مقایسه Bajaj Pulsar 180 UG4 و Pulsar 220

محصول:

Pulsar 180 UG4

Pulsar 220

مدل:Pulsar 180 UG4Pulsar 220
سازنده:

باجاج (Bajaj)

باجاج (Bajaj)

کشور:هند (India)هند (India)
سال:20182005
گروه:

موتورسیکلت (Motorcycle)

موتورسیکلت (Motorcycle)

زیرگروه: موتورسیکلت شهری (Street Motorcycle) موتورسیکلت استاندارد (Standard Motorcycle)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:69 از 10078 از 100
برنده:Pulsar 220
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه باجاج پالس 180 UG4 و پالس 220؛ کدام موتورسیکلت برای خرید مناسب تر است


باجاج پالس 180 UG4 و پالس 220 از موتورسیکلت های اسپرت شناخته شده بازار ایران هستند که هر دو با طراحی عضلانی، هندلینگ قابل قبول و موتور تک سیلندر عرضه شدند. پالس 180 UG4 معمولا به عنوان گزینه ای سبک تر، اقتصادی تر و مناسب استفاده روزمره شناخته می شود، در حالی که پالس 220 با حجم موتور بیشتر و قدرت بالاتر برای شتاب گیری، مسیرهای برون شهری و سواری هیجان انگیز انتخاب کامل تری است. در این مقایسه، منظور از پالس 220 نسخه رایج پالس 220F است؛ زیرا مشخصات مدل های مختلف این موتورسیکلت در سال های تولید متفاوت بوده است.

مقایسه موتور و عملکرد

پالس 180 UG4 به موتور 178.6 سی سی چهار زمانه، هواخنک و مجهز به فناوری DTS-i مجهز است. این موتور در نسخه رایج UG4 حدود 17.02 اسب بخار قدرت در 8500 دور در دقیقه و 14.22 نیوتن متر گشتاور در 6500 دور در دقیقه تولید می کند. گیربکس 5 سرعته، پاسخ گاز مناسب و عملکرد نرم در دورهای میانی، این مدل را برای رفت و آمد شهری مناسب کرده است.

پالس 220F از موتور 220 سی سی تک سیلندر، چهار زمانه، روغن خنک و مجهز به DTS-i بهره می برد. قدرت این مدل بسته به سال تولید حدود 20.4 تا 21 اسب بخار و گشتاور آن حدود 18.55 تا 19.1 نیوتن متر است. اختلاف قدرت و گشتاور با پالس 180 در شتاب گیری کاملا محسوس است و پالس 220 در سبقت، حرکت در سربالایی و استفاده جاده ای توان بیشتری ارائه می دهد. هر دو موتورسیکلت گیربکس 5 سرعته دارند، اما موتور 220 در سرعت های بالاتر فشار کمتری متحمل می شود.

شتاب، سرعت و تجربه سواری

پالس 180 UG4 به دلیل وزن کمتر و واکنش مناسب موتور، در ترافیک شهری چابک است و شتاب اولیه قابل قبولی دارد. این مدل برای سواری آرام تا نیمه اسپرت عملکرد متعادلی ارائه می کند، اما در سرعت های بالا و هنگام حمل سرنشین، محدودیت قدرت آن نسبت به پالس 220 آشکار می شود.

پالس 220F شتاب قوی تر و کشش بهتری دارد و در مسیرهای باز احساس اطمینان بیشتری ایجاد می کند. وزن بیشتر، تایرهای پهن تر و ترمز عقب دیسکی باعث پایداری مناسب تر در سرعت بالا می شوند، هرچند همین وزن اضافه در مانورهای بسیار تنگ شهری و جابه جایی در حالت خاموش کمی از چابکی آن کم می کند. سرعت نهایی واقعی هر دو مدل به سلامت موتور، وضعیت زنجیر و لاستیک، وزن سرنشین، تنظیم کاربراتور یا انژکتور و شرایط مسیر وابسته است.

ترمز، تعلیق و هندلینگ

پالس 180 UG4 در جلو ترمز دیسکی 260 میلی متری و در عقب ترمز کاسه ای 130 میلی متری دارد. کمک فنر عقب قابل تنظیم و تایر عقب 120/80، سواری و چسبندگی مناسبی برای یک موتورسیکلت 180 سی سی قدیمی فراهم می کنند، اما ترمز عقب کاسه ای در مقایسه با سیستم دو دیسکی پالس 220 نقطه ضعف اصلی آن محسوب می شود.

پالس 220F معمولا به ترمز دیسکی در هر دو چرخ مجهز است و در نسخه های جدیدتر ممکن است امکانات ایمنی متفاوتی مانند ABS نیز داشته باشد. ترمزهای قوی تر برای کنترل شتاب و وزن بالاتر این مدل مناسب تر هستند. سیستم تعلیق هر دو موتورسیکلت برای خیابان های شهری تنظیم شده، اما سلامت کمک فنرها در نمونه های کارکرده اهمیت زیادی دارد؛ زیرا فرسودگی آنها مستقیما روی پایداری و کیفیت ترمزگیری اثر می گذارد.

طراحی و ارگونومی

پالس 180 UG4 طراحی اسپرت با فلاپ های جانبی، زین دو تکه، فرمان کلیپسی و تایر عقب پهن دارد. ابعاد جمع و جورتر و وزن حدود 145 تا 147 کیلوگرمی آن، کنترل در خیابان های شلوغ را آسان می کند. ارتفاع و حالت نشستن آن برای بیشتر موتورسواران مناسب است، اما فرمان اسپرت و زین نسبتا سفت در سفرهای طولانی ممکن است خستگی بیشتری ایجاد کند.

پالس 220F از نظر ظاهری حجیم تر و تهاجمی تر است و در بسیاری از نسخه ها به چراغ جلو با پوشش فیرینگ مجهز شده است. وزن نمونه های مختلف حدود 150 تا 160 کیلوگرم و ظرفیت باک معمولا 15 لیتر است. این ابعاد، حس سواری بزرگ تر و پایداری بهتر در جاده را به همراه دارد، ولی هزینه و دشواری جابه جایی آن نسبت به پالس 180 بیشتر است.

مصرف سوخت و هزینه نگهداری

پالس 180 UG4 به طور معمول مصرف سوخت پایین تری دارد و در صورت تنظیم بودن موتور و رانندگی متعادل، مصرف ترکیبی آن می تواند حدود 35 تا 45 کیلومتر با هر لیتر باشد. ساختار ساده تر موتور هواخنک، قطعات مصرفی ارزان تر و دسترسی بهتر به تعمیرکار، از مزیت های مهم این مدل در بازار کارکرده ایران است. با این حال، سن بالای بیشتر نمونه های UG4 باعث می شود وضعیت سیم کشی، کاربراتور، رگولاتور، استارت، انجین و شاسی پیش از خرید با دقت بررسی شود.

پالس 220F به دلیل حجم موتور بیشتر و سامانه خنک کاری روغنی، معمولا سوخت بیشتری از پالس 180 مصرف می کند، اما در استفاده عادی همچنان اقتصادی محسوب می شود. هزینه لاستیک، دیسک و لنت، قطعات بدنه و تعمیرات موتور آن معمولا بالاتر است. در نمونه های کارکرده، نشتی روغن، صدای زنجیر تایم، سلامت پمپ روغن، وضعیت رادیاتور روغنی، عملکرد کلاچ و کیفیت سیستم سوخت رسانی باید بررسی شود.

مزایا و معایب پالس 180 UG4

مزیت های اصلی پالس 180 UG4 شامل وزن کمتر، مصرف سوخت مناسب، هزینه نگهداری پایین، چابکی در شهر، قطعات فراوان و ساختار فنی ساده است. قدرت کمتر، ترمز عقب کاسه ای، فناوری قدیمی تر و ریسک بالاتر خرابی ناشی از عمر زیاد، مهم ترین محدودیت های آن هستند.

مزایا و معایب پالس 220

پالس 220F قدرت و گشتاور بیشتر، شتاب بهتر، پایداری بالاتر در جاده، ترمزهای قوی تر، ظاهر جذاب تر و توان مناسب برای حمل سرنشین دارد. وزن بیشتر، مصرف سوخت بالاتر، هزینه نگهداری بیشتر و حساسیت بالاتر به سلامت موتور و سیستم خنک کاری از معایب آن به شمار می روند.

سوالات متداول:

پالس 180 UG4 برای استفاده شهری مناسب تر است یا پالس 220

برای رفت و آمد روزمره، ترافیک سنگین و کاهش هزینه سوخت و تعمیرات، پالس 180 UG4 انتخاب منطقی تری است. پالس 220 برای افرادی مناسب تر است که شتاب، قدرت و استفاده جاده ای را در اولویت قرار می دهند.

پالس 220 مصرف سوخت بیشتری دارد

بله، موتور بزرگ تر و قدرت بالاتر پالس 220 معمولا مصرف سوخت بیشتری نسبت به پالس 180 UG4 ایجاد می کند، اما میزان واقعی مصرف به سلامت موتور، نوع سوخت رسانی و سبک رانندگی وابسته است.

ترمز پالس 220 از پالس 180 بهتر است

در بیشتر نسخه های پالس 220F، ترمز دیسکی در هر دو چرخ وجود دارد و کنترل بهتری نسبت به ترمز جلو دیسکی و عقب کاسه ای پالس 180 UG4 فراهم می کند.

برای خرید نمونه کارکرده، پالس 180 UG4 انتخاب کم ریسک تری است

از نظر هزینه قطعات و سادگی تعمیر معمولا بله، اما سن بالای نمونه های UG4 اهمیت کارشناسی را بیشتر می کند. یک پالس 220 سالم می تواند از یک پالس 180 فرسوده خرید بهتری باشد.

پالس 180 UG4 ارزش خرید بیشتری دارد یا پالس 220

ارزش خرید به بودجه و نوع استفاده بستگی دارد. پالس 180 UG4 برای خرید اقتصادی و استفاده شهری ارزش بیشتری دارد، در حالی که پالس 220 در صورت نیاز به قدرت بالاتر و سواری جاده ای، انتخاب توانمندتری است.

جمع بندی

پالس 180 UG4 و پالس 220 هر دو موتورسیکلت های قابل اتکایی هستند، اما هدف متفاوتی دارند. پالس 180 UG4 سبک تر، کم هزینه تر و مناسب تر برای شهر است و پالس 220F با موتور قوی تر، ترمزهای بهتر و پایداری بیشتر، گزینه مناسب تری برای مسیرهای طولانی و سواری پرشتاب محسوب می شود. در بازار ایران، سلامت فنی، اصالت قطعات، وضعیت شاسی و سابقه نگهداری باید از تفاوت حجم موتور مهم تر در نظر گرفته شود.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Bajaj Pulsar 180 UG4 و Pulsar 220
ویژگیپالس 180 UG4پالس 220F
نوع موتور4 زمانه، DTS-i، تک سیلندر، هواخنکTwin Spark FI، تک سیلندر، روغن‌خنک
حجم موتور178.06 cc220 cc
حداکثر قدرت17.02 PS در 8500 rpm20.9 PS در 8500 rpm
حداکثر گشتاور14.22 Nm در 6500 rpm18.55 Nm در 7000 rpm
جعبه‌دندهنامشخص5 سرعته مش دائم
ظرفیت باک15 L15 L
ترمز جلودیسک 260 mmدیسک 280 mm
ترمز عقبدیسک 230 mmدیسک 230 mm
سیستم ترمزنامشخصABS تک کاناله
تایر جلو90/90-17 تیوبلس90/90-R17، شاخص 49P، تیوبلس
تایر عقب120/80-17 تیوبلس120/80-R17، شاخص 61P، تیوبلس
تعلیق جلوتلسکوپی با بوش ضد اصطکاکتلسکوپی 37 mm
تعلیق عقبکمک‌فنر Nitrox قابل تنظیم در 5 حالتدو کمک‌فنر هیدرولیکی
فاصله محوری1350 mm1350 mm
طول2035 mm2035 mm
عرض765 mm750 mm
ارتفاع1115 mm800 mm
فاصله از سطح زمین150 mm165 mm
وزن خالص147 kg160 kg
سیستم برق12V تمام DC12V تمام DC
چراغ جلو35W با 2 چراغ موقعیتپروژکتوری LED
صفحه‌نمایشنامشخصLCD دیجیتال معکوس تک‌رنگ
امکانات صفحه‌نمایشنامشخصبلوتوث، مسیریابی لحظه‌ای، پاسخ و رد تماس، اعلان تماس از دست‌رفته و پیام، ساعت و نمایش برد باقی‌مانده
درگاه شارژ USBنامشخصType-A

محصولات مشابه:

  • Apache RTR 180

  • Honda SP160

  • Pulsar NS160

  • Apache RTR 200

  • Yamaha FZ25

  • Pulsar NS200


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Bajaj

باجاج یک برند معتبر هندی در صنعت موتورسیکلت و وسایل نقلیه سه چرخ است که از سال ۱۹۴۵ فعالیت می کند و با تولید محصولات متنوع، کیفیت ساخت و حضور جهانی شناخته می شود.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI