مقایسه POCO M6 4G و Redmi Note 13 4G

محصول:

POCO M6 4G

Xiaomi Redmi Note 13 4G

مدل:M6 4GNote 13 4G
کد:SM6225
سازنده:

شیائومی (Xiaomi)

شیائومی (Xiaomi)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20242024
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی اندرویدی (Android Phone) گوشی هوشمند (Smartphone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:66 از 10071 از 100
برنده:Redmi Note 13 4G
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه POCO M6 4G و Redmi Note 13 4G؛ کدام گوشی ارزش خرید بیشتری دارد؟


در مقایسه POCO M6 4G و Redmi Note 13 4G با دو گوشی اقتصادی و میان رده شیائومی روبه رو هستیم که از شبکه 4G، دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی، شارژ سریع 33 وات و درگاه کارت حافظه پشتیبانی می کنند. با وجود شباهت در ظرفیت دوربین و باتری، ردمی نوت 13 4G در نمایشگر، کیفیت ساخت، دوربین فوق عریض و سرعت حافظه برتری محسوسی دارد؛ در مقابل، پوکو M6 4G نمایشگر بزرگ تر، باتری کمی پرظرفیت تر و معمولا قیمت اقتصادی تری ارائه می دهد.

طراحی و کیفیت ساخت

POCO M6 4G با ابعاد 168.6 در 76.28 در 8.3 میلی متر و وزن 205 گرم، گوشی بزرگ و نسبتا سنگینی محسوب می شود. Redmi Note 13 4G با ابعاد 162.24 در 75.55 در 7.97 میلی متر و وزن حدود 188.5 گرم، باریک تر و سبک تر است و در استفاده طولانی مدت راحتی بیشتری دارد. هر دو مدل بدنه ای با فریم و پنل پشتی پلاستیکی دارند، اما ردمی نوت 13 4G به شیشه محافظ Gorilla Glass 3 و گواهی IP54 برای مقاومت در برابر گردوغبار و پاشش آب مجهز شده است. حسگر اثرانگشت در پوکو روی لبه کناری قرار دارد، در حالی که ردمی از حسگر نوری زیر نمایشگر استفاده می کند.

مقایسه نمایشگر

مهم ترین برتری Redmi Note 13 4G به نمایشگر AMOLED آن مربوط می شود. این صفحه نمایش 6.67 اینچی با وضوح 2400 در 1080 پیکسل، نرخ نوسازی 120 هرتز، رنگ های عمیق تر، کنتراست بالاتر و روشنایی اعلام شده تا 1800 نیت، برای تماشای فیلم، بازی و استفاده در فضای بیرون گزینه بهتری است. POCO M6 4G نمایشگر بزرگ تر 6.79 اینچی از نوع IPS LCD با وضوح 2460 در 1080 پیکسل و نرخ نوسازی 90 هرتز دارد. اندازه بزرگ تر صفحه برای مطالعه و تماشای محتوا مزیت محسوب می شود، اما کیفیت تصویر و روانی حرکت در ردمی نوت 13 4G به شکل محسوسی بهتر است.

عملکرد سخت افزاری و حافظه

پوکو M6 4G از تراشه MediaTek Helio G91 Ultra با فناوری ساخت 12 نانومتری استفاده می کند و در نسخه های رایج با 6 گیگابایت رم و 128 گیگابایت حافظه یا 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه عرضه شده است. Redmi Note 13 4G به تراشه Qualcomm Snapdragon 685 با فناوری ساخت 6 نانومتری مجهز است. این تراشه در پردازش های روزمره، مدیریت مصرف انرژی و اجرای بازی های سبک تا متوسط عملکرد متعادل تری دارد. هر دو گوشی برای پیام رسانی، وب گردی، تماشای ویدئو و استفاده معمول مناسب هستند، اما برای بازی های سنگین نباید انتظار عملکرد پرچمدار داشت. برتری مهم ردمی به استفاده از حافظه UFS 2.2 مربوط می شود، در حالی که پوکو از حافظه eMMC 5.1 استفاده می کند؛ بنابراین نصب برنامه، انتقال فایل و باز شدن برخی اپلیکیشن ها در Redmi Note 13 4G سریع تر انجام می شود. هر دو مدل از کارت حافظه microSD پشتیبانی می کنند، اما درگاه آن ها با جایگاه سیم کارت دوم مشترک است.

دوربین؛ شباهت در دوربین اصلی و برتری ردمی در تنوع

هر دو گوشی دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی با دیافراگم حدود f/1.75 تا f/1.8 دارند و در نور مناسب می توانند عکس هایی با جزئیات قابل قبول ثبت کنند. با این حال، تعداد مگاپیکسل به تنهایی تضمین کننده کیفیت بالاتر نیست و پردازش تصویر، نور محیط و لرزش دست تأثیر زیادی بر نتیجه نهایی دارند. POCO M6 4G در کنار دوربین اصلی فقط یک دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی دارد، اما Redmi Note 13 4G از دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی و دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی بهره می برد. دوربین فوق عریض ردمی برای عکاسی منظره، معماری و ثبت تصاویر گروهی کاربردی تر است. در بخش سلفی نیز ردمی با دوربین 16 مگاپیکسلی از پوکو با دوربین 13 مگاپیکسلی قوی تر است. هر دو مدل امکان فیلم برداری با وضوح 1080p و نرخ 30 فریم بر ثانیه را دارند.

باتری و سرعت شارژ

POCO M6 4G به باتری 5030 میلی آمپر ساعتی و Redmi Note 13 4G به باتری 5000 میلی آمپر ساعتی مجهز شده اند. اختلاف ظرفیت بسیار کم است و در استفاده معمول، هر دو گوشی می توانند یک روز کامل دوام بیاورند. پوکو روی کاغذ ظرفیت کمی بیشتری دارد، اما نمایشگر AMOLED کم مصرف تر و تراشه 6 نانومتری ردمی می توانند این اختلاف را تا حد زیادی جبران کنند. هر دو مدل از شارژ سریع 33 وات پشتیبانی می کنند و شارژر نیز در بسته بندی نسخه های رایج ردمی قرار دارد؛ محتویات جعبه پوکو ممکن است با توجه به بازار عرضه متفاوت باشد.

صدا، ارتباطات و امکانات کاربردی

Redmi Note 13 4G به بلندگوهای استریو با پشتیبانی از Dolby Atmos مجهز است و برای تماشای فیلم و بازی تجربه صوتی بهتری ارائه می دهد. پوکو M6 4G معمولا با بلندگوی تکی عرضه می شود، هرچند هر دو گوشی جک 3.5 میلی متری هدفون، درگاه USB Type-C، فرستنده مادون قرمز و پشتیبانی از NFC در برخی بازارها را دارند. نسخه و منطقه عرضه در دسترس بودن NFC باید هنگام خرید بررسی شود. بلوتوث پوکو نسخه 5.4 و بلوتوث ردمی نسخه 5.1 است، اما این تفاوت برای استفاده معمول اهمیت زیادی ندارد.

نرم افزار و تجربه استفاده

POCO M6 4G با Android 14 و HyperOS عرضه شده است، در حالی که Redmi Note 13 4G در زمان عرضه با Android 13 و MIUI 14 وارد بازار شد و بسته به منطقه و به روزرسانی نرم افزاری می تواند نسخه های جدیدتر HyperOS را دریافت کند. رابط کاربری در هر دو گوشی امکانات شخصی سازی متنوعی دارد، اما برنامه های پیش فرض و اعلان های تبلیغاتی ممکن است بخشی از تجربه کاربری را تحت تأثیر قرار دهند. برای خرید نسخه وارداتی، بررسی رام دستگاه و وضعیت به روزرسانی اهمیت دارد.

ارزش خرید در بازار ایران

قیمت این دو مدل در بازار ایران به ظرفیت حافظه، رنگ، رام، گارانتی و نوسان نرخ ارز وابسته است و نمی توان اختلاف قیمت ثابتی برای آن ها تعیین کرد. اگر Redmi Note 13 4G با اختلاف قیمت منطقی عرضه شود، نمایشگر AMOLED، حافظه سریع تر، بلندگوهای استریو، دوربین فوق عریض، گواهی IP54 و بدنه سبک تر ارزش خرید آن را بالاتر می برند. POCO M6 4G زمانی انتخاب اقتصادی تری است که قیمت آن به شکل محسوسی پایین تر باشد یا نمایشگر بزرگ تر و باتری کمی پرظرفیت تر برای خریدار اولویت داشته باشد.

سوالات متداول:

POCO M6 4G بهتر است یا Redmi Note 13 4G؟

در مجموع Redmi Note 13 4G انتخاب کامل تر و ارزشمندتری است، زیرا نمایشگر AMOLED، دوربین فوق عریض، حافظه UFS 2.2، بلندگوهای استریو و بدنه سبک تر دارد. پوکو M6 4G فقط در صورت قیمت پایین تر یا نیاز به نمایشگر بزرگ تر گزینه منطقی تری خواهد بود.

کدام گوشی برای بازی مناسب تر است؟

هر دو گوشی برای بازی های سبک و متوسط مناسب هستند، اما Snapdragon 685 ردمی در عملکرد کلی و مصرف انرژی وضعیت متعادل تری دارد. هیچ کدام برای اجرای بازی های سنگین با تنظیمات گرافیکی بالا ساخته نشده اند.

دوربین POCO M6 4G بهتر است یا Redmi Note 13 4G؟

دوربین اصلی هر دو مدل مشخصات نزدیک به هم دارد، اما Redmi Note 13 4G به دلیل دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی و دوربین سلفی 16 مگاپیکسلی، مجموعه دوربین کامل تری ارائه می دهد.

باتری کدام گوشی دوام بیشتری دارد؟

ظرفیت باتری پوکو M6 4G با 5030 میلی آمپر ساعت کمی بیشتر است، اما نمایشگر AMOLED و تراشه کم مصرف تر ردمی می توانند این اختلاف را جبران کنند. در عمل، دوام باتری هر دو مدل نزدیک است و به روشنایی صفحه، نوع شبکه و الگوی استفاده بستگی دارد.

آیا هر دو گوشی از کارت حافظه پشتیبانی می کنند؟

بله، هر دو گوشی از کارت حافظه microSD پشتیبانی می کنند، اما درگاه کارت حافظه با سیم کارت دوم مشترک است و استفاده هم زمان از دو سیم کارت و کارت حافظه امکان پذیر نیست.

جمع بندی نهایی

Redmi Note 13 4G در بیشتر بخش های مهم مانند نمایشگر، دوربین، سرعت حافظه، کیفیت صدا، مقاومت بدنه و راحتی استفاده برتری دارد و برای بیشتر خریداران انتخاب مناسب تری است. POCO M6 4G با نمایشگر بزرگ، باتری کمی پرظرفیت تر و سخت افزار اقتصادی، زمانی ارزش خرید بالایی پیدا می کند که با قیمت پایین تر در دسترس باشد. بنابراین در صورت نزدیک بودن قیمت دو محصول، خرید Redmi Note 13 4G تصمیم منطقی تری است.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت POCO M6 4G و Redmi Note 13 4G
ویژگیPOCO M6 4GRedmi Note 13 4G
برندشیائومیشیائومی
تاریخ معرفی10 ژوئن 202415 ژانویه 2024
وضعیت عرضهعرضه شده از 13 ژوئن 2024عرضه شده از 15 ژانویه 2024
شبکهGSM / HSPA / LTEGSM / HSPA / LTE
باندهای 2G850 / 900 / 1800 / 1900850 / 900 / 1800 / 1900
باندهای 3G850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100850 / 900 / 2100
باندهای 4G1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 20 / 28 / 38 / 40 / 41 / 661 / 3 / 5 / 7 / 8 / 20 / 28 / 38 / 40 / 41
ابعاد168.6 × 76.28 × 8.3 میلی متر162.24 × 75.55 × 7.97 میلی متر
وزن205 گرم188.5 گرم
جنس بدنهشیشه جلو، فریم پلاستیکیشیشه جلو با Gorilla Glass 3، فریم و قاب پشتی پلاستیکی
تعداد سیم کارتدو سیم کارت نانو، جایگاه هیبریدیدو سیم کارت نانو، جایگاه هیبریدی
استاندارد مقاومتذکر نشدهIP54
نوع نمایشگرIPS LCDAMOLED
اندازه نمایشگر6.79 اینچ6.67 اینچ
وضوح نمایشگر1080 × 2460 پیکسل1080 × 2400 پیکسل
تراکم پیکسلی396 پیکسل در اینچ395 پیکسل در اینچ
نرخ نوسازی90 هرتز120 هرتز
حداکثر روشنایی550 نیت1800 نیت
نسبت تصویر20.5:920:9
محافظ نمایشگرذکر نشدهCorning Gorilla Glass 3
پردازندهMediaTek Helio G91 Ultra، لیتوگرافی 12 نانومتریQualcomm Snapdragon 685، لیتوگرافی 6 نانومتری
پردازنده مرکزی8 هسته ای، 2 هسته Cortex-A75 با فرکانس 2.0 گیگاهرتز و 6 هسته Cortex-A55 با فرکانس 1.8 گیگاهرتز8 هسته ای، 4 هسته Cortex-A73 با فرکانس 2.8 گیگاهرتز و 4 هسته Cortex-A53 با فرکانس 1.9 گیگاهرتز
پردازنده گرافیکیMali-G52 MC2Adreno 610
سیستم عاملAndroid 14، HyperOSAndroid 13، HyperOS 2
حافظه رم6 یا 8 گیگابایت، LPDDR4X6 یا 8 گیگابایت، LPDDR4X
حافظه داخلی128 یا 256 گیگابایت128 یا 256 گیگابایت
نوع حافظه داخلیeMMC 5.1UFS 2.2
پشتیبانی از کارت حافظهmicroSDXC تا 1 ترابایت، مشترک با سیم کارت دومmicroSDXC تا 1 ترابایت، مشترک با سیم کارت دوم
دوربین اصلیدوگانه: 108 مگاپیکسل عریض با دیافراگم f/1.75 و 2 مگاپیکسل ماکرو با دیافراگم f/2.4سه گانه: 108 مگاپیکسل عریض با دیافراگم f/1.75، 8 مگاپیکسل فوق عریض با دیافراگم f/2.2 و 2 مگاپیکسل ماکرو
ویژگی دوربین اصلیPDAF، فلاش LED، HDRPDAF، فلاش LED، HDR، پانوراما
فیلم برداری دوربین اصلی1080p با سرعت 30 فریم بر ثانیه1080p با سرعت 30 فریم بر ثانیه
دوربین سلفی13 مگاپیکسل، f/2.416 مگاپیکسل، f/2.4
فیلم برداری دوربین سلفی1080p با سرعت 30 فریم بر ثانیه1080p با سرعت 30 فریم بر ثانیه
بلندگوتک بلندگوبلندگوهای استریو با Dolby Atmos
جک هدفون3.5 میلی متری3.5 میلی متری
Wi-Fi802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده
Bluetooth5.45.1
مکان یابیGPS، GLONASS، Galileo، BeiDouGPS، GLONASS، Galileo، BeiDou
NFCدارد، وابسته به بازاردارد، وابسته به بازار
فرستنده مادون قرمزدارددارد
رادیو FMداردذکر نشده
درگاه شارژUSB Type-CUSB Type-C 2.0 با OTG
حسگرهاحسگر اثر انگشت کناری، شتاب سنج، قطب نما، حسگر مجاورت مجازیحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما، حسگر مجاورت، فرستنده مادون قرمز
ظرفیت باتری5030 میلی آمپر ساعت5000 میلی آمپر ساعت
توان شارژ33 وات33 وات
رنگ هامشکی، نقره ای، بنفشمشکی نیمه شب، سبز نعنایی، آبی یخی، غروب اقیانوسی
شماره مدل2404APC5FG23129RAA4G، 23124RA7EO، 23129RA5FL

محصولات مشابه:

  • Xiaomi Redmi Note 13 4G

  • Poco X6 Pro

  • Redmi Note 12 Pro

  • Xiaomi Poco M6 4G

  • Redmi Note 13 Pro 5G


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI