مقایسه Redmi Note 14 S و Xiaomi Redmi Note 14 Pro

محصول:

Redmi Note 14 S

Xiaomi Redmi Note 14 Pro

مدل:Note 14SNote 14 Pro
سازنده:

شیائومی (Xiaomi)

شیائومی (Xiaomi)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20252024
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی هوشمند اندرویدی (Android Smartphone) گوشی اندرویدی (Android Phone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:69 از 10076 از 100
برنده:Xiaomi Redmi Note 14 Pro
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه ردمی نوت 14 اس و شیائومی ردمی نوت 14 پرو؛ کدام گوشی ارزش خرید بیشتری دارد؟


ردمی نوت 14 اس و شیائومی ردمی نوت 14 پرو هر دو از گوشی های میان رده محبوب شیائومی هستند و نمایشگر AMOLED، دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی و بدنه مقاوم در برابر پاشش آب دارند. با این حال، ردمی نوت 14 پرو که در این مقایسه نسخه 4G آن مبنا قرار گرفته، در بخش نمایشگر، کیفیت ساخت، دوربین سلفی و ظرفیت باتری یک رده بالاتر قرار می گیرد. در مقابل، ردمی نوت 14 اس با شارژ سریع تر و قیمت معمولا پایین تر، گزینه ای اقتصادی تر برای استفاده روزمره محسوب می شود.

مقایسه طراحی و کیفیت ساخت

ردمی نوت 14 اس با ضخامت حدود 7.98 میلی متر و وزن 179 گرم، کمی باریک تر و سبک تر از ردمی نوت 14 پرو است. با این حال، مدل پرو با فریم آلومینیومی، شیشه محافظ Gorilla Glass Victus 2 و طراحی باکیفیت تر، حس پریمیوم تری دارد. ردمی نوت 14 اس از Gorilla Glass 5 استفاده می کند و بخش پشتی و فریم آن پلاستیکی است. هر دو گوشی گواهی IP64 دارند؛ بنابراین در برابر گرد و غبار و پاشش محدود آب مقاوم هستند، اما برای استفاده در آب یا محیط کاملا خیس طراحی نشده اند.

نمایشگر ردمی نوت 14 اس و ردمی نوت 14 پرو

هر دو گوشی به نمایشگر 6.67 اینچی AMOLED با وضوح 2400 در 1080 پیکسل، نرخ نوسازی 120 هرتز و عمق رنگ 10 بیتی مجهز هستند. این مشخصات باعث می شود نمایش محتوا، وب گردی و اجرای بازی ها روان و چشم نواز باشد. برتری اصلی ردمی نوت 14 پرو به روشنایی بیشتر آن مربوط می شود؛ این مدل به روشنایی اوج 1800 نیت و روشنایی HBM حدود 1200 نیت می رسد، در حالی که ردمی نوت 14 اس روشنایی اوج حدود 1300 نیت دارد. محافظ نمایشگر پرو نیز مقاوم تر است و در استفاده بیرون از خانه، خوانایی بهتری زیر نور مستقیم ارائه می دهد.

عملکرد سخت افزاری و نرم افزار

ردمی نوت 14 اس از تراشه Helio G99 Ultra و ردمی نوت 14 پرو از تراشه Helio G100 Ultra استفاده می کند. هر دو تراشه با فناوری 6 نانومتری ساخته شده اند و پردازنده مرکزی آنها حداکثر فرکانس 2.2 گیگاهرتز دارد. بنابراین اختلاف عملکرد این دو گوشی در استفاده معمولی چندان زیاد نیست و هر دو برای شبکه های اجتماعی، تماشای ویدئو، کارهای اداری و بازی های سبک تا متوسط مناسب هستند. برای بازی های سنگین، هیچ کدام در سطح گوشی های مجهز به تراشه های قدرتمند 5G قرار نمی گیرند، اما مدل پرو به دلیل بهینه سازی بهتر و سیستم لرزش خطی، تجربه کامل تری ارائه می دهد.

هر دو مدل با حافظه داخلی UFS 2.2 و رم LPDDR4X عرضه می شوند و امکان استفاده از کارت حافظه microSD نیز دارند؛ البته درگاه کارت حافظه با یکی از سیم کارت ها مشترک است. ردمی نوت 14 اس در نسخه های 8 گیگابایت رم با 128 یا 256 گیگابایت حافظه و 12 گیگابایت رم با 512 گیگابایت حافظه عرضه می شود. ردمی نوت 14 پرو علاوه بر این گزینه ها، نسخه 12 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه را نیز دارد. ردمی نوت 14 اس به صورت پیش فرض با Android 15 و HyperOS عرضه شده، در حالی که نسخه اولیه ردمی نوت 14 پرو با Android 14 و HyperOS معرفی شده است.

مقایسه دوربین ها

دوربین اصلی هر دو گوشی یک حسگر 200 مگاپیکسلی با لرزش گیر اپتیکال تصویر، دیافراگم f/1.65 و حسگر بزرگ 1/1.4 اینچی است. در نور مناسب، هر دو مدل عکس هایی با جزئیات زیاد و دامنه دینامیکی قابل قبول ثبت می کنند و لرزش گیر اپتیکال در عکاسی شب و فیلم برداری به کاهش تاری کمک می کند. دوربین های فوق عریض 8 مگاپیکسلی و ماکرو 2 مگاپیکسلی نیز در هر دو مدل مشترک هستند و نباید از دوربین ماکرو انتظار کیفیت حرفه ای داشت.

تفاوت مهم به دوربین سلفی مربوط می شود. ردمی نوت 14 اس دوربین سلفی 16 مگاپیکسلی دارد، اما ردمی نوت 14 پرو به دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی مجهز شده است. در نتیجه مدل پرو برای تماس تصویری، ثبت عکس های پرتره و تولید محتوای سلفی انتخاب بهتری است. هر دو گوشی قابلیت فیلم برداری 1080p را دارند و ردمی نوت 14 پرو در فیلم برداری از لرزش گیر الکترونیکی ژیروسکوپی نیز بهره می برد.

باتری و سرعت شارژ

ردمی نوت 14 پرو به باتری 5500 میلی آمپر ساعتی مجهز است و از شارژ سریع 45 وات پشتیبانی می کند. ظرفیت بیشتر باتری، دوام شارژ مناسب تری برای استفاده طولانی فراهم می کند. ردمی نوت 14 اس باتری 5000 میلی آمپر ساعتی دارد، اما شارژ سریع 67 وات آن سریع تر از مدل پرو است و در زمان کوتاه تری باتری را شارژ می کند. بنابراین ردمی نوت 14 پرو برای افرادی که دوام شارژ را در اولویت قرار می دهند و ردمی نوت 14 اس برای کسانی که سرعت شارژ اهمیت بیشتری دارد، انتخاب مناسب تری است. شارژر سازگار در بسته بندی هر دو مدل در برخی بازارها ارائه می شود، اما محتویات جعبه می تواند بر اساس منطقه عرضه متفاوت باشد.

امکانات ارتباطی و تجربه کاربری

هر دو گوشی از شبکه 4G، وای فای دو بانده، بلوتوث 5.3، NFC در برخی بازارها، فرستنده مادون قرمز، جک 3.5 میلی متری هدفون و اسپیکرهای استریو با پشتیبانی از Dolby Atmos بهره می برند. حسگر اثر انگشت هر دو مدل زیر نمایشگر قرار گرفته است. تفاوت مهمی در پشتیبانی از 5G وجود ندارد، زیرا مدل های مورد بررسی نسخه 4G هستند. در بازار ایران، این موضوع برای کاربری فعلی مشکل بزرگی ایجاد نمی کند، اما در صورت اهمیت پوشش 5G و استفاده بلندمدت، باید مدل های 5G خانواده ردمی نوت 14 پرو نیز جداگانه بررسی شوند.

ارزش خرید و انتخاب نهایی

ردمی نوت 14 اس زمانی ارزش خرید بالاتری دارد که قیمت پایین تر، شارژ سریع 67 وات، وزن کمتر و دریافت نرم افزار جدیدتر برای خریدار اهمیت داشته باشد. این گوشی برای استفاده روزمره، عکاسی معمولی، تماشای فیلم و بازی های سبک عملکرد رضایت بخشی دارد و اختلاف سخت افزاری آن با مدل پرو در کاربری عادی محسوس نیست.

ردمی نوت 14 پرو انتخاب کامل تری است و نمایشگر روشن تر، محافظ مقاوم تر، بدنه باکیفیت تر، باتری بزرگ تر، دوربین سلفی بهتر و لرزش گیر الکترونیکی در فیلم برداری را ارائه می دهد. در صورتی که اختلاف قیمت دو مدل منطقی باشد، خرید ردمی نوت 14 پرو برای خریدارانی که کیفیت نمایشگر، دوام باتری و امکانات دوربین را جدی تر دنبال می کنند، توجیه بیشتری دارد. در غیر این صورت، ردمی نوت 14 اس با هزینه کمتر بخش زیادی از تجربه مدل پرو را در اختیار کاربر قرار می دهد.

سوالات متداول:

ردمی نوت 14 اس بهتر است یا ردمی نوت 14 پرو؟

ردمی نوت 14 پرو از نظر نمایشگر، کیفیت ساخت، باتری و دوربین سلفی بهتر است، اما ردمی نوت 14 اس شارژ سریع تر و معمولا قیمت پایین تری دارد. انتخاب نهایی به بودجه و اولویت های کاربر بستگی دارد.

آیا دوربین ردمی نوت 14 پرو از ردمی نوت 14 اس بهتر است؟

دوربین اصلی هر دو گوشی مشخصات بسیار مشابهی دارد و هر دو از حسگر 200 مگاپیکسلی با لرزش گیر اپتیکال استفاده می کنند. برتری مدل پرو بیشتر در دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی و لرزش گیر الکترونیکی هنگام فیلم برداری دیده می شود.

باتری کدام گوشی دوام بیشتری دارد؟

ردمی نوت 14 پرو به دلیل باتری 5500 میلی آمپر ساعتی معمولا دوام بیشتری دارد، اما ردمی نوت 14 اس با شارژ سریع 67 وات، زمان شارژ کوتاه تری ارائه می کند.

آیا ردمی نوت 14 اس و ردمی نوت 14 پرو ضد آب هستند؟

هر دو گوشی گواهی IP64 دارند و در برابر گرد و غبار و پاشش محدود آب مقاوم هستند، اما ضد آب کامل نیستند و نباید در آب غوطه ور شوند.

آیا ردمی نوت 14 پرو مقایسه شده در این مقاله نسخه 5G است؟

خیر، مبنای این مقایسه نسخه 4G ردمی نوت 14 پرو است که با تراشه Helio G100 Ultra عرضه می شود. نسخه 5G مشخصات متفاوتی مانند تراشه Dimensity 7300 Ultra دارد.

جمع بندی

ردمی نوت 14 اس یک گوشی میان رده متعادل با نمایشگر AMOLED، دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی و شارژ سریع 67 وات است و برای خریداران اقتصادی گزینه جذابی محسوب می شود. ردمی نوت 14 پرو با نمایشگر روشن تر، ساختار مقاوم تر، باتری بزرگ تر و دوربین سلفی بهتر، انتخاب حرفه ای تر و آینده نگرانه تری است. اگر قیمت اولویت اصلی باشد، ردمی نوت 14 اس انتخاب منطقی است؛ اما برای تجربه کامل تر، ردمی نوت 14 پرو ارزش پرداخت هزینه بیشتر را دارد.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Redmi Note 14 S و Xiaomi Redmi Note 14 Pro
ویژگیRedmi Note 14 SXiaomi Redmi Note 14 Pro
فناوری شبکه2G، 3G، 4G LTE2G، 3G، 4G LTE
باندهای 2GGSM 850، 900، 1800، 1900GSM 850، 900، 1800، 1900
باندهای 3GWCDMA 1، 2، 4، 5، 6، 8، 19WCDMA 1، 2، 4، 5، 8
باندهای 4GLTE FDD 1، 2، 3، 4، 5، 7، 8، 12، 13، 17، 18، 19، 20، 26، 28، 66؛ LTE TDD 38، 40، 41LTE FDD 1، 2، 3، 4، 5، 7، 8، 12، 13، 17، 20، 26، 28، 66؛ LTE TDD 38، 40، 41
تاریخ معرفی14 مارس 202510 ژانویه 2025
ابعاد161.1 × 74.95 × 7.98 میلی متر162.16 × 74.92 × 8.24 میلی متر
وزن179 گرم180 گرم
جنس بدنهشیشه جلو با Gorilla Glass 5، فریم پلاستیکی، قاب پشتی پلاستیکیشیشه جلو با Gorilla Glass Victus 2، فریم آلومینیومی، قاب پشتی پلاستیکی
استاندارد مقاومتIP64IP64
نوع سیم کارت1 سیم کارت نانو + شیار هیبریدی سیم کارت یا microSD1 سیم کارت نانو + شیار هیبریدی سیم کارت یا microSD
نمایشگرAMOLED، عمق رنگ 10 بیتAMOLED، عمق رنگ 10 بیت
اندازه نمایشگر6.67 اینچ6.67 اینچ
وضوح نمایشگر2400 × 1080 پیکسل2400 × 1080 پیکسل
تراکم پیکسلیحدود 395 پیکسل در اینچحدود 395 پیکسل در اینچ
نسبت تصویر20:920:9
نرخ نوسازی120 هرتز120 هرتز
روشنایی500 نیت معمول، 1000 نیت HBM، 1300 نیت اوج500 نیت معمول، 1200 نیت HBM، 1800 نیت اوج
فضای رنگDCI-P3DCI-P3
نسبت کنتراست5000000:15000000:1
قابلیت های نمایشگرحالت مطالعه، حالت نور خورشید، کاهش نور PWM با فرکانس 1920 هرتزحالت مطالعه، حالت نور خورشید، کاهش نور PWM با فرکانس 1920 هرتز
پردازندهMediaTek Helio G99-Ultra، لیتوگرافی 6 نانومترMediaTek Helio G100-Ultra، لیتوگرافی 6 نانومتر
پردازنده مرکزی8 هسته ای، 2 هسته Cortex-A76 با فرکانس 2.2 گیگاهرتز و 6 هسته Cortex-A55 با فرکانس 2.0 گیگاهرتز8 هسته ای، 2 هسته Cortex-A76 با فرکانس 2.2 گیگاهرتز و 6 هسته Cortex-A55 با فرکانس 2.0 گیگاهرتز
پردازنده گرافیکیMali-G57 MC2Mali-G57 MC2
حافظه رم و فضای ذخیره سازی8GB + 128GB، 8GB + 256GB، 12GB + 512GB8GB + 128GB، 8GB + 256GB، 12GB + 256GB، 12GB + 512GB
نوع رم و حافظه داخلیLPDDR4X، UFS 2.2LPDDR4X، UFS 2.2
پشتیبانی از کارت حافظهmicroSD تا 1TBmicroSD تا 1TB
دوربین اصلی200MP، دیافراگم f/1.65، حسگر 1/1.4 اینچ، لنز 7P، OIS200MP، دیافراگم f/1.65، حسگر 1/1.4 اینچ، لنز 7P، OIS
دوربین فوق عریض8MP، دیافراگم f/2.2، زاویه دید 120 درجه8MP، دیافراگم f/2.2، زاویه دید 120 درجه
دوربین ماکرو2MP، دیافراگم f/2.42MP، دیافراگم f/2.4
قابلیت های دوربین اصلیفوکوس خودکار چندجهته، OIS، HDR، پانوراما، فلاش LEDفوکوس خودکار چندجهته، OIS، HDR، پانوراما، فلاش LED
فیلم برداری دوربین اصلی1080p با نرخ 30 و 60 فریم بر ثانیه، 720p با نرخ 30 فریم بر ثانیه1080p با نرخ 30 و 60 فریم بر ثانیه، 720p با نرخ 30 فریم بر ثانیه
دوربین سلفی16MP، دیافراگم f/2.4532MP، دیافراگم f/2.2
فیلم برداری دوربین سلفی1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه، 720p با نرخ 30 فریم بر ثانیه1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه، 720p با نرخ 30 فریم بر ثانیه
باتری5000mAh5500mAh
شارژ سریع67W HyperCharge45W
شارژر داخل جعبه67W45W
سیستم عاملHyperOSHyperOS
حسگر اثر انگشتزیر نمایشگر، اپتیکالزیر نمایشگر، اپتیکال
تشخیص چهرهبازگشایی با چهرهبازگشایی با چهره
حسگرهامجاورت، نور محیط، شتاب سنج، قطب نما، ژیروسکوپ، فرستنده مادون قرمزمجاورت، نور محیط، شتاب سنج، قطب نما، ژیروسکوپ، فرستنده مادون قرمز
ارتباط بی سیمWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو باندهWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده
بلوتوثBluetooth 5.3Bluetooth 5.3
موقعیت یابیGPS L1، GLONASS G1، BDS B1، Galileo E1GPS L1، GLONASS G1، BDS B1، Galileo E1، QZSS L1
NFCدارددارد
درگاه اتصالUSB Type-CUSB Type-C
اسپیکردوگانه با Dolby Atmosدوگانه با Dolby Atmos
جک هدفون3.5 میلی متری3.5 میلی متری
رنگ هامشکی نیمه شب، آبی اقیانوسی، بنفش شفقیمشکی نیمه شب، آبی اقیانوسی، بنفش شفقی، طلایی شنی

محصولات مشابه:

  • Redmi Note 13 Pro

  • POCO X6 Pro

  • Realme 12 Pro

  • Realme 12 Pro+


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI