بیشتر یک کراس اوور خانوادگی جادار محسوب می شود؛ در مقابل، چانگان CS55 پرو که در بازار ایران با عنوان CS55 پلاس نسل دوم و در نسخه مونتاژی با کد 441P نیز شناخته می شود، خودرویی جدیدتر، سبک تر و چابک تر است. در این مقاله، نسخه رایج عرضه شده در ایران از هر دو خودرو مبنا قرار گرفته است.

مقایسه طراحی و ابعاد KMC K7 و چانگان CS55 پرو

KMC K7 از نظر ابعاد، خودروی بزرگ تری است. این کراس اوور حدود 4776 میلی متر طول، 1900 میلی متر عرض، 1760 میلی متر ارتفاع و 2750 میلی متر فاصله محوری دارد. ابعاد بزرگ تر، ظاهر قدرتمندتر و فضای مناسب تری برای سرنشینان ردیف عقب ایجاد کرده است. طراحی K7 با جلوپنجره بزرگ، چراغ های LED، رینگ های 18 اینچی و سقف پانوراما، همچنان ظاهر لوکس و رسمی خود را حفظ می کند.

چانگان CS55 پرو با طول حدود 4515 میلی متر، عرض 1865 میلی متر، ارتفاع 1680 میلی متر و فاصله محوری 2656 میلی متر، در دسته کراس اوورهای کامپکت قرار می گیرد. طراحی آن مدرن تر و اسپرت تر است و چراغ های باریک، فرم پویای بدنه و داشبورد دو نمایشگره، حس یک محصول جدیدتر را منتقل می کنند. ابعاد جمع و جورتر چانگان در پارک کردن و استفاده شهری مزیت محسوب می شود، اما K7 در جاداری کابین و ابهت ظاهری برتری دارد.

مقایسه موتور و عملکرد فنی

KMC K7 به موتور 1.5 لیتری توربوشارژ با تزریق مستقیم سوخت مجهز است. این پیشرانه در نسخه رایج بازار ایران حدود 171 اسب بخار قدرت و 251 نیوتن متر گشتاور تولید می کند و نیروی آن از طریق گیربکس 6 سرعته دوکلاچه به چرخ های جلو منتقل می شود. وزن حدود 1735 کیلوگرمی K7 باعث می شود شتاب گیری آن در مقایسه با قدرت موتور چندان اسپرت نباشد، اما برای رانندگی خانوادگی و جاده ای عملکرد قابل قبولی ارائه می دهد.

چانگان CS55 پرو از موتور 1.5 لیتری توربوشارژ Blue Whale با قدرت حدود 180 اسب بخار و گشتاور 286 نیوتن متر استفاده می کند. گیربکس 7 سرعته دوکلاچه تر و وزن حدود 1460 کیلوگرم، ترکیب مناسب تری برای شتاب گیری ایجاد کرده اند. شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت این خودرو در شرایط استاندارد حدود 8.2 ثانیه اعلام شده است. بنابراین از نظر کشش، واکنش موتور و چابکی، چانگان CS55 پرو برنده بخش فنی است.

مصرف سوخت و هزینه استفاده

مصرف سوخت ترکیبی KMC K7 حدود 8.5 تا 8.6 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام می شود. وزن بالاتر، بدنه بزرگ تر و گیربکس 6 سرعته دوکلاچه از عوامل اصلی مصرف بیشتر آن هستند. موتور توربوشارژ و سیستم تزریق مستقیم، استفاده از بنزین با کیفیت و سرویس منظم را مهم می کنند.

چانگان CS55 پرو با مصرف ترکیبی حدود 6.6 لیتر در هر 100 کیلومتر، اقتصادی تر است. وزن کمتر و هماهنگی بهتر موتور با گیربکس 7 سرعته، به کاهش مصرف کمک می کند. البته در ترافیک سنگین، رانندگی پرفشار و استفاده از بنزین نامناسب، مصرف واقعی هر دو خودرو می تواند بیشتر از ارقام کارخانه باشد.

فضای کابین و صندوق عقب

کابین KMC K7 برای خانواده هایی که فضای بیشتر می خواهند، انتخاب مناسب تری است. فاصله محوری بیشتر و عرض بالاتر باعث شده فضای ردیف عقب برای سه سرنشین قابل قبول باشد. صندوق عقب نیز در حالت عادی فضای مناسبی دارد و با خواباندن صندلی های ردیف دوم، ظرفیت حمل بار به شکل محسوسی افزایش پیدا می کند.

چانگان CS55 پرو با وجود ابعاد کوچک تر، طراحی داخلی مدرن و ارگونومیک تری دارد. نمایشگر مرکزی 12.3 اینچی، صفحه کیلومتر دیجیتال، طراحی ساده تر داشبورد و کیفیت مناسب متریال، فضای کابین را امروزی نشان می دهند. حجم صندوق عقب در حالت عادی حدود 475 لیتر است و برای استفاده روزمره و سفرهای خانوادگی کافی به نظر می رسد، اما K7 برای حمل بار حجیم فضای بیشتری در اختیار می گذارد.

مقایسه امکانات رفاهی

KMC K7 از نظر امکانات رفاهی، محصولی کامل و پرآپشن است. سقف پانوراما، صندلی های چرمی، تنظیم برقی صندلی های جلو، حافظه و ماساژور صندلی راننده، گرمکن و سردکن صندلی های جلو، درب صندوق برقی، باز شدن صندوق با حسگر پا، تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه، نمایشگر 12.3 اینچی، سیستم صوتی Infinity با 10 بلندگو، دوربین 360 درجه و کروز کنترل از مهم ترین تجهیزات آن هستند.

چانگان CS55 پرو نیز امکانات قابل توجهی دارد و در برخی بخش ها فناوری جدیدتری ارائه می کند. نمایشگر 12.3 اینچی، صفحه کیلومتر دیجیتال 10.25 اینچی، سیستم صوتی Pioneer، سقف پانوراما، دوربین 360 درجه، تهویه اتوماتیک با دریچه عقب، ورود و استارت بدون کلید، حالت های رانندگی مختلف و ترمز پارک برقی در فهرست تجهیزات آن دیده می شوند. در بعضی نسخه ها، سطح امکانات رفاهی ممکن است با توجه به وارداتی یا مونتاژی بودن خودرو تفاوت داشته باشد.

ایمنی و سامانه های کمک راننده

KMC K7 به 4 کیسه هوا، سیستم کنترل پایداری، کنترل کشش، کنترل حرکت در سربالایی و سرازیری، ترمز ضدقفل، توزیع نیروی ترمز، اتوهلد، پایش فشار باد تایرها، سنسور پارک جلو و عقب و دوربین 360 درجه مجهز است. این مجموعه برای استفاده معمولی مناسب است، اما در نسخه رایج K7 تعداد و گستره سامانه های کمک راننده فعال آن به اندازه چانگان CS55 پرو نیست.

چانگان CS55 پرو از نظر ایمنی فعال برتری محسوسی دارد. 6 کیسه هوا، کروز کنترل هوشمند، هشدار برخورد از جلو، ترمز اضطراری خودکار، هشدار خروج از خط، حفظ خودرو بین خطوط، پایش نقاط کور، هشدار ترافیک عقب، تشخیص تابلوهای رانندگی، کمک حرکت در ترافیک و پایش وضعیت راننده از تجهیزات مهم این خودرو هستند. وجود این سامانه ها، CS55 پرو را برای رانندگی بزرگراهی و سفرهای طولانی گزینه ای پیشرفته تر می کند؛ با این حال عملکرد واقعی رادارها به تیپ و تجهیزات نسخه عرضه شده بستگی دارد.

سواری، هندلینگ و تجربه رانندگی

KMC K7 به دلیل فاصله محوری بیشتر، وزن بالاتر و سیستم تعلیق عقب چندمستقله، سواری آرام و پایدارتری در مسیرهای بین شهری ارائه می دهد. ابعاد بزرگ خودرو در بزرگراه حس اطمینان بیشتری ایجاد می کند، اما در خیابان های شلوغ و فضاهای پارک محدود، چابکی چانگان را ندارد. تأخیر جزئی گیربکس دوکلاچه در شروع حرکت و حساسیت موتور توربو به کیفیت سوخت نیز از نکاتی است که باید در رانندگی با K7 در نظر گرفت.

چانگان CS55 پرو به دلیل وزن کمتر و گشتاور بیشتر، واکنش سریع تری دارد و در مسیرهای شهری و جاده های پرپیچ و خم چابک تر احساس می شود. فرمان و ترمزها عملکرد مناسبی دارند و گیربکس دوکلاچه تر در استفاده معمولی تعویض دنده های روانی ارائه می کند. رینگ های 19 اینچی ظاهر خودرو را جذاب تر کرده اند، اما در مسیرهای ناهموار ممکن است خشکی بیشتری نسبت به رینگ های 18 اینچی K7 ایجاد کنند.

هزینه نگهداری، خدمات و بازار خرید و فروش

KMC K7 به دلیل سابقه حضور بیشتر در بازار، شبکه خدمات و شناخت تعمیرکاران گسترده تری دارد. قطعات مصرفی و قطعات بدنه آن در مقایسه با خودروهای تازه وارد راحت تر پیدا می شوند، هرچند قیمت برخی قطعات توربو، گیربکس دوکلاچه و تجهیزات برقی می تواند بالا باشد. بازار دست دوم K7 نیز به دلیل عرضه چندساله، قابل ارزیابی تر است.

چانگان CS55 پرو از نظر برند و فناوری، جذابیت بالایی دارد و پشتیبانی سایپا می تواند خیال خریدار را تا حدی راحت کند. با این حال هزینه قطعات تخصصی موتور توربو، گیربکس دوکلاچه و رادارهای ایمنی ممکن است قابل توجه باشد. برای خرید نمونه کارکرده، بررسی سابقه سرویس گیربکس، سلامت سیستم های کمک راننده، عملکرد توربو و کیفیت رنگ بدنه اهمیت زیادی دارد. قیمت هر دو خودرو به مدل، میزان کارکرد، وضعیت بدنه، تیپ، شرایط بازار و عرضه قطعات وابسته است و به همین دلیل مقایسه قیمت باید در زمان خرید انجام شود.

مزایا و معایب KMC K7

مزیت های اصلی KMC K7 شامل کابین جادار، صندوق بزرگ، سواری راحت، امکانات رفاهی فراوان، سیستم تعلیق عقب مستقل و دسترسی بهتر به خدمات و قطعات است. در مقابل، وزن زیاد نسبت به حجم موتور، مصرف سوخت بالاتر، شتاب متوسط، حساسیت موتور توربو به سوخت و هزینه احتمالی تعمیر گیربکس دوکلاچه از نقاط ضعف آن به شمار می روند.

مزایا و معایب چانگان CS55 پرو

چانگان CS55 پرو از موتور قوی تر، شتاب بهتر، مصرف سوخت پایین تر، طراحی مدرن، گیربکس 7 سرعته دوکلاچه تر و تجهیزات ایمنی فعال کامل تر بهره می برد. ابعاد کوچک تر نیز استفاده شهری را آسان تر می کند. در مقابل، فضای کابین و صندوق آن از K7 محدودتر است، رینگ های 19 اینچی ممکن است هزینه لاستیک و آسیب پذیری بیشتری داشته باشند و پیچیدگی سامانه های الکترونیکی و راداری می تواند هزینه نگهداری را افزایش دهد.

سوالات متداول:

KMC K7 بزرگ تر است یا چانگان CS55 پرو؟

KMC K7 از نظر طول، عرض، ارتفاع و فاصله محوری بزرگ تر است و فضای کابین و صندوق بیشتری ارائه می دهد.

کدام خودرو شتاب بهتری دارد؟

چانگان CS55 پرو به دلیل قدرت و گشتاور بیشتر و وزن کمتر، شتاب بهتری دارد و صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت آن حدود 8.2 ثانیه است.

مصرف سوخت کدام خودرو کمتر است؟

چانگان CS55 پرو با مصرف ترکیبی حدود 6.6 لیتر در هر 100 کیلومتر، کم مصرف تر از KMC K7 با مصرف حدود 8.5 تا 8.6 لیتر است.

کدام خودرو برای خانواده مناسب تر است؟

برای خانواده هایی که فضای ردیف عقب و صندوق بزرگ اولویت دارد، KMC K7 انتخاب مناسب تری است. چانگان CS55 پرو برای خانواده های کم جمعیت و استفاده شهری گزینه چابک تر و اقتصادی تری محسوب می شود.

کدام خودرو امکانات ایمنی بیشتری دارد؟

چانگان CS55 پرو با 6 کیسه هوا، کروز کنترل هوشمند، ترمز اضطراری خودکار، هشدار نقاط کور و سامانه حفظ خودرو بین خطوط، در بخش ایمنی فعال برتری دارد.

کدام گزینه برای خرید دست دوم منطقی تر است؟

KMC K7 به دلیل سابقه حضور بیشتر، دسترسی بهتر به قطعات و شناخت گسترده تر بازار، ریسک خرید دست دوم پایین تری دارد. با این حال سلامت فنی و سابقه سرویس هر خودرو از نام مدل مهم تر است.

جمع بندی نهایی

انتخاب بین KMC K7 و چانگان CS55 پرو به اولویت خریدار بستگی دارد. KMC K7 برای کسانی مناسب است که کراس اووری بزرگ، جادار، راحت و پرآپشن با خدمات قابل دسترس می خواهند. چانگان CS55 پرو برای خریدارانی انتخاب بهتری است که شتاب، مصرف سوخت پایین، طراحی جدید و فناوری های ایمنی فعال را در اولویت قرار می دهند. در یک جمع بندی کلی، K7 در فضای کابین، راحتی و امکانات رفاهی مزیت دارد و CS55 پرو در عملکرد فنی، مصرف سوخت، چابکی و ایمنی مدرن برنده است. بررسی دقیق تیپ خودرو، اصالت قطعات، سابقه سرویس و وضعیت بازار پیش از خرید، تصمیم نهایی را مطمئن تر می کند.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت KMC K7 SUV و Changan CS55 Pro SUV
ویژگیKMC K7 SUVChangan CS55 Pro SUV
نوع خودروکراس اوور متوسط، 5 نفرهکراس اوور کامپکت، 5 نفره
نوع موتوربنزینی 4 سیلندر توربوشارژ Turbo GDIبنزینی 4 سیلندر توربوشارژ Turbo GDI
حجم موتور1499 cc1.5 L
حداکثر قدرت171 hp در 5500 rpm178 hp
حداکثر گشتاور251 Nm در 1500 تا 4500 rpm280 Nm
استاندارد آلایندگیEuro 5اعلام نشده
نوع گیربکس6 سرعته اتوماتیک دوکلاچه DCT7 سرعته اتوماتیک دوکلاچه DCT
سیستم انتقال قدرتاعلام نشده2WD
حداکثر سرعت160 km/hاعلام نشده
سیستم فرمانبرقی EPSبرقی حساس به سرعت
تعلیق جلومک فرسوناعلام نشده
تعلیق عقبمستقل چنداتصالیاعلام نشده
ترمز جلودیسکی خنک شوندهاعلام نشده
ترمز عقبدیسکیاعلام نشده
طول4776 mm4540 mm
عرض1900 mm1860 mm
ارتفاع1760 mm1620 mm
فاصله محوری2750 mm2715 mm
وزن خالص1735 kgاعلام نشده
حجم باک64 L51 L
حجم صندوق عقب960 تا 1358 Lاعلام نشده
سایز تایر235/60 R18255/55 R18
نوع رینگآلومینیومی 18 اینچیآلیاژی 18 اینچی
کیسه هوا4 عدد، جلو و جانبیراننده، سرنشین جلو و جانبی
ترمز ضدقفلABSABS
توزیع نیروی ترمزEBDEBD
کنترل پایداریESCاعلام نشده
کنترل کششTCSTCS
کمک حرکت در سربالاییHSAاعلام نشده
کنترل حرکت در سرازیریHDCاعلام نشده
ترمز پارکبرقی EPBاعلام نشده
اتوهلددارداعلام نشده
پایش فشار باد تایرTPMSاعلام نشده
دوربین360 درجهاعلام نشده
سنسور پارکجلو و عقباعلام نشده
کروز کنترلمعمولیتطبیقی ACC
سانروفپانوراماپانوراما
چراغ جلوLEDLED
چراغ روشنایی روزLEDLED
درب صندوقبرقی با حسگر پا و تنظیم ارتفاعبرقی
ورود و استارت بدون کلیددارددارد
استارت از راه دوراعلام نشدهدارد
تهویه مطبوعاتوماتیک دوگانهاعلام نشده
نمایشگر مرکزی12.3 اینچی10.25 اینچی
صفحه آمپرتمام دیجیتال 12.3 اینچیاعلام نشده
سیستم صوتیInfinity با 10 بلندگوSony با 6 بلندگو
اتصال تلفن همراهBluetooth، iPod و GPSاعلام نشده
شارژر بی سیماعلام نشدهدارد
صندلی رانندهبرقی 6 جهته، حافظه و ماساژوراعلام نشده
صندلی سرنشین جلوبرقی 4 جهتهاعلام نشده
گرمکن و سردکن صندلی جلودارداعلام نشده
روکش صندلیچرمیاعلام نشده
صندلی ردیف دومتاشو با نسبت 4:6تاشو
آینه های جانبیبرقی، تاشو، گرمکن دار و دارای راهنمابرقی و تاشو
آینه وسطالکتروکرومیکاعلام نشده
ریل سقفیدارداعلام نشده
ایزوفیکسدارداعلام نشده

محصولات مشابه:

  • Changan CS75 Plus

  • Haval H6

  • Geely Atlas Pro

  • Haval F7

  • Geely Boyue

  • Hyundai Tucson


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Changan

چانگان یک برند خودروسازی چینی با سابقه ای طولانی از سال ۱۸۶۲ است که خودروهای سواری، شاسی بلند و مدل های برقی و هوشمند را با تمرکز بر فناوری و نوآوری تولید می کند.

درباره برند Kmc

کیم سی برند خودرویی ایرانی متعلق به کرمان موتور است که با عرضه خودروهای سواری، کراس اوور و پیکاپ مانند KMC T8، KMC J7 و KMC X5، انتخابی متنوع برای بازار خودرو ایران ارائه می‌دهد.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI