مقایسه HONOR 200 و HONOR X9A

محصول:

HONOR 200

HONOR X9a

مدل:200X9a
سازنده:

آنر (HONOR)

آنر (HONOR)

کشور:چین (China)چین (China)
سال:20242023
گروه:

گوشی موبایل (Phone)

گوشی موبایل (Phone)

زیرگروه: گوشی هوشمند (Smartphone) گوشی اندرویدی (Android Phone)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:84 از 10067 از 100
برنده:HONOR 200
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه HONOR 200 و HONOR X9a؛ کدام گوشی آنر ارزش خرید بیشتری دارد؟


مقایسه گوشی HONOR 200 و HONOR X9a برای خریدارانی اهمیت دارد که میان یک گوشی میان رده جدیدتر و یک مدل اقتصادی خوش ساخت مردد هستند. HONOR 200 در سال 2024 معرفی شده و با نمایشگر باکیفیت، پردازنده قدرتمندتر، دوربین تله فوتو و شارژ سریع 100 واتی، محصولی کامل تر محسوب می شود. در مقابل، HONOR X9a که در سال 2023 به بازار آمده، با طراحی باریک، نمایشگر خمیده، وزن کمتر و قیمت معمولا اقتصادی تر، همچنان برای استفاده روزمره گزینه قابل قبولی است. در این مقایسه، نسخه های رایج جهانی این دو محصول مبنا قرار گرفته اند و ممکن است مشخصات حافظه یا امکانات ارتباطی در برخی بازارها متفاوت باشد.

طراحی و کیفیت ساخت

HONOR 200 بدنه ای باریک با ضخامت حدود 7.7 میلی متر و وزن تقریبی 187 گرم دارد. HONOR X9a با ضخامت حدود 7.9 میلی متر و وزن نزدیک به 175 گرم، سبک تر است و در استفاده طولانی مدت راحت تر در دست قرار می گیرد. هر دو گوشی از نمایشگر خمیده و طراحی مدرن بهره می برند، اما X9a به دلیل وزن کمتر و ظاهر باریک، حس یک گوشی خوش دست تر را منتقل می کند. در مقابل، HONOR 200 طراحی جدیدتر و ظاهر سطح بالاتری دارد. مقاومت رسمی در برابر آب و گرد و غبار در این دو مدل نباید با استانداردهای پرچمدار اشتباه گرفته شود؛ بنابراین استفاده از قاب و محافظ صفحه برای بازار ایران توصیه می شود.

مقایسه نمایشگر HONOR 200 و HONOR X9a

HONOR 200 به نمایشگر 6.7 اینچی OLED با وضوح 2664 در 1200 پیکسل، نرخ نوسازی 120 هرتز و پشتیبانی از HDR مجهز است. این صفحه نمایش جزئیات بیشتر، تراکم پیکسلی بالاتر و کیفیت بهتری برای تماشای فیلم، بازی و مطالعه ارائه می دهد. در طرف دیگر، HONOR X9a نمایشگر 6.67 اینچی AMOLED با وضوح 2400 در 1080 پیکسل و نرخ نوسازی 120 هرتز دارد. رنگ ها و روانی تصویر در X9a همچنان رضایت بخش است، اما از نظر وضوح، روشنایی و امکانات تصویری، HONOR 200 برتری محسوسی دارد. هر دو مدل برای استفاده روزمره و محتوای چندرسانه ای مناسب هستند، با این تفاوت که صفحه نمایش HONOR 200 انتخاب بهتری برای کاربران حساس به کیفیت تصویر است.

عملکرد سخت افزاری و نرم افزار

قلب تپنده HONOR 200 تراشه Snapdragon 7 Gen 3 با فناوری ساخت 4 نانومتری است؛ تراشه ای که در اجرای برنامه های سنگین، بازی ها و پردازش های تصویری عملکرد قابل توجهی دارد. HONOR X9a از Snapdragon 695 5G با فناوری ساخت 6 نانومتری استفاده می کند. این تراشه برای پیام رسانی، شبکه های اجتماعی، وب گردی و اجرای بازی های معمولی مناسب است، اما در مقایسه با Snapdragon 7 Gen 3 قدرت پردازشی و گرافیکی پایین تری دارد. HONOR 200 با حافظه داخلی 256 یا 512 گیگابایت و رم 8، 12 یا 16 گیگابایت در نسخه های مختلف عرضه شده است. X9a معمولا با حافظه 128 یا 256 گیگابایت و رم 6 یا 8 گیگابایت دیده می شود. هیچ کدام از دو گوشی از کارت حافظه جانبی پشتیبانی نمی کنند، بنابراین انتخاب ظرفیت مناسب هنگام خرید اهمیت دارد. HONOR 200 به صورت پیش فرض با Android 14 و MagicOS 8 عرضه شده، در حالی که X9a با Android 12 و MagicOS 7 وارد بازار شده است؛ به همین دلیل HONOR 200 از نظر طول عمر نرم افزاری و امکانات جدید، انتخاب مطمئن تری به شمار می آید.

دوربین؛ برتری واضح HONOR 200

HONOR 200 در بخش دوربین یکی از برتری های اصلی خود را نشان می دهد. دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی این گوشی به لرزشگیر اپتیکال تصویر مجهز است و در کنار آن یک دوربین تله فوتو 50 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال 2.5 برابر و دوربین فوق عریض 12 مگاپیکسلی قرار دارد. این ترکیب برای عکاسی پرتره، ثبت جزئیات از فاصله دور و تصویربرداری در نور کم عملکرد بهتری ارائه می دهد. دوربین سلفی 50 مگاپیکسلی نیز برای عکس های پرتره و تماس تصویری مناسب است و امکان فیلم برداری 4K دارد. HONOR X9a از دوربین اصلی 64 مگاپیکسلی، دوربین فوق عریض 5 مگاپیکسلی و دوربین ماکرو 2 مگاپیکسلی استفاده می کند. تعداد مگاپیکسل بالاتر دوربین اصلی X9a به معنی کیفیت بهتر در همه شرایط نیست و نبود لرزشگیر اپتیکال و لنز تله فوتو باعث می شود قابلیت عکاسی آن محدودتر باشد. دوربین سلفی 16 مگاپیکسلی X9a برای استفاده معمولی مناسب است، اما در جزئیات و فیلم برداری، پایین تر از HONOR 200 قرار می گیرد.

باتری و سرعت شارژ

HONOR 200 به باتری 5200 میلی آمپر ساعتی و شارژ سریع 100 واتی مجهز است. این ترکیب علاوه بر شارژ سریع تر، برای یک روز استفاده سنگین نیز ظرفیت مناسبی فراهم می کند. HONOR X9a باتری 5100 میلی آمپر ساعتی دارد و از شارژ سریع 40 واتی پشتیبانی می کند. اختلاف ظرفیت باتری دو گوشی کم است، اما سرعت شارژ HONOR 200 به شکل محسوسی بیشتر است. در استفاده معمولی مانند تماس، پیام رسانی، تماشای ویدئو و وب گردی، هر دو مدل می توانند شارژدهی مناسبی داشته باشند؛ با این حال کاربران پرمصرف از سرعت شارژ HONOR 200 رضایت بیشتری خواهند داشت.

امکانات ارتباطی و تجربه استفاده

هر دو گوشی از شبکه 5G، دو سیم کارت، NFC، درگاه USB Type-C و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر پشتیبانی می کنند. HONOR 200 به Wi-Fi 6 و Bluetooth 5.3 مجهز است، در حالی که X9a از Wi-Fi 5 و Bluetooth 5.1 استفاده می کند. HONOR 200 همچنین اسپیکرهای استریو دارد و برای تماشای فیلم و بازی تجربه صوتی بهتری ارائه می دهد. در هر دو مدل جک 3.5 میلی متری هدفون وجود ندارد و استفاده از هدفون بی سیم یا مبدل USB Type-C ضروری است. وجود یا نبود برخی قابلیت ها مانند eSIM و NFC ممکن است به نسخه منطقه ای گوشی وابسته باشد، بنابراین بررسی مشخصات روی جعبه و فروشنده معتبر در ایران اهمیت دارد.

مقایسه ارزش خرید در بازار ایران

قیمت نهایی این دو گوشی در ایران به ظرفیت حافظه، وضعیت رجیستری، واردکننده، گارانتی و نوسان ارز وابسته است. اگر اختلاف قیمت HONOR 200 با X9a منطقی باشد، HONOR 200 به دلیل پردازنده قوی تر، نمایشگر بهتر، دوربین کامل تر، شارژ سریع تر و نرم افزار جدیدتر ارزش خرید بالاتری دارد. HONOR X9a زمانی انتخاب مناسبی است که بودجه محدودتر باشد یا اولویت اصلی خریدار، طراحی سبک، نمایشگر خمیده و استفاده روزمره باشد. برای بازی های سنگین، عکاسی جدی، فیلم برداری باکیفیت و استفاده چند ساله، HONOR 200 انتخاب آینده نگرانه تری است.

سوالات متداول:

آیا HONOR 200 از HONOR X9a بهتر است؟

بله، HONOR 200 در عملکرد، دوربین، کیفیت نمایشگر، سرعت شارژ و نسخه نرم افزار برتری دارد. X9a بیشتر برای کاربرانی مناسب است که قیمت پایین تر و وزن کمتر را ترجیح می دهند.

برای بازی کدام گوشی مناسب تر است؟

HONOR 200 به دلیل استفاده از Snapdragon 7 Gen 3 و پردازنده گرافیکی قوی تر، برای بازی های سنگین انتخاب مناسب تری است. X9a برای بازی های سبک و متوسط عملکرد قابل قبولی دارد.

دوربین HONOR 200 چه تفاوتی با دوربین X9a دارد؟

HONOR 200 دوربین اصلی مجهز به لرزشگیر اپتیکال، لنز تله فوتو و دوربین فوق عریض کاربردی دارد، اما X9a از دوربین اصلی 64 مگاپیکسلی در کنار لنزهای فوق عریض و ماکرو ساده تر استفاده می کند. در مجموع کیفیت و انعطاف دوربین HONOR 200 بالاتر است.

باتری HONOR 200 و HONOR X9a کدام دوام بیشتری دارد؟

ظرفیت باتری HONOR 200 کمی بیشتر است، اما دوام واقعی به روشنایی صفحه، نوع شبکه و الگوی مصرف بستگی دارد. تفاوت اصلی در سرعت شارژ است که در HONOR 200 با توان 100 وات بسیار بیشتر از شارژ 40 واتی X9a است.

برای خرید اقتصادی HONOR X9a هنوز انتخاب مناسبی است؟

اگر قیمت آن به شکل محسوسی کمتر از HONOR 200 باشد، برای استفاده روزمره، شبکه های اجتماعی، تماس و تماشای ویدئو گزینه مناسبی است. با این حال باید قدیمی تر بودن نسخه نرم افزار و قدرت سخت افزاری پایین تر آن را در نظر گرفت.

جمع بندی نهایی

HONOR 200 برنده روشن این مقایسه است و برای بیشتر خریداران آگاه، انتخاب کامل تر و ماندگارتری محسوب می شود. این گوشی در بخش های کلیدی مانند نمایشگر، پردازنده، دوربین، شارژ سریع و نرم افزار برتری دارد. HONOR X9a با وجود سخت افزار قدیمی تر، به لطف طراحی سبک، نمایشگر AMOLED خمیده و باتری مناسب همچنان می تواند یک گزینه اقتصادی قابل قبول باشد. نتیجه نهایی به بودجه بستگی دارد، اما در صورت نزدیک بودن قیمت، خرید HONOR 200 تصمیم منطقی تری خواهد بود. مشخصات فنی بر اساس اطلاعات رسمی HONOR 200، HONOR X9a و داده های فنی منتشرشده در GSMArena تنظیم شده است.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت HONOR 200 و HONOR X9A
ویژگیHONOR 200HONOR X9a
فناوری شبکهGSM / CDMA / HSPA / CDMA2000 / LTE / 5GGSM / HSPA / LTE / 5G
باندهای 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900، CDMA 800GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
باندهای 3GHSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100، CDMA2000 1xHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
باندهای 4GLTELTE
باندهای 5GSA / NSASA / NSA
تاریخ معرفی27 May 20244 January 2023
تاریخ عرضه31 May 20246 January 2023
ابعاد161.5 x 74.6 x 7.7 mm161.6 x 73.9 x 7.9 mm
وزن187 g175 g
نوع سیم کارتNano-SIM + eSIM یا Nano-SIM + Nano-SIMNano-SIM + Nano-SIM
نوع نمایشگرOLED، یک میلیارد رنگ، نرخ نوسازی 120Hz، PWM با فرکانس 3840Hz، HDR، روشنایی 4000 nitsAMOLED، یک میلیارد رنگ، نرخ نوسازی 120Hz، روشنایی 800 nits
اندازه نمایشگر6.7 اینچ6.67 اینچ
رزولوشن نمایشگر1200 x 2664 پیکسل، تراکم 436 ppi1080 x 2400 پیکسل، نسبت 20:9، تراکم 395 ppi
سیستم عاملAndroid 14، MagicOS 8Android 12، قابل ارتقا به Android 13، MagicOS 7
تراشهQualcomm SM7550-AB Snapdragon 7 Gen 3، لیتوگرافی 4 nmQualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G، لیتوگرافی 6 nm
پردازنده مرکزی8 هسته ای، 1 هسته 2.63 GHz و 4 هسته 2.4 GHz و 3 هسته 1.8 GHz8 هسته ای، 2 هسته 2.2 GHz و 6 هسته 1.7 GHz
پردازنده گرافیکیAdreno 720Adreno 619
درگاه کارت حافظهنداردندارد
حافظه داخلی و RAM256GB با 8GB یا 12GB یا 16GB RAM؛ 512GB با 8GB یا 12GB یا 16GB RAM128GB با 6GB یا 8GB RAM؛ 256GB با 8GB RAM
دوربین اصلیسه گانه: 50MP واید با دیافراگم f/2.0، لرزشگیر اپتیکال و PDAF؛ 50MP تله فوتو با f/2.4، لرزشگیر اپتیکال، PDAF و زوم اپتیکال 2.5x؛ 12MP فوق عریض با f/2.2 و زاویه دید 112 درجهسه گانه: 64MP واید با f/1.8 و PDAF؛ 5MP فوق عریض با f/2.2؛ 2MP ماکرو
قابلیت های دوربین اصلیفلاش LED، HDR، پانورامافلاش LED، HDR، پانوراما
فیلم برداری دوربین اصلی4K با سرعت 30fps، 1080p با سرعت 30/60fps، لرزشگیر الکترونیکی و اپتیکال1080p با سرعت 30fps
دوربین سلفی50MP واید با f/2.1، HDR16MP واید با f/2.5
فیلم برداری دوربین سلفی4K با سرعت 30fps، 1080p با سرعت 30fps، لرزشگیر الکترونیکی1080p با سرعت 30fps
بلندگواستریوتک بلندگو
جک 3.5 میلی مترینداردندارد
Wi-Fi802.11 a/b/g/n/ac/6، دو بانده، Wi-Fi Direct802.11 a/b/g/n/ac، دو بانده، Wi-Fi Direct
Bluetooth5.3، A2DP، LE، aptX HD5.1، A2DP، LE، aptX HD
موقعیت یابیGPS، GALILEO، GLONASS، QZSS، BDSGPS، GLONASS، GALILEO، BDS
NFCدارددارد
درگاه مادون قرمزدارددارد
رادیو FMنداردندارد
درگاه USBUSB Type-C 2.0، OTGUSB Type-C 2.0، OTG
حسگرهااثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما، مجاورت اولتراسونیکاثر انگشت زیر نمایشگر، شتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت، قطب نما
ظرفیت باتری5200mAh، از نوع Si/C Li-Ion5100mAh، از نوع Li-Po
شارژ سریعسیمی 100W، شارژ 57 درصد در 15 دقیقهسیمی 40W
شارژ معکوسسیمی 5Wثبت نشده
رنگ هاCoral Pink، Moonlight White، Emerald Green، BlackTitanium Silver، Emerald Green، Midnight Black
شماره مدلELI-AN00، ELI-NX9RMO-NX1

محصولات مشابه:

  • Honor 200 Pro

  • Xiaomi 14T

  • Samsung Galaxy A54

  • Honor X8

  • Xiaomi Redmi Note 11

  • Samsung Galaxy A53


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند HONOR

آنر یک برند جهانی فناوری و تولیدکننده گوشی های هوشمند، تبلت، لپ تاپ، ساعت هوشمند و لوازم جانبی است که با تمرکز بر نوآوری، طراحی مدرن و تجربه کاربری هوشمند، محصولات باکیفیتی برای زندگی دیجیتال ارائه می دهد.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI