مقایسه POCO X7 Pro 256GB و POCO X7 Pro 512GB

محصول:

POCO X7 Pro 256GB

POCO X7 Pro 512GB

مدل:X7 ProX7 Pro
سازنده:

شیائومی (Xiaomi)

شیائومی (Xiaomi)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20252025
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی هوشمند (Smartphone) گوشی اندرویدی (Android Phone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:89 از 10090 از 100
برنده:POCO X7 Pro 512GB
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه گوشی POCO X7 Pro 256GB و POCO X7 Pro 512GB؛ کدام نسخه ارزش خرید بیشتری دارد؟


گوشی POCO X7 Pro در نسخه های 256GB و 512GB از نظر طراحی، نمایشگر، پردازنده، دوربین، باتری و سرعت شارژ تفاوت اساسی ندارد و تفاوت اصلی این دو مدل به ظرفیت حافظه داخلی و ترکیب حافظه رم مربوط می شود. هر دو نسخه برای کاربری روزمره، اجرای بازی های سنگین و استفاده چندساله از گزینه های قدرتمند بازار ایران هستند؛ با این حال انتخاب میان آن ها باید بر اساس حجم فایل های کاربر، نوع استفاده و اختلاف قیمت انجام شود.

تفاوت حافظه داخلی و رم

نسخه POCO X7 Pro 256GB در بازار معمولا با 8GB یا 12GB رم عرضه می شود، در حالی که نسخه 512GB معمولا به 12GB رم مجهز است. هر دو مدل از حافظه داخلی سریع UFS 4.0 و رم LPDDR5X استفاده می کنند. ظرفیت 256GB برای بیشتر کاربران، نصب تعداد زیادی برنامه، ذخیره عکس و استفاده معمول از شبکه های اجتماعی کافی است؛ اما بخشی از این فضا توسط سیستم عامل و برنامه های پیش فرض اشغال می شود.

نسخه 512GB برای افرادی مناسب تر است که بازی های حجیم نصب می کنند، ویدئوهای زیادی با کیفیت بالا ضبط می کنند یا گوشی را برای چند سال بدون پاکسازی مداوم فایل ها نگه می دارند. افزایش ظرفیت حافظه در این نسخه محسوس است، اما در سرعت اجرای برنامه ها تفاوتی با نسخه 256GB دارای رم مشابه ایجاد نمی کند.

عملکرد سخت افزاری و تجربه بازی

هر دو مدل به تراشه قدرتمند MediaTek Dimensity 8400 Ultra با فناوری ساخت 4 نانومتری مجهز هستند. این پردازنده در کنار پردازنده گرافیکی Mali-G720 و سیستم خنک کننده مناسب، عملکرد بسیار خوبی در اجرای بازی های سنگین، ویرایش عکس و ویدئو و چندوظیفگی ارائه می دهد. اگر نسخه 256GB با 12GB رم انتخاب شود، از نظر عملکرد روزمره و گیمینگ تفاوت قابل توجهی با نسخه 512GB ندارد. نسخه 512GB به دلیل رم 12GB در مقایسه با مدل 256GB دارای 8GB رم، برای نگه داشتن برنامه ها در پس زمینه و استفاده طولانی مدت انتخاب کامل تری است.

نمایشگر و طراحی

POCO X7 Pro در هر دو ظرفیت از نمایشگر 6.67 اینچی AMOLED با وضوح 1.5K و نرخ نوسازی 120Hz استفاده می کند. این صفحه نمایش رنگ های زنده، روشنایی مناسب و حرکت روان در پیمایش و بازی ها دارد. پشتیبانی از استانداردهای تصویری پیشرفته و نرخ نمونه برداری لمسی بالا نیز تجربه تماشای فیلم و اجرای بازی را بهبود می دهد. ابعاد، وزن و ظاهر گوشی در نسخه های 256GB و 512GB یکسان است و ظرفیت حافظه تاثیری بر ارگونومی دستگاه ندارد.

دوربین و فیلم برداری

دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با لرزشگیر اپتیکال تصویر، دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی و دوربین سلفی 20 مگاپیکسلی در هر دو نسخه عملکرد مشابهی دارند. دوربین اصلی در نور روز عکس های با جزئیات مناسب ثبت می کند و وجود لرزشگیر اپتیکال به ثبت تصاویر واضح تر در نور کم و ضبط ویدئوی پایدارتر کمک می کند. انتخاب ظرفیت 512GB کیفیت عکس یا فیلم را افزایش نمی دهد، اما فضای بیشتری برای ذخیره ویدئوهای حجیم فراهم می کند.

باتری و سرعت شارژ

هر دو نسخه به باتری 6000 میلی آمپرساعت و شارژ سریع 90W مجهز هستند. دوام باتری به روشنایی نمایشگر، نرخ نوسازی، نوع بازی و کیفیت آنتن دهی بستگی دارد، اما ظرفیت بالا برای یک روز استفاده سنگین مناسب است. سرعت شارژ در دو مدل تفاوتی ندارد و شارژر سازگار نیز باید بر اساس پکیج و نسخه وارداتی بررسی شود.

نرم افزار و امکانات ارتباطی

POCO X7 Pro با رابط کاربری HyperOS و امکاناتی مانند اتصال 5G، وای فای سریع، NFC در برخی نسخه ها، حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر و استاندارد مقاومت در برابر گردوغبار و آب عرضه می شود. امکانات ارتباطی ممکن است بر اساس منطقه عرضه تفاوت داشته باشد؛ بنابراین در بازار ایران، بررسی نسخه گلوبال، پشتیبانی از باندهای شبکه و فعال بودن NFC اهمیت دارد.

تفاوت قیمت و ارزش خرید در بازار ایران

اختلاف قیمت نسخه 256GB و 512GB به میزان عرضه، رجیستری، گارانتی، رنگ، فروشنده و ترکیب رم بستگی دارد. اگر نسخه 256GB دارای 8GB رم با قیمت بسیار پایین تر عرضه شود، برای کاربر معمولی ارزش خرید بالایی دارد. نسخه 256GB با 12GB رم معمولا تعادل بهتری میان قیمت و عملکرد ایجاد می کند. نسخه 512GB زمانی انتخاب اقتصادی تری است که اختلاف قیمت آن با مدل 256GB محدود باشد یا کاربر به فضای ذخیره سازی زیاد نیاز داشته باشد.

POCO X7 Pro 256GB برای چه کسانی مناسب است؟

این نسخه برای کاربران روزمره، دانشجویان، علاقه مندان به بازی، افرادی که بیشتر از سرویس های ابری استفاده می کنند و خریدارانی که می خواهند هزینه خرید را کنترل کنند مناسب است. مدل 256GB با 12GB رم برای کاربری سنگین گزینه متعادل تری است، اما نسخه 8GB رم نیز برای استفاده معمول، شبکه های اجتماعی، تماشای فیلم و بازی های رایج عملکرد قابل قبولی دارد.

POCO X7 Pro 512GB برای چه کسانی مناسب است؟

این مدل برای گیمرها، تولیدکنندگان محتوا، کاربران علاقه مند به فیلم برداری، افرادی که فایل های زیادی روی گوشی نگه می دارند و کسانی که قصد دارند گوشی را برای مدت طولانی تعویض نکنند مناسب تر است. حافظه 512GB نیاز به حذف مداوم بازی ها و ویدئوها را کاهش می دهد و معمولا همراه با 12GB رم عرضه می شود.

سوالات متداول:

آیا POCO X7 Pro 512GB از نسخه 256GB سریع تر است؟

اگر هر دو مدل رم و مشخصات یکسان داشته باشند، تفاوت محسوسی در سرعت اجرای برنامه ها وجود ندارد. برتری نسخه 512GB بیشتر به فضای ذخیره سازی بالاتر مربوط می شود.

بهترین نسخه POCO X7 Pro برای خرید کدام است؟

برای بیشتر خریداران، نسخه 256GB با 12GB رم تعادل مناسبی میان قیمت و عملکرد دارد. نسخه 512GB برای کاربران سنگین و افرادی که به فضای زیاد نیاز دارند انتخاب کامل تری است.

آیا نسخه 256GB برای بازی مناسب است؟

بله، هر دو نسخه از تراشه Dimensity 8400 Ultra استفاده می کنند و نسخه 256GB نیز اجرای بازی های سنگین را به خوبی انجام می دهد. میزان رم و تنظیمات گرافیکی بازی بر تجربه نهایی تاثیر بیشتری از ظرفیت حافظه داخلی دارند.

آیا دوربین نسخه 512GB بهتر از نسخه 256GB است؟

خیر، سخت افزار دوربین در این دو نسخه یکسان است و کیفیت تصویربرداری آن ها تفاوت معناداری ندارد. نسخه 512GB فقط فضای بیشتری برای ذخیره عکس و ویدئو فراهم می کند.

آیا POCO X7 Pro حافظه قابل ارتقا دارد؟

این گوشی از کارت حافظه microSD پشتیبانی نمی کند؛ بنابراین انتخاب ظرفیت مناسب هنگام خرید اهمیت زیادی دارد.

جمع بندی

POCO X7 Pro 256GB و POCO X7 Pro 512GB از نظر توان پردازشی، نمایشگر، دوربین، باتری و طراحی گوشی های یکسانی هستند و تفاوت اصلی آن ها در ظرفیت حافظه و ترکیب رم خلاصه می شود. نسخه 256GB برای بیشتر کاربران انتخابی منطقی و اقتصادی است، به ویژه اگر با 12GB رم خریداری شود. نسخه 512GB برای گیمرها، تولیدکنندگان محتوا و کسانی که به فضای ذخیره سازی زیاد نیاز دارند ارزش بیشتری دارد. پیش از خرید، ترکیب دقیق رم، نسخه گلوبال، وضعیت رجیستری و اختلاف قیمت واقعی فروشنده را بررسی کنید.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت POCO X7 Pro 256GB و POCO X7 Pro 512GB
ویژگیPOCO X7 Pro 256GBPOCO X7 Pro 512GB
برند و مدلXiaomi POCO X7 ProXiaomi POCO X7 Pro
سیستم عاملXiaomi HyperOS 2Xiaomi HyperOS 2
تراشهMediaTek Dimensity 8400-Ultra، لیتوگرافی 4nmMediaTek Dimensity 8400-Ultra، لیتوگرافی 4nm
پردازنده مرکزی8 هسته ای، حداکثر فرکانس 3.25GHz8 هسته ای، حداکثر فرکانس 3.25GHz
پردازنده گرافیکیMali-G720Mali-G720
حافظه RAM8GB یا 12GB LPDDR5X12GB LPDDR5X
حافظه داخلی256GB UFS 4.0512GB UFS 4.0
پشتیبانی از کارت حافظهنداردندارد
نوع نمایشگرAMOLED CrystalResAMOLED CrystalRes
اندازه نمایشگر6.67 اینچ6.67 اینچ
رزولوشن نمایشگر2712 × 1220 پیکسل، 1.5K2712 × 1220 پیکسل، 1.5K
نرخ نوسازی120Hz120Hz
نرخ نمونه برداری لمسی480Hz، تا 2560Hz در حالت Game Turbo480Hz، تا 2560Hz در حالت Game Turbo
روشنایی700 nits معمول، 1400 nits HBM، 3200 nits اوج700 nits معمول، 1400 nits HBM، 3200 nits اوج
عمق رنگ12-bit12-bit
نسبت کنتراست5000000:15000000:1
فضای رنگDCI-P3DCI-P3
استانداردهای تصویرDolby Vision، HDR10، HDR10+Dolby Vision، HDR10، HDR10+
محافظ نمایشگرCorning Gorilla Glass 7iCorning Gorilla Glass 7i
ویژگی های نمایشگرAdaptiveSync، حالت نور خورشید، حالت مطالعه، کاهش نور PWM با فرکانس 1920HzAdaptiveSync، حالت نور خورشید، حالت مطالعه، کاهش نور PWM با فرکانس 1920Hz
دوربین اصلی50MP، سنسور 1/1.95 اینچ، دیافراگم f/1.5، لنز 6P، لرزشگیر اپتیکال OIS50MP، سنسور 1/1.95 اینچ، دیافراگم f/1.5، لنز 6P، لرزشگیر اپتیکال OIS
دوربین فوق عریض8MP، دیافراگم f/2.28MP، دیافراگم f/2.2
دوربین سلفی20MP، سنسور 1/4 اینچ، دیافراگم f/2.2، لنز 4P20MP، سنسور 1/4 اینچ، دیافراگم f/2.2، لنز 4P
فیلم برداری دوربین اصلی4K با نرخ 24/30/60fps، 1080p با نرخ 30/60fps، حرکت آهسته تا 960fps4K با نرخ 24/30/60fps، 1080p با نرخ 30/60fps، حرکت آهسته تا 960fps
فیلم برداری دوربین سلفی1080p با نرخ 30fps1080p با نرخ 30fps
ظرفیت باتری6000mAh6000mAh
شارژ سریع90W HyperCharge90W HyperCharge
شارژر داخل جعبهدارد، 90Wدارد، 90W
درگاه شارژUSB Type-CUSB Type-C
شبکه2G، 3G، 4G، 5G، دو سیم کارت هم زمان2G، 3G، 4G، 5G، دو سیم کارت هم زمان
Wi-Fi802.11a/b/g/n/ac/ax802.11a/b/g/n/ac/ax
بلوتوثBluetooth 6.0Bluetooth 6.0
موقعیت یابیGPS L1+L5، Galileo E1+E5a، GLONASS G1، BeiDou B1I+B2a+B1C، NavIC L5GPS L1+L5، Galileo E1+E5a، GLONASS G1، BeiDou B1I+B2a+B1C، NavIC L5
NFCدارددارد
اسپیکردوگانه، Dolby Atmos، Hi-Res Audioدوگانه، Dolby Atmos، Hi-Res Audio
حسگرهااثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت، قطب نما، نور محیط، Flicker، فرستنده IRاثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت، قطب نما، نور محیط، Flicker، فرستنده IR
احراز هویتحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر و تشخیص چهرهحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر و تشخیص چهره
مقاومت در برابر آب و گرد و غبارIP68IP68
ابعاد160.75 × 75.24 × 8.29mm پلاستیکی یا 8.43mm چرمی160.75 × 75.24 × 8.29mm پلاستیکی یا 8.43mm چرمی
وزن195g پلاستیکی یا 198g چرمی195g پلاستیکی یا 198g چرمی
موتور لرزشخطی محور Xخطی محور X
محتویات جعبهگوشی، شارژر، کابل USB Type-C، ابزار خارج کردن سیم کارت، قاب محافظ، دفترچه و کارت ضمانتگوشی، شارژر، کابل USB Type-C، ابزار خارج کردن سیم کارت، قاب محافظ، دفترچه و کارت ضمانت

محصولات مشابه:

  • Redmi Turbo 3 (Poco F6)

  • Poco X6 Pro

  • Xiaomi 14T


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI