مقایسه Xiaomi POCO M7 Pro و Xiaomi Redmi Note 14S

محصول:

Xiaomi POCO M7 Pro

Xiaomi Redmi Note 14S

مدل:M7 ProNote 14S
سازنده:

شیائومی (Xiaomi)

شیائومی (Xiaomi)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20232025
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی اندرویدی (Android Phone) گوشی هوشمند (Smartphone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:79 از 10072 از 100
برنده:Xiaomi POCO M7 Pro
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه شیائومی پوکو M7 پرو و شیائومی ردمی نوت 14S؛ کدام گوشی ارزش خرید بیشتری دارد؟


شیائومی پوکو M7 پرو و شیائومی ردمی نوت 14S از گوشی های میان رده محبوب این برند هستند، اما رویکرد متفاوتی دارند. پوکو M7 پرو با پردازنده قدرتمندتر، پشتیبانی از شبکه 5G و نمایشگر روشن تر برای کاربرانی ساخته شده است که سرعت، اجرای بازی و عمر مفید بیشتر دستگاه را در اولویت قرار می دهند. در مقابل، ردمی نوت 14S با دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی، شارژ سریع تر و بدنه سبک تر، گزینه ای مناسب برای عکاسی روزمره و استفاده عمومی است. در ادامه این دو گوشی را از نظر طراحی، نمایشگر، سخت افزار، دوربین، باتری و ارزش خرید مقایسه می کنیم.

مقایسه طراحی و کیفیت ساخت

ردمی نوت 14S با ضخامت حدود 7.98 میلی متر و وزن 179 گرم، از پوکو M7 پرو با ضخامت حدود 7.99 میلی متر و وزن 190 گرم سبک تر است و در استفاده طولانی احساس راحتی بیشتری ایجاد می کند. هر دو گوشی به نمایشگر تخت، فریم و پنل پشتی پلاستیکی، حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر و گواهی IP64 مجهز هستند. این گواهی در برابر گرد و غبار و پاشش آب مقاومت ایجاد می کند، اما به معنی ضد آب بودن کامل نیست. طراحی هر دو مدل مدرن و کاربردی است، ولی ردمی نوت 14S به دلیل وزن کمتر برای حمل روزانه انتخاب خوشایندتری محسوب می شود.

نمایشگر پوکو M7 پرو و ردمی نوت 14S

هر دو گوشی از نمایشگر 6.67 اینچی AMOLED با وضوح 2400 در 1080 پیکسل و نرخ نوسازی 120 هرتز استفاده می کنند؛ بنابراین نمایش روان منوها، وبگردی و شبکه های اجتماعی در هر دو مدل نقطه قوت مهمی است. نمایشگر ردمی نوت 14S عمق رنگ 10 بیتی دارد و روشنایی آن در حالت اوج به حدود 1300 نیت می رسد. پوکو M7 پرو با روشنایی اوج اعلام شده 2100 نیت، در فضای باز و زیر نور شدید عملکرد بهتری دارد. این مدل همچنین از HDR10+ و در برخی بازارها Dolby Vision پشتیبانی می کند. هر دو دستگاه از پوشش Gorilla Glass 5 و قابلیت هایی مانند کاهش نور آبی و حالت مطالعه بهره می برند. در مجموع، کیفیت تصویر هر دو خوب است، اما پوکو M7 پرو برای تماشای محتوا و استفاده در محیط های پرنور برتری دارد.

مقایسه سخت افزار و عملکرد

مهم ترین تفاوت این دو گوشی در بخش پردازنده دیده می شود. پوکو M7 پرو به تراشه 6 نانومتری MediaTek Dimensity 7025 Ultra با پردازنده مرکزی 8 هسته ای و فرکانس حداکثر 2.5 گیگاهرتز مجهز است. این تراشه از شبکه 5G پشتیبانی می کند و در اجرای بازی ها، جابه جایی میان برنامه ها و پردازش های سنگین عملکرد بهتری دارد. ردمی نوت 14S از تراشه MediaTek Helio G99 Ultra با فرکانس حداکثر 2.2 گیگاهرتز استفاده می کند. این پردازنده برای استفاده روزمره، اجرای برنامه های معمول و بازی های سبک مناسب است، اما از نظر توان پردازشی و گرافیکی به پای چیپست پوکو نمی رسد.

هر دو گوشی از حافظه داخلی UFS 2.2 و رم LPDDR4X استفاده می کنند و در نسخه های مختلف با حافظه 128GB، 256GB و 512GB عرضه شده اند. هر دو مدل نیز از درگاه کارت حافظه در شیار مشترک سیم کارت پشتیبانی می کنند. اگر سرعت بیشتر، اجرای بهتر بازی و استفاده چند ساله برای شما اهمیت دارد، پوکو M7 پرو انتخاب منطقی تری است.

مقایسه دوربین ها

ردمی نوت 14S روی کاغذ دوربین کامل تری دارد. دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی این گوشی به لرزشگیر اپتیکال تصویر، حسگر بزرگ 1/4.1 اینچی و لنز 7 لایه مجهز شده است. در کنار آن، دوربین 8 مگاپیکسلی فوق عریض و دوربین 2 مگاپیکسلی ماکرو قرار دارد. این ترکیب برای ثبت جزئیات زیاد در نور مناسب و عکاسی از منظره، جمعیت یا سوژه های نزدیک انعطاف بیشتری ارائه می دهد.

پوکو M7 پرو از دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با حسگر Sony و لرزشگیر اپتیکال استفاده می کند و یک دوربین عمق سنج 2 مگاپیکسلی آن را همراهی می کند. دوربین اصلی پوکو در عکاسی شبانه و کاهش لرزش دست عملکرد قابل قبولی دارد، اما نبود دوربین فوق عریض باعث می شود از نظر تنوع عکاسی نسبت به ردمی نوت 14S محدودتر باشد. با این حال، تعداد مگاپیکسل به تنهایی کیفیت عکس را تعیین نمی کند و پردازش تصویر، اندازه حسگر و نور محیط نیز اهمیت زیادی دارند. دوربین سلفی پوکو 20 مگاپیکسلی است و از دوربین سلفی 16 مگاپیکسلی ردمی نوت 14S وضوح بالاتری دارد.

باتری و سرعت شارژ

پوکو M7 پرو به باتری 5110 میلی آمپر ساعتی و شارژ سریع 45 وات مجهز است، در حالی که ردمی نوت 14S باتری 5000 میلی آمپر ساعتی و شارژ سریع 67 وات دارد. ظرفیت باتری پوکو کمی بیشتر است و در استفاده معمول می تواند دوام مناسبی ارائه دهد، اما ردمی نوت 14S به دلیل شارژ سریع تر در مدت کوتاه تری آماده استفاده می شود. بنابراین برای کاربرانی که معمولا زمان کمی برای شارژ گوشی دارند، ردمی نوت 14S برتری دارد. شارژر 67 وات در برخی نسخه های ردمی در جعبه قرار دارد، اما محتویات بسته بندی ممکن است بر اساس بازار عرضه متفاوت باشد.

نرم افزار و امکانات ارتباطی

هر دو گوشی با سیستم عامل اندروید و رابط کاربری HyperOS عرضه می شوند و امکاناتی مانند اسپیکر استریو، Dolby Atmos، جک 3.5 میلی متری هدفون، فرستنده مادون قرمز، NFC در برخی نسخه ها و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر دارند. تفاوت اصلی در ارتباطات است؛ پوکو M7 پرو از شبکه 5G پشتیبانی می کند، اما ردمی نوت 14S یک گوشی 4G است. در شرایطی که پوشش 5G در ایران هنوز در همه مناطق گسترده نیست، این قابلیت ممکن است برای همه کاربران ضروری نباشد، اما به پوکو M7 پرو آینده نگری بیشتری می دهد.

پوکو M7 پرو برای چه کسانی مناسب است؟

پوکو M7 پرو برای کاربرانی مناسب است که پردازنده قوی تر، اجرای روان تر بازی ها، نمایشگر روشن تر، پشتیبانی از 5G و دوربین سلفی با وضوح بالاتر می خواهند. این گوشی برای استفاده سنگین، بازی، تماشای فیلم و کاربرانی که قصد دارند دستگاه خود را برای مدت طولانی نگه دارند، انتخاب متعادل تری است.

ردمی نوت 14S برای چه کسانی مناسب است؟

ردمی نوت 14S برای کسانی مناسب است که دوربین اصلی با وضوح بالا، دوربین فوق عریض، شارژ سریع 67 وات، وزن کمتر و نمایشگر AMOLED با رنگ های گسترده را ترجیح می دهند. این مدل برای عکاسی روزمره، شبکه های اجتماعی، تماشای محتوا و استفاده عمومی عملکرد رضایت بخشی دارد، اما برای بازی های سنگین و پردازش های طولانی، قدرت پوکو M7 پرو را ارائه نمی کند.

سوالات متداول:

پوکو M7 پرو بهتر است یا ردمی نوت 14S؟

اگر قدرت پردازشی، بازی، 5G و نمایشگر روشن تر مهم است، پوکو M7 پرو انتخاب بهتری است. اگر دوربین 200 مگاپیکسلی، دوربین فوق عریض و شارژ سریع تر اولویت دارد، ردمی نوت 14S ارزش بررسی بیشتری دارد.

آیا ردمی نوت 14S از پوکو M7 پرو دوربین بهتری دارد؟

از نظر امکانات عکاسی، ردمی نوت 14S با دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی و لنز فوق عریض کامل تر است. با این حال، کیفیت نهایی عکس به نور، پردازش نرم افزاری و شیوه استفاده نیز وابسته است.

کدام گوشی برای بازی مناسب تر است؟

پوکو M7 پرو به دلیل استفاده از تراشه Dimensity 7025 Ultra، عملکرد پردازشی و گرافیکی بهتری دارد و برای بازی گزینه مناسب تری محسوب می شود.

کدام مدل شارژ سریع تری دارد؟

ردمی نوت 14S از شارژ سریع 67 وات پشتیبانی می کند و از شارژ 45 وات پوکو M7 پرو سریع تر شارژ می شود.

آیا پوکو M7 پرو از 5G پشتیبانی می کند؟

بله، پوکو M7 پرو یک گوشی 5G است، در حالی که ردمی نوت 14S از شبکه 4G استفاده می کند.

کدام گوشی باتری بهتری دارد؟

پوکو M7 پرو ظرفیت باتری کمی بیشتری دارد، اما ردمی نوت 14S با شارژ 67 وات سریع تر شارژ می شود. از نظر دوام، اختلاف دو مدل به الگوی مصرف و تنظیمات نمایشگر بستگی دارد.

جمع بندی نهایی

پوکو M7 پرو و ردمی نوت 14S هر دو نمایشگر AMOLED با نرخ نوسازی 120 هرتز، اسپیکر استریو، حافظه قابل ارتقا و رابط کاربری HyperOS دارند، اما برای نیازهای متفاوتی طراحی شده اند. پوکو M7 پرو به لطف پردازنده قدرتمندتر، شبکه 5G، روشنایی بیشتر نمایشگر و عملکرد بهتر در بازی، انتخاب کامل تر برای کاربران حرفه ای و آینده نگر است. ردمی نوت 14S با دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی، دوربین فوق عریض، وزن کمتر و شارژ 67 وات، برای عکاسی و استفاده روزمره ارزشمندتر است. در نهایت، اگر اولویت اصلی شما سرعت و قدرت است، پوکو M7 پرو را انتخاب کنید و اگر دوربین و شارژ سریع اهمیت بیشتری دارد، ردمی نوت 14S گزینه مناسب تری خواهد بود.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Xiaomi POCO M7 Pro و Xiaomi Redmi Note 14S
ویژگیXiaomi POCO M7 ProXiaomi Redmi Note 14S
شبکهGSM / HSPA / LTE / 5GGSM / HSPA / LTE
نسخه شبکه5G SA/NSA4G LTE
تاریخ معرفی2024, December 172025, March 14
ابعاد162.4 x 75.7 x 7.99 mm161.1 x 74.95 x 7.98 mm
وزن190 g179 g
ساختار بدنهپنل جلویی شیشه ای با Gorilla Glass 5، قاب و پنل پشتی پلاستیکیپنل جلویی شیشه ای با Gorilla Glass 5، قاب و پنل پشتی پلاستیکی
استاندارد مقاومتIP64IP64
نوع سیم کارت2 سیم کارت Nano-SIM یا 1 سیم کارت و 1 کارت microSD2 سیم کارت Nano-SIM یا 1 سیم کارت و 1 کارت microSD
اندازه نمایشگر6.67 اینچ6.67 اینچ
نوع نمایشگرAMOLED، نرخ نوسازی 120Hz، HDR10+، حداکثر روشنایی 2100 nits، کاهش نور PWM با فرکانس 960HzAMOLED، عمق رنگ 10-bit، نرخ نوسازی 120Hz، روشنایی معمولی 500 nits، روشنایی HBM برابر 1000 nits، حداکثر روشنایی 1300 nits، کاهش نور PWM با فرکانس 1920Hz
رزولوشن نمایشگر1080 x 2400 pixels1080 x 2400 pixels
تراکم پیکسلی395 ppi395 ppi
نسبت تصویر20:920:9
محافظ نمایشگرCorning Gorilla Glass 5Corning Gorilla Glass 5
سیستم عاملAndroid 14، HyperOSAndroid 15، HyperOS
تراشهMediaTek Dimensity 7025 Ultra، فرایند ساخت 6nmMediaTek Helio G99 Ultra، فرایند ساخت 6nm
پردازنده مرکزی8 هسته ای شامل 2 هسته Cortex-A78 با فرکانس 2.5GHz و 6 هسته Cortex-A55 با فرکانس 2.0GHz8 هسته ای شامل 2 هسته Cortex-A76 با فرکانس 2.2GHz و 6 هسته Cortex-A55 با فرکانس 2.0GHz
پردازنده گرافیکیIMG BXM-8-256Mali-G57 MC2
حافظه رم و داخلی8GB+256GB، 12GB+256GB، 12GB+512GB8GB+128GB، 8GB+256GB، 12GB+512GB
نوع حافظه داخلیUFS 2.2UFS 2.2
پشتیبانی از کارت حافظهmicroSD تا 1TB از طریق درگاه مشترک سیم کارتmicroSD تا 1TB از طریق درگاه مشترک سیم کارت
دوربین اصلی50MP، دیافراگم f/1.56، حسگر 1/1.95 اینچ، فوکوس خودکار تشخیص فاز، لرزشگیر اپتیکال OIS200MP، دیافراگم f/1.65، حسگر 1/1.4 اینچ، فوکوس خودکار چند جهته، لرزشگیر اپتیکال OIS
دوربین های پشتی دیگر2MP سنجش عمق با دیافراگم f/2.48MP فوق عریض با دیافراگم f/2.2 و زاویه دید 120 درجه، 2MP ماکرو با دیافراگم f/2.4
قابلیت های دوربین پشتیفلاش LED، HDR، پانورامافلاش LED، HDR، پانوراما
فیلمبرداری دوربین پشتی1080p با سرعت 30fps، 720p با سرعت 30fps1080p با سرعت 30fps و 60fps، 720p با سرعت 30fps
دوربین سلفی20MP، دیافراگم f/2.2، حسگر 1/4.0 اینچ16MP، دیافراگم f/2.4، حسگر 1/3.0 اینچ
فیلمبرداری دوربین سلفی1080p با سرعت 30fps، 720p با سرعت 30fps1080p با سرعت 30fps و 60fps، 720p با سرعت 30fps
ظرفیت باتری5110mAh5000mAh
شارژ سریع45W67W HyperCharge
شارژر داخل جعبه45W67W
بلندگودوگانه استریو با Dolby Atmosدوگانه با Dolby Atmos
جک هدفون3.5mm3.5mm
Wi-FiWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده، Wi-Fi DirectWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده
Bluetooth5.35.3
موقعیت یابیGPS، GLONASS، BDS، GalileoGPS، GLONASS، BDS، Galileo
NFCدارددارد
درگاه مادون قرمزدارددارد
درگاه USBUSB Type-CUSB Type-C
رادیو FMدارد، وابسته به بازاردارد
حسگرهاحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما، حسگر مجازی مجاورت، حسگر نور محیط، فرستنده مادون قرمزحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما، حسگر مجازی مجاورت، حسگر نور محیط، فرستنده مادون قرمز
قفل گشاییحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر و تشخیص چهره هوش مصنوعیحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر و تشخیص چهره هوش مصنوعی
رنگ هاLavender Frost، Lunar Dust، Olive Twilight، Classic BlackMidnight Black، Aurora Purple، Ocean Blue

محصولات مشابه:

  • Poco M6 Pro

  • Redmi Note 12

  • Samsung Galaxy A26

  • Redmi Note 13 Pro 4G

  • Redmi Note 14

  • Poco M7 5G


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI