مقایسه Changan CS35 و KMC X5

محصول:

Changan CS35

KMC X5

مدل:CS35X5
سازنده:

چانگان (Changan)

جک (JAC)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20122023
گروه:

خودرو (Car)

خودرو (Car)

زیرگروه: کراس اوور (Crossover) کراس اوور (Crossover)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:63 از 10079 از 100
برنده:KMC X5
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه چانگان CS35 با KMC X5؛ بررسی مشخصات فنی، امکانات و ارزش خرید


چانگان CS35 و KMC X5 هر دو در گروه کراس اوورهای شهری بازار ایران قرار می گیرند، اما از نظر ابعاد، توان فنی، سطح امکانات و جایگاه قیمتی تفاوت زیادی دارند. در این مقایسه، مبنا چانگان CS35 نسل اول مونتاژ سایپا است؛ زیرا این نسخه رایج ترین مدل CS35 در بازار دست دوم ایران محسوب می شود و با چانگان CS35 Plus تفاوت دارد. KMC X5 نیز نسخه عرضه شده توسط کرمان موتور از خانواده JAC JS5 است.

مقایسه طراحی و ابعاد بدنه

چانگان CS35 طراحی ساده و محافظه کارانه ای دارد و به دلیل ابعاد جمع و جور، برای رفت و آمد شهری و پارک در فضاهای محدود مناسب است. این خودرو حدود 4160 میلی متر طول، 1810 میلی متر عرض، 1670 میلی متر ارتفاع و 2560 میلی متر فاصله محوری دارد. در مقابل، KMC X5 با طول 4505 میلی متر، عرض 1850 میلی متر، ارتفاع 1698 میلی متر و فاصله محوری 2660 میلی متر، خودرویی بزرگ تر و جادارتر است.

طراحی KMC X5 مدرن تر و جسورانه تر از CS35 به نظر می رسد و جلوپنجره بزرگ، چراغ های باریک و نمای عضلانی تر، ظاهر آن را به محصولات جدیدتر نزدیک کرده است. ابعاد بزرگ تر X5 به فضای بهتر کابین و صندوق کمک می کند، اما در خیابان های شلوغ و پارکینگ های کوچک، چانگان کنترل ساده تری دارد.

مقایسه موتور و عملکرد فنی

چانگان CS35 به موتور 4 سیلندر 1.6 لیتری تنفس طبیعی مجهز است که حدود 123 اسب بخار قدرت و 160 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. نسخه اتوماتیک این خودرو از گیربکس 4 سرعته اتوماتیک استفاده می کند و انتقال قدرت به چرخ های جلو انجام می شود. عملکرد CS35 برای رانندگی روزمره کافی است، اما در شتاب گیری اولیه، سبقت گیری و مسیرهای شیب دار نباید انتظار عملکرد اسپرت داشت.

KMC X5 از موتور 4 سیلندر 1.5 لیتری توربوشارژ با فناوری پاشش مستقیم سوخت استفاده می کند. این پیشرانه 172 اسب بخار قدرت و 280 نیوتن متر گشتاور دارد و با گیربکس 6 سرعته دوکلاچه اتوماتیک، نیروی موتور را به چرخ های جلو منتقل می کند. اختلاف قدرت و گشتاور X5 با CS35 محسوس است و این خودرو در شتاب گیری، حرکت با سرنشین کامل و رانندگی جاده ای توانایی بیشتری دارد.

برتری فنی KMC X5 با پیچیدگی بیشتر موتور توربوشارژ و گیربکس دوکلاچه همراه است. استفاده از بنزین با کیفیت مناسب، سرویس منظم روغن و توجه به دمای موتور برای حفظ عملکرد این مجموعه اهمیت زیادی دارد. موتور تنفس طبیعی و گیربکس ساده تر CS35 معمولا حساسیت کمتری به کیفیت سوخت و شرایط نگهداری دارد و تعمیرات آن برای بسیاری از تعمیرکاران آشناتر است.

مقایسه مصرف سوخت و هزینه نگهداری

مصرف سوخت ترکیبی اعلام شده برای چانگان CS35 اتوماتیک حدود 7.2 لیتر در هر 100 کیلومتر است، اما در استفاده واقعی شهری معمولا بیشتر از عدد کارخانه خواهد بود. KMC X5 با وجود موتور توربوشارژ، مصرف ترکیبی رسمی نزدیک به 7.9 لیتر در هر 100 کیلومتر دارد. در عمل، سبک رانندگی، ترافیک، کیفیت سوخت و سلامت سیستم توربو می توانند مصرف هر دو خودرو را تغییر دهند.

از نظر هزینه نگهداری، CS35 به دلیل ساختار فنی ساده تر، قطعات مصرفی شناخته شده تر و نبود توربوشارژ، انتخاب کم ریسک تری برای خریدار اقتصادی است. KMC X5 امکانات و توان بیشتری ارائه می کند، اما هزینه سرویس تخصصی، قطعات موتور توربو و مجموعه دوکلاچه می تواند بالاتر باشد. سابقه سرویس خودرو در نمونه های کارکرده X5 اهمیت ویژه ای دارد.

مقایسه کابین، فضای داخلی و صندوق

کابین چانگان CS35 طراحی ساده ای دارد، اما ارگونومی قابل قبول و فضای مناسبی برای 4 سرنشین بزرگسال فراهم می کند. فضای ردیف عقب برای استفاده خانوادگی مناسب است، هرچند در مقایسه با کراس اوورهای بزرگ تر محدودتر به نظر می رسد. صندوق عقب CS35 برای خریدهای روزمره و سفرهای معمولی کارآمد است.

KMC X5 به لطف فاصله محوری بیشتر، فضای پای بهتری در ردیف عقب دارد و برای خانواده ها کاربردی تر است. طراحی داشبورد، نمایشگر مرکزی و امکانات دیجیتال آن نیز مدرن تر از CS35 است. فضای صندوق X5 برای سفر و استفاده خانوادگی مناسب تر است و بدنه بزرگ تر آن حس یک خودروی جادارتر را منتقل می کند.

مقایسه امکانات رفاهی و ایمنی

چانگان CS35 در نسخه های رایج بازار ایران معمولا به امکاناتی مانند سانروف، دوربین عقب، سنسور پارک، کروز کنترل، سیستم تهویه، فرمان برقی و سامانه های ترمز ABS و EBD مجهز است. برخی نسخه ها کنترل پایداری الکترونیکی و تجهیزات ایمنی بیشتری دارند، بنابراین بررسی دقیق تیپ و سال تولید هنگام خرید ضروری است.

KMC X5 از نظر تجهیزات رفاهی و ایمنی در سطح بالاتری قرار می گیرد و بسته به نسخه، امکاناتی مانند نمایشگر بزرگ، دوربین، ورود و استارت بدون کلید، ترمز پارک برقی، اتوهلد، کنترل پایداری، کنترل حرکت در سربالایی و چند کیسه هوا را ارائه می دهد. با این حال، تعداد دقیق امکانات ممکن است در خودروهای تولیدی یا عرضه شده در دوره های مختلف متفاوت باشد و باید با خود خودرو تطبیق داده شود.

تجربه رانندگی و سواری

چانگان CS35 سواری نسبتا نرم و فرمان پذیری قابل قبولی دارد و برای استفاده شهری تنظیم شده است. ابعاد کوچک تر، دید مناسب و واکنش قابل پیش بینی گیربکس، رانندگی با آن را برای کاربران کم تجربه نیز آسان می کند. ضعف اصلی CS35 در شتاب گیری متوسط و عملکرد محدود گیربکس 4 سرعته در سرعت های بالا دیده می شود.

KMC X5 به دلیل موتور قدرتمندتر، در بزرگراه و مسیرهای خارج شهری عملکرد مطمئن تری دارد. گیربکس دوکلاچه در حالت عادی تعویض دنده های سریع و کم مصرفی ارائه می دهد، اما در ترافیک سنگین و حرکت های مداوم با سرعت پایین ممکن است نسبت به گیربکس اتوماتیک سنتی حساس تر باشد. ارتفاع و ابعاد بیشتر X5 نیز نیازمند دقت بالاتر هنگام مانور در فضاهای محدود است.

بازار دست دوم و ارزش خرید

چانگان CS35 به دلیل سابقه حضور طولانی تر در بازار ایران، شناخته شده و خرید و فروش آن در بازار دست دوم معمولا ساده تر است. دسترسی به تعمیرکار و قطعات مصرفی نیز وضعیت قابل قبولی دارد. در مقابل، سن بالاتر بیشتر نمونه های CS35 و استهلاک ناشی از کارکرد، اهمیت کارشناسی بدنه، گیربکس و سیستم تعلیق را افزایش می دهد.

KMC X5 خودروی جدیدتر، بزرگ تر و مجهزتری است و برای خریدارانی که شتاب، فضای کابین، ظاهر مدرن و امکانات بیشتر را در اولویت قرار می دهند، انتخاب جذاب تری محسوب می شود. قیمت خرید و هزینه نگهداری بالاتر، پیچیدگی فنی بیشتر و حساسیت گیربکس دوکلاچه عواملی هستند که باید در محاسبه ارزش خرید آن در نظر گرفته شوند.

سوالات متداول:

چانگان CS35 بهتر است یا KMC X5

برای عملکرد فنی، فضای کابین و امکانات، KMC X5 انتخاب برتر است. برای هزینه نگهداری کمتر، ابعاد شهری مناسب تر و ساختار فنی ساده تر، چانگان CS35 گزینه منطقی تری محسوب می شود.

کدام خودرو شتاب بیشتری دارد

KMC X5 به دلیل موتور 172 اسب بخاری و گشتاور 280 نیوتن متر، شتاب و کشش بیشتری از چانگان CS35 با موتور 123 اسب بخاری و گشتاور 160 نیوتن متر دارد.

کدام خودرو برای خانواده مناسب تر است

KMC X5 به دلیل بدنه بزرگ تر، فاصله محوری بیشتر و فضای کابین و صندوق بهتر، برای استفاده خانوادگی و سفر مناسب تر است.

هزینه نگهداری کدام خودرو کمتر است

در شرایط مشابه، هزینه نگهداری چانگان CS35 کمتر و تعمیرات آن ساده تر است. KMC X5 به سرویس دقیق تر موتور توربو و گیربکس دوکلاچه نیاز دارد.

آیا چانگان CS35 برای خرید دست دوم مناسب است

در صورت سلامت موتور، گیربکس، سیستم تعلیق و بدنه، چانگان CS35 می تواند گزینه ای قابل قبول برای استفاده شهری باشد. کارشناسی فنی و بررسی سوابق سرویس پیش از خرید اهمیت زیادی دارد.

جمع بندی نهایی

چانگان CS35 و KMC X5 برای دو گروه متفاوت از خریداران ساخته شده اند. چانگان CS35 خودرویی جمع و جور، ساده، کم دردسر و مناسب استفاده روزمره است، در حالی که KMC X5 با موتور قدرتمندتر، کابین جادارتر، طراحی جدیدتر و امکانات بیشتر، انتخاب کامل تری برای خانواده ها و رانندگی جاده ای محسوب می شود. اگر اولویت اصلی هزینه نگهداری و سهولت استفاده است، CS35 ارزش بررسی دارد؛ اما اگر توان فنی، فضای بیشتر و تجهیزات مدرن اهمیت بالاتری دارد، KMC X5 انتخاب برتر این مقایسه است.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Changan CS35 و KMC X5
ویژگیChangan CS35KMC X5
نسل و نسخه مبنانسل اول، نسخه اتوماتیک مونتاژ ایراننسخه عرضه شده توسط کرمان موتور
کلاس بدنهکراس اوور شهریکراس اوور
تعداد سرنشین5 نفر5 نفر
نوع موتوربنزینی، تنفس طبیعی، BlueCoreبنزینی، توربوشارژ با پاشش مستقیم سوخت
تعداد سیلندر4 سیلندر خطی4 سیلندر خطی
تعداد سوپاپ1616
حجم موتور1598 سی سی1499 سی سی
حداکثر قدرت123 اسب بخار172 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور160 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه280 نیوتن متر در 1800 تا 3500 دور در دقیقه
استاندارد آلایندگییورو 5یورو 5
جعبه دنده4 سرعته اتوماتیک6 سرعته اتوماتیک دو کلاچه DCT
محور محرکجلوجلو
حداکثر سرعت180 کیلومتر بر ساعت170 کیلومتر بر ساعت
شتاب 0 تا 10015 ثانیه
مصرف سوخت ترکیبی7.2 لیتر در 100 کیلومتر
طول4160 میلی متر4505 میلی متر
عرض1810 میلی متر1850 میلی متر
ارتفاع1670 میلی متر1698 میلی متر
فاصله محوری2560 میلی متر2660 میلی متر
وزن خالص1270 کیلوگرم1560 کیلوگرم
حجم باک52 لیتر55 لیتر
حجم صندوق عقب337 تا 1251 لیتر485 لیتر
اندازه تایر215/50R17225/55R18
نوع فرمانبرقیبرقی EPS
تعلیق جلومک فرسونمک فرسون
تعلیق عقببازویی کشنده مستقلنیمه مستقل چند اتصالی
ترمز جلودیسکی خنک شوندهدیسکی خنک شونده
ترمز عقبدیسکیدیسکی
تعداد کیسه هوا4 عدد4 عدد
ترمز ضد قفل ABSدارددارد
توزیع نیروی ترمز EBDدارددارد
ترمز کمکی BASدارد
کنترل پایداری ESCندارددارد
کنترل کشش TCSندارددارد
کنترل ایستایی در سربالایی HACدارد
ترمز پارک برقیدارد
اتوهلددارد
پایش فشار باد تایرها TPMSدارد
سنسور پارک عقبدارددارد
دوربین 360 درجهدارد
کروز کنترلدارددارد
چراغ جلوهالوژنLED
چراغ روشنایی روزدارد
چراغ مه شکن جلودارد
چراغ مه شکن عقبدارددارد
سنسور نوردارددارد
سنسور باراندارد
سانروفداردپانورامیک برقی دو تکه
تهویه مطبوعدستیاتوماتیک لمسی
نمایشگر مرکزی8 اینچی لمسی، سفارشی12.8 اینچی
سیستم صوتی6 بلندگو، سفارشی10 بلندگو به همراه 1 ساب ووفر
اتصال تلفن همراهبلوتوث، USBبلوتوث، USB، Apple CarPlay و Android Auto
صندلی راننده6 حالته دستی6 جهته برقی با گرمکن و حافظه
صندلی سرنشین جلو4 حالته دستی4 جهته دستی
جنس روکش صندلیچرمچرم
آینه های جانبیتنظیم برقی و تاشو برقیتنظیم برقی، تاشو برقی، گرمکن و حافظه
ورود بدون کلیددارد
استارت دکمه ایدارد
پشت آمپر دیجیتال7 اینچی
خروجی هوای ردیف عقبدارد
ایزوفیکسدارد

محصولات مشابه:

  • Haval H2 2020

  • Geely Coolray (Binyue) 2020

  • Chery Tiggo 2 2016

  • JAC S5 (Refine S5) 2013

  • Geely Atlas Pro 2020

  • Haval H6 2017


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند JAC

جک (JAC Motors) یک برند خودروسازی چینی است که از سال ۱۹۶۴ فعالیت می کند و خودروهای سواری، شاسی بلند، وانت، کامیون و خودروهای تجاری را با تمرکز بر نوآوری و بازارهای جهانی تولید می کند.

درباره برند Changan

چانگان یک برند خودروسازی چینی با سابقه ای طولانی از سال ۱۸۶۲ است که خودروهای سواری، شاسی بلند و مدل های برقی و هوشمند را با تمرکز بر فناوری و نوآوری تولید می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI