مقایسه HONOR X7 و POCO X4 Pro 5G

محصول:

HONOR X7

POCO X4 Pro 5G

مدل:X7X4 Pro 5G
سازنده:

آنر (HONOR)

پوکو (POCO)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20222022
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی اندرویدی (Android Phone) گوشی هوشمند (Smartphone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:54 از 10068 از 100
برنده:POCO X4 Pro 5G
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه HONOR X7 و POCO X4 Pro 5G؛ کدام گوشی ارزش خرید بیشتری دارد؟


گوشی HONOR X7 و POCO X4 Pro 5G هر دو در رده اقتصادی و میان رده بازار قرار می گیرند، اما از نظر نمایشگر، قدرت پردازشی، دوربین، سرعت شارژ و پشتیبانی از شبکه 5G تفاوت قابل توجهی دارند. HONOR X7 بیشتر برای استفاده روزمره، باتری مناسب و طراحی سبک انتخاب شده است، در حالی که POCO X4 Pro 5G با نمایشگر AMOLED، دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی و سخت افزار کامل تر، گزینه ای قدرتمندتر برای خریداران آگاه محسوب می شود.

مقایسه طراحی و کیفیت ساخت

HONOR X7 با وزن حدود 198 گرم و ضخامت 8.6 میلی متر، گوشی نسبتا سبک و خوش دستی است. بدنه پلاستیکی آن برای استفاده روزمره مقاومت مناسبی دارد و حسگر اثر انگشت در لبه کناری قرار گرفته است. POCO X4 Pro 5G با وزن حدود 205 گرم و ضخامت 8.12 میلی متر کمی سنگین تر است، اما طراحی تخت، ظاهر مدرن و ماژول دوربین بزرگ تر آن جلوه جذاب تری ایجاد می کند. هر دو مدل از بدنه پلاستیکی استفاده می کنند و برای محافظت بهتر، استفاده از قاب توصیه می شود.

نمایشگر HONOR X7 در برابر POCO X4 Pro 5G

HONOR X7 به نمایشگر 6.74 اینچی IPS LCD با وضوح HD+ و نرخ نوسازی 90Hz مجهز شده است. این صفحه برای تماشای ویدئو، شبکه های اجتماعی و کارهای روزمره عملکرد قابل قبولی دارد، اما وضوح آن در مقایسه با رقبای دارای پنل Full HD پایین تر است. در طرف مقابل، POCO X4 Pro 5G نمایشگر 6.67 اینچی AMOLED با وضوح +FHD، نرخ نوسازی 120Hz و روشنایی بسیار بیشتر ارائه می دهد. رنگ های عمیق تر، کنتراست بالاتر و حرکت روان تر رابط کاربری باعث می شود پوکو در بخش نمایشگر با اختلاف برنده باشد.

مقایسه قدرت پردازشی و عملکرد

HONOR X7 از تراشه Snapdragon 680 با فناوری ساخت 6 نانومتری استفاده می کند. این تراشه برای تماس، پیام رسانی، وب گردی، تماشای ویدئو و اجرای بازی های سبک مناسب است، اما در بازی های سنگین و اجرای همزمان چند برنامه محدودیت بیشتری دارد. POCO X4 Pro 5G به تراشه Snapdragon 695 5G مجهز شده که علاوه بر پشتیبانی از شبکه 5G، قدرت پردازشی و گرافیکی بالاتری دارد. اجرای بازی های محبوب در تنظیمات متوسط، جابه جایی سریع تر بین برنامه ها و عملکرد بهتر در استفاده طولانی مدت از مزیت های پوکو است. نسخه های رایج HONOR X7 با حافظه 128GB و رم 4GB یا 6GB عرضه شده اند و POCO X4 Pro 5G معمولا در نسخه های 6GB با 128GB یا 8GB با 256GB دیده می شود.

مقایسه دوربین ها

HONOR X7 در بخش پشتی از دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی، دوربین فوق عریض 5 مگاپیکسلی، دوربین تشخیص عمق 2 مگاپیکسلی و دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی استفاده می کند. کیفیت تصاویر در نور روز رضایت بخش است، اما در نور کم جزئیات و دامنه دینامیکی کاهش پیدا می کند. دوربین سلفی 8 مگاپیکسلی نیز برای تماس تصویری و ثبت عکس های معمولی مناسب است. POCO X4 Pro 5G دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی، دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی و دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی دارد. این دوربین در نور مناسب جزئیات بیشتری ثبت می کند و دوربین فوق عریض آن کاربردی تر است. دوربین سلفی 16 مگاپیکسلی پوکو نیز برای عکس های پرتره و تماس تصویری عملکرد بهتری دارد. هر دو گوشی در فیلم برداری بیشتر برای وضوح 1080p مناسب هستند و نباید از آن ها انتظار ضبط ویدئوی حرفه ای 4K داشت.

باتری و سرعت شارژ

هر دو گوشی به باتری 5000mAh مجهز هستند و با استفاده معمولی می توانند یک روز کامل دوام بیاورند. HONOR X7 از شارژ سریع 22.5W پشتیبانی می کند و زمان شارژ آن قابل قبول است، اما سرعت آن در مقایسه با محصولات جدیدتر متوسط محسوب می شود. POCO X4 Pro 5G با شارژ سریع 67W در مدت بسیار کوتاه تری شارژ می شود و برای کاربرانی که زمان کمی برای اتصال گوشی به شارژر دارند، انتخاب مناسب تری است. در بخش شارژ، برتری پوکو کاملا محسوس است.

نرم افزار و امکانات ارتباطی

HONOR X7 با Android 11 و رابط کاربری Magic UI در زمان عرضه ارائه شد و از شبکه 4G پشتیبانی می کند. POCO X4 Pro 5G نیز در زمان معرفی با Android 11 و رابط MIUI عرضه شد، اما مودم 5G آن امکان استفاده از نسل جدید شبکه موبایل را فراهم می کند. هر دو گوشی از دو سیم کارت، کارت حافظه و جک 3.5 میلی متری هدفون پشتیبانی می کنند. پوکو معمولا امکانات ارتباطی کامل تری دارد و وجود اسپیکر استریو و فرستنده مادون قرمز در برخی نسخه ها از مزیت های آن است. با توجه به قدیمی بودن هر دو مدل، بررسی وضعیت به روزرسانی نرم افزاری و سلامت باتری هنگام خرید اهمیت زیادی دارد.

تجربه بازی و استفاده روزمره

HONOR X7 برای کارهای عمومی مانند شبکه های اجتماعی، پخش فیلم، تماس و استفاده اداری سبک مناسب است. نرخ نوسازی 90Hz باعث روان تر شدن حرکت ها می شود، اما سخت افزار آن برای بازی های سنگین ایده آل نیست. POCO X4 Pro 5G به لطف Snapdragon 695، حافظه سریع تر و نمایشگر 120Hz تجربه بهتری در بازی و استفاده چندوظیفه ای ارائه می دهد. با این حال، این مدل نیز یک گوشی گیمینگ حرفه ای نیست و برای حفظ دمای مناسب باید تنظیمات گرافیکی بازی های سنگین در سطح متوسط قرار گیرد.

ارزش خرید در بازار ایران

ارزش خرید این دو گوشی به قیمت روز، وضعیت رجیستری، ظرفیت حافظه و سلامت دستگاه بستگی دارد. HONOR X7 در صورتی ارزش خرید دارد که با قیمت پایین تر از پوکو عرضه شود و نیاز اصلی خریدار به یک گوشی ساده، سبک و بادوام برای کارهای روزمره باشد. POCO X4 Pro 5G به دلیل نمایشگر بهتر، پردازنده قوی تر، دوربین اصلی با وضوح بالاتر، شارژ سریع تر و پشتیبانی از 5G انتخاب کامل تری است. در خرید نسخه کارکرده، سلامت باتری، عملکرد نمایشگر AMOLED، وضعیت پورت شارژ و اصالت شارژر باید با دقت بررسی شود.

سوالات متداول:

HONOR X7 برای استفاده روزمره مناسب است؟

بله، این گوشی برای تماس، پیام رسانی، وب گردی، شبکه های اجتماعی و تماشای ویدئو عملکرد مناسبی دارد، اما برای بازی های سنگین و عکاسی حرفه ای گزینه قدرتمندی نیست.

آیا POCO X4 Pro 5G از HONOR X7 سریع تر است؟

بله، تراشه Snapdragon 695 در پوکو قدرت پردازشی و گرافیکی بیشتری از Snapdragon 680 در HONOR X7 دارد و از شبکه 5G نیز پشتیبانی می کند.

دوربین POCO X4 Pro 5G بهتر است یا HONOR X7؟

POCO X4 Pro 5G در نور مناسب جزئیات بیشتر و دوربین فوق عریض کاربردی تری ارائه می دهد و در مجموع دوربین کامل تری دارد.

باتری کدام گوشی دوام بیشتری دارد؟

ظرفیت باتری هر دو مدل 5000mAh است و دوام آن ها به نوع استفاده بستگی دارد، اما POCO X4 Pro 5G به دلیل شارژ 67W بسیار سریع تر شارژ می شود.

برای خرید اقتصادی HONOR X7 انتخاب بهتری است؟

اگر قیمت پایین تر و استفاده روزمره اولویت داشته باشد، HONOR X7 می تواند انتخاب اقتصادی مناسبی باشد. در صورت نزدیک بودن قیمت دو مدل، POCO X4 Pro 5G به دلیل امکانات سخت افزاری بهتر ارزش خرید بیشتری دارد.

جمع بندی نهایی

HONOR X7 یک گوشی اقتصادی ساده با طراحی سبک، باتری قابل اعتماد و عملکرد مناسب برای کارهای روزمره است. POCO X4 Pro 5G در بیشتر بخش های مهم مانند نمایشگر، پردازنده، دوربین، سرعت شارژ، اسپیکر و ارتباطات برتری دارد و برای کاربرانی که عملکرد بالاتر و امکانات کامل تر می خواهند، انتخاب منطقی تری محسوب می شود. در نتیجه، HONOR X7 برای بودجه محدود و استفاده معمولی پیشنهاد می شود، اما POCO X4 Pro 5G در صورت قیمت مناسب، برنده این مقایسه و گزینه بهتر برای خرید آگاهانه در بازار ایران است.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت HONOR X7 و POCO X4 Pro 5G
ویژگیHONOR X7POCO X4 Pro 5G
تاریخ معرفی30 مارس 202228 فوریه 2022
تاریخ عرضه14 آوریل 202223 مارس 2022
فناوری شبکهGSM / HSPA / LTEGSM / HSPA / LTE / 5G
باندهای 2G850 / 900 / 1800 / 1900850 / 900 / 1800 / 1900
باندهای 3G850 / 900 / 2100800 / 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
باندهای 4GLTE1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 12 / 17 / 18 / 19 / 20 / 26 / 28 / 38 / 40 / 41
باندهای 5Gندارد1 / 3 / 5 / 7 / 8 / 20 / 28 / 38 / 40 / 41 / 77 / 78
ابعاد167.59 x 77.19 x 8.62 میلی متر164.19 x 76.1 x 8.12 میلی متر
وزن198 گرم205 گرم
جنس بدنهجلوی شیشه ای، قاب و پشت پلاستیکیجلوی شیشه ای Gorilla Glass 5، پشت شیشه ای، قاب پلاستیکی
مقاومت بدنهاطلاعات معتبر ثبت نشدهIP53، مقاوم در برابر گرد و غبار و پاشش آب
نوع سیم کارتNano-SIM، دو سیم کارتNano-SIM، دو سیم کارت
نوع نمایشگرIPS LCDSuper AMOLED
اندازه نمایشگر6.74 اینچ6.67 اینچ
وضوح نمایشگر720 x 1600 پیکسل1080 x 2400 پیکسل
نسبت تصویر20:920:9
تراکم پیکسلی260 پیکسل در اینچ395 پیکسل در اینچ
نرخ نوسازی90 هرتز120 هرتز
روشنایی نمایشگراطلاعات معتبر ثبت نشده700 نیت معمولی، 1200 نیت بیشینه
محافظ نمایشگراطلاعات معتبر ثبت نشدهCorning Gorilla Glass 5
سیستم عامل اولیهAndroid 11 با Magic UI 4.2Android 11 با MIUI 13 for POCO
تراشهQualcomm Snapdragon 680 4G، لیتوگرافی 6 نانومترQualcomm Snapdragon 695 5G، لیتوگرافی 6 نانومتر
پردازنده مرکزی8 هسته ای، 4 هسته 2.4 گیگاهرتز و 4 هسته 1.9 گیگاهرتز8 هسته ای، 2 هسته 2.2 گیگاهرتز و 6 هسته 1.7 گیگاهرتز
پردازنده گرافیکیAdreno 610Adreno 619
حافظه رم4GB یا 6GB6GB یا 8GB
حافظه داخلی128GB64GB، 128GB یا 256GB
نوع حافظه داخلیeMMC 5.1UFS 2.2
درگاه کارت حافظهmicroSDXC، مشترک با سیم کارتmicroSDXC، مشترک با سیم کارت
دوربین اصلیسه گانه: 48MP عریض با دیافراگم f/1.8 و PDAF، 5MP فوق عریض با f/2.2، 2MP ماکروسه گانه: 108MP عریض با f/1.9 و PDAF، 8MP فوق عریض با f/2.2 و میدان دید 118 درجه، 2MP ماکرو
ویژگی های دوربین اصلیفلاش LED، HDR، پانورامافلاش LED، HDR، پانوراما
فیلم برداری دوربین اصلی1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه
دوربین سلفی8MP عریض با دیافراگم f/2.016MP عریض با دیافراگم f/2.5
ویژگی های دوربین سلفیاطلاعات معتبر ثبت نشدهHDR و پانوراما
فیلم برداری دوربین سلفی1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه
ظرفیت باتری5000mAh5000mAh
نوع باتریLi-PoLi-Po
توان شارژ سیمی22.5W67W
بلندگوتک بلندگودو بلندگو استریو
جک 3.5 میلی متریدارددارد
شبکه بی سیمWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده، Wi-Fi DirectWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده، Wi-Fi Direct
بلوتوث5.1، A2DP، LE5.1، A2DP، LE
موقعیت یابیGPS، GLONASS، BDS، GalileoGPS، GLONASS، BDS، Galileo
NFCوابسته به بازار عرضهوابسته به بازار عرضه
رادیو FMندارددارد
درگاه USBUSB Type-C 2.0، OTGUSB Type-C 2.0، OTG
درگاه مادون قرمزاطلاعات معتبر ثبت نشدهدارد
حسگرهااثر انگشت کناری، شتاب سنج، قطب نما، حسگر مجازی مجاورتاثر انگشت کناری، شتاب سنج، ژیروسکوپ، حسگر مجاورت، قطب نما
رنگ هاآبی اقیانوسی، مشکی نیمه شب، نقره ای تیتانیومیمشکی لیزری، آبی لیزری، زرد پوکو

محصولات مشابه:

  • Samsung Galaxy A13

  • Xiaomi Redmi Note 11

  • Realme 9i

  • Redmi Note 11 Pro 5G

  • Realme 9 Pro+

  • Samsung Galaxy A33 5G


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند HONOR

آنر یک برند جهانی فناوری و تولیدکننده گوشی های هوشمند، تبلت، لپ تاپ، ساعت هوشمند و لوازم جانبی است که با تمرکز بر نوآوری، طراحی مدرن و تجربه کاربری هوشمند، محصولات باکیفیتی برای زندگی دیجیتال ارائه می دهد.

درباره برند POCO

پوکو یک برند چینی تولیدکننده گوشی هوشمند و محصولات فناوری است که در سال ۲۰۱۸ با حمایت شیائومی راه اندازی شد و با ارائه گوشی های قدرتمند، اقتصادی و مدرن، محبوبیت زیادی در بازار جهانی به دست آورده است.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI