مقایسه HONOR 400 و Xiaomi Redmi Note 14 Pro

محصول:

HONOR 400

Xiaomi Redmi Note 14 Pro

مدل:400Note 14 Pro
کد:DNY-NX9
سازنده:

آنر (HONOR)

شیائومی (Xiaomi)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20252024
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی اندرویدی (Android Phone) میان رده (Mid-range)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:86 از 10082 از 100
برنده:HONOR 400
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه آنر 400 و شیائومی ردمی نوت 14 پرو؛ کدام گوشی برای خرید بهتر است؟


آنر 400 و شیائومی ردمی نوت 14 پرو از میان رده های پرطرفدار بازار ایران هستند که روی نمایشگر AMOLED، دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی و شارژ سریع تمرکز دارند. در این مقایسه، نسخه رایج Redmi Note 14 Pro 4G مبنا قرار گرفته است؛ زیرا این مدل در بازار ایران بیشتر با همین عنوان عرضه می شود. نسخه 5G ردمی نوت 14 پرو مشخصات متفاوتی دارد و در بخش مربوط به آن بررسی می شود.

مقایسه طراحی و کیفیت ساخت

آنر 400 طراحی باریک و سبک تری دارد و با وزن حدود 184 گرم، برای استفاده روزمره و حمل طولانی مدت گزینه راحتی محسوب می شود. این گوشی از استاندارد مقاومت در برابر آب و گرد و غبار IP65 بهره می برد؛ بنابراین در برابر پاشش آب مقاومت دارد، اما برای غوطه ور شدن در آب طراحی نشده است. ردمی نوت 14 پرو 4G حدود 180 گرم وزن دارد و بدنه آن نیز طراحی مدرن و خوش دست ارائه می کند. گواهی IP64 در این مدل، مقاومت در برابر گرد و غبار و پاشش آب از جهات مختلف را پوشش می دهد. در مجموع، اختلاف طراحی میان دو گوشی زیاد نیست، اما آنر 400 ظاهر ساده تر و حس یک محصول تازه تر دارد.

نمایشگر آنر 400 یا ردمی نوت 14 پرو

آنر 400 به نمایشگر 6.55 اینچی AMOLED با وضوح 2736 در 1264 پیکسل و نرخ نوسازی 120 هرتز مجهز است. وضوح بالاتر، تراکم پیکسلی بیشتر و نمایش متن و تصاویر شارپ تر از مهم ترین نقاط قوت این صفحه نمایش هستند. ردمی نوت 14 پرو 4G نمایشگر 6.67 اینچی AMOLED با وضوح 2400 در 1080 پیکسل و نرخ نوسازی 120 هرتز دارد. صفحه نمایش ردمی بزرگ تر است و برای تماشای فیلم و بازی فضای بیشتری در اختیار کاربر می گذارد، اما وضوح تصویر آن از آنر 400 پایین تر است. هر دو مدل رنگ های زنده، کنتراست مناسب و روشنایی قابل قبول دارند و برای استفاده در فضای باز مناسب هستند. در بخش نمایشگر، آنر 400 به دلیل وضوح بالاتر و تجربه تصویری دقیق تر برنده است، در حالی که ردمی برای کسانی که نمایشگر بزرگ تر می خواهند انتخاب منطقی تری است.

مقایسه پردازنده و عملکرد سخت افزاری

آنر 400 از تراشه Snapdragon 7 Gen 3 با فناوری ساخت 4 نانومتری و پردازنده گرافیکی Adreno 720 استفاده می کند. این تراشه برای اجرای روان برنامه های روزمره، چندوظیفگی و بازی های سنگین در سطح میان رده عملکرد خوبی دارد. ردمی نوت 14 پرو 4G به تراشه Helio G100-Ultra با فناوری ساخت 6 نانومتری مجهز است. این پردازنده برای استفاده معمولی، شبکه های اجتماعی و بازی های سبک مناسب است، اما از نظر قدرت پردازشی و گرافیکی به Snapdragon 7 Gen 3 نمی رسد. بنابراین برای کاربرانی که سرعت بیشتر، اجرای بازی های سنگین تر و عمر مفید بالاتر سخت افزار اهمیت دارد، آنر 400 انتخاب بهتری است.

مقایسه حافظه داخلی و رم

آنر 400 معمولا در نسخه های 8 یا 12 گیگابایت رم با حافظه داخلی 256 یا 512 گیگابایت عرضه می شود. ردمی نوت 14 پرو 4G نیز در نسخه های مختلف از جمله 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه و مدل های 12 گیگابایت رم و 512 گیگابایت حافظه در دسترس است. مزیت مهم ردمی، پشتیبانی از کارت حافظه microSD در بعضی نسخه ها است؛ قابلیتی که برای نگهداری فیلم، عکس و فایل های حجیم کاربرد دارد. آنر 400 بیشتر روی حافظه داخلی سریع و ظرفیت بالاتر تمرکز می کند و برای کاربرانی که به کارت حافظه نیاز ندارند، انتخاب مناسب تری است.

مقایسه دوربین ها

هر دو گوشی از دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی با لرزش گیر اپتیکال استفاده می کنند. آنر 400 در کنار دوربین اصلی، یک دوربین فوق عریض 12 مگاپیکسلی دارد و به دوربین سلفی 50 مگاپیکسلی مجهز شده است. این ترکیب برای ثبت عکس های پرجزئیات، پرتره و عکس های سلفی با کیفیت بالاتر عملکرد بهتری ارائه می دهد. دوربین اصلی آنر در نور مناسب جزئیات خوبی ثبت می کند و لرزش گیر اپتیکال به عکاسی در شب و فیلم برداری کمک می کند. ردمی نوت 14 پرو 4G از دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی، دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی و دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی بهره می برد و دوربین سلفی آن 32 مگاپیکسلی است. با وجود شباهت عددی دوربین اصلی، کیفیت نهایی فقط به مگاپیکسل وابسته نیست و پردازش تصویر، سنسور و نرم افزار نیز اهمیت دارند. در بخش دوربین سلفی و فیلم برداری، آنر 400 برتری محسوسی دارد؛ اما ردمی در نور روز می تواند عکس های قابل قبولی ثبت کند.

باتری و سرعت شارژ

آنر 400 به باتری سیلیکون کربنی 6000 میلی آمپرساعتی مجهز است و در نسخه جهانی از شارژ سریع تا 80 وات پشتیبانی می کند. البته توان شارژ و ظرفیت باتری ممکن است با توجه به منطقه عرضه متفاوت باشد و بعضی نسخه ها با باتری 5300 میلی آمپرساعتی و شارژ 66 وات دیده می شوند. ردمی نوت 14 پرو 4G باتری 5500 میلی آمپرساعتی و شارژ سریع 45 وات دارد و شارژر 45 وات نیز معمولا در بسته بندی آن قرار می گیرد. از نظر دوام شارژ، آنر 400 به دلیل باتری بزرگ تر برتری دارد و برای استفاده سنگین انتخاب مناسب تری است. ردمی نیز شارژدهی خوبی ارائه می کند، اما سرعت شارژ آن پایین تر است.

نرم افزار و امکانات ارتباطی

آنر 400 با MagicOS 9.0 مبتنی بر Android 15 عرضه می شود و قابلیت های هوش مصنوعی مانند تبدیل تصویر به ویدیو و ویرایش هوشمند تصویر را ارائه می دهد. ردمی نوت 14 پرو 4G با HyperOS مبتنی بر Android 14 عرضه شده است و قابلیت هایی مانند Google Gemini و ابزارهای ویرایش تصویر هوش مصنوعی دارد. تجربه کاربری MagicOS معمولا ساده تر و نزدیک تر به اندروید خام است، در حالی که HyperOS امکانات شخصی سازی و قابلیت های سیستمی بیشتری ارائه می کند. ردمی نوت 14 پرو 4G همچنین جک هدفون 3.5 میلی متری و درگاه کارت حافظه دارد؛ دو ویژگی که در آنر 400 وجود ندارند.

تفاوت Redmi Note 14 Pro 4G و نسخه 5G

اگر منظور از Redmi Note 14 Pro، نسخه 5G باشد، مقایسه تا حدی تغییر می کند. نسخه 5G به تراشه Dimensity 7300-Ultra، نمایشگر 6.67 اینچی با وضوح 2712 در 1220 پیکسل، باتری 5110 میلی آمپرساعتی، شارژ 45 وات، دوربین سلفی 20 مگاپیکسلی و استاندارد IP68 مجهز است. این نسخه از نظر پردازنده، نمایشگر، مقاومت بدنه و اتصال 5G از مدل 4G قوی تر است، اما ظرفیت باتری آن از نسخه 4G کمتر است و معمولا کارت حافظه و جک هدفون ندارد. در مقایسه با آنر 400، مدل 5G ردمی از نظر مقاومت بدنه و کیفیت نمایشگر رقابت نزدیک تری دارد، اما آنر همچنان در باتری، دوربین سلفی و قدرت پردازشی انتخاب متعادل تری است.

آنر 400 برای چه کسانی مناسب است؟

آنر 400 برای کاربرانی مناسب است که نمایشگر با وضوح بالا، عملکرد سریع، دوربین سلفی بهتر، باتری بزرگ و قابلیت اتصال 5G می خواهند. این گوشی برای عکاسی روزمره، تولید محتوای سبک، بازی و استفاده طولانی مدت ارزش خرید بالایی دارد. نبود جک هدفون و کارت حافظه برای بعضی کاربران نقطه ضعف محسوب می شود.

ردمی نوت 14 پرو برای چه کسانی مناسب است؟

ردمی نوت 14 پرو 4G برای خریدارانی مناسب است که نمایشگر بزرگ، دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی، باتری پرظرفیت، جک هدفون و امکان استفاده از کارت حافظه را با هزینه منطقی می خواهند. این گوشی برای استفاده روزانه، تماشای محتوا و عکاسی در نور مناسب گزینه قابل اتکایی است، اما قدرت پردازشی آن برای بازی های سنگین و استفاده چند ساله از آنر 400 پایین تر است.

سوالات متداول:

آیا آنر 400 از ردمی نوت 14 پرو بهتر است؟

در مجموع، آنر 400 از نظر پردازنده، باتری، دوربین سلفی، وضوح نمایشگر و پشتیبانی از 5G بهتر است. ردمی نوت 14 پرو 4G در داشتن جک هدفون، پشتیبانی از کارت حافظه و نمایشگر بزرگ تر مزیت دارد.

دوربین آنر 400 بهتر است یا ردمی نوت 14 پرو؟

دوربین اصلی هر دو گوشی 200 مگاپیکسلی است، اما آنر 400 دوربین سلفی 50 مگاپیکسلی و دوربین فوق عریض با وضوح بالاتری دارد. برای عکاسی سلفی و تولید محتوای تصویری، آنر 400 انتخاب بهتری است.

باتری کدام گوشی دوام بیشتری دارد؟

آنر 400 با باتری 6000 میلی آمپرساعتی در نسخه اصلی، ظرفیت بیشتری از باتری 5500 میلی آمپرساعتی ردمی نوت 14 پرو 4G دارد و معمولا شارژدهی طولانی تری ارائه می دهد.

آیا ردمی نوت 14 پرو برای بازی مناسب است؟

ردمی نوت 14 پرو 4G برای بازی های معمولی و عناوین متوسط مناسب است، اما برای بازی های سنگین با تنظیمات گرافیکی بالا، آنر 400 به دلیل تراشه قدرتمندتر انتخاب بهتری محسوب می شود.

کدام مدل برای خرید در ایران ارزش بیشتری دارد؟

اگر اولویت شما قدرت پردازشی، دوربین سلفی، باتری قوی و اتصال 5G است، آنر 400 ارزش خرید بیشتری دارد. اگر جک هدفون، کارت حافظه و قیمت اقتصادی تر برایتان مهم تر است، ردمی نوت 14 پرو 4G انتخاب کاربردی تری خواهد بود.

جمع بندی

آنر 400 در این مقایسه محصول کامل تر و آینده نگرانه تری است و در بخش های مهمی مانند پردازنده، نمایشگر، باتری، دوربین سلفی و ارتباط 5G عملکرد بهتری دارد. ردمی نوت 14 پرو 4G همچنان به دلیل نمایشگر بزرگ، باتری پرظرفیت، جک هدفون، کارت حافظه و قیمت احتمالا پایین تر گزینه جذابی است. برای بیشتر خریداران آگاه که به عملکرد و دوام چند ساله اهمیت می دهند، آنر 400 پیشنهاد نهایی بهتری است؛ اما کاربران علاقه مند به امکانات کاربردی و هزینه کمتر می توانند ردمی نوت 14 پرو 4G را انتخاب کنند.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت HONOR 400 و Xiaomi Redmi Note 14 Pro
ویژگیHONOR 400Xiaomi Redmi Note 14 Pro (4G)
تاریخ معرفی22 May 202510 January 2025
شبکه2G، 3G، 4G، 5G2G، 3G، 4G
تعداد سیم کارتNano-SIM + Nano-SIM + eSIM، حداکثر 2 سیم فعالNano-SIM + Nano-SIM، شیار هیبریدی با microSD
ابعاد156.5 × 74.6 × 7.3 mm162.2 × 74.9 × 8.2 mm
وزن184 g180 g
جنس بدنهنمایشگر شیشه ای، فریم پلاستیکی، قاب پشتی پلاستیکینمایشگر Gorilla Glass Victus 2، فریم آلومینیومی، قاب پشتی پلاستیکی
استاندارد مقاومتIP65 و IP66، وابسته به بازارIP64
نوع نمایشگرAMOLED، عمق رنگ 1 میلیارد رنگ، HDRAMOLED، عمق رنگ 1 میلیارد رنگ
اندازه نمایشگر6.55 اینچ6.67 اینچ
وضوح نمایشگر1264 × 2736 پیکسل، تراکم حدود 460 ppi1080 × 2400 پیکسل، تراکم حدود 395 ppi
نرخ نوسازی120 Hz120 Hz
روشنایی نمایشگر5000 nits حداکثری1800 nits حداکثری، 1200 nits در حالت HBM
فناوری کاهش نورPWM با فرکانس 3840 HzPWM با فرکانس 1920 Hz
محافظ نمایشگرسطح مقاومت Mohs 4Corning Gorilla Glass Victus 2، سطح مقاومت Mohs 5
سیستم عاملAndroid 15، MagicOSAndroid 14، HyperOS
تراشهQualcomm Snapdragon 7 Gen 3، لیتوگرافی 4 nmMediaTek Helio G100 Ultra، لیتوگرافی 6 nm
پردازنده مرکزی8 هسته ای، 1 هسته 2.63 GHz، 3 هسته 2.4 GHz، 4 هسته 1.8 GHz8 هسته ای، 2 هسته 2.2 GHz، 6 هسته 2.0 GHz
پردازنده گرافیکیAdreno 720Mali-G57 MC2
حافظه رم و ذخیره سازی8/256 GB، 12/256 GB، 8/512 GB، 12/512 GB8/128 GB، 8/256 GB، 12/256 GB، 12/512 GB
نوع حافظه داخلینامشخصUFS 2.2
پشتیبانی از کارت حافظهنداردmicroSDXC تا 1 TB، از طریق شیار مشترک سیم کارت
دوربین اصلیدوگانه: 200 MP عریض با دیافراگم f/1.9، لرزشگیر اپتیکال و PDAF؛ 12 MP فوق عریض با زاویه دید 112 درجه و فوکوس خودکارسه گانه: 200 MP عریض با دیافراگم f/1.7، لرزشگیر اپتیکال و PDAF؛ 8 MP فوق عریض با زاویه دید 120 درجه؛ 2 MP ماکرو
قابلیت های دوربین اصلیفلاش LED، HDR، پانورامافلاش LED، HDR، پانوراما
فیلمبرداری دوربین اصلی4K و 1080p، لرزشگیر الکترونیکی و اپتیکال1080p با نرخ 30 و 60 فریم بر ثانیه، لرزشگیر الکترونیکی
دوربین سلفی50 MP عریض با دیافراگم f/2.032 MP با دیافراگم f/2.2
فیلمبرداری دوربین سلفی4K و 1080p، لرزشگیر الکترونیکی1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه
اسپیکراستریواستریو با Dolby Atmos
جک 3.5 mmندارددارد
Wi-FiWi-Fi 6، دو بانده، Wi-Fi DirectWi-Fi 5، دو بانده
Bluetooth5.45.3
موقعیت یابیGPS، Galileo، GLONASS، QZSS، BDSGPS، Galileo، GLONASS، QZSS، BDS
NFCدارددارد، وابسته به بازار
فرستنده مادون قرمزدارددارد
رادیو FMندارددارد
درگاه USBUSB Type-C 2.0، OTGUSB Type-C 2.0، OTG
حسگرهااثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، قطب نما، مجاورت اولتراسونیکاثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما، مجاورت
ظرفیت باتری5300 mAh در اروپا یا 6000 mAh در سایر بازارها5500 mAh
شارژ سیمی66 W برای نسخه 5300 mAh یا 80 W برای نسخه 6000 mAh45 W
شارژ معکوس5 W سیمینامشخص
رنگ هاMidnight Black، Meteor Silver، Desert Gold، Tidal BlueMidnight Black، Aurora Purple، Ocean Blue

محصولات مشابه:

  • Honor 400 Pro

  • Honor 400 Lite

  • Honor 90

  • Redmi Note 13 Pro

  • Redmi Note 14

  • Poco X6 Pro


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

درباره برند HONOR

آنر یک برند جهانی فناوری و تولیدکننده گوشی های هوشمند، تبلت، لپ تاپ، ساعت هوشمند و لوازم جانبی است که با تمرکز بر نوآوری، طراحی مدرن و تجربه کاربری هوشمند، محصولات باکیفیتی برای زندگی دیجیتال ارائه می دهد.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI