مقایسه Xiaomi POCO C65 و POCO X6 5G

محصول:

Xiaomi POCO C65

POCO X6 5G

مدل:C65X6 5G
سازنده:

شیائومی (Xiaomi)

شیائومی (Xiaomi)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20232024
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی هوشمند اندرویدی (Android Smartphone) گوشی هوشمند نسل پنجم (5G Smartphone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:52 از 10079 از 100
برنده:POCO X6 5G
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه شیائومی پوکو C65 با پوکو X6 5G؛ کدام گوشی ارزش خرید بیشتری دارد


در مقایسه پوکو C65 با پوکو X6 5G با دو گوشی از دو رده متفاوت روبه رو هستیم. شیائومی پوکو C65 یک گوشی اقتصادی برای استفاده روزمره است، در حالی که پوکو X6 5G با نمایشگر AMOLED، پردازنده قدرتمندتر و پشتیبانی از شبکه 5G در رده میان رده قرار می گیرد. مبنای این بررسی، نسخه های رایج این دو مدل در بازار جهانی و ایران است و تفاوت ظرفیت حافظه یا امکانات منطقه ای می تواند روی تجربه نهایی اثر بگذارد.

تفاوت طراحی و کیفیت ساخت پوکو C65 و پوکو X6 5G

پوکو C65 با ابعاد 168 در 78 در 8.09 میلی متر و وزن 192 گرم، گوشی بزرگ تر و سنگین تری محسوب می شود. بدنه آن ترکیبی از قاب و پنل پشتی پلاستیکی با شیشه محافظ گوریلا گلس در بخش جلو است. پوکو X6 5G با ابعاد حدود 161.15 در 74.24 در 7.98 میلی متر و وزن 181 گرم، باریک تر و سبک تر طراحی شده و در استفاده طولانی راحتی بیشتری دارد. این مدل از گوریلا گلس Victus در بخش جلو و استاندارد IP54 برای مقاومت در برابر پاشش آب و گرد و غبار بهره می برد. هیچ کدام برای غوطه ور شدن در آب مناسب نیستند، اما X6 5G از نظر محافظت و حس محصول، یک سطح بالاتر قرار می گیرد.

مقایسه نمایشگر

پوکو C65 به نمایشگر 6.74 اینچی IPS LCD با وضوح 720 در 1600 پیکسل، نرخ نوسازی حداکثر 90 هرتز و روشنایی معمولی 450 نیت مجهز است. این صفحه برای پیام رسانی، وب گردی و تماشای محتوای روزمره قابل قبول است، اما تراکم پیکسلی پایین تر باعث می شود نوشته ها و جزئیات به اندازه نمایشگرهای با وضوح بالاتر شفاف نباشند.

پوکو X6 5G در این بخش برتری چشمگیری دارد. نمایشگر 6.67 اینچی Flow AMOLED با وضوح 1220 در 2712 پیکسل، تراکم 446 پیکسل در هر اینچ، نرخ نوسازی 120 هرتز، پشتیبانی از HDR و روشنایی اوج اعلام شده 1800 نیت، تصویر شفاف تر و روان تری ارائه می کند. رنگ های عمیق تر، کنتراست بالاتر و خوانایی بهتر در فضای بیرون، X6 5G را برای فیلم، بازی و استفاده حرفه ای مناسب تر می سازد.

مقایسه قدرت پردازشی و عملکرد

شیائومی پوکو C65 از تراشه MediaTek Helio G85 با فناوری ساخت 12 نانومتری، پردازنده 8 هسته ای و پردازنده گرافیکی Mali-G52 MC2 استفاده می کند. این سخت افزار برای تماس، شبکه های اجتماعی، پخش ویدئو و اجرای بازی های سبک مناسب است، اما در بازی های سنگین یا اجرای هم زمان چند برنامه محدودیت بیشتری دارد. حافظه داخلی این مدل در نسخه های رایج 128 یا 256 گیگابایت از نوع eMMC 5.1 است و امکان افزایش حافظه با کارت microSD تا ظرفیت اعلام شده 1 ترابایت وجود دارد.

پوکو X6 5G به تراشه Snapdragon 7s Gen 2 با فناوری ساخت 4 نانومتری، پردازنده گرافیکی Adreno و حافظه داخلی UFS 2.2 مجهز شده است. سرعت پردازش، اجرای بازی، جابه جایی میان برنامه ها و پایداری عملکرد این مدل به شکل محسوسی بهتر است. نسخه های رایج X6 5G شامل 8 گیگابایت رم با 256 گیگابایت حافظه و مدل های 12 گیگابایت رم با 256 یا 512 گیگابایت حافظه هستند. این گوشی در مقایسه با C65 برای بازی های گرافیکی و استفاده چند ساله انتخاب مطمئن تری است، هرچند حافظه آن از طریق microSD قابل افزایش نیست.

مقایسه دوربین ها

پوکو C65 در پنل پشتی دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی، دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی و یک لنز کمکی دارد. دوربین اصلی در نور مناسب عکس های قابل قبولی ثبت می کند، اما نبود دوربین فوق عریض و محدود بودن فیلم برداری به وضوح 1080p با نرخ 30 فریم بر ثانیه، امکانات عکاسی آن را در سطح اقتصادی نگه می دارد. دوربین سلفی 8 مگاپیکسلی نیز برای تماس تصویری و ثبت عکس های معمولی مناسب است.

پوکو X6 5G از دوربین اصلی 64 مگاپیکسلی با لرزشگیر اپتیکال، دوربین فوق عریض 8 مگاپیکسلی و دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی استفاده می کند. وجود لرزشگیر اپتیکال در عکاسی شب و فیلم برداری کمک می کند تصاویر کم لرزش تری ثبت شوند. این گوشی امکان فیلم برداری 4K با نرخ 30 فریم بر ثانیه و فیلم برداری Full HD با نرخ 60 فریم بر ثانیه را دارد. دوربین سلفی 16 مگاپیکسلی X6 5G نیز از نظر جزئیات و کیفیت تصویر، برتری محسوسی نسبت به C65 دارد. با وجود این، عملکرد دوربین X6 5G در حد یک گوشی میان رده است و نباید با پرچمدارها مقایسه شود.

مقایسه باتری و سرعت شارژ

هر دو گوشی از باتری بزرگ استفاده می کنند. پوکو C65 به باتری 5000 میلی آمپر ساعتی و شارژ سیمی 18 وات مجهز است. دوام باتری برای استفاده روزمره مناسب است، اما شارژ کامل آن به زمان بیشتری نیاز دارد و در برخی نسخه ها آداپتور داخل جعبه توان 10 وات دارد. پوکو X6 5G باتری 5100 میلی آمپر ساعتی و شارژ سریع 67 وات دارد و شارژر 67 وات نیز در بسته بندی نسخه رسمی آن ارائه می شود. ظرفیت باتری دو مدل نزدیک است، اما X6 5G به لطف شارژ بسیار سریع تر، تجربه کاربری بهتری در زمان های فشرده ارائه می کند.

مقایسه امکانات ارتباطی و نرم افزاری

پوکو C65 از شبکه های 4G، وای فای دو بانده، بلوتوث 5.3، NFC در نسخه های دارای این قابلیت، جک 3.5 میلی متری هدفون و رادیو FM پشتیبانی می کند. حسگر اثر انگشت آن روی لبه کناری قرار دارد. پوکو X6 5G علاوه بر 4G از شبکه 5G پشتیبانی می کند و امکاناتی مانند وای فای دو بانده، NFC در نسخه های منطقه ای، بلوتوث 5.2، فرستنده مادون قرمز، اسپیکرهای استریو، Dolby Atmos و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر را در اختیار می گذارد. هر دو مدل در زمان عرضه با رابط کاربری MIUI برای POCO و اندروید 13 معرفی شدند و وضعیت به روزرسانی نرم افزاری می تواند به منطقه، رام و نسخه عرضه شده بستگی داشته باشد.

تجربه بازی و استفاده روزمره

پوکو C65 برای کاربری هایی مانند پیام رسانی، تماشای ویدئو، آموزش آنلاین و استفاده معمول از شبکه های اجتماعی عملکرد رضایت بخشی دارد. نرخ نوسازی 90 هرتز باعث روان تر شدن حرکت ها می شود، اما تراشه Helio G85 برای بازی های سنگین با تنظیمات گرافیکی بالا مناسب نیست.

پوکو X6 5G به دلیل پردازنده Snapdragon 7s Gen 2، نمایشگر 120 هرتز، نرخ نمونه برداری لمسی بالاتر و سیستم خنک کننده مناسب تر، انتخاب بهتری برای بازی و کاربری سنگین است. در بازی های طولانی ممکن است کاهش عملکرد ناشی از گرما دیده شود، اما توان کلی آن فاصله قابل توجهی با C65 دارد.

ارزش خرید در بازار ایران

پوکو C65 زمانی ارزش خرید بالاتری دارد که بودجه محدود باشد و اولویت اصلی، داشتن یک گوشی بزرگ با باتری مناسب، حافظه قابل افزایش و هزینه نگهداری پایین باشد. این مدل برای کاربرانی که استفاده سنگین از دوربین، بازی یا اینترنت 5G ندارند، انتخاب اقتصادی و منطقی است.

پوکو X6 5G برای خریدارانی مناسب تر است که کیفیت نمایشگر، سرعت شارژ، قدرت پردازشی، دوربین کامل تر و پشتیبانی از 5G را در اولویت قرار می دهند. اختلاف قیمتی این دو مدل در بازار ایران به ظرفیت حافظه، رجیستری، گارانتی و نوسان بازار وابسته است، اما در صورت امکان پرداخت هزینه بیشتر، X6 5G امکانات و عمر مفید بالاتری ارائه می کند.

سوالات متداول:

آیا پوکو X6 5G از پوکو C65 بهتر است

بله، از نظر نمایشگر، پردازنده، دوربین، سرعت شارژ، کیفیت صدا و ارتباط 5G، پوکو X6 5G برتری محسوسی دارد. پوکو C65 تنها برای استفاده اقتصادی و سبک انتخاب مناسب تری است.

کدام گوشی برای بازی مناسب تر است

پوکو X6 5G به دلیل تراشه Snapdragon 7s Gen 2، نمایشگر 120 هرتز و حافظه سریع تر، برای بازی گزینه بهتری است. پوکو C65 بیشتر برای بازی های سبک و معمولی مناسب است.

کیفیت نمایشگر پوکو C65 بهتر است یا پوکو X6 5G

نمایشگر پوکو X6 5G به دلیل AMOLED بودن، وضوح 1.5K، نرخ نوسازی 120 هرتز و روشنایی بالاتر، کیفیت بسیار بهتری از نمایشگر LCD پوکو C65 دارد.

آیا پوکو C65 از کارت حافظه پشتیبانی می کند

بله، پوکو C65 دارای درگاه اختصاصی microSD است و از افزایش حافظه تا ظرفیت اعلام شده 1 ترابایت پشتیبانی می کند. پوکو X6 5G درگاه کارت حافظه ندارد.

سرعت شارژ کدام گوشی بیشتر است

پوکو X6 5G با شارژ 67 وات بسیار سریع تر از پوکو C65 با شارژ 18 وات شارژ می شود.

کدام گوشی دوربین بهتری دارد

پوکو X6 5G به لطف دوربین اصلی 64 مگاپیکسلی با لرزشگیر اپتیکال، دوربین فوق عریض و فیلم برداری 4K، دوربین کامل تر و توانمندتری دارد.

جمع بندی

مقایسه شیائومی پوکو C65 با پوکو X6 5G نشان می دهد که این دو گوشی برای گروه های متفاوتی ساخته شده اند. پوکو C65 یک مدل اقتصادی با باتری مناسب، جک هدفون و امکان افزایش حافظه است و برای کاربری روزمره انتخاب قابل قبولی محسوب می شود. در مقابل، پوکو X6 5G در نمایشگر، عملکرد، دوربین، شارژ سریع و امکانات ارتباطی برتری دارد و برای خریدار آگاه، انتخاب کامل تر و آینده نگرانه تری است. اگر قیمت پایین مهم ترین معیار باشد، C65 ارزش بررسی دارد؛ اما در صورت تمرکز بر کیفیت و عملکرد، پوکو X6 5G برنده روشن این مقایسه است.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Xiaomi POCO C65 و POCO X6 5G
ویژگیXiaomi POCO C65POCO X6 5G
تاریخ معرفی2023, November 052024, January 11
تاریخ عرضه2023, November 062024, January 12
شبکه ارتباطیGSM / HSPA / LTE، حداکثر 4GGSM / HSPA / LTE / 5G، حداکثر 5G Sub-6GHz
تعداد سیم کارت2 سیم کارت نانو، درگاه اختصاصی microSD2 سیم کارت نانو، دوگانه و آماده به کار
ابعاد168 x 78 x 8.09 mm161.15 x 74.24 x 7.98 mm
وزن192 g181 g
جنس بدنهشیشه جلو با Gorilla Glass، قاب پلاستیکی، پشت پلاستیکیشیشه جلو با Gorilla Glass Victus، قاب پلاستیکی، پشت پلاستیکی
استاندارد مقاومتمشخص نشدهIP54، مقاوم در برابر گرد و غبار و پاشش آب
نوع نمایشگرIPS LCD، نرخ نوسازی 90HzAMOLED، نمایش 68 میلیارد رنگ، نرخ نوسازی 120Hz، Dolby Vision، PWM با فرکانس 1920Hz
اندازه نمایشگر6.74 inch6.67 inch
وضوح نمایشگر720 x 1600 pixel1220 x 2712 pixel
تراکم پیکسلی260 ppi446 ppi
نسبت تصویر20:920:9
روشنایی نمایشگر450 nits معمولی، 600 nits در حالت HBM500 nits معمولی، 1200 nits در حالت HBM، 1800 nits حداکثر
نسبت صفحه به بدنهحدود 83.7%حدود 89.7%
محافظ نمایشگرCorning Gorilla GlassCorning Gorilla Glass Victus
سیستم عامل اولیهAndroid 13 با MIUI 14 for POCOAndroid 13 با MIUI 14 for POCO
تراشهMediaTek Helio G85، لیتوگرافی 12nmQualcomm Snapdragon 7s Gen 2، لیتوگرافی 4nm
پردازنده مرکزی8 هسته ای شامل 2 هسته Cortex-A75 با فرکانس 2.0GHz و 6 هسته Cortex-A55 با فرکانس 1.8GHz8 هسته ای شامل 4 هسته Cortex-A78 با فرکانس 2.4GHz و 4 هسته Cortex-A55 با فرکانس 1.95GHz
پردازنده گرافیکیArm Mali-G52 MC2Adreno 710
حافظه داخلی و رم128GB با 4GB یا 6GB رم، 256GB با 8GB رم256GB با 8GB یا 12GB رم، 512GB با 12GB رم
نوع حافظه داخلیeMMC 5.1UFS 2.2
پشتیبانی از کارت حافظهmicroSDXC تا 1TBندارد
دوربین اصلی50MP، دیافراگم f/1.8، فوکوس خودکار PDAF64MP، دیافراگم f/1.8، فوکوس خودکار PDAF، لرزشگیر اپتیکال OIS
دوربین فوق عریضندارد8MP، دیافراگم f/2.2، زاویه دید 118 درجه
دوربین ماکرو2MP، دیافراگم f/2.42MP
قابلیت فیلم برداری دوربین اصلی1080p با سرعت 30fps4K با سرعت 30fps، 1080p با سرعت 30 یا 60fps، gyro-EIS
دوربین سلفی8MP، دیافراگم f/2.016MP، دیافراگم f/2.45
فیلم برداری دوربین سلفی1080p با سرعت 30fps1080p با سرعت 30 یا 60fps
بلندگوتک بلندگوبلندگوهای استریو دوگانه، Dolby Atmos
جک هدفون3.5mm3.5mm
Wi-Fi802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده، Wi-Fi Direct
Bluetooth5.3، A2DP، LE5.2، A2DP، LE
NFCدارد، وابسته به بازاردارد، وابسته به بازار
موقعیت یابیGPS، GLONASS، Galileo، BDSGPS، GLONASS، Galileo، BDS، QZSS
رادیو FMداردندارد
درگاه USBUSB Type-C 2.0USB Type-C 2.0، OTG
درگاه مادون قرمزندارددارد
حسگرهاحسگر اثر انگشت کناری، شتاب سنج، قطب نما، حسگر مجازی مجاورت، حسگر نور محیطحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما، حسگر مجاورت، حسگر نور محیط، موتور لرزش خطی
ظرفیت باتری5000mAh5100mAh
توان شارژ18W، پشتیبانی از PD67W، شارژر 67W در جعبه
رنگ هامشکی، آبی، بنفشمشکی، سفید، آبی
اقلام داخل جعبهگوشی، آداپتور 10W، کابل USB Type-C، ابزار خارج کردن سیم کارت، دفترچه راهنما و کارت گارانتیگوشی، آداپتور 67W، کابل USB Type-C، ابزار خارج کردن سیم کارت، قاب محافظ، دفترچه راهنما و کارت گارانتی

محصولات مشابه:

  • Poco C55

  • Redmi 13C

  • Samsung Galaxy A13

  • Xiaomi Poco X5 Pro

  • Samsung Galaxy A54

  • Realme 11 Pro


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Xiaomi

شیائومی، برند چینی پیشرو در فناوری، از سال ۲۰۱۰ محصولات هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، ساعت، لوازم خانگی و تجهیزات خانه هوشمند را با تمرکز بر نوآوری و ارزش خرید عرضه می کند.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI