مقایسه POCO X7 و POCO X7 Pro

محصول:

POCO X7

POCO X7 Pro

مدل:X7X7 Pro
سازنده:

شیائومی (Xiaomi)

شیائومی (Xiaomi)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20252025
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی هوشمند (Smartphone) گوشی هوشمند (Smartphone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:79 از 10091 از 100
برنده:POCO X7 Pro
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه پوکو X7 و پوکو X7 پرو؛ بررسی تفاوت ها و ارزش خرید


پوکو X7 و پوکو X7 پرو از گوشی های میان رده قدرتمند شیائومی هستند که با نمایشگر AMOLED، دوربین اصلی مجهز به لرزشگیر اپتیکال و پشتیبانی از شبکه 5G عرضه شده اند. این دو مدل از نظر ظاهر و اندازه صفحه نمایش شباهت زیادی دارند، اما پوکو X7 پرو با پردازنده بسیار سریع تر، حافظه داخلی نسل جدید، شارژ سریع تر و باتری بزرگ تر برای کاربران حرفه ای، گیمرها و خریدارانی ساخته شده است که عملکرد بالا را در اولویت قرار می دهند. در مقابل، پوکو X7 انتخاب متعادل تری برای استفاده روزمره، عکاسی معمولی و کنترل هزینه خرید محسوب می شود.

طراحی، کیفیت ساخت و مقاومت بدنه

هر دو گوشی طراحی مدرن، اسپیکرهای استریو، حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر، درگاه USB Type-C و گواهی مقاومت IP68 دارند. پوکو X7 با وزن حدود 185.5 تا 190 گرم، کمی سبک تر از پوکو X7 پرو با وزن حدود 195 تا 198 گرم است و در استفاده طولانی حس راحت تری ایجاد می کند. پوکو X7 از شیشه محافظ Gorilla Glass Victus 2 استفاده می کند، در حالی که پوکو X7 پرو به Gorilla Glass 7i مجهز شده است. مقاومت در برابر آب و گرد و غبار به شرایط آزمایشگاهی محدود است و نباید آن را مجوز استفاده در استخر، دریا یا هنگام شارژ در محیط مرطوب دانست.

مقایسه نمایشگر پوکو X7 و پوکو X7 پرو

هر دو مدل نمایشگر 6.67 اینچی AMOLED با وضوح 2712 در 1220 پیکسل، نرخ نوسازی 120 هرتز، عمق رنگ 12 بیتی، پشتیبانی از HDR10+ و Dolby Vision دارند. نمایشگر پوکو X7 برای تماشای فیلم، وبگردی و استفاده روزمره کیفیت بسیار خوبی ارائه می دهد و لبه های خمیده آن ظاهر جذاب تری دارد. پوکو X7 پرو در بخش روشنایی عملکرد بهتری دارد و روشنایی اسمی آن حدود 700 نیت، روشنایی HBM حدود 1400 نیت و روشنایی اوج آن تا 3200 نیت اعلام شده است؛ ارقام پوکو X7 به ترتیب حدود 500، 1200 و 3000 نیت هستند. بنابراین خوانایی صفحه پوکو X7 پرو در فضای باز و زیر نور شدید بهتر است، هرچند تفاوت تجربه روزمره برای همه کاربران تعیین کننده نیست.

قدرت پردازشی و عملکرد در بازی

مهم ترین اختلاف این دو گوشی در سخت افزار داخلی دیده می شود. پوکو X7 از تراشه Dimensity 7300-Ultra با فناوری ساخت 4 نانومتری، پردازنده گرافیکی Mali-G615 MC2، حافظه LPDDR4X و فضای ذخیره سازی UFS 2.2 استفاده می کند. این ترکیب برای اجرای روان برنامه های روزمره، شبکه های اجتماعی، چندوظیفگی و بازی های محبوب با تنظیمات متوسط تا بالا مناسب است.

پوکو X7 پرو به تراشه Dimensity 8400-Ultra، پردازنده گرافیکی Mali-G720، رم LPDDR5X و حافظه UFS 4.0 مجهز شده است. این مجموعه در اجرای بازی های سنگین، ویرایش ویدیو، پردازش های طولانی و استفاده چندساله برتری محسوسی دارد. بر اساس آزمون های منتشرشده، امتیاز AnTuTu پوکو X7 حدود 677000 و امتیاز پوکو X7 پرو حدود 1568000 است؛ این اختلاف نشان می دهد مدل پرو فقط اندکی سریع تر نیست، بلکه در رده عملکردی بالاتری قرار می گیرد. البته در بازی های طولانی، مدیریت حرارت و تنظیمات گرافیکی همچنان روی پایداری عملکرد اثر می گذارد.

حافظه داخلی و گزینه های ذخیره سازی

پوکو X7 معمولا در نسخه های 8 گیگابایت رم با 256 گیگابایت حافظه و 12 گیگابایت رم با 512 گیگابایت حافظه عرضه می شود. پوکو X7 پرو در نسخه های 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه، 12 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه و 12 گیگابایت رم و 512 گیگابایت حافظه در دسترس است. حافظه UFS 4.0 در مدل پرو سرعت نصب برنامه، انتقال فایل و بارگذاری بازی ها را افزایش می دهد. هیچ کدام از دو گوشی درگاه کارت حافظه ندارند؛ بنابراین انتخاب ظرفیت مناسب هنگام خرید اهمیت زیادی دارد.

مقایسه دوربین ها

هر دو گوشی دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با دیافراگم f/1.5، فوکوس خودکار و لرزشگیر اپتیکال دارند و در نور روز عکس هایی با جزئیات مناسب ثبت می کنند. پوکو X7 علاوه بر دوربین اصلی و فوق عریض 8 مگاپیکسلی، یک دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی نیز دارد. پوکو X7 پرو ترکیب دوربین ساده تری دارد و از دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی و فوق عریض 8 مگاپیکسلی استفاده می کند. وجود دوربین ماکرو در پوکو X7 مزیت مهمی نیست، زیرا کیفیت دوربین های ماکرو 2 مگاپیکسلی معمولا محدود است.

در فیلمبرداری، پوکو X7 امکان ضبط ویدیو 4K با نرخ 24 و 30 فریم بر ثانیه را دارد، در حالی که پوکو X7 پرو از ضبط 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه نیز پشتیبانی می کند. مدل پرو برای فیلمبرداری، حرکت های سریع و پردازش تصویر عملکرد کامل تری دارد، اما در عکاسی معمولی تفاوت کیفیت دو گوشی به اندازه اختلاف قدرت پردازشی آنها نیست. هر دو مدل دوربین سلفی 20 مگاپیکسلی دارند و برای تماس تصویری و شبکه های اجتماعی مناسب هستند.

باتری و سرعت شارژ

پوکو X7 به باتری 5110 میلی آمپرساعتی و شارژ سریع 45 وات مجهز شده است. این ظرفیت برای یک روز استفاده معمولی مناسب است و شارژر 45 وات نیز در جعبه قرار دارد. پوکو X7 پرو باتری 6000 میلی آمپرساعتی و شارژ سریع 90 وات دارد و در استفاده سنگین، بازی و تماشای ویدیو دوام بیشتری ارائه می دهد. شارژر 90 وات همراه دستگاه عرضه می شود و زمان شارژ را به شکل محسوسی کاهش می دهد. نسخه های مخصوص برخی بازارها ممکن است ظرفیت باتری متفاوتی داشته باشند، بنابراین بررسی مدل دقیق وارداتی در بازار ایران ضروری است.

نرم افزار، ارتباطات و امکانات جانبی

پوکو X7 با سیستم عامل اندروید 14 و رابط کاربری HyperOS عرضه شده و پوکو X7 پرو به صورت اولیه از اندروید 15 و HyperOS 2 استفاده می کند. هر دو گوشی از 5G، وای فای 6، بلوتوث، NFC در برخی بازارها، فرستنده مادون قرمز و دو سیم کارت پشتیبانی می کنند. نبود جک 3.5 میلی متری هدفون در هر دو مدل باعث می شود برای استفاده از هدفون سیمی به مبدل USB Type-C نیاز داشته باشید. تفاوت نسخه منطقه ای، پشتیبانی NFC، نوع سیم کارت و ظرفیت باتری می تواند روی تجربه خرید در ایران اثر بگذارد.

تفاوت قیمت و ارزش خرید در ایران

قیمت نهایی این دو گوشی در ایران به ظرفیت حافظه، رجیستری، نوع رام، گارانتی، نوسان ارز و وضعیت واردات وابسته است. پوکو X7 معمولا قیمت پایین تری دارد و برای خرید اقتصادی، استفاده روزمره، نمایشگر باکیفیت و دوربین قابل قبول گزینه منطقی تری است. پوکو X7 پرو در برابر هزینه بیشتر، جهش بزرگی در عملکرد، سرعت حافظه، شارژدهی و قابلیت های گیمینگ ارائه می دهد. اگر اختلاف قیمت دو مدل کم باشد، انتخاب پوکو X7 پرو از نظر آینده نگری و دوام عملکرد توجیه بیشتری دارد؛ اما اگر استفاده اصلی شامل پیام رسانی، وبگردی، عکاسی معمولی و تماشای محتوا باشد، پوکو X7 ارزش خرید متعادل تری خواهد داشت.

سوالات متداول:

پوکو X7 برای استفاده روزمره مناسب تر است یا پوکو X7 پرو؟

پوکو X7 برای استفاده روزمره کاملا مناسب است و نمایشگر، دوربین و شارژدهی قابل قبولی ارائه می دهد. پوکو X7 پرو برای کاربرانی مناسب تر است که اجرای بازی های سنگین، سرعت بالا و استفاده طولانی مدت را در اولویت قرار می دهند.

آیا پوکو X7 پرو دوربین بهتری از پوکو X7 دارد؟

دوربین اصلی هر دو مدل مشخصات نزدیک و کیفیت خوبی دارد، اما پوکو X7 پرو در فیلمبرداری 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه و پردازش تصویر عملکرد کامل تری ارائه می کند. اختلاف دوربین در استفاده معمولی کمتر از اختلاف عملکرد پردازنده است.

تفاوت اصلی پوکو X7 و پوکو X7 پرو چیست؟

تفاوت اصلی به تراشه، حافظه داخلی، نوع رم، ظرفیت باتری و سرعت شارژ مربوط می شود. پوکو X7 پرو از Dimensity 8400-Ultra، حافظه UFS 4.0، باتری 6000 میلی آمپرساعتی و شارژ 90 وات استفاده می کند، در حالی که پوکو X7 به Dimensity 7300-Ultra، حافظه UFS 2.2، باتری 5110 میلی آمپرساعتی و شارژ 45 وات مجهز است.

آیا هر دو گوشی برای بازی مناسب هستند؟

پوکو X7 برای بازی های روزمره و بسیاری از بازی های محبوب مناسب است، اما پوکو X7 پرو به دلیل پردازنده و پردازنده گرافیکی قوی تر برای بازی های سنگین و اجرای طولانی با تنظیمات گرافیکی بالاتر انتخاب بهتری است.

باتری کدام مدل دوام بیشتری دارد؟

پوکو X7 پرو به دلیل باتری 6000 میلی آمپرساعتی معمولا دوام بیشتری دارد و با شارژ 90 وات سریع تر شارژ می شود. پوکو X7 نیز برای استفاده معمولی یک روز کامل را پوشش می دهد، اما در استفاده سنگین زودتر به شارژ نیاز پیدا می کند.

جمع بندی نهایی

پوکو X7 یک گوشی میان رده متعادل با نمایشگر عالی، دوربین اصلی مجهز به لرزشگیر، مقاومت IP68 و قیمت منطقی تر است. پوکو X7 پرو با پردازنده بسیار قدرتمندتر، حافظه سریع تر، باتری بزرگ تر و شارژ 90 وات، انتخاب برتر برای گیمرها، کاربران حرفه ای و خریدارانی است که می خواهند گوشی خود را برای چند سال بدون افت محسوس عملکرد استفاده کنند. در بازار ایران، انتخاب نهایی باید بر اساس اختلاف قیمت واقعی، ظرفیت حافظه، اصالت رام، رجیستری و شرایط گارانتی انجام شود. مشخصات فنی این مقاله بر اساس اطلاعات رسمی پوکو X7 و پوکو X7 پرو و داده های بررسی های تخصصی تنظیم شده است.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت POCO X7 و POCO X7 Pro
ویژگیPOCO X7POCO X7 Pro
تاریخ معرفی و عرضه9 January 20259 January 2025
شبکه و سیم کارتGSM / HSPA / LTE / 5G، دو سیم کارت نانو، Dual SIM Dual Standby، پشتیبانی از 5G+5G و 5G+4GGSM / HSPA / LTE / 5G، دو سیم کارت نانو، Dual SIM Dual Standby، پشتیبانی از 5G+5G و 5G+4G
ابعاد162.33 x 74.42 x 8.4 mm، نسخه PU: ضخامت 8.63 mm160.75 x 75.24 x 8.29 mm، نسخه PU: ضخامت 8.43 mm
وزن185.5 g، نسخه PU: 190 g195 g، نسخه PU: 198 g
بدنه و مقاومتجلوی شیشه ای با Gorilla Glass Victus 2، قاب پشتی پلاستیکی یا PU، استاندارد IP68جلوی شیشه ای با Gorilla Glass 7i، قاب پشتی پلاستیکی یا PU، استاندارد IP68 و IP69
رنگ هاBlack، Green، SilverBlack، Green، Yellow
نمایشگرAMOLED خمیده CrystalRes، اندازه 6.67 inch، وضوح 1220 x 2712 pixel، نسبت 20:9، تراکم 446 ppi، نرخ نوسازی 120Hz، عمق رنگ 12-bit، روشنایی معمولی 500 nit، روشنایی HBM برابر 1200 nit، حداکثر روشنایی 3000 nit، کنتراست 5000000:1، پوشش DCI-P3، HDR10+، Dolby Vision، کاهش نور PWM با فرکانس 1920Hz، نمونه برداری لمسی 480HzAMOLED تخت CrystalRes، اندازه 6.67 inch، وضوح 1220 x 2712 pixel، نسبت 20:9، تراکم 446 ppi، نرخ نوسازی 120Hz، عمق رنگ 12-bit، روشنایی معمولی 700 nit، روشنایی HBM برابر 1400 nit، حداکثر روشنایی 3200 nit، کنتراست 5000000:1، پوشش DCI-P3، HDR10+، Dolby Vision، کاهش نور PWM با فرکانس 1920Hz، نمونه برداری لمسی 480Hz
محافظ نمایشگرCorning Gorilla Glass Victus 2Corning Gorilla Glass 7i
پردازندهMediaTek Dimensity 7300-Ultra، فناوری ساخت 4 nm، پردازنده 8 هسته ای با فرکانس تا 2.5GHzMediaTek Dimensity 8400-Ultra، فناوری ساخت 4 nm، پردازنده 8 هسته ای با فرکانس تا 3.25GHz
پردازنده گرافیکیMali-G615 MC2Mali-G720
سیستم عاملAndroid 14 با Xiaomi HyperOSAndroid 15 با Xiaomi HyperOS 2
حافظه رم و داخلی8GB + 256GB، 12GB + 512GB، نوع رم LPDDR4X، حافظه UFS 2.28GB + 256GB، 12GB + 256GB، 12GB + 512GB، نوع رم LPDDR5X، حافظه UFS 4.0
درگاه کارت حافظهنداردندارد
دوربین اصلیسه گانه: 50MP واید با دیافراگم f/1.5، اندازه حسگر 1/1.95 inch، فوکوس PDAF و OIS؛ 8MP فوق عریض با دیافراگم f/2.2 و زاویه دید 120 درجه؛ 2MP ماکرو با دیافراگم f/2.4دو گانه: 50MP واید با دیافراگم f/1.5، اندازه حسگر 1/1.95 inch، فوکوس PDAF و OIS؛ 8MP فوق عریض با دیافراگم f/2.2
فیلم برداری دوربین اصلی4K با سرعت 24 و 30fps، 1080p با سرعت 30 و 60fps، 720p با سرعت 30fps، فیلم آهسته 1080p با سرعت 120fps و 720p با سرعت 120 و 240fps4K با سرعت 24، 30 و 60fps، 1080p با سرعت 30، 60، 120، 240 و 960fps، 720p با سرعت 120، 240 و 960fps
دوربین سلفی20MP، دیافراگم f/2.2، فیلم برداری 1080p با سرعت 30 و 60fps و 720p با سرعت 30fps20MP، دیافراگم f/2.2، حسگر 1/4 inch، فیلم برداری 1080p با سرعت 30fps و 720p با سرعت 30fps
باتری5110mAh، شارژ سریع سیمی 45W، شارژر 45W داخل جعبه6000mAh، شارژ سریع سیمی 90W HyperCharge، شارژر 90W داخل جعبه
درگاه و شارژUSB Type-CUSB Type-C، پشتیبانی از PD3.0 و QC3+
بلندگو و صدابلندگوهای دوگانه، Dolby Atmosبلندگوهای دوگانه، Dolby Atmos، Hi-Res Audio و Hi-Res Audio Wireless
شبکه بی سیمWi-Fi 6، Wi-Fi 5، Wi-Fi 4، استاندارد 802.11a/b/g، دو بانده 2.4GHz و 5GHz، Wi-Fi DirectWi-Fi 6، Wi-Fi 5، Wi-Fi 4، استاندارد 802.11a/b/g/n/ac/ax، دو بانده، Wi-Fi Direct
بلوتوثBluetooth 5.4، A2DP، LE، LHDCBluetooth 6.0، A2DP، LE
موقعیت یابیGPS L1، Galileo E1، GLONASS G1، Beidou B1I، QZSS L1، A-GPSGPS L1 + L5، Galileo E1 + E5a، GLONASS G1، Beidou B1I + B2a + B1C، NavIC L5، A-GPS
NFCدارد، وابسته به بازاردارد، وابسته به بازار
فرستنده مادون قرمزدارددارد
رادیو FMنداردندارد
حسگرهاحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما، مجاورت، نور محیط، موتور خطی محور Xحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما، مجاورت، نور محیط 360 درجه، حسگر Flicker، موتور لرزشی خطی محور X
محتویات جعبهگوشی، آداپتور، کابل USB Type-C، ابزار خارج کردن سیم کارت، قاب محافظ، راهنمای شروع سریع، کارت گارانتیگوشی، آداپتور، کابل USB Type-C، ابزار خارج کردن سیم کارت، قاب محافظ، اطلاعات ایمنی، راهنمای شروع سریع، کارت گارانتی

محصولات مشابه:

  • Poco X6 Pro

  • Poco F6 Pro

  • Xiaomi 14T


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI