مقایسه Realme Note 50 و Vocal V1 Plus

محصول:

Realme Note 50

Vocal V1 Plus

مدل:Note 50V1 Plus
سازنده:

ریلمی (realme)

وکال (Vocal)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20242023
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی اندرویدی (Android Phone) گوشی هوشمند (Smartphone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:62 از 10059 از 100
برنده:Realme Note 50
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه گوشی Realme Note 50 و Vocal V1 Plus؛ کدام گوشی اقتصادی ارزش خرید بیشتری دارد؟


در مقایسه Realme Note 50 و Vocal V1 Plus با دو گوشی اقتصادی 4G روبه رو هستیم که برای استفاده روزمره، شبکه های اجتماعی، تماس، تماشای ویدئو و اجرای بازی های سبک طراحی شده اند. هر دو مدل نمایشگر بزرگ 6.74 اینچی با نرخ نوسازی 90Hz، باتری 5000 میلی آمپر ساعتی و حافظه داخلی 128 گیگابایتی دارند، اما در بخش دوربین، سرعت شارژ، طراحی و بهینه سازی نرم افزاری تفاوت هایی میان آن ها دیده می شود. در این بررسی، نسخه رایج Realme Note 50 با حافظه 128 گیگابایت و رم 4 گیگابایت و نسخه رایج Vocal V1 Plus با حافظه 128 گیگابایت و رم 4 گیگابایت به همراه 4 گیگابایت رم مجازی مبنا قرار گرفته است.

طراحی و کیفیت ساخت

Realme Note 50 بدنه ای باریک تر و سبک تر دارد و با ضخامت حدود 7.99 میلی متر و وزن حدود 186 گرم، در استفاده طولانی حس راحت تری ایجاد می کند. این گوشی از گواهی IP54 برای مقاومت در برابر گردوغبار و پاشش آب بهره می برد؛ البته این ویژگی به معنی ضد آب بودن کامل نیست. Vocal V1 Plus با ابعاد حدود 168.4 در 77.2 در 9.05 میلی متر، کمی ضخیم تر و بزرگ تر است و طراحی آن بیشتر بر ارائه امکانات سخت افزاری متمرکز شده است. هر دو گوشی از بدنه پلاستیکی استفاده می کنند و حس لوکس یک گوشی میان رده را ندارند، اما برای بازه اقتصادی قابل قبول هستند.

مقایسه نمایشگر Realme Note 50 و Vocal V1 Plus

هر دو محصول به نمایشگر LCD با اندازه حدود 6.74 اینچ و نرخ نوسازی 90Hz مجهز شده اند. نرخ نوسازی بالاتر باعث می شود حرکت در منوها، اسکرول صفحات و انیمیشن ها روان تر از نمایشگرهای 60Hz باشد. وضوح تصویر در هر دو مدل در محدوده HD پلاس قرار دارد و برای تماشای ویدئو و استفاده معمول مناسب است، اما نباید انتظار وضوح و کنتراست نمایشگرهای AMOLED را داشت. Realme Note 50 روشنایی اعلام شده حدود 560 نیت دارد و در فضای داخلی و محیط های روشن عملکرد مناسبی ارائه می دهد. در این بخش تفاوت تعیین کننده ای میان دو گوشی وجود ندارد و انتخاب بیشتر به کیفیت ساخت، قیمت و امکانات دیگر وابسته است.

عملکرد سخت افزاری و نرم افزار

Realme Note 50 از تراشه Unisoc Tiger T612 با پردازنده هشت هسته ای و فرکانس حداکثر 1.8 گیگاهرتز استفاده می کند. Vocal V1 Plus به تراشه Unisoc Tiger T606 مجهز است که از نظر ساختار کلی نزدیک به T612 است، اما در برخی پردازش ها فرکانس پایین تری دارد. در نتیجه، Realme Note 50 در عملکرد پردازنده و پاسخ گویی عمومی برتری جزئی دارد، هرچند اختلاف آن در استفاده روزمره بسیار بزرگ نیست. هر دو گوشی برای پیام رسان ها، وب گردی، پخش ویدئو و بازی های سبک مناسب هستند، اما اجرای بازی های سنگین با تنظیمات گرافیکی بالا برای آن ها توصیه نمی شود. هر دو مدل با Android 13 عرضه شده اند. رابط کاربری Realme Note 50 یعنی realme UI T معمولا تجربه ای ساده و سبک ارائه می دهد، در حالی که وضعیت به روزرسانی نرم افزاری Vocal V1 Plus به اندازه برند ریلمی شفاف و قابل پیش بینی نیست. از نظر پشتیبانی نرم افزاری و اعتبار برند، Realme انتخاب مطمئن تری به حساب می آید.

مقایسه حافظه و فضای ذخیره سازی

نسخه رایج هر دو گوشی دارای 128 گیگابایت حافظه داخلی و 4 گیگابایت رم واقعی است. Vocal V1 Plus معمولا با 4 گیگابایت رم مجازی نیز تبلیغ می شود، اما رم مجازی از بخشی از حافظه داخلی استفاده می کند و از نظر سرعت با رم واقعی قابل مقایسه نیست. Realme Note 50 نیز در برخی بازارها با قابلیت افزایش رم پویا عرضه می شود. هر دو گوشی از کارت حافظه microSD پشتیبانی می کنند و بنابراین برای نگهداری عکس، ویدئو و فایل های شخصی محدودیت جدی ندارند.

دوربین؛ برتری واضح Vocal V1 Plus

در بخش دوربین، Vocal V1 Plus روی کاغذ برتری محسوسی دارد. این گوشی به دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی و دو دوربین کمکی 2 مگاپیکسلی مجهز شده و دوربین سلفی 16 مگاپیکسلی دارد. در شرایط نوری مناسب، دوربین اصلی آن جزئیات بیشتری ثبت می کند و برای عکاسی روزمره و انتشار در شبکه های اجتماعی گزینه جذاب تری است. Realme Note 50 دوربین اصلی 13 مگاپیکسلی و دوربین سلفی 5 مگاپیکسلی دارد. این دوربین ها برای ثبت عکس های معمولی مناسب هستند، اما در نور کم و هنگام بزرگ نمایی محدودیت بیشتری نشان می دهند. عدد مگاپیکسل به تنهایی کیفیت عکس را تضمین نمی کند، با این حال اختلاف سخت افزاری این دو مدل در این بخش به نفع Vocal V1 Plus است. هر دو گوشی برای فیلم برداری روزمره عملکرد پایه ای دارند و نباید از آن ها انتظار لرزش گیری حرفه ای یا فیلم برداری پیشرفته داشت.

باتری و سرعت شارژ

ظرفیت باتری هر دو گوشی 5000 میلی آمپر ساعت است و با استفاده معمول می توانند یک روز کامل دوام بیاورند. Realme Note 50 از شارژ 10 واتی استفاده می کند که نقطه ضعف مهم آن محسوب می شود و شارژ کامل باتری زمان نسبتا زیادی می برد. Vocal V1 Plus با شارژ سریع حدود 18 تا 20 وات عرضه می شود و از این نظر سرعت شارژ بهتری دارد. اگر زمان شارژ برای شما اهمیت دارد، Vocal V1 Plus انتخاب کاربردی تری است. در مقابل، Realme Note 50 به دلیل سخت افزار کم مصرف و رابط کاربری سبک، در استفاده عادی همچنان شارژدهی قابل قبولی ارائه می دهد.

امکانات ارتباطی و کاربرد روزمره

هر دو گوشی از شبکه 4G، دو سیم کارت، Wi-Fi، بلوتوث، GPS، درگاه USB Type-C و جک 3.5 میلی متری هدفون پشتیبانی می کنند. Realme Note 50 از حسگر اثر انگشت کناری و قابلیت افزایش حافظه با کارت microSD بهره می برد. Vocal V1 Plus نیز برای استفاده های روزمره امکانات ارتباطی کاملی دارد و در بعضی نسخه ها با اسپیکر استریو عرضه شده است. با این حال، مشخصات برخی نسخه های Vocal V1 Plus در فروشگاه های مختلف یکسان نیست؛ بنابراین هنگام خرید باید ظرفیت رم واقعی، توان شارژر، نوع اسپیکر و گارانتی دستگاه بررسی شود.

مقایسه ارزش خرید و قیمت

قیمت گوشی در بازار ایران به رجیستری، گارانتی، موجودی و نوسان ارز وابسته است و نمی توان یک قیمت ثابت برای این دو مدل در نظر گرفت. در صورتی که قیمت آن ها نزدیک باشد، Vocal V1 Plus با دوربین اصلی بهتر، دوربین سلفی قدرتمندتر و شارژ سریع تر، امکانات سخت افزاری بیشتری ارائه می دهد. Realme Note 50 در مقابل، طراحی باریک تر، مقاومت IP54، عملکرد پردازشی کمی بهتر و پشتیبانی برند معتبرتر را در اختیار خریدار می گذارد. برای خرید مطمئن تر و استفاده بلندمدت، Realme Note 50 انتخاب متعادل تری است؛ اما برای کاربری که دوربین و سرعت شارژ را در اولویت قرار می دهد، Vocal V1 Plus ارزش خرید بالاتری دارد.

سوالات متداول:

آیا Realme Note 50 از Vocal V1 Plus بهتر است؟

برتری کلی به نوع استفاده بستگی دارد. Realme Note 50 از نظر طراحی، مقاومت بدنه، عملکرد پردازشی جزئی و اعتبار برند انتخاب مطمئن تری است، اما Vocal V1 Plus دوربین و سرعت شارژ بهتری دارد.

دوربین Vocal V1 Plus بهتر است یا Realme Note 50؟

Vocal V1 Plus با دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی و دوربین سلفی 16 مگاپیکسلی، از نظر سخت افزاری و جزئیات عکس برتری محسوسی نسبت به دوربین اصلی 13 مگاپیکسلی و سلفی 5 مگاپیکسلی Realme Note 50 دارد.

باتری کدام گوشی بهتر شارژ نگه می دارد؟

ظرفیت باتری هر دو مدل 5000 میلی آمپر ساعت است و شارژدهی آن ها نزدیک به هم ارزیابی می شود. تفاوت اصلی در سرعت شارژ است؛ Vocal V1 Plus با شارژ حدود 18 تا 20 وات سریع تر از Realme Note 50 با شارژ 10 وات شارژ می شود.

آیا این دو گوشی برای بازی مناسب هستند؟

هر دو مدل برای بازی های سبک و معمولی مناسب هستند، اما تراشه های Unisoc T612 و T606 برای بازی های سنگین با تنظیمات گرافیکی بالا طراحی نشده اند. برای اجرای روان تر بازی باید تنظیمات گرافیکی روی سطح پایین یا متوسط قرار بگیرد.

کدام گوشی برای خرید بلندمدت انتخاب بهتری است؟

Realme Note 50 به دلیل شناخته شده تر بودن برند، طراحی باریک تر، گواهی IP54 و تجربه نرم افزاری قابل پیش بینی تر، برای خرید بلندمدت انتخاب کم ریسک تری است. Vocal V1 Plus زمانی گزینه بهتری است که دوربین و شارژ سریع اولویت اصلی خریدار باشد.

جمع بندی نهایی

Realme Note 50 و Vocal V1 Plus هر دو گوشی های اقتصادی مناسب استفاده روزانه هستند، اما رویکرد متفاوتی دارند. Realme Note 50 محصولی متعادل تر با طراحی بهتر، پردازنده کمی سریع تر، مقاومت IP54 و برند معتبرتر است. Vocal V1 Plus با دوربین های قوی تر و شارژ سریع تر، امکانات بیشتری روی کاغذ ارائه می دهد و برای کاربران علاقه مند به عکاسی و شارژ سریع جذاب تر است. در نهایت، اگر پایداری و اطمینان از برند اهمیت بیشتری دارد Realme Note 50 را انتخاب کنید و اگر امکانات دوربین و سرعت شارژ برای شما اولویت دارد Vocal V1 Plus گزینه مناسب تری خواهد بود.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Realme Note 50 و Vocal V1 Plus
ویژگیRealme Note 50Vocal V1 Plus
برندrealmeVocal
مدلNote 50V1 Plus
شبکه ارتباطی2G، 3G، 4G2G، 3G، 4G
تعداد سیم کارت2 سیم کارت نانو2 سیم کارت نانو
جنس بدنهشیشه در جلو، فریم و قاب پشتی پلاستیکیپلاستیکی
ابعاد167.2 × 76.7 × 7.99 میلی متر168.4 × 77.2 × 9.05 میلی متر
وزن186 گرم177 گرم
مقاومت در برابر آب و گرد و غبارIP54ندارد
نوع نمایشگرIPS LCDLCD
اندازه نمایشگر6.74 اینچ6.74 اینچ
رزولوشن نمایشگر720 × 1600 پیکسل720 × 1600 پیکسل
تراکم پیکسلیحدود 260 پیکسل در هر اینچ278 پیکسل در هر اینچ
نسبت تصویر20:920:9
نرخ نوسازی نمایشگر90 هرتز90 هرتز
حداکثر روشنایی560 نیتنامشخص
نسبت نمایشگر به بدنهحدود 85.5 درصدنامشخص
سیستم عاملAndroid 13 با Realme UI TAndroid 13
تراشهUnisoc Tiger T612Unisoc Tiger T606
فناوری ساخت تراشه12 نانومتر12 نانومتر
پردازنده مرکزی8 هسته ای، 2 هسته Cortex-A75 و 6 هسته Cortex-A55 با فرکانس 1.8 گیگاهرتز8 هسته ای، 2 هسته Cortex-A75 و 6 هسته Cortex-A55 با فرکانس 1.6 گیگاهرتز
پردازنده گرافیکیArm Mali-G57Mali-G57 MP1
حافظه رم4 گیگابایت4 گیگابایت
رم مجازیتا 4 گیگابایت4 گیگابایت
حافظه داخلی128 گیگابایت128 گیگابایت
درگاه کارت حافظهmicroSD اختصاصی تا 2 ترابایتدارد
دوربین اصلی13 مگاپیکسل، f/2.2، فوکوس خودکار PDAF50 مگاپیکسل، عریض
دوربین های کمکی پشتلنز کمکیلنز ماکرو 2 مگاپیکسل و تشخیص عمق 2 مگاپیکسل
قابلیت های دوربین اصلیHDR، پانوراما، حالت شب، پرتره، تایم لپسHDR، حالت شب، پرتره، پانوراما، عکاسی پیاپی، زیبایی
فیلم برداری دوربین اصلی1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه1080p، 720p و 480p
دوربین سلفی5 مگاپیکسل، f/2.2216 مگاپیکسل، عریض
فیلم برداری دوربین سلفی720p با نرخ 30 فریم بر ثانیه720p و 480p
بلندگوتک بلندگودو بلندگوی استریو
جک هدفون3.5 میلی متری3.5 میلی متری
ظرفیت باتری5000 میلی آمپر ساعت5000 میلی آمپر ساعت
نوع باتریغیرقابل تعویضلیتیوم پلیمری، غیرقابل تعویض
توان شارژ10 وات18 وات
درگاه شارژUSB Type-CUSB Type-C
Wi-FiWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو باندهنامشخص
بلوتوثBluetooth 5.0نامشخص
موقعیت یابیGPS، GLONASS، Galileoنامشخص
NFCنداردنامشخص
حسگرهااثر انگشت جانبی، شتاب سنج، مجاورت، قطب نما، نور محیط، ژیروسکوپ مجازیاثر انگشت جانبی، شتاب سنج، مجاورت، نور محیط
رنگ هاآبی آسمانی، مشکی نیمه شبمشکی، سفید
مدل سخت افزاریRMX3834نامشخص

محصولات مشابه:

  • Realme Narzo 50

  • Xiaomi Redmi Note 11

  • Samsung Galaxy A13

  • Vocal V0

  • Vocal V1

  • Xiaomi Redmi Note 10


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند realme

ریلمی یک برند چینی پیشرو در حوزه فناوری و تولیدکننده گوشی های هوشمند، موبایل های 5G، هدفون، ساعت هوشمند و محصولات هوشمند خانگی است که با طراحی مدرن و قیمت رقابتی شناخته می شود.

درباره برند vocal

وکال یک برند ایرانی تلفن همراه تحت مالکیت هلدینگ آرکا تجارت بیستون است که از سال ۲۰۲۳ گوشی های اقتصادی و هوشمند را با تولید ODM در چین، امکانات کاربردی و خدمات پس از فروش گسترده در بازار عرضه می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI