مقایسه Xiaomi Redmi Note 14 5G و Redmi Note 14 Pro 5G

محصول:

Redmi Note 14 5G

Redmi Note 14 Pro 5G

مدل:Note 14 5GNote 14 Pro 5G
سازنده:

شیائومی (Xiaomi)

شیائومی (Xiaomi)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20242025
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی هوشمند نسل پنجم (5G Smartphone) گوشی هوشمند 5G (5G Smartphone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:76 از 10084 از 100
برنده:Redmi Note 14 Pro 5G
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه ردمی نوت 14 5G و ردمی نوت 14 پرو 5G؛ کدام گوشی شیائومی ارزش خرید بیشتری دارد؟


ردمی نوت 14 5G و ردمی نوت 14 پرو 5G از گوشی های میان رده جدید شیائومی هستند که با نمایشگر AMOLED، دوربین مجهز به لرزشگیر اپتیکال، باتری 5110 میلی آمپرساعتی و پشتیبانی از اینترنت 5G عرضه شده اند. با وجود شباهت های ظاهری، نسخه پرو در نمایشگر، پردازنده، دوربین اصلی و مقاومت بدنه برتری محسوسی دارد؛ در مقابل، ردمی نوت 14 5G با قیمت اقتصادی تر، درگاه کارت حافظه و جک هدفون گزینه ساده تر و کاربردی تری برای استفاده روزمره محسوب می شود.

مقایسه طراحی و کیفیت ساخت

هر دو گوشی نمایشگری 6.67 اینچی دارند و وزن هر دو حدود 190 گرم است، اما ردمی نوت 14 پرو 5G با ضخامت حدود 8.4 میلی متر، طراحی مدرن تر و بدنه مقاوم تری ارائه می دهد. نمایشگر این مدل با شیشه محافظ Gorilla Glass Victus 2 پوشانده شده و گواهی IP68 دارد؛ بنابراین در برابر گرد و غبار و نفوذ آب مقاومت بیشتری نشان می دهد. ردمی نوت 14 5G از Gorilla Glass 5 و گواهی IP64 استفاده می کند که برای پاشش آب و استفاده معمولی مناسب است، اما نباید آن را هم رده مقاومت IP68 دانست.

تفاوت نمایشگر ردمی نوت 14 و نسخه پرو

ردمی نوت 14 5G به نمایشگر AMOLED با وضوح 2400 در 1080 پیکسل، نرخ نوسازی 120Hz و روشنایی اوج 2100 نیت مجهز است. این صفحه برای تماشای ویدئو، شبکه های اجتماعی و بازی عملکرد خوبی دارد و از نظر کیفیت رنگ و روان بودن تصویر، فراتر از بسیاری از گوشی های اقتصادی ظاهر می شود.

ردمی نوت 14 پرو 5G نمایشگر CrystalRes AMOLED با وضوح بالاتر 2712 در 1220 پیکسل دارد. این صفحه نمایش جزئیات بیشتری ارائه می دهد، از استانداردهای Dolby Vision و HDR10+ پشتیبانی می کند و با عمق رنگ 12 بیتی، تجربه بهتری در تماشای محتوای تصویری دارد. روشنایی اعلام شده 3000 نیت و استفاده از Gorilla Glass Victus 2 نیز باعث می شود نسخه پرو برای استفاده در فضای باز و تماشای فیلم انتخاب برتری باشد. هر دو مدل نرخ نوسازی 120Hz دارند، اما نسخه پرو از نمونه برداری لمسی سریع تر تا 480Hz بهره می برد.

مقایسه قدرت پردازشی و عملکرد

ردمی نوت 14 5G از تراشه Dimensity 7025 Ultra با لیتوگرافی 6 نانومتری استفاده می کند. این پردازنده برای کارهای روزمره، اجرای همزمان چند برنامه، پخش محتوای با کیفیت و بازی های معمولی مناسب است، اما در بازی های سنگین باید تنظیمات گرافیکی روی سطح متوسط قرار گیرد.

مدل پرو به تراشه Dimensity 7300 Ultra با فناوری ساخت 4 نانومتری مجهز شده است. این تراشه از نظر قدرت پردازشی و گرافیکی به شکل محسوسی قوی تر است و در اجرای بازی های سنگین، ویرایش عکس و ویدئو و استفاده طولانی مدت عملکرد پایدارتر و کم مصرف تری دارد. در نتیجه، کاربران حرفه ای و گیمرها از خرید ردمی نوت 14 پرو 5G رضایت بیشتری خواهند داشت. حافظه داخلی هر دو مدل از نوع UFS 2.2 است، اما نسخه پرو در ظرفیت های 256GB و 512GB عرضه می شود و ردمی نوت 14 5G علاوه بر ظرفیت های 128GB، 256GB و 512GB، از کارت حافظه microSD نیز پشتیبانی می کند.

مقایسه دوربین ها

ردمی نوت 14 5G به دوربین اصلی 108MP با لرزشگیر اپتیکال، دوربین فوق عریض 8MP و دوربین ماکرو 2MP مجهز است. دوربین اصلی در نور روز عکس هایی با جزئیات مناسب ثبت می کند و وجود OIS به کاهش لرزش در عکاسی شب و فیلمبرداری کمک می کند. با این حال، فیلمبرداری دوربین اصلی این گوشی به وضوح 1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه محدود است.

ردمی نوت 14 پرو 5G از دوربین اصلی 200MP با حسگر بزرگ تر 1/1.4 اینچی، فوکوس خودکار چند جهته و لرزشگیر اپتیکال استفاده می کند. این دوربین در ثبت جزئیات، عکاسی شب و بزرگنمایی بدون افت کیفیت عملکرد بهتری دارد و امکان فیلمبرداری 4K با نرخ 24 یا 30 فریم بر ثانیه را فراهم می کند. دوربین فوق عریض 8MP و دوربین ماکرو 2MP در هر دو مدل تفاوت بزرگی ندارند، بنابراین برتری اصلی نسخه پرو به دوربین اصلی و قابلیت های فیلمبرداری آن مربوط می شود. دوربین سلفی هر دو گوشی 20MP است، اما نسخه پرو از فیلمبرداری 1080p با نرخ 60 فریم بر ثانیه نیز پشتیبانی می کند.

باتری و سرعت شارژ

هر دو گوشی باتری 5110 میلی آمپرساعتی و شارژ سریع سیمی 45W دارند. این ظرفیت برای یک روز استفاده معمولی کافی است و تراشه کم مصرف تر نسخه پرو می تواند در برخی شرایط به حفظ شارژ کمک کند. آداپتور شارژ ممکن است بسته به منطقه عرضه داخل جعبه وجود داشته باشد یا جداگانه فروخته شود؛ بنابراین هنگام خرید در بازار ایران باید محتویات بسته را بررسی کرد.

نرم افزار و امکانات ارتباطی

هر دو مدل با HyperOS عرضه شده اند و از شبکه 5G، NFC در بازارهای پشتیبانی شده، حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر، فرستنده مادون قرمز و اسپیکرهای استریو با Dolby Atmos بهره می برند. ردمی نوت 14 پرو 5G با Wi-Fi 6 و Bluetooth 5.4 امکانات ارتباطی جدیدتری دارد، در حالی که ردمی نوت 14 5G از Wi-Fi 5 و Bluetooth 5.3 استفاده می کند. مدل معمولی جک هدفون 3.5 میلی متری و شیار مشترک سیم کارت و کارت حافظه دارد؛ دو قابلیتی که در نسخه پرو حذف شده اند.

ارزش خرید در بازار ایران

قیمت نهایی این دو گوشی در ایران به ظرفیت حافظه، رجیستری، گارانتی و نوسان نرخ ارز وابسته است و مقایسه قیمت باید بر اساس نسخه های هم ظرفیت انجام شود. ردمی نوت 14 5G برای خریدارانی مناسب است که نمایشگر AMOLED روان، دوربین قابل قبول، باتری بادوام، جک هدفون و امکان افزایش حافظه را با هزینه کمتر می خواهند. ردمی نوت 14 پرو 5G زمانی ارزش خرید بالاتری دارد که کیفیت نمایشگر، عکاسی، بازی، مقاومت در برابر آب و عملکرد بلندمدت اولویت اصلی باشد.

سوالات متداول:

ردمی نوت 14 5G برای استفاده روزمره مناسب است؟

بله، این گوشی برای وب گردی، پیام رسان ها، تماشای ویدئو، عکاسی روزمره و اجرای بیشتر برنامه ها عملکرد مناسبی دارد.

دوربین ردمی نوت 14 پرو 5G بهتر است یا ردمی نوت 14 5G؟

دوربین ردمی نوت 14 پرو 5G به دلیل حسگر 200MP بزرگ تر، پردازش بهتر تصویر و پشتیبانی از فیلمبرداری 4K عملکرد بهتری دارد.

آیا هر دو گوشی برای بازی مناسب هستند؟

هر دو مدل بازی های معمولی را به خوبی اجرا می کنند، اما Dimensity 7300 Ultra در ردمی نوت 14 پرو 5G برای بازی های سنگین و استفاده طولانی انتخاب مناسب تری است.

کدام مدل مقاومت بیشتری در برابر آب دارد؟

ردمی نوت 14 پرو 5G با گواهی IP68 مقاومت بسیار بیشتری از ردمی نوت 14 5G با گواهی IP64 دارد، اما هیچ کدام برای استفاده عمدی در آب یا استخر توصیه نمی شوند.

آیا ردمی نوت 14 پرو 5G کارت حافظه می خورد؟

خیر، نسخه پرو فاقد شیار microSD است؛ ردمی نوت 14 5G از کارت حافظه در شیار مشترک سیم کارت پشتیبانی می کند.

برای خرید اقتصادی کدام گوشی انتخاب بهتری است؟

اگر قیمت، جک هدفون و امکان افزایش حافظه اهمیت بیشتری دارد، ردمی نوت 14 5G انتخاب اقتصادی تری است. در صورت اهمیت دوربین، نمایشگر و قدرت پردازشی، نسخه پرو ارزش هزینه بیشتر را دارد.

جمع بندی

ردمی نوت 14 پرو 5G در بیشتر بخش های مهم از جمله نمایشگر، قدرت پردازشی، دوربین اصلی، فیلمبرداری و مقاومت بدنه برنده این مقایسه است و انتخاب کامل تری برای کاربران حرفه ای به شمار می رود. ردمی نوت 14 5G با حفظ بسیاری از ویژگی های کاربردی مانند نمایشگر 120Hz، دوربین مجهز به OIS، باتری 5110 میلی آمپرساعتی، جک هدفون و پشتیبانی از کارت حافظه، گزینه ای منطقی برای خریداران حساس به قیمت است. انتخاب نهایی به اختلاف قیمت دو مدل و اولویت کاربر میان امکانات حرفه ای و هزینه کمتر بستگی دارد.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Xiaomi Redmi Note 14 5G و Redmi Note 14 Pro 5G
ویژگیRedmi Note 14 5GRedmi Note 14 Pro 5G
تاریخ معرفیJanuary 10, 2025January 10, 2025
وضعیت عرضهعرضه شده در January 16, 2025عرضه شده در January 15, 2025
فناوری شبکهGSM / HSPA / LTE / 5GGSM / HSPA / LTE / 5G
باندهای 2G850 / 900 / 1800 / 1900850 / 900 / 1800 / 1900
باندهای 3G800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
باندهای 4G1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 38, 40, 41, 42, 48, 661, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 38, 40, 41, 42, 48, 66
باندهای 5G1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 48, 66, 77, 78 SA/NSA1, 2, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 48, 66, 77, 78 SA/NSA
ابعاد162.4 x 75.7 x 7.99 mm162.33 x 74.42 x 8.4 mm؛ Lavender Purple: 8.55 mm
وزن190 g190 g
جنس بدنهجلو شیشه ای با Gorilla Glass 5، قاب و پشت پلاستیکیجلو شیشه ای با Gorilla Glass Victus 2، قاب پلاستیکی، پشت پلاستیکی یا چرم مصنوعی
نوع سیم کارتDual SIM یا SIM + microSDNano-SIM + eSIM یا Dual Nano-SIM
استاندارد مقاومتIP64IP68؛ مقاومت در آب تا عمق 1.5 m به مدت 30 دقیقه در شرایط آزمایشگاهی
نوع نمایشگرAMOLED، نرخ نوسازی 120Hz، HDR10+CrystalRes AMOLED، نرخ نوسازی 120Hz، HDR10+، Dolby Vision
اندازه نمایشگر6.67 inch6.67 inch
وضوح نمایشگر1080 x 2400 pixel1220 x 2712 pixel، 1.5K
تراکم پیکسلیحدود 395 ppiحدود 446 ppi
روشنایی نمایشگر1200 nits در HBM، حداکثر 2100 nitsحداکثر 3000 nits
عمق رنگ8 bit12 bit
محافظ نمایشگرCorning Gorilla Glass 5Corning Gorilla Glass Victus 2
کاهش نور PWM960Hz1920Hz
پردازندهMediaTek Dimensity 7025-Ultra، لیتوگرافی 6 nmMediaTek Dimensity 7300-Ultra، لیتوگرافی 4 nm
پردازنده مرکزیOcta-core؛ 2 هسته 2.5GHz Cortex-A78 و 6 هسته 2.0GHz Cortex-A55Octa-core؛ 4 هسته 2.5GHz Cortex-A78 و 4 هسته 2.0GHz Cortex-A55
پردازنده گرافیکیIMG BXM-8-256Mali-G615 MC2
سیستم عاملAndroid 14 با HyperOSAndroid 14 با HyperOS
تعداد به روزرسانی اصلی سیستم عاملحداکثر 2 نسخهحداکثر 3 نسخه
حافظه داخلی و رم128GB + 6GB، 256GB + 8GB، 256GB + 12GB، 512GB + 12GB256GB + 8GB، 256GB + 12GB، 512GB + 12GB
نوع حافظهUFS 2.2، LPDDR4XUFS 2.2، LPDDR4X
پشتیبانی از کارت حافظهmicroSDXC تا 1TB با استفاده از درگاه مشترک سیم کارتندارد
دوربین اصلی108MP، f/1.7، OIS، PDAF، حسگر 1/1.67 inch؛ 8MP فوق عریض، f/2.2؛ 2MP ماکرو، f/2.4200MP، f/1.65، OIS، PDAF چند جهته، حسگر 1/1.4 inch؛ 8MP فوق عریض، f/2.2؛ 2MP ماکرو، f/2.4
فیلم برداری دوربین اصلی1080p با نرخ 30fps، 720p با نرخ 30fps4K با نرخ 24/30fps، 1080p با نرخ 30/60fps، 720p با نرخ 30fps، حرکت آهسته 1080p با نرخ 120fps
دوربین سلفی20MP، f/2.2، حسگر 1/4.0 inch20MP، f/2.2، حسگر 1/4.0 inch
فیلم برداری دوربین سلفی1080p با نرخ 30fps، 720p با نرخ 30fps1080p با نرخ 30/60fps، 720p با نرخ 30fps
بلندگودوگانه استریو با Dolby Atmosدوگانه استریو با Dolby Atmos
جک هدفون3.5 mmندارد
Wi-FiWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده، Wi-Fi DirectWi-Fi 6، Wi-Fi 5، Wi-Fi 4، 802.11a/b/g، دو بانده، Wi-Fi Direct
Bluetooth5.35.4
موقعیت یابیGPS، GLONASS، BDS، GalileoGPS، Galileo، GLONASS، QZSS، BDS
NFCدارد، وابسته به بازاردارد
درگاه مادون قرمزدارددارد
درگاه USBUSB Type-C 2.0، OTGUSB Type-C 2.0، OTG
حسگرهاحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما، حسگر مجاورت مجازی، سنسور نور محیطحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما، حسگر مجاورت، سنسور نور محیط، موتور خطی محور X
ظرفیت باتری5110 mAh5110 mAh
توان شارژ45W سیمی45W سیمی با پشتیبانی از PD
رنگ هاMidnight Black، Lavender Purple، Coral GreenLavender Purple، Coral Green، Midnight Black
مدل24094RAD4G24090RA29G

محصولات مشابه:

  • Poco X7

  • Redmi Note 13 Pro

  • Samsung Galaxy A55

  • Redmi Note 13 Pro 5G


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI