مقایسه Dell PowerEdge T140 و Dell PowerEdge T340

محصول:

Dell PowerEdge T140

Dell PowerEdge T340

مدل:PowerEdge T140PowerEdge T340
سازنده:

دل (Dell)

دل (Dell)

کشور:ایالات متحده آمریکا (United States)ایالات متحده آمریکا (United States)
سال:20182017
گروه:

سرور (Server)

سرور (Server)

زیرگروه: سرور ایستاده (Tower Server) سرور ایستاده (Tower Server)
وبسایت: لینک لینک
امتیاز هوش:72 از 10081 از 100
برنده:Dell PowerEdge T340
نویسنده: هوش مصنوعی (AI)
تاریخ انتشار:

مقایسه سرور Dell PowerEdge T140 و T340؛ انتخاب اقتصادی یا ظرفیت و توسعه پذیری بیشتر


سرورهای Dell PowerEdge T140 و Dell PowerEdge T340 هر دو از سرورهای ایستاده تک سوکته نسل چهاردهم دل هستند و برای کسب و کارهای کوچک، دفاتر، فروشگاه ها و سازمان هایی با نیاز پردازشی متوسط طراحی شده اند. T140 بیشتر روی قیمت مناسب، ابعاد جمع و جور و راه اندازی ساده تمرکز دارد، در حالی که T340 با شاسی بزرگ تر، ظرفیت ذخیره سازی بالاتر، گزینه های برق متنوع تر و قابلیت توسعه بهتر، برای بارهای کاری جدی تر انتخاب مناسب تری است.

مقایسه پردازنده و توان پردازشی

هر دو مدل از یک پردازنده Intel پشتیبانی می کنند و امکان استفاده از خانواده Intel Xeon E-2100 و E-2200، برخی مدل های Core i3، Pentium و Celeron را دارند. در پیکربندی های رایج بازار ایران، پردازنده های Xeon E-2124، E-2134، E-2146 و مدل های خانواده E-2200 برای T140 و T340 دیده می شوند. بنابراین تفاوت اصلی این دو سرور در تعداد سوکت پردازنده نیست، بلکه به ظرفیت ذخیره سازی، برق، ابعاد و توسعه پذیری مربوط می شود. هر دو مدل برای فایل سرور، سرور چاپ، نرم افزارهای اداری، حسابداری، پایگاه داده های سبک و مجازی سازی محدود مناسب هستند.

حافظه RAM و قابلیت ارتقا

هر دو سرور دارای 4 اسلات DIMM و پشتیبانی از حافظه DDR4 ECC UDIMM هستند. ظرفیت قابل پشتیبانی در پیکربندی استاندارد به 64GB می رسد و سرعت حافظه بسته به پردازنده و نوع ماژول می تواند تا 2666MT/s باشد. برای کارهای اداری و فایل سرور، ظرفیت 16GB یا 32GB کافی است؛ اما برای اجرای چند ماشین مجازی یا پایگاه داده، نصب 64GB توصیه می شود. از نظر ظرفیت حافظه، T140 و T340 تفاوت اساسی ندارند و برتری T340 در بخش های دیگر سخت افزار دیده می شود.

ذخیره سازی و کنترلر RAID

یکی از مهم ترین تفاوت های Dell PowerEdge T140 و T340 به تعداد درایوها مربوط می شود. T140 حداکثر از 4 درایو 3.5 اینچی SAS یا SATA به صورت کابلی پشتیبانی می کند و برای سازمان هایی مناسب است که به ظرفیت ذخیره سازی متوسط نیاز دارند. T340 علاوه بر پیکربندی 4 درایوی، امکان استفاده از 8 درایو 3.5 اینچی SAS یا SATA را فراهم می کند و در برخی پیکربندی ها از درایوهای 2.5 اینچی درون Carrier سازگار نیز پشتیبانی می شود.

هر دو مدل امکان استفاده از کنترلرهای RAID مانند PERC H330 و PERC H730P را دارند و از HBA330 برای اتصال بدون RAID پشتیبانی می کنند. کنترلر نرم افزاری PERC S140 نیز در دسترس است. T140 برای RAID 1 یا RAID 5 در محیط های سبک مناسب است، اما اگر تعداد دیسک، ظرفیت آرشیو یا سطح افزونگی اهمیت زیادی داشته باشد، T340 به دلیل پشتیبانی از 8 درایو انتخاب کامل تری است. هر دو مدل همچنین از گزینه BOSS با حافظه های M.2 در پیکربندی های سازگار پشتیبانی می کنند، هرچند باید سازگاری دقیق قطعه با شاسی و کنترلر بررسی شود.

برق و پایداری عملیاتی

PowerEdge T140 با یک پاور کابلی 365W عرضه می شود و برای پیکربندی های معمول با یک پردازنده، چند درایو و تجهیزات توسعه محدود توان کافی دارد. T340 بسته به پیکربندی از پاورهای 350W یا 495W پشتیبانی می کند و امکان استفاده از حداکثر دو واحد منبع تغذیه AC در مشخصات آن وجود دارد. به همین دلیل T340 برای سیستم هایی که به توان بالاتر، درایوهای بیشتر یا افزونگی برق نیاز دارند، گزینه مطمئن تری است. هنگام خرید نمونه کارکرده، نوع پاور نصب شده و وجود یا نبود قابلیت Redundant باید جداگانه بررسی شود.

درگاه ها و اسلات های توسعه

هر دو سرور از 2 پورت شبکه 1GbE، پورت VGA، درگاه سریال، یک USB 3.0 در پنل جلو، پورت مدیریت iDRAC Direct و مجموعه ای از درگاه های USB در پنل پشت پشتیبانی می کنند. T140 و T340 هر دو حداکثر 4 اسلات PCIe Gen 3 دارند. این اسلات ها برای نصب کارت شبکه، کنترلر ذخیره سازی، کارت HBA و تجهیزات توسعه مناسب هستند؛ اما کارت های نصب شده Hot Swap نیستند. در T340 به دلیل شاسی بزرگ تر و تمرکز بیشتر بر توسعه و ذخیره سازی، مدیریت پیکربندی های توسعه یافته معمولا ساده تر است.

مدیریت سرور و امنیت

هر دو مدل به iDRAC9، iDRAC Direct و رابط مدیریتی RESTful API مبتنی بر Redfish مجهز هستند و با ابزارهایی مانند Dell OpenManage Enterprise، OpenManage Server Administrator و OpenManage Mobile سازگاری دارند. قابلیت هایی مانند Secure Boot، firmware امضا شده، Silicon Root of Trust و System Erase برای افزایش امنیت و پاک سازی امن اطلاعات در دسترس هستند. استفاده از برخی قابلیت های پیشرفته مانند Server Lockdown به مجوز مناسب iDRAC نیاز دارد، بنابراین در زمان خرید سرور استوک نباید صرفا بر اساس نام iDRAC درباره امکانات مدیریتی تصمیم گرفت.

ابعاد، وزن و شرایط نصب

T140 با ابعاد تقریبی 360 در 175 در 454 میلی متر و وزن حدود 11.84 کیلوگرم، یک سرور Mini Tower کم حجم است و برای دفترهایی که فضای محدودی دارند انتخاب مناسب تری محسوب می شود. T340 با شاسی بزرگ تر، ابعاد تقریبی 430.3 در 218 در 589.1 میلی متر و وزن حداکثر حدود 26 کیلوگرم در پیکربندی 8 درایویی، فضای بیشتری اشغال می کند و برای نصب در اتاق سرور یا محیطی با امکان تهویه مناسب بهتر است. هر دو مدل برای کارکرد مداوم طراحی شده اند، اما دمای محیط، گرد و غبار، سلامت فن و وضعیت پاور در نمونه های کارکرده تاثیر مستقیمی بر پایداری آن ها دارد.

سیستم عامل و نوع کاربری

هر دو سرور با Microsoft Windows Server، VMware ESXi، Ubuntu Server، Red Hat Enterprise Linux، SUSE Linux Enterprise Server و محیط های سازگار با Citrix پشتیبانی می شوند. T140 برای فایل و پرینت سرور، نرم افزارهای مالی، سرویس های شبکه، حسابداری، سیستم حضور و غیاب و چند ماشین مجازی سبک مناسب است. T340 برای پایگاه داده بزرگ تر، تعداد بیشتر ماشین مجازی، آرشیو فایل، دوربین مداربسته سازمانی و سرویس هایی که به دیسک های بیشتر یا افزونگی بالاتر نیاز دارند، انتخاب منطقی تری است.

تفاوت قیمت و ارزش خرید در بازار ایران

قیمت نهایی هر دو مدل به پردازنده، مقدار RAM، نوع کنترلر RAID، تعداد و نوع هارد، وضعیت پاور، سلامت باتری و خدمات فروشنده بستگی دارد. T140 معمولا با هزینه خرید و مصرف برق پایین تر، گزینه اقتصادی تری برای شروع کار است. T340 قیمت بالاتری دارد، اما ظرفیت نصب دیسک بیشتر و امکانات توسعه آن باعث می شود برای رشد آینده سازمان ارزش خرید بهتری داشته باشد. در بازار ایران، خرید یک T140 با RAM و دیسک مناسب می تواند از خرید T340 ضعیف با قطعات فرسوده منطقی تر باشد؛ بنابراین مقایسه باید بر اساس کل پیکربندی انجام شود، نه فقط مدل شاسی.

سوالات متداول:

آیا Dell PowerEdge T340 از T140 قوی تر است؟

از نظر پردازنده، هر دو مدل تک سوکته و قابل استفاده با خانواده های مشابه Intel Xeon هستند، اما T340 به دلیل پشتیبانی از تعداد درایو بیشتر، پاورهای متنوع تر و ظرفیت توسعه بالاتر، برای بارهای کاری بزرگ تر مناسب تر است.

برای دفتر کوچک Dell PowerEdge T140 بهتر است یا T340؟

برای دفتر کوچک با نیازهایی مانند فایل سرور، حسابداری، پرینت سرور و چند سرویس سبک، T140 معمولا انتخاب اقتصادی تر و کم حجم تری است. در صورت نیاز به دیسک های بیشتر یا رشد سریع سرویس ها، T340 گزینه آینده نگرانه تری خواهد بود.

حداکثر حافظه RAM در T140 و T340 چقدر است؟

هر دو مدل با 4 اسلات حافظه DDR4 ECC UDIMM معمولا تا 64GB RAM را پشتیبانی می کنند و سرعت حافظه بسته به پردازنده و ماژول نصب شده تعیین می شود.

کدام مدل برای RAID و تعداد هارد بیشتر مناسب است؟

T340 انتخاب مناسب تری است، زیرا علاوه بر پیکربندی 4 درایویی، از شاسی دارای 8 درایو 3.5 اینچی پشتیبانی می کند. T140 حداکثر برای 4 درایو 3.5 اینچی کابلی طراحی شده است.

آیا هر دو سرور برای مجازی سازی مناسب هستند؟

هر دو مدل با VMware ESXi و سیستم عامل های مجازی سازی سازگار هستند، اما T140 برای تعداد محدود ماشین مجازی سبک مناسب است. T340 با RAM کامل، پردازنده Xeon مناسب و دیسک های سریع برای تعداد بیشتری ماشین مجازی عملکرد بهتری ارائه می دهد.

برای خرید سرور استوک T140 یا T340 چه قطعاتی باید بررسی شود؟

پردازنده، مقدار و سلامت RAM، مدل کنترلر RAID، تعداد و سلامت هاردها، نوع پاور، وضعیت باتری RAID، سلامت فن ها، نسخه iDRAC و امکان ارائه گزارش تست سخت افزار باید پیش از خرید بررسی شود.

جمع بندی نهایی

Dell PowerEdge T140 یک سرور اقتصادی، کم حجم و کم مصرف برای کسب و کارهای کوچک و بارهای کاری سبک تا متوسط است. Dell PowerEdge T340 با وجود ابعاد و قیمت بالاتر، در ذخیره سازی، توسعه پذیری و انعطاف برق برتری دارد و برای سازمان هایی که به رشد آینده، هاردهای بیشتر یا پایداری بالاتر نیاز دارند انتخاب مناسب تری محسوب می شود. اگر اولویت اصلی هزینه کمتر و اشغال فضای کمتر است، T140 ارزش خرید بالاتری دارد؛ اگر ظرفیت و امکان ارتقا اهمیت بیشتری دارد، T340 انتخاب حرفه ای تر و ماندگارتری خواهد بود.


آیا این مقایسه نیاز به بروز رسانی دارد؟

ممکن است این مقایسه قدیمی یا بعضا دارای اطلاعات نامعتبر باشد! در صورت تمایل می توانید با استفاده از آخرین ورژن هوش مصنوعی، یک مقایسه جدید برای این محصولات تولید کرده و با اطلاعاتی بروز شده انتخابی آگاهانه تر داشته باشید. . .


مقایسه مشخصات فنی:

تفاوت Dell PowerEdge T140 و Dell PowerEdge T340
ویژگیDell PowerEdge T140Dell PowerEdge T340
نوع و فرم دستگاهسرور ایستاده تک سوکت، Mini Towerسرور ایستاده تک سوکت، Tower
پردازنده1 پردازنده Intel Xeon E-2200، Intel Core i3، Intel Pentium یا Intel Celeron1 پردازنده Intel Xeon E-2100 یا E-2200، Intel Core i3-8100 یا i3-9100، Intel Pentium G4900، G5000 یا G5420، Intel Celeron G4900 یا G4930
تعداد سوکت پردازنده11
حافظه4 اسلات DDR4 UDIMM، حداکثر سرعت 2666 MT/s، حداکثر ظرفیت 64 GB4 اسلات 288 پین DDR4 UDIMM، سرعت های 2133، 2400 و 2666 MT/s، حداکثر ظرفیت 64 GB
کنترلرهای ذخیره سازی داخلیPERC H730P، PERC H330، HBA330، PERC S140PERC H730P، PERC H330، HBA330، S140
کنترلر ذخیره سازی خارجی12Gbps SAS HBA12Gbps SAS External HBA
درایوها و محفظه هاحداکثر 4 محفظه 3.5 اینچی SAS یا SATA به صورت کابلی4 یا 8 محفظه 3.5 اینچی SAS یا SATA؛ پشتیبانی از درایوهای 2.5 اینچی SAS و SATA SSD در کریر 3.5 اینچی
ذخیره سازی بوتBOSS با 2 درایو M.2 با ظرفیت 240 GB در RAID 1 یا بدون RAID؛ یک درایو M.2 با ظرفیت 240 GB بدون RAIDماژول اختیاری IDSDM یا vFlash با کارت های microSD با ظرفیت های 16، 32 و 64 GB
درایو نوریدرایو SATA DVD-ROM یا DVD+/-RW اختیاری1 درایو SATA DVD-ROM یا DVD+/-RW اختیاری
درایو نوارینامشخصحداکثر 2 درایو نواری اختصاصی 5.25 اینچی
منبع تغذیه1 منبع تغذیه AC کابلی 365 Wحداکثر 2 منبع تغذیه AC؛ گزینه های 350 W Bronze و 495 W Platinum
خنک کنندهفن داخلی سیستم1 فن خنک کننده سیستم
ابعاد شاسیارتفاع 360 mm، عرض 175 mm، عمق 454 mmارتفاع 430.3 mm، عرض 218 mm، عمق 589.1 mm
وزن11.84 kgحداکثر 26 kg با 8 درایو 3.5 اینچی
شبکه2 پورت 1GbEحداکثر 2 پورت 10/100/1000 Mbps
پورت های پنل جلو1 پورت USB 3.0، 1 پورت micro-USB 2.0 برای iDRAC Direct1 پورت USB 3.0، 1 پورت micro-USB 2.0 برای iDRAC Direct
پورت های پنل پشت2 پورت USB 3.0، 4 پورت USB 2.0، 1 پورت VGA، 1 پورت سریال2 پورت USB 3.0، 4 پورت USB 2.0، 1 پورت VGA، 1 پورت سریال 9 پین
پورت داخلی1 پورت USB 3.01 پورت USB 3.0
اسلات توسعه4 اسلات PCIe Gen3؛ یک x8 با کانکتور x16، یک x8، یک x4 با کانکتور x8 و یک x14 اسلات PCIe Gen3؛ یک x8، یک x8 با کانکتور x16، یک x1 و یک x4 با کانکتور x8
گرافیککنترلر Matrox G200eR2 با 16 MB حافظهکنترلر Matrox G200eR2 با 16 MB حافظه
مدیریت سیستمiDRAC9، iDRAC Direct، iDRAC RESTful API با Redfish، OpenManage EnterpriseiDRAC9، iDRAC Direct، iDRAC RESTful API با Redfish، OpenManage Enterprise
امنیتTPM 1.2 یا 2.0 اختیاری، Secure Boot، System Lockdown، Secure Erase، Silicon Root of Trust، Firmware امضاشده رمزنگاری شدهTPM، Secure Boot، System Lockdown، Secure Erase، Firmware امضاشده رمزنگاری شده
سیستم عامل های پشتیبانی شدهMicrosoft Windows Server با Hyper-V، Red Hat Enterprise Linux، SUSE Linux Enterprise Server، Ubuntu Server، VMware ESXi، Citrix XenServerMicrosoft Windows Server، Red Hat Enterprise Linux، SUSE Linux Enterprise Server، Ubuntu LTS، VMware ESXi، Citrix Hypervisor
دمای کاری استاندارد10 تا 35 °C10 تا 35 °C
رطوبت کاری10% تا 80% با حداکثر نقطه شبنم 29 °C10% تا 80% با حداکثر نقطه شبنم 29 °C
باتری سیستمباتری سکه ای لیتیومی CR2032 با ولتاژ 3 Vباتری سکه ای لیتیومی CR2032 با ولتاژ 3 V

محصولات مشابه:

  • PowerEdge T140

  • PowerEdge T340

  • PowerEdge T440

  • PowerEdge T640


آیا سوالی درباره این محصولات دارید؟

اگر سوال یا ابهامی درباره این محصولات دارید می توانید با پرسش از هوش مصنوعیِ iCompare که تمامی اطلاعات مربوط به این محصولات را جمع آوری کرده! پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.


آیا قصد خرید این محصولات را دارید؟

اگر قصد خرید این محصولات را دارید پیشنهاد می کنیم از امکان جستجوی هوشمند فروشندگان جهت پیدا کردن ارزانترین قیمت در بین فروشگاه های اینترنتی ایرانی استفاده نمایید.


درباره برند Dell

دل یک برند آمریکایی پیشرو در زمینه تولید لپ تاپ، کامپیوتر، مانیتور، تجهیزات ذخیره سازی و راهکارهای فناوری اطلاعات است که محصولات متنوعی برای کاربران خانگی، کسب و کارها و سازمان ها ارائه می دهد.

شما می توانید در صفحه مقایسه محصولات از طریق هوش مصنوعی و به صورت رایگان محصولات مورد نظر خود را مقایسه نمایید

شروع مقایسه با AI