مقایسه realme GT3 و Redmi Note 13 Pro+

محصول:

realme GT3

Redmi Note 13 Pro+

مدل:GT3Note 13 Pro+
سازنده:

ریلمی (realme)

ردمی (Redmi)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20232023
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: پرچمدار (Flagship) میان رده (Mid-range)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:81 از 10084 از 100
برنده:Redmi Note 13 Pro+
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه ریلمی GT3 و ردمی نوت 13 پرو پلاس؛ کدام گوشی ارزش خرید بیشتری دارد


ریلمی GT3 و ردمی نوت 13 پرو پلاس از گوشی های قدرتمند و جذاب بازار ایران هستند که با نمایشگر AMOLED، دوربین اصلی با لرزشگیر اپتیکال، شارژ سریع و پشتیبانی از شبکه 5G، توجه خریداران آگاه را جلب می کنند. ریلمی GT3 با تمرکز بر عملکرد سخت افزاری و شارژ 240W ساخته شده است، در حالی که ردمی نوت 13 پرو پلاس ترکیبی متعادل تر از دوربین با وضوح بالا، باتری بزرگ تر، طراحی مقاوم و نمایشگر باکیفیت ارائه می دهد. در این مقایسه، نسخه رایج جهانی هر دو محصول مبنا قرار گرفته است.

مقایسه طراحی و کیفیت ساخت

ریلمی GT3 بدنه ای مدرن با وزن حدود 199 گرم و ضخامت نزدیک به 8.9 میلی متر دارد. شاخص ترین ویژگی طراحی آن، نورپردازی Pulse Interface در بخش پشتی است که هنگام دریافت اعلان، تماس یا شارژ شدن فعال می شود. این گوشی از شیشه در بخش جلو و فریم پلاستیکی استفاده می کند و گواهی رسمی مقاومت در برابر آب و گرد و غبار ندارد.

ردمی نوت 13 پرو پلاس طراحی ظریف تری دارد و نمایشگر خمیده آن ظاهر لوکس تری ایجاد می کند. این گوشی با وزن حدود 199 تا 205 گرم، بسته به نوع پنل پشتی، در نسخه شیشه ای یا چرم مصنوعی عرضه شده و از گواهی IP68 بهره می برد. بنابراین از نظر مقاومت در برابر گرد و غبار و آب، برتری مشخصی نسبت به ریلمی GT3 دارد.

مقایسه نمایشگر

ریلمی GT3 به نمایشگر 6.74 اینچی AMOLED با وضوح 1.5K، نرخ نوسازی 144Hz، عمق رنگ 10 بیت و پشتیبانی از HDR10+ مجهز است. نرخ نوسازی بالاتر باعث حرکت روان تر در بازی ها، پیمایش صفحات و انیمیشن های رابط کاربری می شود و نمایشگر آن برای استفاده چندرسانه ای تجربه بسیار خوبی ارائه می دهد.

ردمی نوت 13 پرو پلاس نمایشگر 6.67 اینچی AMOLED خمیده با وضوح 1.5K و نرخ نوسازی 120Hz دارد. این پنل از Dolby Vision، HDR10+ و روشنایی بسیار بالا پشتیبانی می کند و به لطف شیشه محافظ Gorilla Glass Victus مقاومت مناسبی دارد. ریلمی GT3 از نظر نرخ نوسازی کمی سریع تر است، اما ردمی نوت 13 پرو پلاس از نظر روشنایی، محافظت صفحه و ظاهر خمیده انتخاب جذاب تری محسوب می شود.

مقایسه قدرت پردازشی و عملکرد

ریلمی GT3 از تراشه Snapdragon 8+ Gen 1 با فناوری ساخت 4 نانومتری استفاده می کند. این تراشه در بخش پردازنده و گرافیک به شکل محسوسی قدرتمندتر از Dimensity 7200 Ultra است و برای اجرای بازی های سنگین، ویرایش ویدیو و استفاده طولانی مدت عملکرد بهتری دارد. این مدل در نسخه هایی با حداکثر 16GB رم و 1TB حافظه داخلی عرضه شده است، هرچند موجودی نسخه ها در بازار ایران متفاوت است.

ردمی نوت 13 پرو پلاس به تراشه Dimensity 7200 Ultra مجهز شده که برای استفاده روزمره، اجرای بیشتر بازی ها و کارهای سنگین عملکرد سریع و کم مصرفی دارد. با این حال، از نظر توان گرافیکی و قدرت خام، در سطح Snapdragon 8+ Gen 1 قرار نمی گیرد. نسخه رایج جهانی این گوشی تا 12GB رم و 512GB حافظه داخلی دارد و از حافظه سریع UFS 3.1 استفاده می کند. برای کاربرانی که اولویت اصلی آنها بازی و قدرت پردازشی است، ریلمی GT3 انتخاب برتر است.

مقایسه دوربین ها

ریلمی GT3 از دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی Sony IMX890 با لرزشگیر اپتیکال، دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی و دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی استفاده می کند. دوربین اصلی در نور روز عکس هایی با جزئیات و رنگ مناسب ثبت می کند و به لطف سنسور بزرگ و OIS در نور کم نیز عملکرد قابل قبولی دارد. دوربین فوق عریض آن برای ثبت منظره مناسب است، اما از نظر جزئیات در سطح دوربین اصلی نیست. فیلمبرداری دوربین اصلی تا وضوح 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه انجام می شود.

ردمی نوت 13 پرو پلاس به دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی Samsung ISOCELL HP3 با لرزشگیر اپتیکال مجهز است و در نور مناسب جزئیات زیادی ثبت می کند. دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی و دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی در کنار آن قرار دارند. وضوح بالاتر دوربین اصلی لزوما به معنای برتری کامل در همه شرایط نیست، اما ردمی در عکاسی روزمره، زوم محدود و ثبت جزئیات دست بالاتر را دارد. فیلمبرداری دوربین اصلی این گوشی تا 4K با نرخ 30 فریم بر ثانیه انجام می شود. در مجموع، ردمی نوت 13 پرو پلاس برای عکاسی انتخاب مناسب تری است و ریلمی GT3 از نظر فیلمبرداری 4K با نرخ بالاتر مزیت دارد.

مقایسه باتری و سرعت شارژ

ریلمی GT3 به باتری 4600 میلی آمپر ساعتی مجهز است و مهم ترین ویژگی آن شارژ سیمی 240W محسوب می شود. این فناوری در شرایط مناسب می تواند باتری را در حدود 10 دقیقه به طور کامل شارژ کند و برای افرادی که زمان کمی برای شارژ گوشی دارند، یکی از سریع ترین راهکارهای موجود در بازار است. ظرفیت باتری آن کمی کمتر از ردمی است و استفاده سنگین، مخصوصا بازی با نرخ نوسازی بالا، مصرف بیشتری ایجاد می کند.

ردمی نوت 13 پرو پلاس باتری 5000 میلی آمپر ساعتی دارد و از شارژ سریع 120W پشتیبانی می کند. شارژ کامل این گوشی حدود 19 دقیقه زمان می برد و در استفاده معمول، به دلیل ظرفیت بیشتر، دوام شارژ مناسبی ارائه می دهد. سرعت 240W ریلمی یک مزیت فنی چشمگیر است، اما شارژ 120W ردمی نیز برای استفاده روزمره کاملا سریع محسوب می شود. هیچ کدام از این دو مدل شارژ بی سیم ندارند.

مقایسه نرم افزار و امکانات ارتباطی

ریلمی GT3 در زمان عرضه با Android 13 و رابط کاربری realme UI 4.0 ارائه شد و ردمی نوت 13 پرو پلاس نیز در ابتدا Android 13 و MIUI 14 داشت. تجربه نرم افزاری ریلمی معمولا سبک تر و کم حاشیه تر است، در حالی که رابط شیائومی امکانات شخصی سازی بیشتری دارد اما ممکن است برنامه های پیش فرض و اعلان های بیشتری ارائه کند. هر دو گوشی از 5G، Wi-Fi سریع، NFC در نسخه های سازگار و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر پشتیبانی می کنند. درگاه کارت حافظه و جک 3.5 میلی متری هدفون در هیچ کدام وجود ندارد.

مقایسه ارزش خرید در بازار ایران

ارزش خرید هر دو گوشی به قیمت روز، سلامت دستگاه، نسخه وارداتی و وضعیت گارانتی وابسته است. ریلمی GT3 برای خریدارانی مناسب تر است که قدرت پردازشی بالا، اجرای بازی های سنگین، نمایشگر 144Hz و شارژ فوق سریع را در اولویت قرار می دهند. ردمی نوت 13 پرو پلاس برای کسانی انتخاب منطقی تری است که دوربین 200 مگاپیکسلی، باتری 5000 میلی آمپر ساعتی، مقاومت IP68، نمایشگر خمیده و دسترسی آسان تر به خدمات و لوازم جانبی را مهم تر می دانند.

سوالات متداول:

ریلمی GT3 برای بازی بهتر است یا ردمی نوت 13 پرو پلاس

ریلمی GT3 به دلیل استفاده از Snapdragon 8+ Gen 1 و پردازنده گرافیکی قدرتمندتر، برای بازی های سنگین انتخاب بهتری است. سیستم خنک کننده و نرخ نوسازی 144Hz نیز تجربه بازی روان تری فراهم می کند.

کدام گوشی دوربین بهتری دارد

ردمی نوت 13 پرو پلاس در عکاسی، مخصوصا ثبت جزئیات در نور مناسب، عملکرد بهتری دارد و دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی آن از OIS پشتیبانی می کند. ریلمی GT3 در فیلمبرداری 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه برتری دارد.

شارژ ریلمی GT3 چقدر سریع تر از ردمی نوت 13 پرو پلاس است

ریلمی GT3 از شارژ 240W استفاده می کند و شارژ کامل آن حدود 10 دقیقه طول می کشد. ردمی نوت 13 پرو پلاس با شارژ 120W در حدود 19 دقیقه شارژ می شود، بنابراین ریلمی از نظر سرعت شارژ برتری محسوسی دارد.

کدام گوشی باتری بهتری دارد

ردمی نوت 13 پرو پلاس با باتری 5000 میلی آمپر ساعتی ظرفیت بیشتری دارد و معمولا دوام شارژ طولانی تری ارائه می دهد. ریلمی GT3 باتری 4600 میلی آمپر ساعتی دارد، اما سرعت شارژ آن بسیار بیشتر است.

آیا ردمی نوت 13 پرو پلاس ضد آب است

بله، ردمی نوت 13 پرو پلاس دارای گواهی IP68 است و در برابر گرد و غبار و آب مقاومت بالاتری دارد. این گواهی به معنای مناسب بودن گوشی برای استفاده عمدی زیر آب یا بی نیازی از مراقبت نیست.

خرید ریلمی GT3 بهتر است یا ردمی نوت 13 پرو پلاس

برای بازی، قدرت پردازشی و شارژ فوق سریع، ریلمی GT3 انتخاب مناسب تری است. برای دوربین، باتری، مقاومت بدنه و استفاده متعادل روزمره، ردمی نوت 13 پرو پلاس ارزش خرید بیشتری دارد.

جمع بندی نهایی

ریلمی GT3 و ردمی نوت 13 پرو پلاس هر دو گوشی های توانمندی هستند، اما فلسفه ساخت متفاوتی دارند. ریلمی GT3 یک گوشی عملکرد محور با Snapdragon 8+ Gen 1، نمایشگر 144Hz و شارژ 240W است و برای کاربران حرفه ای و گیمرها جذابیت بیشتری دارد. ردمی نوت 13 پرو پلاس محصولی متعادل تر با دوربین 200 مگاپیکسلی، باتری بزرگ، طراحی مقاوم IP68 و نمایشگر خمیده است. انتخاب نهایی باید بر اساس اولویت های کاربر و اختلاف قیمت واقعی دو مدل در بازار ایران انجام شود.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت realme GT3 و Redmi Note 13 Pro+
ویژگیrealme GT3Redmi Note 13 Pro+
فناوری شبکهGSM / HSPA / LTE / 5GGSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G
باندهای 2G850 / 900 / 1800 / 1900850 / 900 / 1800 / 1900
باندهای 3G850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100800 / 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
باندهای 4G1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 12 / 13 / 17 / 18 / 19 / 20 / 26 / 28 / 38 / 39 / 40 / 41 / 661 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 12 / 13 / 17 / 18 / 19 / 20 / 26 / 28 / 32 / 38 / 40 / 41 / 66
باندهای 5Gn1 / n3 / n5 / n7 / n8 / n20 / n28 / n38 / n40 / n41 / n66 / n77 / n78n1 / n3 / n5 / n7 / n8 / n20 / n28 / n38 / n40 / n41 / n66 / n77 / n78
تاریخ معرفی28 فوریه 202321 سپتامبر 2023
ابعاد163.9 × 75.8 × 8.9 میلی متر161.4 × 74.2 × 8.9 میلی متر
وزن199 گرم199 یا 204.5 گرم
جنس بدنهجلو شیشه ای، فریم پلاستیکی، پشت شیشه ایجلو شیشه ای Gorilla Glass Victus، پشت شیشه ای یا چرم مصنوعی
استاندارد مقاومتفاقد گواهی IP رسمیIP68
نوع سیم کارت2 سیم کارت Nano-SIM2 سیم کارت Nano-SIM
نوع نمایشگرAMOLED، عمق رنگ 1.07 میلیارد، HDR10+AMOLED، عمق رنگ 68 میلیارد، Dolby Vision، HDR10+
اندازه نمایشگر6.74 اینچ6.67 اینچ
رزولوشن نمایشگر1240 × 2772 پیکسل1220 × 2712 پیکسل
تراکم پیکسلیحدود 451 پیکسل در اینچحدود 446 پیکسل در اینچ
نرخ نوسازی144 هرتز120 هرتز تطبیقی
حداکثر روشنایی1400 نیت1800 نیت
محافظ نمایشگراعلام نشدهCorning Gorilla Glass Victus
سیستم عامل اولیهAndroid 13 با realme UI 4.0Android 13 با MIUI 14
تراشهQualcomm Snapdragon 8+ Gen 1، لیتوگرافی 4 نانومترMediaTek Dimensity 7200-Ultra، لیتوگرافی 4 نانومتر
پردازنده مرکزی8 هسته ای، 1 هسته 3.0 گیگاهرتز، 3 هسته 2.5 گیگاهرتز، 4 هسته 1.8 گیگاهرتز8 هسته ای، 2 هسته 2.8 گیگاهرتز، 6 هسته 2.0 گیگاهرتز
پردازنده گرافیکیAdreno 730Mali-G610 MC4
حافظه داخلی و رم128GB با 8GB رم، 256GB با 12GB یا 16GB رم، 512GB با 16GB رم، 1TB با 16GB رم256GB با 8GB یا 12GB رم، 512GB با 8GB، 12GB یا 16GB رم
نوع حافظه داخلیUFS 3.1UFS 3.1
درگاه کارت حافظهنداردندارد
دوربین اصلی50MP، دیافراگم f/1.9، سنسور 1/1.56 اینچ، PDAF، OIS200MP، دیافراگم f/1.65، سنسور 1/1.4 اینچ، فوکوس چند جهته، OIS
دوربین فوق عریض8MP، دیافراگم f/2.2، میدان دید 112 درجه8MP، دیافراگم f/2.2، میدان دید 120 درجه
دوربین ماکرو2MP، دیافراگم f/3.32MP
فیلمبرداری دوربین اصلی4K با سرعت 30 یا 60 فریم، 1080p با سرعت 30 یا 60 فریم، gyro-EIS4K با سرعت 24 یا 30 فریم، 1080p با سرعت 30، 60 یا 120 فریم، gyro-EIS
دوربین سلفی16MP، دیافراگم f/2.516MP، دیافراگم f/2.4
فیلمبرداری دوربین سلفی1080p با سرعت 30 فریم1080p با سرعت 30 یا 60 فریم
بلندگواستریواستریو
جک 3.5 میلی مترینداردندارد
قابلیت صوتیHi-Res Audio، Dolby AtmosHi-Res Audio، Hi-Res Wireless Audio
Wi-FiWi-Fi دو بانده 802.11 a/b/g/n/acWi-Fi 6 دو بانده 802.11 a/b/g/n/ac/ax
بلوتوث5.3، A2DP، LE، aptX HD5.3، A2DP، LE
موقعیت یابیGPS دو بانده، GLONASS، BDS، Galileo، QZSSGPS، GLONASS، BDS، Galileo، QZSS
NFCدارددارد، وابسته به بازار
درگاه مادون قرمزدارددارد
رادیو FMنداردندارد
درگاه USBUSB Type-C 2.0USB Type-C 2.0 با OTG
حسگرهااثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت، قطب نمااثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت، قطب نما
ظرفیت باتری4600 میلی آمپر ساعت5000 میلی آمپر ساعت
توان شارژ سیمی240 وات، شارژ 50 درصد در 4 دقیقه و 100 درصد در 10 دقیقه120 وات، شارژ کامل در 19 دقیقه
شارژ بی سیمنداردندارد
رنگ هاPulse White، Booster BlackMidnight Black، Moonlight White، Aurora Purple، Fusion Purple، Camo Green

محصولات مشابه:

  • OnePlus 11

  • Xiaomi 13T Pro

  • iQOO 11

  • Xiaomi 13T

  • Realme 12 Pro+

  • vivo V29 Pro


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند realme

ریلمی یک برند چینی پیشرو در حوزه فناوری و تولیدکننده گوشی های هوشمند، موبایل های 5G، هدفون، ساعت هوشمند و محصولات هوشمند خانگی است که با طراحی مدرن و قیمت رقابتی شناخته می شود.

درباره برند Redmi

ردمی، برند زیرمجموعه شیائومی، در سال 2013 با هدف ارائه گوشی های هوشمند و محصولات دیجیتال مقرون به صرفه، با عملکرد قدرتمند و طراحی مدرن تاسیس شد و اکنون یکی از برندهای محبوب بازار فناوری جهان است.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI