مقایسه Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G و POCO X7 Pro

محصول:

Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G

POCO X7 Pro

مدل:Note 11 Pro 5GX7 Pro
سازنده:

شیائومی (Xiaomi)

شیائومی (Xiaomi)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20222025
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی نسل پنجم (5G Smartphone) گوشی گیمینگ (Gaming Phone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:62 از 10090 از 100
برنده:POCO X7 Pro
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه شیائومی ردمی نوت 11 پرو 5G و پوکو X7 پرو؛ کدام گوشی ارزش خرید بیشتری دارد؟


شیائومی ردمی نوت 11 پرو 5G و پوکو X7 پرو در دو نسل متفاوت و با دو رویکرد جداگانه عرضه شده اند. ردمی نوت 11 پرو 5G یک گوشی میان رده قدیمی تر با تمرکز بر نمایشگر AMOLED، دوربین 108 مگاپیکسلی و امکانات کاربردی مانند درگاه کارت حافظه و جک هدفون است؛ در مقابل، پوکو X7 پرو محصولی جدیدتر و قدرتمندتر است که برای اجرای بازی، نمایش محتوای باکیفیت، شارژ سریع و استفاده طولانی مدت طراحی شده است. مبنای این مقایسه نسخه جهانی ردمی نوت 11 پرو 5G و نسخه جهانی پوکو X7 پرو با باتری 6000 میلی آمپر ساعتی است.

طراحی و کیفیت ساخت

ردمی نوت 11 پرو 5G ابعادی برابر با 164.2 در 76.1 در 8.1 میلی متر و وزن 202 گرم دارد. بدنه آن از شیشه در جلو و پشت و فریم پلاستیکی ساخته شده و گواهی IP53 را ارائه می کند. پوکو X7 پرو با ابعاد حدود 160.8 در 75.2 در 8.3 میلی متر، نسخه پلاستیکی با وزن 195 گرم یا نسخه با روکش چرم مصنوعی با وزن 198 گرم، جمع و جورتر و کمی سبک تر است. پوشش گوریلا گلس 7i و مقاومت IP68 یا IP69 در نسخه های وابسته به بازار، برتری محسوسی برای پوکو در برابر خط و خش و نفوذ آب ایجاد می کند. بنابراین از نظر دوام و محافظت، پوکو X7 پرو انتخاب مطمئن تری است.

مقایسه نمایشگر ردمی نوت 11 پرو 5G و پوکو X7 پرو

هر دو گوشی نمایشگر 6.67 اینچی AMOLED با نرخ نوسازی 120 هرتز دارند، اما پوکو X7 پرو به وضوح 2712 در 1220 پیکسل، تراکم حدود 446 پیکسل در هر اینچ، عمق رنگ 12 بیت، پشتیبانی از Dolby Vision و HDR10+ مجهز شده است. وضوح نمایشگر ردمی 2400 در 1080 پیکسل و تراکم آن حدود 395 پیکسل در هر اینچ است. روشنایی اسمی نمایشگر پوکو نیز بسیار بیشتر است و در حالت اوج به 3200 نیت می رسد، در حالی که مقدار اوج اعلام شده برای ردمی 1200 نیت است. در استفاده روزمره هر دو صفحه نمایش روان و باکیفیت هستند، اما برای تماشای فیلم، بازی و استفاده در فضای باز، پوکو X7 پرو برنده روشن این بخش است.

عملکرد سخت افزاری و اجرای بازی

ردمی نوت 11 پرو 5G از تراشه Snapdragon 695 5G با فرآیند ساخت 6 نانومتری، پردازنده گرافیکی Adreno 619 و حافظه LPDDR4X و UFS 2.2 استفاده می کند. این ترکیب برای شبکه های اجتماعی، وب گردی، تماشای ویدئو و بازی های معمولی مناسب است، اما در اجرای بازی های سنگین محدودیت دارد. پوکو X7 پرو به تراشه Dimensity 8400-Ultra با فرآیند ساخت 4 نانومتری، پردازنده گرافیکی Mali-G720، حافظه LPDDR5X و فضای ذخیره سازی UFS 4.0 مجهز است. اختلاف عملکرد این دو گوشی بسیار زیاد است؛ پوکو برای بازی های سنگین، اجرای هم زمان چند برنامه، ویرایش ویدئو و استفاده چند ساله گزینه قدرتمندتری محسوب می شود. در آزمایش های ثبت شده برای نسخه های مورد بررسی، امتیاز AnTuTu پوکو حدود 1568331 و امتیاز ردمی حدود 382902 در نسخه متفاوت آزمون بوده است؛ این اعداد به دلیل تفاوت نسل بنچمارک مستقیما قابل مقایسه نیستند، اما برتری سخت افزاری پوکو را به خوبی نشان می دهند.

دوربین اصلی و فیلم برداری

ردمی نوت 11 پرو 5G دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی، دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی و دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی دارد و فیلم برداری آن به وضوح 1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه محدود می شود. پوکو X7 پرو از دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با لرزشگیر اپتیکال، دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی و فیلم برداری 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه استفاده می کند. تعداد مگاپیکسل بیشتر ردمی لزوما به معنای عکس بهتر نیست؛ پوکو با لرزشگیر اپتیکال، سنسور جدیدتر و پردازش تصویر قوی تر، در عکاسی شب، ثبت سوژه متحرک و فیلم برداری برتری دارد. ردمی در نور روز و برای ثبت عکس های پرجزئیات همچنان عملکرد قابل قبولی ارائه می کند، اما برای تولید محتوای ویدئویی پوکو انتخاب مناسب تری است.

دوربین سلفی

ردمی نوت 11 پرو 5G به دوربین سلفی 16 مگاپیکسلی و پوکو X7 پرو به دوربین سلفی 20 مگاپیکسلی مجهز شده اند. هر دو گوشی امکان فیلم برداری سلفی با کیفیت 1080p و نرخ 30 فریم بر ثانیه را دارند. تفاوت کیفیت نهایی به نور، پردازش نرم افزاری و شرایط عکاسی بستگی دارد، اما روی کاغذ و از نظر جزئیات، پوکو برتری جزئی دارد.

باتری و سرعت شارژ

ردمی نوت 11 پرو 5G باتری 5000 میلی آمپر ساعتی و شارژ سریع 67 وات دارد. پوکو X7 پرو در نسخه جهانی به باتری 6000 میلی آمپر ساعتی و شارژ سریع 90 وات مجهز شده و شارژر 90 وات نیز در جعبه آن قرار دارد. ظرفیت بیشتر باتری پوکو در کنار تراشه کم مصرف تر، دوام طولانی تری ایجاد می کند و شارژ سریع تر آن زمان انتظار را کاهش می دهد. در این بخش پوکو X7 پرو برتری مشخصی دارد.

نرم افزار و امکانات ارتباطی

ردمی نوت 11 پرو 5G در زمان عرضه با Android 11 و MIUI 13 معرفی شد، در حالی که پوکو X7 پرو با Android 15 و HyperOS 2 عرضه شده است. پوکو از Wi-Fi 6، ارتباطات جدیدتر و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر بهره می برد. ردمی حسگر اثر انگشت جانبی، Wi-Fi 5 و جک 3.5 میلی متری هدفون دارد. هر دو گوشی از NFC در بازارهای منتخب و فرستنده مادون قرمز پشتیبانی می کنند. ردمی علاوه بر جک هدفون، امکان افزایش فضای ذخیره سازی با کارت microSD را نیز ارائه می دهد؛ قابلیتی که در پوکو X7 پرو وجود ندارد. بنابراین برای استفاده از هدفون سیمی و کارت حافظه، ردمی کاربردی تر است.

مقایسه ارزش خرید در بازار ایران

در بازار ایران، قیمت این دو مدل به ظرفیت حافظه، وضعیت رجیستری، سلامت دستگاه، گارانتی و نوسان ارز وابسته است و نمی توان بر اساس قیمت جهانی، ارزش خرید قطعی را تعیین کرد. با این حال، اگر اختلاف قیمت منطقی باشد، پوکو X7 پرو به دلیل سخت افزار بسیار قوی تر، نمایشگر دقیق تر و روشن تر، باتری بزرگ تر، شارژ سریع تر، مقاومت بدنه بهتر و پشتیبانی از فیلم برداری 4K ارزش خرید بالاتری دارد. ردمی نوت 11 پرو 5G تنها زمانی انتخاب اقتصادی تری محسوب می شود که با قیمت پایین تر عرضه شود و نیاز خریدار به کارت حافظه، جک هدفون یا دوربین اصلی با وضوح 108 مگاپیکسل اهمیت داشته باشد.

سوالات متداول:

آیا پوکو X7 پرو از ردمی نوت 11 پرو 5G بهتر است؟

بله، از نظر قدرت پردازشی، کیفیت نمایشگر، باتری، سرعت شارژ، مقاومت بدنه و فیلم برداری، پوکو X7 پرو به شکل محسوسی بهتر است. ردمی فقط در داشتن جک هدفون و درگاه microSD مزیت دارد.

برای بازی کدام گوشی مناسب تر است؟

پوکو X7 پرو به دلیل تراشه Dimensity 8400-Ultra، حافظه سریع LPDDR5X و UFS 4.0 و سیستم خنک کننده قوی تر، گزینه مناسب تری برای بازی های سنگین است.

دوربین 108 مگاپیکسلی ردمی بهتر از دوربین 50 مگاپیکسلی پوکو است؟

خیر، تعداد مگاپیکسل به تنهایی کیفیت عکس را تعیین نمی کند. پوکو با لرزشگیر اپتیکال و قابلیت فیلم برداری 4K در مجموع دوربین کامل تری دارد، هرچند ردمی در نور مناسب می تواند عکس های پرجزئیاتی ثبت کند.

کدام گوشی باتری بهتری دارد؟

پوکو X7 پرو با باتری 6000 میلی آمپر ساعتی و شارژ 90 وات، هم ظرفیت بیشتری دارد و هم سریع تر شارژ می شود. نسخه جهانی این گوشی مبنای مقایسه است و بعضی نسخه های بازارهای دیگر ممکن است باتری متفاوتی داشته باشند.

آیا ردمی نوت 11 پرو 5G هنوز ارزش خرید دارد؟

اگر با قیمت مناسب و در وضعیت سالم پیدا شود، برای کاربری روزمره، نمایشگر AMOLED، استفاده از کارت حافظه و هدفون سیمی همچنان قابل قبول است؛ اما برای بازی، فیلم برداری و استفاده بلندمدت، پوکو X7 پرو انتخاب آینده نگرانه تری است.

جمع بندی نهایی

پوکو X7 پرو در این مقایسه برنده کلی است و برای بیشتر خریداران ایرانی انتخاب منطقی تری محسوب می شود. این گوشی در عملکرد، نمایشگر، باتری، شارژ، مقاومت بدنه و قابلیت های دوربین فاصله زیادی با ردمی نوت 11 پرو 5G دارد. ردمی نوت 11 پرو 5G تنها در صورت قیمت پایین تر یا نیاز جدی به جک هدفون و کارت حافظه می تواند گزینه قابل دفاعی باشد. مشخصات فنی از صفحه رسمی ردمی نوت 11 پرو 5G، صفحه رسمی پوکو X7 پرو و اطلاعات تکمیلی GSMArena ردمی و GSMArena پوکو استخراج شده اند.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G و POCO X7 Pro
ویژگیXiaomi Redmi Note 11 Pro 5GPOCO X7 Pro
تاریخ معرفی26 ژانویه 20229 ژانویه 2025
ابعاد164.19 x 76.1 x 8.12 mm160.75 x 75.24 x 8.29 mm پلاستیکی، 8.43 mm چرمی
وزن202 g195 g پلاستیکی، 198 g چرمی
جنس بدنهنمایشگر شیشه ای Gorilla Glass 5، قاب پلاستیکی، پنل پشتی شیشه اینمایشگر Gorilla Glass 7i، قاب و پنل پشتی پلاستیکی یا چرمی
استاندارد مقاومتIP53IP68/IP69 وابسته به بازار
نوع سیم کارتدو سیم کارت Nano-SIM یا یک سیم کارت و microSDدو سیم کارت Nano-SIM
فناوری شبکهGSM، HSPA، LTE، 5GGSM، HSPA، LTE، 5G
تراشهQualcomm Snapdragon 695 5G، لیتوگرافی 6 nmMediaTek Dimensity 8400-Ultra، لیتوگرافی 4 nm
پردازنده مرکزی8 هسته ای، 2 هسته 2.2 GHz و 6 هسته 1.7 GHz8 هسته ای، 1 هسته 3.25 GHz، 3 هسته 3.0 GHz و 4 هسته 2.1 GHz
پردازنده گرافیکیAdreno 619Mali-G720
سیستم عامل اولیهAndroid 11 با MIUI 13Android 15 با HyperOS 2
حافظه رم6 GB یا 8 GB، LPDDR4X8 GB یا 12 GB، LPDDR5X
حافظه داخلی64 GB یا 128 GB، UFS 2.2256 GB یا 512 GB، UFS 4.0
پشتیبانی از کارت حافظهدارد، microSDXC تا 1 TB، با اشغال جایگاه سیم کارت دومندارد
نوع نمایشگرSuper AMOLEDCrystalRes AMOLED
اندازه نمایشگر6.67 inch6.67 inch
وضوح نمایشگر1080 x 2400 pixels، نسبت 20:91220 x 2712 pixels، نسبت 20:9
تراکم پیکسلی395 ppi446 ppi
نرخ نوسازی120 Hz120 Hz
حداکثر روشنایی700 nits معمولی، 1200 nits اوج700 nits معمولی، 1400 nits HBM، 3200 nits اوج
عمق رنگ و استانداردهاعمق رنگ نامشخص، DCI-P312-bit، DCI-P3، Dolby Vision، HDR10+
قابلیت های نمایشگرحالت مطالعه، نمایشگر زیر نور خورشیدAdaptiveSync، PWM با فرکانس 1920 Hz، نمونه برداری لمسی 480 Hz، نمونه برداری لحظه ای 2560 Hz، حالت مطالعه، حالت نور خورشید
دوربین اصلی108 MP، دیافراگم f/1.9، حسگر 1/1.52 inch، PDAF50 MP، دیافراگم f/1.5، حسگر 1/1.95 inch، PDAF، OIS
دوربین فوق عریض8 MP، دیافراگم f/2.2، زاویه دید 118 درجه8 MP، دیافراگم f/2.2
دوربین ماکرو2 MP، دیافراگم f/2.4ندارد
فیلم برداری دوربین اصلی1080p با نرخ 30 fps4K با نرخ 24/30/60 fps، 1080p با نرخ 30/60/120/240/960 fps، HDR10+، OIS و gyro-EIS
دوربین سلفی16 MP، دیافراگم f/2.420 MP، دیافراگم f/2.2
فیلم برداری دوربین سلفی1080p با نرخ 30 fps1080p با نرخ 30 fps
بلندگواستریواستریو با Dolby Atmos
جک هدفون3.5 mmندارد
استاندارد صوتیHi-Res Audio، صدای 24-bit/192 kHzHi-Res Audio و Hi-Res Wireless، صدای 24-bit/192 kHz
Wi-FiWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو باندهWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax، دو بانده
بلوتوثBluetooth 5.1Bluetooth 6.0
موقعیت یابیGPS، GLONASS، BDS، GalileoGPS دو بانده L1+L5، GLONASS، BDS، Galileo، NavIC
NFCدارد، وابسته به بازاردارد، وابسته به بازار
درگاه مادون قرمزدارددارد
رادیو FMنامشخصندارد
درگاه USBUSB Type-C 2.0، OTGUSB Type-C 2.0، OTG
حسگر اثر انگشتکناریزیر نمایشگر، اپتیکال
سایر حسگرهاشتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما، سنسور مجاورت، نور محیطشتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما، سنسور مجاورت، سنسور نور محیط، حسگر لرزش
ظرفیت باتری5000 mAh6000 mAh در نسخه جهانی، 6550 mAh در نسخه هند
نوع باتریLi-PoSi/C Li-Ion
توان شارژ67 W، پشتیبانی از PD3.0 و QC390 W، پشتیبانی از PD3.0 و QC3+
شارژ معکوسنداردسیمی
رنگ هاGraphite Gray، Polar White، Atlantic BlueBlack، Yellow، White، Green
محتویات جعبهشارژر 67 W، کابل USB Type-C، قاب محافظ، ابزار خارج کردن سیم کارت، دفترچه راهنماشارژر 90 W، کابل USB Type-C، قاب محافظ، ابزار خارج کردن سیم کارت، دفترچه راهنما

محصولات مشابه:

  • Xiaomi Redmi Note 11 Pro 4G

  • Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

  • Samsung Galaxy A53 5G

  • Poco X6 Pro

  • Redmi Turbo 3 (Poco F6)

  • Xiaomi 14T


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI