مقایسه realme X7 Pro و POCO F6

محصول:

realme X7 Pro

POCO F6

مدل:X7 ProF6
سازنده:

ریلمی (realme)

پوکو (POCO)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20202024
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی اندرویدی (Android Phone) گوشی مخصوص بازی (Gaming Phone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:60 از 10085 از 100
برنده:POCO F6
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه realme X7 Pro و POCO F6؛ کدام گوشی برای خرید در ایران انتخاب بهتری است


مقایسه realme X7 Pro و POCO F6 در نگاه اول رقابتی میان دو گوشی مجهز به نمایشگر AMOLED، دوربین چندگانه و شارژ سریع است؛ اما اختلاف زمان عرضه و نسل سخت افزار باعث می شود این دو محصول در یک سطح واقعی قرار نگیرند. realme X7 Pro در سال 2020 با تمرکز بر نمایشگر باکیفیت و شارژ سریع وارد بازار شد، در حالی که POCO F6 محصولی جدیدتر از سال 2024 است که قدرت پردازشی بالا، حافظه سریع و امکانات مناسب برای بازی را هدف گرفته است. مبنای این مقایسه، نسخه رایج جهانی realme X7 Pro با حافظه 256 گیگابایت و رم 8 گیگابایت و نسخه های جهانی POCO F6 با حافظه 256 یا 512 گیگابایت است.

تفاوت طراحی و کیفیت ساخت

realme X7 Pro با ابعاد 160.8 در 75.2 در 8.5 میلی متر و وزن حدود 184 گرم، گوشی نسبتا باریک و سبک محسوب می شود. بدنه آن حس مدرن و خوش دست دارد، اما در برابر استانداردهای جدید مقاومت رسمی در برابر آب و گرد و غبار ارائه نمی کند. POCO F6 با ابعاد 160.5 در 74.5 در 8 میلی متر و وزن 179 گرم، اندکی باریک تر و سبک تر است. این گوشی از شیشه محافظ Gorilla Glass Victus در بخش جلو، فریم پلاستیکی و گواهی IP64 بهره می برد. IP64 در برابر گرد و غبار و پاشش آب روزمره مناسب است، اما به معنی ضد آب بودن کامل نیست. از نظر دوام و محافظت نمایشگر، POCO F6 انتخاب مطمئن تری است؛ هرچند ظاهر و جنس بدنه هر دو گوشی در رده میان رده قرار می گیرد.

مقایسه نمایشگر realme X7 Pro و POCO F6

realme X7 Pro به نمایشگر 6.55 اینچی Super AMOLED با وضوح 2400 در 1080 پیکسل، نرخ نوسازی 120 هرتز، نرخ نمونه برداری لمسی تا 240 هرتز و روشنایی اعلامی 1200 نیت مجهز است. این صفحه برای تماشای فیلم، وبگردی و استفاده روزمره کیفیت خوبی دارد و پوشش رنگی گسترده آن باعث نمایش رنگ های زنده می شود.

POCO F6 نمایشگر بزرگ تر 6.67 اینچی Flow AMOLED دارد و وضوح 2712 در 1220 پیکسل، تراکم حدود 446 پیکسل در اینچ، نرخ نوسازی 120 هرتز، پشتیبانی از HDR10+ و Dolby Vision و روشنایی اوج 2400 نیت را ارائه می دهد. محافظ Gorilla Glass Victus، کاهش نور PWM با فرکانس 1920 هرتز و قابلیت نمایش 68 میلیارد رنگ نیز از مزایای آن هستند. در عمل، POCO F6 به دلیل وضوح بالاتر، روشنایی بیشتر و قابلیت های تصویری کامل تر برنده بخش نمایشگر است و در فضای باز نیز خوانایی بهتری دارد.

قدرت پردازشی و تجربه بازی

realme X7 Pro از تراشه Dimensity 1000+ با فناوری ساخت 7 نانومتری، پردازنده گرافیکی Mali-G77 MC9 و رم LPDDR4X استفاده می کند. این مجموعه در زمان عرضه قدرتمند بود و هنوز برای شبکه های اجتماعی، پخش ویدیو، وبگردی و بیشتر بازی های روزمره عملکرد قابل قبولی دارد، اما از نظر توان پردازشی و بهره وری انرژی با تراشه های جدید قابل مقایسه نیست.

POCO F6 به تراشه Snapdragon 8s Gen 3 با فناوری ساخت 4 نانومتری، هسته قدرتمند Cortex-X4 و پردازنده گرافیکی Adreno 735 مجهز شده است. ترکیب رم LPDDR5X و حافظه UFS 4.0 سرعت اجرای برنامه ها، نصب بازی ها و جابه جایی میان چند برنامه را به شکل محسوسی افزایش می دهد. سیستم خنک کننده LiquidCool 4.0 نیز برای کنترل دما در استفاده سنگین طراحی شده است. POCO F6 در پردازش های سنگین و بازی به طور واضح سریع تر است و برای گیمرها با اختلاف زیاد انتخاب بهتری محسوب می شود. realme X7 Pro در این بخش تنها برای استفاده معمولی و بازی های سبک یا متوسط پیشنهاد می شود.

بررسی حافظه و نرم افزار

realme X7 Pro در نسخه رایج خود 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی UFS 2.1 دارد و از کارت حافظه پشتیبانی نمی کند. این ظرفیت برای استفاده معمولی مناسب است، اما سرعت حافظه آن نسبت به استانداردهای جدید پایین تر محسوب می شود. این گوشی در ابتدا با Android 10 و realme UI عرضه شد و به دلیل قدیمی بودن، از نظر دریافت به روزرسانی های امنیتی و نسخه های جدید اندروید شرایط محدودتری دارد.

POCO F6 در نسخه های 8 گیگابایت رم با 256 گیگابایت حافظه و 12 گیگابایت رم با 256 یا 512 گیگابایت حافظه عرضه شده است. حافظه UFS 4.0 سرعت بسیار بیشتری دارد و نسخه 512 گیگابایتی برای کسانی که بازی و فایل ویدیویی زیادی نگهداری می کنند ارزشمند است. این مدل با Android 14 و HyperOS عرضه شده و طبق اطلاعات منتشرشده تا 3 به روزرسانی اصلی اندروید دریافت می کند. از نظر طول عمر نرم افزاری و سرعت حافظه، POCO F6 فاصله زیادی با realme X7 Pro دارد.

مقایسه دوربین ها

realme X7 Pro دوربین اصلی 64 مگاپیکسلی با حسگر Sony IMX686، لنز فوق عریض 8 مگاپیکسلی، دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی و حسگر سیاه و سفید دارد. دوربین اصلی در نور مناسب تصاویر پرجزئیاتی ثبت می کند و امکان فیلمبرداری 4K با نرخ 30 یا 60 فریم بر ثانیه را ارائه می دهد، اما نبود لرزشگیر اپتیکال باعث می شود عکاسی شب و فیلمبرداری هنگام حرکت به اندازه گوشی های جدید پایدار نباشد. دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی نیز برای تماس تصویری و ثبت عکس های روزمره عملکرد مناسبی دارد.

POCO F6 به دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با حسگر Sony IMX882، دیافراگم باز f/1.6، فوکوس خودکار تشخیص فاز و لرزشگیر اپتیکال مجهز است و در کنار آن دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی قرار دارد. دوربین اصلی این گوشی به لطف پردازش تصویر جدیدتر و لرزشگیر اپتیکال، در شب و هنگام فیلمبرداری عملکرد قابل اتکاتری دارد و امکان ضبط ویدیوی 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه را فراهم می کند. دوربین سلفی 20 مگاپیکسلی از نظر عددی ضعیف تر از realme X7 Pro است، اما برای استفاده روزمره کیفیت قابل قبولی دارد. در مجموع، POCO F6 دوربین اصلی بهتر و فیلمبرداری پایدارتر دارد، در حالی که realme X7 Pro روی کاغذ وضوح دوربین سلفی و دوربین اصلی بیشتری ارائه می کند. دوربین های ماکرو و سیاه و سفید realme نیز بیشتر جنبه تکمیلی دارند و مزیت مهمی در خرید ایجاد نمی کنند.

باتری و سرعت شارژ

realme X7 Pro از باتری 4500 میلی آمپرساعتی و شارژ سریع 65 وات SuperDart بهره می برد. این ترکیب در زمان عرضه بسیار سریع بود و در استفاده معمولی یک روز کاری را پوشش می دهد، اما باید توجه داشت که سلامت باتری دستگاه های موجود در بازار ایران به دلیل سن بالای محصول ممکن است کاهش یافته باشد.

POCO F6 باتری 5000 میلی آمپرساعتی و شارژ سریع 90 وات دارد و شارژ کامل آن با شارژر سازگار در شرایط آزمایشگاهی حدود 35 دقیقه اعلام شده است. ظرفیت بیشتر، تراشه کم مصرف تر و مدیریت انرژی جدیدتر باعث می شود دوام باتری آن معمولا بهتر باشد. سرعت شارژ هر دو گوشی بالا است، اما POCO F6 از نظر ظرفیت باتری و سرعت شارژ برتری دارد. هنگام خرید نسخه وارداتی، وجود شارژر اصلی در جعبه را باید بررسی کرد؛ زیرا محتویات بسته بندی ممکن است بر اساس بازار متفاوت باشد.

امکانات ارتباطی و صوتی

هر دو گوشی از شبکه 5G، دو سیم کارت و بلندگوهای استریو پشتیبانی می کنند. realme X7 Pro از Wi-Fi 6، بلوتوث 5.0، NFC و GPS دو فرکانسه بهره می برد و همراه آن مبدل USB Type-C به جک 3.5 میلی متری ارائه شده است، اما جک هدفون روی بدنه ندارد. POCO F6 از Wi-Fi 6، بلوتوث 5.4، NFC وابسته به بازار، فرستنده مادون قرمز و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر استفاده می کند. هر دو مدل فاقد کارت حافظه هستند. وجود فرستنده مادون قرمز در POCO F6 برای کنترل تلویزیون و برخی لوازم خانگی مزیت کاربردی محسوب می شود.

ارزش خرید در بازار ایران

قیمت این دو گوشی در بازار ایران به عواملی مانند رجیستری، سلامت باتری، نو یا کارکرده بودن، ظرفیت حافظه و موجودی فروشنده وابسته است و مقایسه صرف قیمت بدون در نظر گرفتن شرایط دستگاه نتیجه دقیقی نمی دهد. realme X7 Pro معمولا به صورت کارکرده یا موجودی قدیمی دیده می شود؛ بنابراین سلامت باتری، وضعیت نمایشگر، اصالت شارژر و امکان دریافت خدمات پس از فروش اهمیت زیادی دارد. POCO F6 به دلیل جدیدتر بودن، سخت افزار بسیار قدرتمندتر، حافظه سریع تر، نمایشگر روشن تر و پشتیبانی نرم افزاری طولانی تر، برای خرید در سال های آینده انتخاب منطقی تری است. realme X7 Pro تنها زمانی ارزش بررسی دارد که با قیمت پایین تر و در شرایط سخت افزاری سالم عرضه شود و نیاز خریدار به استفاده معمولی محدود باشد.

سوالات متداول:

آیا POCO F6 از realme X7 Pro قوی تر است

بله. Snapdragon 8s Gen 3 در POCO F6 از Dimensity 1000+ در realme X7 Pro بسیار قدرتمندتر و کم مصرف تر است و در بازی، اجرای برنامه ها و پردازش های سنگین عملکرد بهتری دارد.

کدام گوشی نمایشگر بهتری دارد

POCO F6 نمایشگر بهتری دارد. وضوح 1.5K، روشنایی اوج بالاتر، پشتیبانی از Dolby Vision و محافظ Gorilla Glass Victus آن را از نمایشگر 120 هرتزی realme X7 Pro برتر می کند.

کدام گوشی دوربین بهتری دارد

POCO F6 در دوربین اصلی و فیلمبرداری انتخاب بهتری است، زیرا لرزشگیر اپتیکال و پردازش تصویر جدیدتری دارد. realme X7 Pro دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی و دوربین اصلی 64 مگاپیکسلی دارد، اما این اعداد به تنهایی به معنی کیفیت بالاتر نیستند.

شارژ realme X7 Pro سریع تر است یا POCO F6

POCO F6 با شارژ 90 وات و باتری 5000 میلی آمپرساعتی، از شارژ 65 وات و باتری 4500 میلی آمپرساعتی realme X7 Pro سریع تر و از نظر دوام باتری نیز مناسب تر است.

برای بازی کدام مدل پیشنهاد می شود

POCO F6 به دلیل تراشه Snapdragon 8s Gen 3، پردازنده گرافیکی Adreno 735، رم LPDDR5X و سیستم خنک کننده بهتر، انتخاب مناسب تری برای بازی های سنگین است.

خرید realme X7 Pro در ایران منطقی است

خرید آن فقط در صورت قیمت پایین، سلامت باتری و تمیزی دستگاه منطقی است. برای خرید مطمئن تر و استفاده بلندمدت، POCO F6 به دلیل جدیدتر بودن و پشتیبانی نرم افزاری بهتر پیشنهاد می شود.

جمع بندی نهایی

realme X7 Pro در زمان عرضه گوشی قدرتمندی با نمایشگر AMOLED، شارژ 65 وات و دوربین اصلی مناسب بود، اما قدمت سخت افزار و محدودیت پشتیبانی نرم افزاری جایگاه آن را در برابر POCO F6 کاهش داده است. POCO F6 در عملکرد، نمایشگر، باتری، سرعت شارژ، حافظه، مقاومت بدنه و طول عمر نرم افزاری برتری دارد و برای بیشتر خریداران ایرانی انتخاب کامل تری محسوب می شود. realme X7 Pro تنها برای بودجه محدود و خرید یک دستگاه سالم با قیمت بسیار مناسب قابل دفاع است؛ در غیر این صورت، POCO F6 انتخاب برتر این مقایسه خواهد بود.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت realme X7 Pro و POCO F6
ویژگیrealme X7 ProPOCO F6
برند و مدلrealme X7 Pro 5G، RMX2121 و RMX2111POCO F6، 24069PC21G و 24069PC21I
تاریخ معرفی و عرضهمعرفی 2020/09/01، عرضه 2020/09/15معرفی و عرضه 2024/05/23
وضعیتتوقف تولیدعرضه شده
شبکهGSM، CDMA، HSPA، EVDO، LTE، 5GGSM، HSPA، LTE، 5G
سیم کارت2 سیم کارت Nano-SIM2 سیم کارت Nano-SIM، دو سیم کارت هم زمان
باندهای 2G850، 900، 1800، 1900850، 900، 1800، 1900
باندهای 3G850، 900، 1700، 1900، 2100800، 850، 900، 1700، 1900، 2100
باندهای 4G1، 2، 3، 4، 5، 7، 8، 12، 17، 18، 19، 20، 26، 28، 38، 39، 40، 411، 2، 3، 4، 5، 7، 8، 18، 19، 20، 26، 28، 38، 40، 41، 42، 48، 66
باندهای 5G1، 3، 5، 7، 8، 20، 28، 38، 40، 41، 77، 78؛ SA و NSA1، 2، 3، 5، 7، 8، 20، 28، 38، 40، 41، 48، 66، 77، 78؛ SA و NSA
ابعاد160.8 x 75.2 x 8.5 mm160.5 x 74.4 x 7.8 mm
وزن184 g179 g
جنس بدنهاطلاعات کامل رسمی ثبت نشدهجلو شیشه ای با Gorilla Glass Victus، فریم پلاستیکی، پشت پلاستیکی
مقاومت در برابر آب و گرد و غباراطلاعات معتبر ثبت نشدهIP64
نوع نمایشگرSuper AMOLEDFlow AMOLED
اندازه نمایشگر6.55 اینچ6.67 اینچ
وضوح نمایشگر1080 x 2400 پیکسل، Full HD+1220 x 2712 پیکسل، 1.5K
تراکم پیکسلیحدود 402 ppiحدود 446 ppi
نرخ نوسازی120 Hz120 Hz
نرخ نمونه برداری لمسیتا 240 Hzتا 480 Hz، حالت لحظه ای 2160 Hz
روشناییحداکثر 1200 nits500 nits معمولی، 1000 تا 1200 nits در حالت HBM، حداکثر 2400 nits
قابلیت های نمایشگر100% DCI-P3، نسبت کنتراست 6000000:168 میلیارد رنگ، 100% DCI-P3، HDR10+، Dolby Vision، PWM با فرکانس 1920 Hz، نسبت کنتراست 5000000:1
محافظ نمایشگرCorning Gorilla Glass 5Corning Gorilla Glass Victus
سیستم عامل اولیهAndroid 10 با realme UIAndroid 14 با HyperOS
تراشهMediaTek Dimensity 1000+، لیتوگرافی 7 nmQualcomm Snapdragon 8s Gen 3، لیتوگرافی 4 nm
پردازنده8 هسته ای، 4 هسته Cortex-A77 با فرکانس 2.6 GHz و 4 هسته Cortex-A55 با فرکانس 2.0 GHz8 هسته ای، 1 هسته Cortex-X4 با فرکانس 3.0 GHz، 4 هسته Cortex-A720 با فرکانس 2.8 GHz و 3 هسته Cortex-A520 با فرکانس 2.0 GHz
پردازنده گرافیکیARM Mali-G77 MC9Adreno 735
حافظه رم6 GB یا 8 GB، LPDDR4X8 GB یا 12 GB، LPDDR5X
حافظه داخلی128 GB یا 256 GB256 GB یا 512 GB
نوع حافظه داخلیUFS 2.1UFS 4.0
درگاه کارت حافظهنداردندارد
دوربین اصلی64 MP، f/1.8، سنسور Sony IMX686، فوکوس خودکار PDAF50 MP، f/1.59، سنسور Sony IMX882، فوکوس خودکار چند جهته PDAF، لرزشگیر اپتیکال OIS
دوربین فوق عریض8 MP، f/2.25، زاویه دید 119 درجه8 MP
دوربین های دیگر پشت2 MP ماکرو، لنز سیاه و سفیدندارد
دوربین سلفی32 MP، f/2.4520 MP، f/2.2
فیلم برداری دوربین اصلی4K با سرعت 30 و 60 fps، 1080p با سرعت 30، 60 و 120 fps، لرزشگیر الکترونیکی4K با سرعت 30 و 60 fps، 1080p با سرعت 30، 60، 120 و 240 fps، لرزشگیر الکترونیکی
فیلم برداری دوربین سلفی1080p با سرعت 30 و 120 fps1080p با سرعت 30 و 60 fps
بلندگواستریواستریو، Dolby Atmos
جک 3.5 میلی مترینداردندارد
Wi-FiWi-Fi 6، Wi-Fi 5، Wi-Fi 4، دو باندهWi-Fi 6، استاندارد 802.11 a/b/g/n/ac/ax، دو بانده
بلوتوثBluetooth 5.0، پشتیبانی از aptX، aptX HD، LDACBluetooth 5.4
موقعیت یابیGPS دو فرکانسه، GLONASS، BeiDou، Galileo، QZSSGPS، GLONASS، BeiDou، Galileo، QZSS
NFCدارددارد، وابسته به بازار
درگاه مادون قرمزندارددارد
رادیو FMنداردندارد
درگاه USBUSB Type-C 2.0USB Type-C 2.0، OTG
حسگر اثر انگشتزیر نمایشگر، اپتیکالزیر نمایشگر، اپتیکال
حسگرهاشتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت، نور محیط، قطب نما، حسگر مغناطیسیشتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما، مجاورت مجازی، نور محیط
باتری4500 mAh5000 mAh
توان شارژ65 W90 W
شارژر داخل جعبهدارد، 65 Wدارد، 90 W
رنگ هاIridescent، Aerolite Black، Skyline WhiteBlack، Green، Titanium

محصولات مشابه:

  • realme X7

  • Xiaomi Mi 10T Pro

  • Redmi K30 Pro

  • POCO F5 Pro

  • Xiaomi 13T

  • OnePlus 12R


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند realme

ریلمی یک برند چینی پیشرو در حوزه فناوری و تولیدکننده گوشی های هوشمند، موبایل های 5G، هدفون، ساعت هوشمند و محصولات هوشمند خانگی است که با طراحی مدرن و قیمت رقابتی شناخته می شود.

درباره برند POCO

پوکو یک برند چینی تولیدکننده گوشی هوشمند و محصولات فناوری است که در سال ۲۰۱۸ با حمایت شیائومی راه اندازی شد و با ارائه گوشی های قدرتمند، اقتصادی و مدرن، محبوبیت زیادی در بازار جهانی به دست آورده است.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI